FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

AUTO hm KUTAK

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 8:50

Kolega E&W se parkirao na mjestu za invalide i to po pola, pa još kod caffe bara Plodine supermarketa, pa još blizu Juga, ajde ovo prvo dvoje još mogu da oprostim, ali brate pored juga pa kada te odvali vratima po strani eto ti veselja, mi koji imamo bolje sutomobile bježimo na parkinzima od takvih "smetala na cesti". No sve u svemu ako je onaj tristač tvoj onda oprost grijeha, mi smo imali krajem šezdesetih jednog ali talijanskog 66 godište, od bivše milicije, mrcina, vozi ko avion, a troši kao da mi je stari šeik.

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 8:54

@pera84 (citat):
Najkraci i najjednostavniji odgovor: svaka roba ima svoju budalu!................I svaka budala ima svoje veselje!

Tata ima pickup, mama limuzinu, sin "mustanga" kcerka kabrioleta pa se onda po potrebi mijenjaju. Isto i kod mene  samo u minijaturi. Što kažu u Bosni, Ne jede pitu ko ima, već ko je naučio!

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 9:01

Auuu, makina, i to kabriolet, jel to "novi" Tempo?? Nemoj kolega da mi zamjeriš za moje piskaranje. lol!

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 9:22

@bojnik (citat):
Kolega E&W se parkirao na mjestu za invalide i to po pola, pa još kod caffe bara Plodine supermarketa, pa još blizu Juga, ajde ovo prvo dvoje još mogu da oprostim, ali brate pored juga pa kada te odvali vratima po strani eto ti veselja, mi koji imamo bolje sutomobile bježimo na parkinzima od takvih "smetala na cesti". No sve u svemu ako je onaj tristač tvoj onda oprost grijeha, mi smo imali krajem šezdesetih jednog ali talijanskog 66 godište, od bivše milicije, mrcina, vozi ko avion, a troši kao da mi je stari šeik.

Ovaj mene prati i čuva:

A "tristaća" sam našao u Ohridu, slikao se pored njega, jer i moj prvi auto je 1978. bio "trile". Đes' vid'o vojnog lica da ne vozi "tristaća" ili "pezejca".

Kabrio je bio 2002. godište, treća godina kako je promenio gazdu.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 9:56

@pera84 (citat):
Najkraci i najjednostavniji odgovor: svaka roba ima svoju budalu!
A pravi odgovor je malo kompleksniji i kombinacija je marketinga, psihologije, ljudske gluposti i jos svasta nesto.
Pretpostavljam da govoris o "fici" s linka koji sam postavio. (Ja sam manje platio svoj pickup, a ficko moze stati na "prikolicu".) Na linku je "abart" opcija, nabudzen i nasminkan. Osnovni model, 2012 godiste, moze se naci za 13-14 hiljadarki. Znaci, idemo s drugom poslovicom: koliko para, toliko muzike.
Drugo, ako sam razumio dobro: sta ce ti auto koje ide 200 km/h a ogranicenje 120??? Vec dugo u marketingu postoji trend da se kao prodajni "mamac" forsiraju karakteristike proizvoda koje nemaju nikakvu ili vrlo malu upotrebnu vrijednost u svakodnevnom zivotu, ali djeluju kao "afrodizijak" na ljudski mozak ili bolje receno ego. Najbolji primjer je popularni pickup, prakticno vozilo farmera, gradjevinaca, lovaca i ribolovaca, svih onih koji svakodnevno nesto tovare, prevoze, veru se po terenima gdje samo koze prolaze. Mnogo vise ga kupju ljudi koji rade kancelarijski posao, sav im je alat laptop, a najvise sto ikad na njega natovare je vreca od 10kg briketa za nedjeljni rostilj. Sa asfalta nikad nisu sisli al je obavezno 4x4 i po mogucnosti 6 litara masina. ????
Ili drugi primjer, moja omiljena tema, pistolji. Reklamiraju se modeli gdje proizvodjac garantuje na 50m grupu od 10 metaka u precniku od 2,5 cm! To kad ga stavis u skrip. A sto ja licno na toj razdaljini ne mogu pogoditi garazna vrata, nije bitno. Bitno je da se mogu kurciti kako imam takvo nesto.
Trece, najveci broj americkih porodica ima vise od jednog auta. Mi smo navikli da kad kupujemo auto (vecina) kombinujemo da je prakticno, dovoljno prostrano da se cijela porodica vikendom potrpa u njega a opet da nije veliki potrosac, da je jeftin za odrzavanje.... Amer to isto radi ali na drugi nacin. Tata ima pickup, mama limuzinu, sin "mustanga" kcerka kabrioleta pa se onda po potrebi mijenjaju. Ovo naravno govorim za americku srednju klasu. Ima i onih koji vozaju ojebine, ne mogu se takve naci ni po balkanskim auto otpadima. I onih koji nemaju ni biciklo.
Ali generalno, kupovna moc je ono sto odredjuje cijene na trzitu.
Cetvrto, sam si rekao, navika. Ja bih to nazvao i mentalitet. Amerikanci su navikli da voze velika auta! Primjecuju se promjene ali jos ce dosta vode proteci Misisipijem dok vecina prihvati nove standarde i dok pomru stari kauboji koji bi radije jahali kravu nego sjeli u "fiestu"
I sve se pravi vece nego u ostatku svijeta. Auta, ves masine, televizori, hamburgeri, silikonske sise.....Sto vece to bolje!

