FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Automobili i motori u ex YU

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 11:34

to je bio problem u komunistickim zemljama.ljudi imaju novac ali nemaju sta da kupe.potpuno nestvarne slike mesara prazna a mesari na random mestu.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 12:56

@Max Blitz (citat):
@Pero™ (citat):
Vidi, ono ti je bat zajla. Motor ima 500 kubika iako je malecki ko da ima 50.
Nečete vi Japanci nikad napraviti bolji motor.

Ha, na slici je kineski predsjednik Hua Guofeng, naslijedio je ni manje ni više nego Mao Ce Tunga 1976. i vladao do 1978. Nije ostavio nekog značajnijeg traga, pa je uglavnom zaboravljen. Very Happy
E, kineski motori se sigurno ne mogu mjerit s našim Tomosom.cheers

Max nemaš smisla za humor (ili ga ja nemam pa pričam gluposti). confused 

Bat Zajla je klip sajla, tako nešto ne postoji.

Znam da ono nisu japanci. Japancima i njihovim proizvodima su se od početka smejali a sada su vrhunac tehnologije. Kde smo mi?

Tomos u Sloveniji više ne postoji. Preselili proizvodnju u kinu Exclamation  Kinezi su ga davno prevazišli skoro u svim stvarima. Da ne pričam o asortimanu, napredku, itd... Neka tehnička rešenja na Tomosima su još na ravni početk sedamdesetih godina. Crying or Very sad 

Zašto Japanci mogu da prave sve od mopeda do superbika, a radna snaga je tamo među najskupljima na svetu? Njima treba tačno jedan sat da sastave CBR 1000!!!  Shocked  Pogledaj video kako se radi.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18518
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 14:43

@Pero™ (citat):
Bat Zajla je klip sajla, tako nešto ne postoji.

Tomos u Sloveniji više ne postoji. Preselili proizvodnju u kinu Exclamation  Kinezi su ga davno prevazišli skoro u svim stvarima. Da ne pričam o asortimanu, napredku, itd... Neka tehnička rešenja na Tomosima su još na ravni početk sedamdesetih godina. Crying or Very sad 

Zašto Japanci mogu da prave sve od mopeda do superbika, a radna snaga je tamo među najskupljima na svetu? Njima treba tačno jedan sat da sastave CBR 1000!!!  Shocked  Pogledaj video kako se radi.

Pero, sve ok, lagani nesporazum.
Nisam znao što je bat sajla, a ni da je Tomos preseljen u Kinu. Surprised 

Kupili su neki koje znam kineske skutere i motocikle slabije kubikaže svojevremeno.
Kažu da je Tomos iz 70-tih bolji. A za kineske motore nema dijelova i loš je kvalitet materijala i izrada.
Al' su jeftini.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 15:43

Citat :
Al' su jeftini.

To je naš problem samo nek je jeftino ali na žalost samo u startu!
Očigledno smo dovoljno bogati Smile

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 19:19

Kineski motori su za jednokratnu upotrebu. Onog trenutka kada se pokvari mozes i da ga bacis, jer delova nema a i popravka nije isplativa. Sto se Tomosa tice vidim da se prodaje u Americi, Kanadi, Britaniji a to su trzista na kojima ranije nije bio prisutan.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 20:30

@Pero™ (citat):
Ajde da krenemo po abecedi (barem za autombile), i ne toliko šta su stvarno pravili, nego ono što se dobilo za dinare.

...

Dali sam šta zaboravio?

Zaboravio si TAS, "bube" i golfove. Very Happy
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 21:07

@vladimir (citat):
to je bio problem u komunistickim zemljama.ljudi imaju novac ali nemaju sta da kupe.potpuno nestvarne slike mesara prazna a mesari na random mestu.

Moskva, ispred jedne mesare, sedamdesetih godina, prošlog veka

16,00 h, - 20 C, red pred mesarom, izlazi mesar i kaže: Strpite se, meso samo što nije stiglo.

18,00 h, - 30 C, izlazi mesar i kaže: Mesa ima samo za Ruse, ostali neka napuste red. Red se prepolovi, a Rusi zadovoljno trljaju ruke.

20,00 h, - 40 C, izlazi mesar i kaže: Mesa će biti samo  za clanove partije, ostali neka napuste red. Red se prepolovi, a partijci zadovoljno trljaju ruke.

22,00 h, - 50 C, izlazi mesar i onako šapatom kaže: Jesmo li sada svi naši? Partijci dreknuše: JESMO! E da vam kažem, mesa niti je bilo niti će biti!

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 21:27

@Max Blitz (citat):
Kupili su neki koje znam kineske skutere i motocikle slabije kubikaže svojevremeno.
Kažu da je Tomos iz 70-tih bolji. A za kineske motore nema dijelova i loš je kvalitet materijala i izrada.
Al' su jeftini.

