FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Automobili i motori u ex YU

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   25.12.13 12:18

@purger (citat):
@dinosaurus (citat):
Vetar u kosi...šta to beše ?

Prošlost Smile

Very Happy  Dobro je...ja pomislio starost..

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 3:09

Zastava nogaro: vatreni temperament

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 14:01

Kome smo je ovo "uvaljivali"?  Laughing 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 14:32

Nesvrstanima ali i Britancima. Nisam do skoro znao da se 101 izvozio u Britaniju, dok nisam cuo od jednog Engleza. Realno gledano taj auto nije zaostajao za ostalim evropskim automobilima kada se pojavio 71ve, posto je Golf recimo izasao tek 74te. Problem je u tome sto se nije menjao, osim kozmetike, sve do 2008me kada je proizvodnja prestala.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 14:41

Problem je bio i u tome da je kvalitet izrade u odnosu na prve modele bio dosta lošiji. Nisam stručan ali se sjećam da su prvi modeli imali italijanske motore koji su bili više cijenjeni od onih poslije.
Reklama je na španskom, možda je Kuba u pitanju?
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 15:54

@BEOGRAD (citat):
Nesvrstanima ali i Britancima. Nisam do skoro znao da se 101 izvozio u Britaniju, dok nisam cuo od jednog Engleza. Realno gledano taj auto nije zaostajao za ostalim evropskim automobilima kada se pojavio 71ve, posto je Golf recimo izasao tek 74te. Problem je u tome sto se nije menjao, osim kozmetike, sve do 2008me kada je proizvodnja prestala.

Kad je VW izbacio "golfa III", generalni direktor "Zastave" je rekao u stampi kako je Yugo mnogo bolje auto jer: "Nemci evo vec drugi put menjaju i prepravljaju "golfa", a mi nemamo za to potrebe jer smo sve uradili dobro na prvom modelu"  Rolling Eyes 

lol!  lol!  lol!
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 16:16

@pera84 (citat):
Kad je VW izbacio "golfa III", generalni direktor "Zastave" je rekao u stampi kako je Yugo mnogo bolje auto jer: "Nemci evo vec drugi put menjaju i prepravljaju "golfa", a mi nemamo za to potrebe jer smo sve uradili dobro na prvom modelu"  Rolling Eyes 

lol!  lol!  lol!

Mi smo uvek bili spori da prihvatimo promene. Eto i Golf II je jos uvek drzi cenu a jos ako je dizel...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 16:22

@BEOGRAD (citat):
Nesvrstanima ali i Britancima.

Išla je Zastava 101 po cijeloj Europi, ako ne i svijetu preko Fiatovog kataloga, pogledajte prvu i treću stranicu ove teme.  Very Happy 

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 17:13

@Pera-Sopot (citat):
Kao sto sam obecao i kako mi forum sada dozvoljava,evo slike mojeg NSU Maxa iz 1954.Na zalost nisam ga kupio kompletnog,originalne delove nisam mogao da nadjem, pa sam ga kompletirao kao copera.Neko je odusevljen,drugi kazu sto oskrnavi onakav motor,eh ne mogu svima da objasnjavam kako sam ga kompletirao.
Letos sam isao sa njim na motoskup  MC Cruisers-a u Herceg Novi,tacnije u Bijelu.

Kolega za dijelove se javi na p.p. ali i ovako je dobar.Svatko voli ono kako je zamislio a mišljenja ostalih variraju od ljudi koji vole sportske,cestovne,enduro ili choper modele.Od moja tri koja imam u garaži sa onom starom kantom od 32 godine idem svugdje i još potegne 210 km mada mi nije potrebno.Ovi noviji samo za Grobnik,Novi Marof i.t.d. kad imam želju da se ispušem na stazi sa mlađim klincima.Da ne zaboravim vidimo se u Bijeloj na ljeto ako budeš opet išao a za dijelove ti mogu dati i adrese od prijatelja u tvojoj okolici jer ih ima.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 17:40

@Stazio (citat):
Problem je bio i u tome da je kvalitet izrade u odnosu na prve modele bio dosta lošiji. Nisam stručan ali se sjećam da su prvi modeli imali italijanske motore koji su bili više cijenjeni od onih poslije.
Reklama je na španskom, možda je Kuba u pitanju?

