FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Varaždin - Kalnički partizani 1985.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:15

@M.No (citat):
Ipak ste u pravu trebao biih malo stati.

Imaš privatnu poruku.
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2014-07-30

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:17

Kakvu privatn poruku.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:19

@M.No (citat):

Da malo.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:22

@M.No (citat):
Tako je kolega.Piši nam malo najprije o svojem služenju u Varaždinu.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 13:25

@M.No (citat):
Kakvu privatn poruku.

U kojoj te vjerojatno obavještavaju da uzmeš malo zraka. Rolling Eyes

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 18:10

@M.No (citat):
U kasarn kalnicki artizani nije vladala neka cistoca i vojna disciplina iz nje sam ponio samo losa iskustva.
Ma to je zato kaj se zvala Partizani....pa znaš da tu nije i ni moglo biti neke ćistoče....su to partizani..... lol!

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   30.07.14 21:49

@pukovnik (citat):
@M.No (citat):
Naprimjer prasina ispod kreveta, prasnjav hodnik i police,prljavi toaleti lisce po krugu i tako dalje

Vjerojatno su čistačice bile u štrajku Twisted Evil

(+)  lol! 
Na vrh Go down
DŠKM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   07.08.15 17:51

uf,prilično zapušteno izgledaju *Kalnički Partizani*
nekadašnja VP7464.....

dok su bili tu Tenkići i poručnik Pantelinac sve je bilo pod konac.
dužena je ona nova zgrada na prvoj fotografiji preko puta KPS-a treći sprat,hodnik desno......
odmah do nas je bila komanda generalštaba V vojne oblasti i minobacači..
sećam se dobro tog vremena.....
komandir I tenkovske čete I mehanizovanog bataljona poručnik Ilinko Pantelinac
zamenici     komandir I tenkovskog voda podporučnik Manevski Stojan
                komandir II tenkovskog voda zastavnik I klase Vojvodić Stanko
                komandir III tenkovskog voda vodnik Sulejmani Muharem

dužene gotovo nove T-55,sve na njima bilo konzervirano......
čak i zgrada koja sad propada je bila potpuno nova kad su se uselili tenkići.....
nisu je bez razloga odabrali generali da tu imaju komandu.........sve se sijalo kao pseća jajca što reče nekoć gospodin poručnik Pantelinac.
vojnici šareni sa svih strana bivše Yuge.
vozači tenkova došli iz Banjaluke u prekomandu u Varaždin.
evo neki imena
Čehić Hazim
Hukić Ethem
Gengeljacki Jan
Gaši Fadilj
Atila iz Sombora
prava ekipa dobri i izvežbani vozača koji su sa Pantelincem gazili i Savu prilikom podvodne obuke.
lepo i bezbrižno vreme,uvek ga se rado sećam.
Na vrh Go down
operator
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-05-10
M(j)esto SG (SLO)

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   31.08.15 16:49

Pozdrav

I ja sam bio u vojarni Kalnički partizani, sam u četi mehanizovane pešadije kod kapetana Petkovič Ljubiše.
Bili smo na trečem spratu levo. A desno su bili tenkisti.
Bilo je ljepo....
Na vrh Go down
DŠKM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   08.09.15 21:40

septembarac Slovenac bili smo u istom hodniku cjeli 6 meseci:)
ja sam bio martovska klasa i nisam napustao "Kalničke partizane" bilo gde u prekomandu.......
naravno kad sam završio vojni rok u martu 1990. ti si tad otišao u prekomandu u Prizren..
odlično se sećam kapetana Ljubiše Petkovića i oklopno mehanizovane pešadije do nas u hodniku.....
bili smo pod Bojevom Gotovošću cele pola godine......
čim uzbuna tenkićima i BVP-ovci pravac Dravski kanal:)
ako si bio u Bjelovaru na onom logorovanju u Novembru 1989. kapetan Ljubiša bio dežurni bataljona,ja bio dežurni u tenkićima i naravno zaspim kao bedasta ovca pod onim šatorima u šumi.....
on me zatekne i otera na raport kod Purgarića,ali sve prošlo O.K. nije me mnogo opalio....
samo čišćenje poljskog WC-a i nošenje drva za vatru do kraja logorovanja:)
Na vrh Go down
operator
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-05-10
M(j)esto SG (SLO)

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   06.11.15 19:04

pozdravljen DŠKM. Bilo nam je vrlo ljepo u kasarni  "Kalničkih patizana". Nisam ja bio u  Bjelovaru na logorovanju. Vidim, da si imao super logorovanje. Nositi drva za vatru je  bolje negu biti nekdje na terenu sa tenkom.  Imali smo logorovanje par kilometara od kasarne blizu Dravskog kanala. Tamo se je zapalio susednji šator usred noči jer su previše ložili na vatru i usijao se je dimnjak. A u februaru 1990 imali smo teren tri tjedna na  Slunju. Dobro se sečam kako smo pomogli tenkistima nosit prazne minske čaure od tenka, da su se uprale u nekoj reci pored poligona. A na slunju je bilo super. Spavali smo u neki nizki zgradi, vreme je bilo super malo hladno ali sunčano.  A kad smo se vratili sa terena počelo je ko ide u prekomandu a ko ostaje. A kad se setim kakve su bile uzbune u Varaždinu je to bila milina prema Prizrenu. Tamo sam ja bio pola godine u Bojevi gotovosti. Tamo pa nije bila uzbuna tako kao u Kalničkih. Cjeli dan smo bili u hangarju a kad je bila uzbuna otišli smo sa mehanizacijo na ulice jer tada su počele one frke na kosovu. Tad mi je bilo baš glupo. Vozili smo se sa mehanizacijo među ljudima i jih plašili. Ali koliko kilometara sam se provozio sa BVP-jem. Ako se sečaš još koga iz moje čete javi. Znam, da je znala za nas sva kasarna, kad su kapetanu Petkoviču skinuli čin kapetana I.klase ispred cijele kasarne. Pozdrav salutiranje
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   06.11.15 20:29

@DŠKM (citat):
septembarac Slovenac bili smo u istom hodniku cjeli 6 meseci:)
ja sam bio martovska klasa i nisam napustao "Kalničke partizane" bilo gde u prekomandu.......
naravno kad sam završio vojni rok u martu 1990. ti si tad otišao u prekomandu u Prizren..
odlično se sećam kapetana Ljubiše Petkovića i oklopno mehanizovane pešadije do nas u hodniku.....
bili smo pod Bojevom Gotovošću cele pola godine......
čim uzbuna tenkićima i BVP-ovci pravac Dravski kanal:)
ako si bio u Bjelovaru na onom logorovanju u Novembru 1989. kapetan Ljubiša bio dežurni bataljona,ja bio dežurni u tenkićima i naravno zaspim kao bedasta ovca pod onim šatorima u šumi.....
on me zatekne i otera na raport kod Purgarića,ali sve prošlo O.K. nije me mnogo opalio....
samo čišćenje poljskog WC-a i nošenje drva za vatru do kraja logorovanja:)

Radi li se o pukovniku Božidaru Purgariću.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-09-14

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   20.09.16 13:40

Jel ima netko da je bio tenkista kod st vodnika Đurađa Brankovića?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani 1985.   Today at 13:56

Na vrh Go down

Varaždin - Kalnički partizani 1985.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Varaždin - Kalnički partizani 1985.
» Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91
» Križevci 4. novembar obuka varaždin kalnički partizani vod veze
» Varaždin artiljerija 89/90
» Prilep VP 6230 avgust 1985. - avgust 1986. Safet Mangić ARJ PVO