FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Varaždin - Kalnički partizani 1985.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
pedja1985
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-05-17

KomentarNaslov komentara: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   17.05.13 18:25

Da li ima ikoga od nas penzionera/umirovljenika koji su sluzili vojsku 1985/1986 u Varazdinu u kasarni Kalnicki partizani. Ja sam bio MPOAD (mesoviti protivoklopni artiljerijski divizion). Kod kapetana Dimkovskog. Pozdrav! PS Zdenko iz Zagreba, Damir iz Siska, ja iz Beograda, Madzarev iz Vojvodine...javite se prijatelji!!!

pedja1985: komentar modifikovan dana: 19.05.13 11:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3112
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   17.05.13 18:55

pedja1985, dobrodosao na forum. Dok se, eventualno, ne jave klasici pridruzi nam se na nekoj od tema!
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   17.05.13 20:49

Dobrodošao pedja1985,nadam se da nađeš što više prijatelja s kim si služio.
Na vrh Go down
pedja1985
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   18.05.13 16:03

@pedja1985 (citat):
Da li ima ikoga od nas penzionera/umirovljenika koji su sluzili vojsku 1985/1986 u Varazdinu u kasarni Kalnicki partizani. Ja sam bio MPOAD (mesoviti protivoklopni artiljerijski divizion). Kod kapetana Dimkovskog. Pozdrav! PS Zdenko iz Zagreba, Damir iz Siska, ja iz Beograda, Madzarev iz Vojvodine...javite se prijatelji!!!

Secam se hotela Turist - su sam nekoliko puta prespavao kada su mi roditelji bili u poseti, Ahhhhh... kupanje u kadi i slicne stvari, kao i gradske knjiznice. Tu sam se uclanio vrlo brzo posto sam dosao u JNA u Varazdin. Secam se da sam uzeo knjige 7000 dana u Sibiru (Karlo Stajner) i Price sa Kolime, Sarlamova. Nosio sam ih po kasarni i oficirima nije bilo jasno gde idem sa 2kg knjiga...kada sam i poceo citati, nista mi vise u vojsci nije bilo tesko. Iskreno preporucujem.

Na vrh Go down
pedja1985
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   18.05.13 16:09

@janeztrdi (citat):
Dobrodošao pedja1985,nadam se da nađeš što više prijatelja s kim si služio.

Iskreno, zao mi je sto odavno ne znam sta je sa momcima iz Hrvatske i Bosne i Srbije (slucajno u mojoj jedinici nije bilo nikog iz Slovenije) ...jesu li zivi, kako su...Damir iz Siska, Zdenko iz Zagreba, Kemo iz Bosne, Mile iz Srbije... mislim da bih i danas ruku dao za svakog od njih. Najvise se brinem za Kemu. Valjda je ziv i zdrav.

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   18.05.13 16:13

i ja se nada da su svi dobro,možda na se koji jave na forum pedja1985
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   18.05.13 23:01

Pozdrav Pedja, dobrodosao na Forum... Malo strpljenja i jedinica se polako okuplja. Ja u pocetku nisam nasao nikoga, a sada, malo po malo i ima nas za jednu smenu straze. cheers
Na vrh Go down
Hadžiselimović Nermin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-06-05

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 20:59

jel iko poznavao od vas mog oca Mustafu,zastavnik prve klase bio u protupožarnom garnizonu poginuo u Sloveniji?Ako ga je itko poznavao neka mi se javi.hvala
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 21:05

Dobrodošao Nermine cheers

Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 21:46

Dobrodošao Nermine, nadam se da ti se neko javi!
Na vrh Go down
Hadžiselimović Nermin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-06-05

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 22:23

bila je to vojska u kojoj su bili pošteni ljudi samo je propaganda od svake zemlje napravila totalno krivu sliku o tim ljudima.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 23:00

Nermine, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4311
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   05.06.13 23:10

Dobrodosao Nermine...... cheers

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3112
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   05.06.13 23:31

@Hadžiselimović Nermin (citat):
jel iko poznavao od vas mog oca Mustafu,zastavnik prve klase bio  u protupožarnom garnizonu poginuo u Sloveniji?Ako ga je itko poznavao neka mi se javi.hvala