Talijanski motor nije bio ništa lošiji od Zastavinog jedino zadnji modeli(skala i.t.d.) su imali nikakve brtve na karteru i poklopcu ventila pa je ostavljala trag kao pas kad obilježava teritorij  Laughing .Sam motor je i danas u izvornom stanju na proizvodnim trakama samo sa onim dodatcima što sam već jednom pisao(inekcija,injekšon i Perica se nadodao na post)pa mi se neda ponovno nabrajati.Sam "stojadin" je imao mane ali te mane su i bile uzrok koji je Milicija riješila u startu.Njihovi su već pri dolasku ofarbani imali "skije" na donjem dijelu trapa-zbog pucanja kad je "stojadin" izgledao kao avion u uzletu sa piste.Za ono vrijeme kad je izašao od automobila na našim cestama mogli su mu parirati Kadet i još njih par.Razlog je u kubikaži n.p.r. od 1,0 do 1,3 ccm.Ova veća klasa nije za usporedbu iako bi se našlo lošijih.Ne hvalim "stojadina" ali da je bio toliko loš - nije.Vani je stekao popularnost jer je imao petero vrata a naši su navikli na kuku i paktreger  Laughing pa im peta vrata služila samo za prtljagu sa Yassa,Varteks,Beko i Elan odjećom i opremom za skijanje a svi bili jadni i gladni  Rolling Eyes  Za usporedbu prodao sam "stojadina" i uzeo Asconu a iz dvorišta mi izlazi Mađar sa Trabantom-uspješno-nema komaraca,nakon njega Čeh sa suprugom  Laughing u Škodi-neuspješno-neće upali-nervozna mu supruga a nervozu prebacila i na mene  Rolling Eyes .Moj susjed sjeda u "stojadina"-okaša,kresne iz prve,ne čuje se i lagano se odveze.Ja sjedoh u Asconu upalih a ono iz auspuha "dvoguze" ritam,prva i guzicom lijevo,desno jedno 30 metara.Da se sad vratim Stojadinu imao je i tu prednost prednjeg pogona koji me par puta pošteno izvukao iz krivine a Ascona ne.Ne bih ovo pisao da nisam nekidan gledao baš neki Engleski film i gledam pozadinu,parkirana Zastava 101 Skala i još neka slova.Ma dobar je bio i još će dugo klinci njega spuštati,nabrijavati,zatamnjivati stakla,farbati u metalic boje a neki slični nama će ga ipak radije tako sređenog pogledati prije nego BMW-a tricu,peticu ili sedmicu-meni su sve iste a samo sam volio i još volim onu staru kockicu M3,hvala na čitanju u kojem ništa nisam pametno ni rekao  lol!

BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 18:12

Moj rodjak je imao Stojadina kojem je totalno propala limarija ali je isao kao nov. Najveci je problem bio leti kada te prasina udavi kroz one rupe na patosu a i kada pada kisa  trebale su ti gumene cizme . Very Happy 
U odnosu na sve istocnoevropske automobile je bio za klasu bolji, a u vreme kada se pojavio mogao je da parira vecini Zapadnih automobila.Treba napomenuti da je u to vreme bio jedan od retkih automobila sa prednjom vucom.
Jos kada covek pogleda da je cena poslednjeg modela bila 4000E...
Sta danas moze da se kupi za taj novac?
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 19:06

@Matrix (citat):
@Pera-Sopot (citat):
Kao sto sam obecao i kako mi forum sada dozvoljava,evo slike mojeg NSU Maxa iz 1954.Na zalost nisam ga kupio kompletnog,originalne delove nisam mogao da nadjem, pa sam ga kompletirao kao copera.Neko je odusevljen,drugi kazu sto oskrnavi onakav motor,eh ne mogu svima da objasnjavam kako sam ga kompletirao.
Letos sam isao sa njim na motoskup  MC Cruisers-a u Herceg Novi,tacnije u Bijelu.

Kolega za dijelove se javi na p.p. ali i ovako je dobar.Svatko voli ono kako je zamislio a mišljenja ostalih variraju od ljudi koji vole sportske,cestovne,enduro ili choper modele.Od moja tri koja imam u garaži sa onom starom kantom od 32 godine idem svugdje i još potegne 210 km mada mi nije potrebno.Ovi noviji samo za Grobnik,Novi Marof i.t.d. kad imam želju da se ispušem na stazi sa mlađim klincima.Da ne zaboravim vidimo se u Bijeloj na ljeto ako budeš opet išao a za dijelove ti mogu dati i adrese od prijatelja u tvojoj okolici jer ih ima.

Mislim da tu necu nista vise dirati,mislim na MAX-a.Koliko vidim ima nas ovde bajkera pa otvoricu posebnu temu da ovu ne off-ujemo.
A u Bijeloj se vidimo obavezno,taj motoskup se ne propusta.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 22:05

@Pera-Sopot (citat):
Mislim da tu necu nista vise dirati,mislim na MAX-a.Koliko vidim ima nas ovde bajkera pa otvoricu posebnu temu da ovu ne off-ujemo.
A u Bijeloj se vidimo obavezno,taj motoskup se ne propusta
.