A ono od A do B..... Teoretski, u pravu si, al u praksi nema veze s vezom. Auto je kao zena. Za udobnu voznju, treba nesto bujnije!

Paaa.....moram te malo Laughing Laughing,ja sam pristalica većih i udobnijih auta.Mi u EU još uvijek imamo ceste "no limit"pa tko voli.....samo udri,i u tome je glavna razlika EU i USA automobila kiji nisu rađeni za takve brzine pošto u USA nema takvih cesta.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 9:59

Zapisali smo mi broj crvenom Puntu,može kazna i naknadno Laughing.-...
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 10:04

@dojran (citat):
Zapisali smo mi broj  crvenom Puntu,može kazna i naknadno Laughing.-...

Može se izvući jedino ako plati turu u kantini (obavezno i napolitanke). Laughing
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 10:19

Tako je prijatelju, bez napolitanki ništa jedno cca 15 kg, ipak smo ljudi u godinama pa nam treba više. Razz

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 13:38

@bojnik (citat):
Tako je prijatelju, bez napolitanki ništa jedno cca 15 kg, ipak smo ljudi u godinama pa nam treba više. Razz

Bojnik, treba vise? Ja imam malo vise, ali kilograma. Od JNA sam nabacio 30 kg. Embarassed
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 13:56

@SveJug (citat):
@bojnik (citat):

Bojnik, treba vise? Ja imam malo vise, ali kilograma. Od JNA sam nabacio 30 kg. Embarassed
Čekam još samo Lacoša sa komentarom, pa da počnemo pričati o pečenom jagnjetu umjesto napolitanki. lol!
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 14:05

A poceli smo s golfom "dvojkom" Laughing
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 14:08

U pravu si Pero, ali eto podforum je RAZNO pa smo se malo opustili. Embarassed
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 14:14

Pa jest. Nista ljepse posle duze voznje nego kila jagnjetine i dva-tri piva. Laughing
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 18:25

@SveJug (citat):
@bojnik (citat):

OK, priznajem izasao sam iz teme. Embarassed
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 18:34

@dojran (citat):

Max pogledaj ovog stojadina.......vidiš,takvog volva ću si kupit,samo plavog.....