Slažem se jeftini su, svi kineski motori i skuteri su proizvedeni po nekoj licenci ili nekom uzorku i normalno da kopija mora biti jevtinija od originala.
Ne bih se složio po pitanju kvaliteta, nedostatka delova itd. Nije to baš takav šrot kako se piše. Imam jednog kineza, star je pet godina, prešao je oko 10 hiljadarki. Pre nekoliko dana sam mu zamenio kilometar sajlu i svećicu. Svećica čuvena Bosanka FE 6. Sve skupa 6 E za 5 godina, nikada me nije ostavio na putu. Valjda neću ovim postom da ga ureknem? Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   22.09.13 23:09

East&West (citat):
Ne bih se složio po pitanju  kvaliteta, nedostatka delova itd. Nije to baš takav šrot kako se piše. Imam jednog kineza,  star je pet godina, prešao je oko 10 hiljadarki. Pre nekoliko dana sam mu zamenio kilometar sajlu i svećicu. Svećica čuvena Bosanka FE 6. Sve skupa 6 E za 5 godina, nikada me nije ostavio na putu. Valjda neću ovim postom da ga ureknem? Laughing 

Imali ste sreće, a istina je da najvjerojatnije vi vozite i održavate motor po PS-u i ne vadite mu dušu. Very Happy 
Ipak nemate 20 god. U takvim rukama svemu je skraćen rok trajanja. Laughing 
Imao je moj blizak prijatelj neki kineski motor od 150 kubika. Napatio se s njim.
Pukla ručica gas sajle, nigdje je nije mogao nać, pa je ugnjavio prodavača da mu skine takvu s drugog novog motora iz dućana, nije se drugačije mogla nać zamjenska. Motor mu mjesecima stajao neupotrebljiv u garaži.

Evo pročitah danas u Jutarnjem listu opširniji članak o Angeli Merkel jer je sad aktualna zbog izbora. Piše između ostalog da se u DDR-u trabant čekao 10 godina. Iako mislim da pretjeruje novinar.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   23.09.13 1:22

Ja sam imao kinesku kopiju Kawasakija Ninja. Na oko je izgledao nista gore od originala, ali je posle godinu dana poceo da se kvari. Prvo sitnice tipa migavci, neki srafovi koji su otpali, da na kraju nije hteo vise da pali. Prodao ga za delove mehanicaru i to za oko 50% od cene novog. Very Happy Very Happy 

Sto se tice istocnog bloka evo par viceva iz 80tih

Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2013-10-09
Dob : 47
M(j)esto Novo mesto

KomentarNaslov komentara: IMV 750 4x4   12.10.13 17:50

IMV 750 4x4 je prvo i jedino terensko vozilo iz IMV (Industrija Motornih Vozil), Novo mesto. Na tlu IMV je sada revoz, koji radi renaulte (clio ITD).

Ne daleko od tvornice je muzej IMV, u kojem je za sada jedini od 5 izradjenih terenaca prema tadašnjim JNA standardima. JNA nije odabral taj model i posle toga je IMV propao i isto taj projekt s njim (ali ne zbog JNA). Ovaj, koji je u umuzeju je obojen kao vatrogasac, ali je sasvim isti kao vojni model.

Više detajla ima u tom PDF-u
pavlin.si/tmp/imv4x4protz4ty.pdf

Muzej IMV je otvoren svake prve subote ili prema dogovoru sa TIC novo mesto: visitnovomesto.si

LP,
Mare69

Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   12.10.13 20:45

Bilo je i sanitetsko vozilo IMV 1600, zadnja dva primerka sam u ispravnom stanju predao za rashod 1987. godine, kada su povučeni iz upotrebe i proglašeni neperspektivnim za JNA.

Nije smb, ali je sanitet kakav smo koristili u Blokama

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 01.04.14 2:45; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : zamenjena slika)
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   12.10.13 22:12

Zanimljiv terenac. Podsjeća na "PUCH" (Mercedes) koji je koristila JNA.

Možda bi ovo trebalo biti na temi: Razno/Automobili i motori u ex YU scratch
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   13.10.13 1:36

@Stazio (citat):
Zanimljiv terenac. Podsjeća na "PUCH" (Mercedes) koji je koristila JNA.

Možda bi ovo trebalo biti na temi: Razno/Automobili i motori u ex YU scratch

IMV je najviše uzimao licence od Francuza i koliko se sjećam u ove kombije koje je Zastavnik spomenuo stavljani su Renaultovi,Peugeotovi i nešto Mercedesovih motora.IMV je počeo propadati kad i najveći u našoj blizini(da ne spominjem one dalje) u vrijeme auto preokreta n.p.r. NSU,DKW koji sa još njih par odlaze u Auto-Union kojih se svi sjećamo a potom prelaze pod Audi ili AG grupaciju.Bilo je različitih modela koje je koristila vojska,milicija,vatrogasci,kamperi i.t.d. od zatvorenih do poluotvorenih.E sad ovaj prototip IMV 750 koji je mare69 naveo je bio kopija Pucha(Mercedesa) ali sa malo drugačijim gabaritima i motorom.Zašto nije prihvaćen kao vozilo za potrebe JNA vjerovatno je razlog što je JNA već naručila Austrijsko-Njemačke terence.Slična stvar oko ovakvih terenskih vozila koja nisu ušla u standardni vozni park JNA smo već negdje spomenuli pa čak i slikom jednu repliku "Pinca".Stazio možda nebi bilo loše ni otvoriti novu temu pod Razno jer ima dosta pitanja na koja nisu dani odgovori a ne tiču se samo vozila i motora.Primjer : još uvijek imam kantu boje koja se koristila za farbanje T-84 a nije ista kao i na T-55 ili na "Dajcu",FAP-u,110-ki ili šljemu.Interesantno neda mi se guglati ali me baš zanima tko je radio tu boju i od kojih komponenti jer neke ostavštine od JNA koje preko 20 godina leže na svim vremenskim uvjetima a usput su stare bar još 5 ili 10 još odolijevaju hrđi.Primjera i interesantnih nepoznanica ima jako puno pa bi sam naslov nove teme možda trebao biti sličan jednom starom negdje po forumu : Sve što ste htjeli znati o JNA a niste pitali Rolling Eyes

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   15.10.13 5:05

Ne znam je li ovo za temu:
TAM Pionir - prvi model kamiona koji je 1946. napravljen u Tovarni Avtomobilov Maribor, napravljen po licenci čehoslovačke Prage.
Proizvodio se do 1962. i napravljeno ih je 1700.

JNA je u početku najviše imala kamiona Dodge, GMC (Džems) i - Tam-Pionir.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 01.04.14 3:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   16.10.13 13:40

Zdravo,

u GA Kumbor imali smo dva kombija IMV 1600 sanitet - SMB boje. Moram priznati, da je IMV za ono doba bilo odlično vozilo. Dosta prostora za jedno ležište + jedan sedeči + nesmetan rad.  U našem sanitetu se dogodilo sve - imali smo i vesele trenutke - porođaj u toku vožnje neke trudnice u porodilište , žao mi je, ali imali smo i smrtne slučajeve (nisu bili vojnici nego penzionisano vojno lice).

Kasnije u Vojnoj bolnici dobili smo PZ-jce, Pinzgaure, Citroen CX, a na kraju Citroen c 25 reanimacijsko vozilo i C-25 stomatolško vozilo - za komplet obradu na terenu.

A IMV za uvijek ostao je u mom srcu.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   16.10.13 18:45

Matrix, u mnogome što si napisao grešiš. Kad je nastao IMV kombi, IMV je surađivao sa Austinom. Renoje su tad sklapali u Litostroju (Ljubljana). Kombiji su prvo imali DKV motore, pa kasnije Austinove, pa kasnije od Mercedesa, nikad Peugeot! Nekde sedamdeset i neke raskinu suradnju sa austinom i počinju suradnju sa renaultom. Nekde pred krajem osamdesetih promene ime u Revoz, a i francuzi jim pomognu sa kapitalom i vlastništvom firme. Proizvodnja prikolica krene svojim putem, a mislim da i prestanu da prave kombije.

Ovaj 4x4 nije bio nadomeščen Pinzom, trebalo bi da ON bude nadomestno vozilo za Pinza. Pinzi su svi bili iz uvoza, tražilo se da bi domača industrija napravila slično vozilo. Sa MB-G nema ništa zajedničko, osim malo izgleda. Na tom izboru nije pobedio, ali nije ni IMR vozilo dočekalo serijsku proizvodnju. Raspala nam se zemlja.

Što se farbi tiče, bilo je puno proizvođača farbi u bivšoj jugi. Svaka je mogla da napravi bilokakvu nijansu. Možda su več proizvađači izabrali različite boje, a JNA je bilo sve jedno, SMB je od-do.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   16.10.13 23:08