U Bijeloj se vidimo a dali treba nova tema-pokušaj.Ja se ubacim s vremena na vrijeme jer imam i drugih obaveza u garaži i piskaranju vezano za bajkere.Sebe nisam nikad smatrao bajkerom nego sam se rodio i živim uz mehaniku a najviše motore u zadnje vrijeme.Za aute i friziranje više nemam ni vremena a i to je prošlost osim neke sitnice prijateljima.Sebe smatram nebajkerom nego ljubiteljem oktana,masti,vožnje i nezaboravnog mirisa nekadašnjih "cvajtakta" sa nekad svjetskog ciklusa kod nas.Nezaboravne godine na Grobniku uz Svjetsko prvenstvo ili VN Jugoslavije.Imao sam sreću upoznati i pričati prije dvi godine sa onim koji je vozio najčudnijim stilom ali i pobjeđivao Kevinom Schwantzom(prezime mu je bilo u prevodu  Laughing ).Spletkom okolnosti vezane za jedan dio posla vezan za motore u Monacu sam sjedio sa Gardnerom,Lawsonom,Robertsom Seniorom i mojim idolom iz mlađih dana Randyem Mamolom.Sve što je radio,radio je zbog publike a nikad nije bio prvak,važno mu je bilo i kad je bilo očigledno da je prvi,zakočiti blokiranjem prednjih kočnica i onako nonšalantno vozeći se na prednjem kolu mahati publici-ostali prolaze kraj njega..Evo mali podsjetnik na dane kad se u bivšoj državi uživalo i zarađivalo gledajući sve svjetske registracije na jednom mjestu a pogotovo dan prije trke defile kroz Opatiju.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 22:18

Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   27.12.13 22:43

Randy je bio i moj ljubimac kao i svih nas koli smo dolazili na Grobnik.Kampovali smo,vozili po Opatiji....treba da imam negde i slike....bilo je to bas lepo vreme.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   28.12.13 4:51

Yugo Cabrio: Very Happy 

S wiki: "Još krajem 80-tih Zastava je u svom proizvodnom programu imala kabriolet na bazi modela Tempo/Koral. Simpatičan, mali automobil nastao je na osnovu želja američkih kupaca, ojačanjem čitave školjke, s posebnim naglaskom na okvir vjetrobranskog stakla. Od početka je pravljen s krovom koji se automatski podiže i spušta sa četiri mjesta za sjedenje. Mali, živahan, atraktivan, jednostavan i lak za održavanje izrađivao se sa motorima 1.3l u verzijama s dvogrlim karburatorom ili elektronskim ubrizgavanjem. Zastava ga i danas ima u ponudi, ali ga pravi u malim količinama na zahtjev kupca."

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   28.12.13 5:03

@BEOGRAD (citat):
Nesvrstanima ali i Britancima. Nisam do skoro znao da se 101 izvozio u Britaniju, dok nisam cuo od jednog Engleza.

Evo dva modela za britansko tržište (upravljač na desnoj strani):

Zastava 311 1989.

Yugo Koral 1983.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   28.12.13 16:27

Ovaj kabrio mi i sad izgleda ok!

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   28.12.13 20:19

Otac je kupio novog keca, mislim, 76, onaj model sa oznakom L. Velika poboljsanja u odn. na standard: servo kocnice, uklonjen skaj sa sedista koja su sada mogla i da se spustaju, polica je mogla da se skine Smile

Motor je prvi put otvoren nakon 20 godina voznje, i uradio mu je samo osvezenje. za to vreme je najmanje 4x radio limariju; 80ih je zamenio komplet skoljku i prepakovao.
Bio je u pogonu do pre nekoliko godina, kada je konacno postao "nekretnina" , i kao takav prodat na kilo otpadu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   29.12.13 3:26

Very Happy 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   09.01.14 23:26

@bojnik (citat):
Pera svaka ti čast, samo jedno pitanje, kada skineš kacigu, jel imaš vjetar u kosi ili si kao većina nas ovdje nazočna na Forumu već očelavio.  afro

@dinosaurus (citat):
@Stazio (citat):
@dinosaurus (citat):
To su frizure za velike brzine...imam sličnu  Very Happy

"Aerodinamični" momci.  Laughing Laughing 

lol!

Vetar u kosi...šta to beše?  Very Happy

Evo rješenja:  Laughing 

http://www.hairgrowthbooster.com/hr2BVnCaD/

I onda opet ovako:  cheers 

Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   09.01.14 23:31

Šta će nam kosa u ovim godinama,pranje,feniranje,ovako samo pretrljaš peškirom i gotovo!!! affraid a ne ovo afro

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   09.01.14 23:50

Kosu je ''izmislila''..JNA,da bi se u levom dzepu moralo nositi ogledalce i češalj  Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb