FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 12:46 pm

@semsudin (citat):

Zadovoljstvo mi je bilo biti juče u mjestu rođenja JOSIPA BROZA TITA i osjećao sam se kao da sam u 80-ima godinama prošlog stoljeća.
Lijep je osjećaj za vidjeti kad odeš na pivo popiti i služi te žensko osoblje sa plavim kapicama koje su nekad nosili TITOVI pioniri i još muzika koju pušta sa razglasa didžej koji i povremeno pjeva ono što je bilo popularno iz vremena naše mladosti.
Kolega VOJNIK GRANIČAR nećeš se pokajati ako slijedeće godine nađeš sebi vremena i dođeš u to mjesto barem jednom u životu.
Ja sam juče bio prvi put ali sigurno ne i zadnji put.

Šemsudine.
Male su šanse da će me ikada u životu povući želja da odem u Kumrovec.
Kad me tamo nisu vidjeli sa školom kada je to u ono vrijeme bilo popularno, sumnjam da će me sada povući želja.
A ti si nam mogao postaviti koju sliku da vidimo kako je to izgledalo iz prve ruke.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 12:50 pm

ja u svemu tome vidim samo etno selo, i mogućnost zarade putem seoskog turizma, sve ostalo bi sa moje strane bilo prevulgarno komentirati, pa stoga radije bi ostao doma nego išao u Kumrovec (velim možda ako se ispune ovo prvo što sam naveo).

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18494
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 2:00 pm

@Vojnik Graničar (citat):
Male su šanse da će me ikada u životu povući želja da odem u Kumrovec.
Kad me tamo nisu vidjeli sa školom kada je to u ono vrijeme bilo popularno, sumnjam da će me sada povući želja.

Zatvori oči kad budeš prolazio pored spomenika i Titove kuće, pa razgledaj ostali dio etno-sela.  Laughing
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 2:08 pm

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 2:19 pm

Kad se izlazi iz mauzoleja Mao Ce Tunga, gdje je izloženo njegovo mumificirano tijelo, MORA se proći kroz veliku suvenirnicu u kojoj nema jedino WC papira s njegovim likom.
Zamislite koliko se tamo napravi dnevnog prometa.
A teško je proći ulicom gdje nema neki štand s istim suvenirima.

Btw, tijelo Mao Ce Tunga je navodno voštana figura, jer je pravo tijelo uništeno lošim postupkom mumifikacije.
Tu se i nema bogzna što za vidjet, a i ne smije se zastajkivat zbog gužve i sigurnosnih razloga.
Suveniri su glavni biznis.

Također je i njegovo rodno selo pretvoreno u turističku atrakciju.
Nisu Kinezi baš tako blesavi.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/kineski-investitori-ulozit-ce-100-milijuna-kn-u-kumrovec-i-titin-spomen-park-929270
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 2:59 pm

Shaoshan je Maovo rodno mjesto.
Shaoshan Mao Zedong Memorial Museum:

A ovo mu je navodno rodna kuća (nebitno je li je ili nije)

U blizini se nalazi 30-tak hotela za turiste:
http://www.tripadvisor.ca/HotelsNear-g679671-d1808331-Shaoshan_Mao_Zedong_Memorial_Museum-Shaoshan_Hunan.html

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 3:13 pm

Suprotno uvriježenom mišljenju, Mao nije volio Tita.
Nakon Staljinove smrti smatrao je da je 'prirodno' da on bude na čelu svjetskog socijalističkog poretka.
I onda se pojavio nekakav Tito iz europske zemlje koju je teško naći na karti.
Mao je također bio veliki protivnik politike nesvrstanih.
Nagovarao je Hruščova da se krene u nuklearni rat protiv SAD i da se konačno riješe stvari.
Mao je hladno izračunao da bi Kina u nuklearnom ratu imala 100-150 milijuna žrtava, ali da to mogu podnijeti, pa neće bit veliki problem.
Hruščov se zabezeknuo, mislio je da ovaj nije sasvim čist.
Svašta je tu još bilo.
Još se mogu u Kini naći ovakvi transparenti, naravno prvenstveno u turističke svrhe:

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 3:16 pm

Red nostalgije,  red  turizma, red realnosti, red zabave, red druženja, narodu više ne treba. Tako ja doživljavam  te posete Kumrovcu, Kući cveća ......

Kada bi se skupila ekipa što ne bih išao u Kumrovec? Autobusi su sada extra komforni, auto put odličan, mogli bi isti dan i otići i vratiti se. Uz put šale, zezancije, papica i poneko pićence, neko novo poznanstvo-kao veterani na slici što je postavio Stazio. To bi bio moj motiv, a ne nekakvo idolopoklonstvo!

Ali kao što u zaglavlju našeg foruma piše da svako ima pravo na sećanja, tako svako ima pravo i na stavove i osećanje.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 3:34 pm

East&West (citat):
Red nostalgije,  red  turizma, red realnosti, red zabave, red druženja, narodu više ne treba. Tako ja doživljavam  te posete Kumrovcu, Kući cveća ......

Kada bi se skupila ekipa što ne bih išao u Kumrovec? Autobusi su sada extra komforni, auto put odličan, mogli bi isti dan i otići i vratiti se. Uz put šale, zezancije, papica i poneko pićence, neko novo poznanstvo-kao veterani na slici što je postavio Stazio. To bi bio moj motiv, a ne nekakvo idolopoklonstvo!

Ali kao što u zaglavlju našeg foruma piše da svako ima pravo na sećanja, tako svako ima pravo i na stavove i osećanje.

E tako bi i ja išao, pogotovo ako bi u autobusu bilo još nekoliko mladih pionirka. Tako, društvo od jedan do dva autobusa, to mi odgovara, a ne nebroj nostalgičara.  

Šta ima lepše od prolječa i mladih omladinka uz kupicu dobrog vina i dobre papice?

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 6:21 pm

East&West (citat):

Svaka čast, potpisujem!!!!

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 7:54 pm

Za ova dva nema sumnje. Če i Tito. A ko je onaj treći?

Mene podsječa na onog iz filma Pink panter ili se mi tako samo čini. 

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 8:26 pm

@Četni evidentičar (citat):
Za ova dva nema sumnje. Če i Tito. A ko je onaj treći?

Vjerojatno predstavnik bankara Salvador Vilaseca Forna, koji je od Kubanaca na slikama jedini u civilnom odijelu.
Ostali Kubanci u delegaciji su bili kapetan Omar Narciso Fernandez Camizares i još dvojica mlađahnih oficira, Jose Arjabin Mendoza i Francisco Vales.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 8:27 pm

Građani grada Kumrovca su bili jako dobri domaćini povodom DANA MLADOSTI i od mene čestitka za sve od uređenja etno sela,dočeka,ljubaznost itd.Naravno može se još bolje i budućnost turizma u gradu Kumrovcu neće doći u pitanje.Neke stvari sam posliko i biće toga iz prve ruke na forumu nadam se da ću uspjeti to postaviti kako treba .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 8:30 pm

@semsudin (citat):
Građani grada Kumrovca...

Šemso, vjerojatno će Kumrovčani bit počašćeni kako si ih oslovio, ali je Kumrovec (za sad) samo općina, tj. rekli bismo - selo.  Smile
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 9:18 pm

Svaka čast Max. Pa ti si prava enciklopedija. Čak i više, jer tih podataka nema ni u enciklopediji. cheers

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sun May 25, 2014 9:36 pm

@Četni evidentičar (citat):
Čak i više, jer tih podataka nema ni u enciklopediji.

Treba malo čačkat po netu, ništa drugo.  Smile 

Ti podaci su odavde:

http://www.jutarnji.hr/tajni-sastanak-che-guevare-i-tita-na-brijunima--59/218283/
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Mon May 26, 2014 12:49 pm

Doboj:

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Mon May 26, 2014 3:23 pm

Smile 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Mon May 26, 2014 4:18 pm

To je iz vremena kada je bio Staljinov najbolji djak. Interesantno je da su cak i na 5tom kongresu  imali Staljinove slike.
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 68
Član od : 2013-10-26
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Mon May 26, 2014 10:37 pm

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Tue May 27, 2014 4:52 am

Sjevernokorejska poštanska marka:

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Tue May 27, 2014 8:16 am

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Fri May 30, 2014 2:41 pm

Slike iz Kumrovca rodno mjesto druga TITA za drugove sa foruma BP JNA.24.05 2014.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Fri May 30, 2014 2:52 pm

Sa manifestacije DANA MLADOSTI u Kumrovcu TV USK je propratila boravak krajišnika 24.05.2014 u rodnom mjestu druga TITA.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Sat May 31, 2014 11:29 pm

@semsudin (citat):

Slike iz Kumrovca rodno mjesto druga TITA za drugove sa foruma BP JNA.24.05 2014.
za reportazu, Smile 

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   Today at 11:15 am

Na vrh Go down

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 38/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Maršal Tito Priština 89/90