Posto ce uskoro ponoc vec sutra cu ti, moguce, dati neke informacije preko pp. Naime moj komsija je tada bio Kap.I kl  Varazdinu i ranjen je u Sloveniji.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   06.06.13 23:29

@dpuric (citat):
@Hadžiselimović Nermin (citat):
jel iko poznavao od vas mog oca Mustafu,zastavnik prve klase bio  u protupožarnom garnizonu poginuo u Sloveniji?Ako ga je itko poznavao neka mi se javi.hvala

Posto ce uskoro ponoc vec sutra cu ti, moguce, dati neke informacije preko pp. Naime moj komsija je tada bio Kap.I kl  Varazdinu i ranjen je u Sloveniji.

Da se ne preziva kojim slučajem Lazarević. scratch

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17864
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   26.04.14 16:58

@pedja1985 (citat):
Bio sam u kasarni Kalnicki partizani 1985/1986 pa me zanima kako to sada izgleda ako uopste postoji. Imam sjajne uspomene na grad i iako sluzbeno ponekad dolazim u Zagreb, nikako da odem do Varazdina i podsetim se tog vremena.

Od 2003., kada je iz bivše kasarne 'Kalnički partizani' (kasnije vojarna 'Ivan V. Drašković') izašla gotovo sva vojska, kompleks je prepušten propadanju. Čudi me to za Varaždin jer su ostale ex-vojne objekte tamo većinom preuredili i prenamijenili.

http://www.evarazdin.hr/tag/vojarna-u-optujskoj/

http://www.evarazdin.hr/foto-tko-je-odgovoran-za-devastaciju-bivse-vojarne-u-optujskoj-ulici/

Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2014-07-30

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 12:38

U kasarn kalnicki artizani nije vladala neka cistoca i vojna disciplina iz nje sam ponio samo losa iskustva.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 12:52

@M.No (citat):
U kasarn kalnicki artizani nije vladala neka cistoca i vojna disciplina iz nje sam ponio samo losa iskustva.
Kolega opiši nam malo ta tvoja loša iskustva,ali ako može malo pravilnije(gramatički)kako bi te razumijeli.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 12:54

Naprimjer prasina ispod kreveta, prasnjav hodnik i police,prljavi toaleti lisce po krugu i tako dalje
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 12:56

A druze majore kako ste vi napredovli .
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:01

@M.No (citat):
Naprimjer prasina ispod kreveta, prasnjav hodnik i police,prljavi toaleti lisce po krugu i tako dalje

Vjerojatno su čistačice bile u štrajku Twisted Evil

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:02

@M.No (citat):
Ne tako da u jednom danu napišeš 1000 postova o svemu i svačemu Laughing .Kolega polako,malo prouči o čemu se piše i na koji način se radi na ovom forumu.Puno toga je već napisano na svakoj temi koju si načeo.Bilo bi dobro da kao novak na forumu najprije malo pročitaš prijašnje postove pa se onda uključiš u diskusiju.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:05

@M.No (citat):
A vi ste tada dužili putzfrau ili vam je čistoču održavao Varkom?

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:08

@lacoš (citat):
@M.No (citat):
Ne tako da u jednom danu napišeš 1000 postova o svemu i svačemu Laughing .Kolega polako,malo prouči o čemu se piše i na koji način se radi na ovom forumu.Puno toga je već napisano na svakoj temi koju si načeo.Bilo bi dobro da kao novak na forumu najprije malo pročitaš prijašnje postove pa se onda uključiš u diskusiju.

Zasluženi +. Wink

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:14

Ipak ste u pravu trebao biih malo stati.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   Today at 0:18

Na vrh Go down

Varaždin - Kalnički partizani 1985.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Varaždin - Kalnički partizani 1985.
» Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91
» Križevci 4. novembar obuka varaždin kalnički partizani vod veze
» Varaždin artiljerija 89/90
» Prilep VP 6230 avgust 1985. - avgust 1986. Safet Mangić ARJ PVO