FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ULCINJ I KARAULE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
krajišnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2014-08-22
Dob : 47
M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.08.14 20:41

kod tih granični incedenata ima jedankojise desio na karaliu suobin otišla patrola u rejonske stražare tj ophodnju i nasem vojniku bilo doosadno on uzeo pušku čstio i okrenuo prema granici oni su zabilježili vreme mjesto gde se to desilo i prijavili granični incident
.sutradan ide jedan oficir i jedan iz opštine ulcinj iijedan milicioner na riješavanje tog incidenta
svese dobro završilo avojnik graničar je priznao greškujer u to vrijeme su bili na dužnosti po dnevnoj zapovesti pozzz
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 201
Član od : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.08.14 22:08

Znaci granicari su morali imati zestoku obuku i sva ostala pravila sluzbe.Da cujemo jos koji prekrsaj ili neku zgodu za vreme patrole.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2014-02-26
Dob : 59
M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.08.14 23:37

Evo jedna starija fotografija sa granice sa Albanijom.
Nastala je davne 1965.godine ispred karaule Jezero
u selu Sveti Đorđe pored rijeke Bojana opština Ulcinj.
Ako neko prepozna svoga oca ili djeda neka mi javi, bilo bi
mi drago.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   25.08.14 21:07

ima jedna anegdota u februaru 1989god održavala se vežba kao upala diverzantska grupa koja je prešla granicu . ta   diverzantsku grupu su sačinjavali vojnici iz karule iz svake republike SFRJ - po jedan i onda su nas iz ostalie jedinice pokušavale da uhvate - sve je bilo planski naprvljeno od pješadijski mina tenkovski ali to su bile dimne . ali poenta je ta da se treći dan vežbe predkraj rijeka bojana izlije ija i ostali koji smo bili u bari tj na livadi nas voda poplavi a veći apsurd da pola ljudi nije znalo plivat .livada ispresjecane kanalima -spašavaj ljude oko neki vrba drveća a komanda po nas da izvuče slati čamac ali gore što su moraki iči u zoganje po čamac kad su nas izvukli vratili u karaulu tri dana nismo imali nikakvi obaveza nitko se nije prehladio -jedno lijepo iskustvo i druženje pozzz
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   25.08.14 22:30

Fotografija o kojoj sam govorio je korak niže.  Dali vam je neko sa fotografije poznat ?

nikolaul: komentar modifikovan dana: 26.08.14 0:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 201
Član od : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   25.08.14 23:02

Kao decak u domu JNA u Valjevu igrao sam sah sa jednim regrutom poreklom izBujanovca zvao se Trajce.Posle isvesnog vremena rekao mi je da odlazi na granicu sa Albanijom.Kasnije sam saznao da je iz Valjevskog garnizona najvise odlazilo vojske na karaule.
Nikolaul da li si i ti bio u Valjevu.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   25.08.14 23:11

Nažalost nijesam bio u Valjevu, jedino sam kroz Valjevo prolazio na putovanju za Beograd.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter

M(j)esto Ulcinj MNE

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   25.08.14 23:45

Vojnici i starješine /veći dio/ karaule Jezero , selo Sveti Đorđe na Bojani opština Ulcinj. Godina 1965.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   11.09.14 14:49

@milutko (citat):
pozdrav svima, sluzio na karauli u sukobinu 1991 godine .voleo bih saznati sta je bilo sa vodnikom koji mi je tamo bio staresina do mog odlaska marta 91 ,on je bio na polaganju za potporucnika , nazalost ime sam mu zaboravio 
mozda bi trebalo jos da spomenem da sam bio decembarska klasa 90 godine na obuci u titogradu tadasnjem a potom dosao na karaulu sukobin 
toliko za pocetak
jasam služiood sep.1988do maja1989god u sukobinu biosam desetar natoj karauli a oficir koji je bio komandir karaule a išao na vojnu akademiju se zvao ŽELJKO MIROVIĆ  pozz od krajšnika
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   11.09.14 15:17

Ulcinj 1989., ... s fb...

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   21.09.14 20:35

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   21.09.14 21:05

Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1

Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 11:58

@Gringo (citat):
Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1
ok staviću
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 11:59

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:08

@krajišnik (citat):
Ovoje slika majske klase1988/89god NIKŠIĆU drugog vodakod agusi isa   prve čete kod kapetana ALEKSIĆ RADOVANA na slici su admir fetić toni martinjas tihomir čupič nikola karač osman kuč radu zoran isić senadovo su koje se mogu momentalo sjetiti ako ko ima nedamože poznati nek dopiše imena bilo je dobro ilijepo smo se družili  pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:27

na ovoj slici su admir fetić branko grubelnik pantelić milos nakarauli sukobin u ulcinju 88/89godbrankom sam stupio u kontakt
 pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:28

admir fetić u krugu karaule u sukobinu888/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:30

na slici admir fetić i miljenko vučković ispred karaule u sukobinu 88/89 god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:32

nna ovoj slici lepir munib i admir fetić 88/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:34

na slici zoran stanković i admir fetić
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:46

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   24.09.14 12:47

Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2014-11-18
Dob : 61
M(j)esto žalec /SLO

KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   18.11.14 22:24

@IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter

M(j)esto žalec /SLO

KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   23.11.14 23:18

@IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter

M(j)esto žalec /SLO

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   23.11.14 23:28

Izgleda,da smo se momoišli ja sam se skinuo 28.04.1975.Služio sam u Ulcinju bio sam vozač kamiona komandir mi je bio Momir Kasalica.Najbolji prijatelj na žalost pokojni Ljubiša Trajić.Vozio je TAM 2001(tamič).Koliko se sečam imao je udes i sa njim je bio lekar stažista,da nisi slučajno bio ti?Slupan je bio tamič a povređen nije bio niko.Napiši još šta pa da vidimo jel smo služili skupa .Ujedno pozivam ako ima još neko ko je služio u Ulcinju da se javi nema veze koje je nacionalnosti ja sam slovenac pozdrav svima
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   Today at 10:44

Na vrh Go down

ULCINJ I KARAULE
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ULCINJ I KARAULE
» Karaule JNA - Slovenija
» Karaule u HR