Pero meni se ne gugla niti traži dlaka u jaju već pišem iz sjećanja a fala Bogu još me itekako dobro služi.Sa mehanikom,automobilima,kamionima,motorima i njihovom poviješću radim i čak sam se rodio u Fiatu 1100.Nemam puno grešaka jer sam Mercedes spomenuo.Peugotovi motori su kratko bili u verzijama polukombija ili sa zadnjim kašunom-vrlo malo ih je bilo ALI ih je bilo.O povijesti suradnje sa Austinom pa čak i onim Mini Morisima kojih je bilo i koji su na početku uveženi i dani Miliciji bih otišao daleko van teme.Nadam se da si post iznad dobro pročitao jer sam spomenuo i DKW.Dalje "Pinca" uopće nisam usporedio s ovim vozilom nego jednim sasvim drugim(traži pa ćeš naći)kojeg je netko stavio u jednu drugu temu.Sličnost sa Puchom-Mercedesom ima ali su razlike u gabaritima i motoru prevelike odnosno u to vrijeme sva su ta vozila bila slična.Nemoj se previše ljepiti za moje postove jer se niti ja hvatam tvojih a pogotovo kad si nečiji odvjetnik kao u "Reputaciji".Da ne idemo u off u ovoj temi koja je možda trebala otići u onom smjeru o kojem sam pisao Staziu neka zasad bude ovako..

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   17.10.13 4:43

slicno vozilo po nameni TARA nije proslo kod vojske, samo je napravljen prototip.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   17.10.13 8:43

Matrix, meni nije do svađanja, več da prenesemo deo naše istorije na neke mlađe, ako bilo ko čita. Nadam se da če neko pročitati, istoriju nekih vremena što jih više nema, niti če jih opet biti.

Ako kažeš da su bili Peugeoti, onda OK, ja nemam taj podatak. Nisam ni ja od juče, uvek sam voleo tehniku, i trenutno je moj naj stariji motor godište 34. Moji roditelji su imali austina 1300, kupljenog za dinare. Još se sečam tih vremena. Dali se sečaš da je IMV zakopao manje brdo rezervnih delova kad su prestali sa suradnju sa Austin/moris.

Ne lepim se ja za tvoje postove, nego pokušavam da kulturno debatiram. Nedaj mi osečaj da nisam poželjan ovde, otiči ču, ali sad se stvarno više neču vratiti. I ako nekog zagovaram, to je zbog toga da želim da bude na forumu što više članova, a ne da odlaze, kao što su mnogi uradili.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   17.10.13 9:19

@vladimir (citat):
slicno vozilo po nameni TARA  nije proslo kod vojske, samo je napravljen prototip.

U pravu si vladimire a netko je bio stavio i sliku u temi o Automobilima.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   17.10.13 9:27

@Pero™ (citat):
Matrix, meni nije do svađanja, več da prenesemo deo naše istorije na neke mlađe, ako bilo ko čita. Nadam se da če neko pročitati, istoriju nekih vremena što jih više nema, niti če jih opet biti.

Ako kažeš da su bili Peugeoti, onda OK, ja nemam taj podatak. Nisam ni ja od juče, uvek sam voleo tehniku, i trenutno je moj naj stariji motor godište 34. Moji roditelji su imali austina 1300, kupljenog za dinare. Još se sečam tih vremena. Dali se sečaš da je IMV zakopao manje brdo rezervnih delova kad su prestali sa suradnju sa Austin/moris.

Ne lepim se ja za tvoje postove, nego pokušavam da kulturno debatiram. Nedaj mi osečaj da nisam poželjan ovde, otiči ču, ali sad se stvarno više neču vratiti. I ako nekog zagovaram, to je zbog toga da želim da bude na forumu što više članova, a ne da odlaze, kao što su mnogi uradili.

Ma kakvo svađanje,nije potrebno nikom a niti nama.Austina sam imao u susjedstvu i mijenjali smo mu korpu i lamelu davno,davno.Iskreno za sakrivene djelove nakon raskida sa Austinom sam samo načuo a vjerovatno je istina jer smo takvi-uvijek nešto prikrijemo Wink Pero samo ti nastavi i dalje pisati a nedavno sam poklonio oldtimer-klubu Bubu iz '50 i Olimpiju iz '51 godine jer nisam imao vremena za restauraciju a imam dosta starih još uvijek vrlo voznih makina,lijep pozdrav.

East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   17.10.13 10:04

@Matrix (citat):
@vladimir (citat):
slicno vozilo po nameni TARA  nije proslo kod vojske, samo je napravljen prototip.

U pravu si vladimire a netko je bio stavio i sliku u temi o Automobilima.

Da se podsetimo:

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   30.11.13 10:44

@zastavnik (citat):
Bilo je i sanitetsko vozilo IMV 1600, zadnja dva primerka sam u ispravnom stanju predao za rashod 1987. godine, kada su povučeni iz upotrebe i proglašeni neperspektivnim za JNA.

Nije smb, ali je sanitet kakav smo koristili u Blokama

Bili su još modeli 2000 i 2002... Sa jačim motorom i produženom karoserijom. Sećam se kako je moj pokojni otac ranije modele nazivao "Reno 16", jer je upravo bio ugrađivan motor iz tog automobila.

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Automobili i motori u ex YU   10.12.13 17:42

Evo mog tomosa(moj godišnjak-1967),ponos YU industrije

Na vrh Go down
Sponsored content