Kupi ovakvo nesto ali neverujem da ces naci sa ovakvim tablicama.  Cool  Pretezno svi novododjosi (doseljenici pogodjeni dogadjajima na prostoru SFRJ) kupuju ovakvo nesto ili li pak Golf. Neutral

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 18:35

@SveJug (citat):
@bojnik (citat):

U JNA otisao sa 54 vratio se sa 52 kg (kao vreca cementa). Sada imam 85kg (posledica poslovnih ruckova - *jagnjece brigade*)!

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 18:37

@dpuric (citat):
U JNA otisao sa 54 vratio se sa 52 kg (kao vreca cementa). Sada imam 85kg (posledica poslovnih ruckova - *jagnjece brigade*)!

Kolega dobili smo kritiku posto je ovo tema Golf II  Smile
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 19:50

@Stazio (citat):
Čekam još samo Lacoša sa komentarom, pa da počnemo pričati o pečenom jagnjetu umjesto napolitanki. lol!

Moram se umješati jer me se spominje.Što se mene tiće ne računajte na mene što se tiće napolitanki,a ni čokoladnog mlijeka koje ide uz napolitanke.300 dana od onih što sa bio u JNA to mi je bio glavni obrok. Crying or Very sad

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 20:53

@SveJug (citat):
Kupi ovakvo nesto ali neverujem da ces naci sa ovakvim tablicama.  Cool  Pretezno svi novododjosi (doseljenici pogodjeni dogadjajima na prostoru SFRJ) kupuju ovakvo nesto ili li pak Golf. Neutral

Hvala, ali više me privlače automobili s potpisom "caroserista" bez obzira na godine samo da je OK!

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 21:21

@Stazio (citat):
@dojran (citat):
Zapisali smo mi broj  crvenom Puntu,može kazna i naknadno Laughing.-...

Može se izvući jedino ako plati turu u kantini (obavezno i napolitanke). Laughing

To se podrazumeva, msm ostao sam dužan odgovor,  da ne ispadne da eskiviram.  cheers
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 21:28

Drugovi, treba mi pomoc. Moze li mi neko reci, jesu li na ovom BMW-u felne 18 ili 19 cola???

pera84: komentar modifikovan dana: 13.04.13 4:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 21:30

Evo da završimo sa upadicom na temu, a nije upadicama mjesto na njoj, ali vezano je uz temu:

1. kada se otvori gepek na golfu dvojki, krasno stane janje na ražnju (priprema pred pečenje)
2. U JNA otišao sa 77 kg, izašao sa 85 kg, sada nekih traljavih (jutros se mjerio) 108 kg.
3. Imam jednog koreanca, i super sam zadovoljan sa njime u pogledu konfora i potrošnje, a i izgleda riječ je o Daewoo Lanos 2, a poćeo sam davno davno sa fičekom koji me je vijerno služio i od njega je ostala za uspomenu na tavanu prednja hauba (udaljena je na pristojnoj udaljenosti od visečih suhomesnatih proizvoda).

tenk

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 21:31

Koje pobogu felge, nemogu spustiti pogled nešto me koći u vratu, pa ide sve nadolje What a Face

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 21:51

Ipak mi je funkcionalnost važnija od styling-a. Zaokupljen airbag-ovima na felne ne obraćam pažnju. Basketball

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   26.03.13 22:56

East&West (citat):
Ipak mi je funkcionalnost važnija od styling-a. Zaokupljen airbag-ovima na felne ne obraćam pažnju. Basketball

Čovjek doslovno poželi da se airbegovi otvore i da glava utone u njih  lol!
E&W  lol!

KomentarNaslov komentara: Re: AUTO hm KUTAK   Today at 2:53

Na vrh Go down

AUTO hm KUTAK
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/44Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Next
 Similar topics
-
» AUTO hm KUTAK
» AUTO JEDINICA SLAVONSKA POŽEGA 82/83
» KUTAK ZA VICEVE
» Evo malo stariji januarska 80 Slavonaka Požega a onda Ljubljana vojna policija
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak