FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VIS - KOMIŽA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 522
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    20.11.14 10:50

vela glava Entrance to ARK, Vela Glava. The underground command center of the island and the secondary command center or the peoples navy of Yugoslavia. #1
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    20.11.14 23:25

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    20.11.14 23:26

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    20.11.14 23:27

Na vrh Go down
Jaso
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-01-11
Dob : 47
M(j)esto Vlasenica

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    11.01.15 12:28

Lijep pozdrav svima
Lutajuci po nettu  naodzo na meni jako i lijep sajt odmah me podsjetilo na dana,dane naj ljepse mog zivota
Sliuzio sam vojni rok u Komizi 1988/89 kasarna Rogaci
Bio sam prvi nisandzija na Puskomitraljezu m53,obavio sam jedan dio obuke i ondah sam otisao na do obuku za vozaca u Capljinu.(kasnije Vise)
Moj Komandir je bio Kapetan Markovic Zoran prvih mislim nisam sigurandva mjeseca,Kasbije je dosao podporucnik Maricic Zvonko.
Kasnije ceu vise o svemu.
Ako ima tko od ove generacije nek se javi.
Na vrh Go down
shaljivac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-01-13

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    13.01.15 16:30

pozdrav dečkima, nov sam tu i nisam se ni rodio za vrijeme ''Juge'', ali stari me redovito upilava sa svojim ''ponosnim'' danima dok je služio rok u armiji.. pa ako ima tu netko od starije ekipe, a da je bio na visu ili u splitu 73/74, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi mogao podijeliti neku od slika ili podataka ako ih ima..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4102
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    14.01.15 0:37

@shaljivac (citat):
pozdrav dečkima, nov sam tu i nisam se ni rodio za vrijeme ''Juge'', ali stari me redovito upilava sa svojim ''ponosnim'' danima dok je služio rok u armiji.. pa ako ima tu netko od starije ekipe, a da je bio na visu ili u splitu 73/74, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi mogao podijeliti neku od slika ili podataka ako ih ima..
dobrodosao, mladi druze shaljivac!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    07.02.15 2:23

Članak iz 2013.
Čija je vojarna Vela Glava?

Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    24.02.15 15:17

Dragi prijatelji,upravo sam naisao na ovaj sajt i nisam mogao a da se ne registrujem jer sam video dosta toga sto je interesantno pogotovu sa ostrva Vis tamo sam sluzio vojsku klasa decembar 88/89 u kasarni Samobor ceta veze 8022/9. Jedino mogu da kazem da je bilo nezaboravno sluziti vojsku na tako lepom mestu,naravno nije sve bilo lako ali kada vratim film unazad tad je bilo super znalo se ko kosi a ko vodu nosi. Posle toliko godina jos uvek imam neke kontakte sa oficirima koji su ostali tamo a i koji su otisli sa Visa na primer: Martinovic,Osmancevic i Djebric.  Od klasica takodje sam nasao par njih na fejsu a neke kontaktiram i telefonom. Bilo bi mi izuzetno drago ako postoji mogucnost da neko postavi slike sa Radinog brda , tamo sam proveo oko 150 dana. Hvala svima i pozdrav za administratore.. 
salutiranje
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    24.02.15 16:18

Zlaja.ferari, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    27.02.15 22:17

Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 0:42

@Zlaja.ferari (citat):
Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Dobrodosao ti nama!
Napisi ti neki komentar, neko sjecanje,pa ces vidjeti reakcije...

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 7:24

@Zlaja.ferari (citat):
Obraduj kolege forumaše koji su bili u Petrovcu na Mlavi sa slikama kasarne / stražara / omiljenih / zabranjenih kafana ...  bounce
Ima tema vezana za Petrovac na Mlavi pa stavi te slike tamo...

Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 15:33

@013gonzo (citat):
@Zlaja.ferari (citat):
Obraduj kolege forumaše koji su bili u Petrovcu na Mlavi sa slikama kasarne / stražara / omiljenih / zabranjenih kafana ...  bounce
Ima tema vezana za Petrovac na Mlavi pa stavi te slike tamo...
  Poz.. 013gonzo mislim da sam video da je neko postavio par slika od onoga sta je ostalo od kasarne u Petrovcu na Mlavi doduse nisam uspeo da procitam sve da bih znao sta koga zanima u vezi te kasarne jer sam ovde detaljno procitao sve komentare u nadi da pronadjem nekoga ko je bio samnom u ceti veze u Samoboru i na Radinom brdu. U svakom slucaju hvala na podrsci i veliki pozdrav..
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 15:41

@PORUCNIK (citat):
@Zlaja.ferari (citat):
Dobrodosao ti nama!
  Pozdrav PORUCNIK , ne znam odakle da pocnem,skoro da se secam svakog provedenog dana u vojsci na Visu toliko toga mi je ostalo u secanju da bih mogao roman da napisem. Probacu da napravim jednu pricu o dozivljaju  mozda ce nekome da bude zanimljiva pa ce se nadovezati na istu... Hvala i pozdrav..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 16:34

@Zlaja.ferari (citat):
@PORUCNIK (citat):
.
Dobrodosao ti nama!
  Pozdrav PORUCNIK , ne znam odakle da pocnem,skoro da se secam svakog provedenog dana u vojsci na Visu toliko toga mi je ostalo u secanju da bih mogao roman da napisem. Probacu da napravim jednu pricu o dozivljaju  mozda ce nekome da bude zanimljiva pa ce se nadovezati na istu... Hvala i pozdrav..
Iz iskustva znam da se dugacki postovi ne citaju  detaljno.I ja sam zelio u dahu ispricati sve, ali sam shvatio da to ljude gusi... Pokusavao sam da doziram i ne znam koliko sam interesantan, ali mi je  lijepo to ponovno prezivljavanje svega, dok o tom pisem. Na forumu ima puno tema.
Na temi "prvi dan u vojsci" mozes opisati dolazak i sjecanja u vezi s tim... Pa na temi "prva vojnicka frizura" mozes postaviti prvu fotku, koja je i na vojnickoj knjizici... Pa onda dalje. Nemoras sva iskustva samo na ovoj temi.

Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    28.02.15 18:50

Pa da pocnem: U  septembru punim 18 godina i posle mesec dana evo meni poziva za vojsku...(verovatno je neko jedva cekao da me se otarasi),nisam nikada bio prestupnik zakona ali iz nekog razloga je to tako bilo,kada sam otisao po novac za put u bivsem Domu JNA u Petrovcu tada meni nepoznat cin (oficir) dade koverat a medju zadnjima me je prozvao i kaze u sali *e blago meni koliko je debeo koverat verovatno ces negde daleko* i stvarno tako i bese ali da zlo bude veca,znao sam za ostrvo Vis,video sam ga na karti ali sta sad; KAKO DA STIGNEM DO NJEGA???? u to vreme niko ziv nije znao da mi kaze kako od kopna do ostrva?. Cak ni agencije nisu znale koja je veza iz Splita do Visa,dali (brod) ili nesto drugo ali ipak sam morao da krenem.. JBG. Kada sam posle 24 sata putovanja napokon stigao,mislio sam da cu da umrem i da sa tog ostrva necu ziv da se vratim kuci,medjutim sve je drugacije bilo (posle mesec dana) no bilo kako bilo da ne smaram vise,naravno nastavak postoji ali mozda ovo nije zanimljivo pa ako ima potrebe nastavicu ili samo neke detalje sve zavisi dali za to ima potrebe, ja sam tu a prica mi je u glavi pa idemo dalje...  Veliki pozdrav za sve...
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    01.03.15 1:55

@Zlaja.ferari (citat):
Pa da pocnem: U  septembru punim 18 godina i posle mesec dana evo meni poziva za vojsku...(verovatno je neko jedva cekao da me se otarasi),nisam nikada bio prestupnik zakona ali iz nekog razloga je to tako bilo,kada sam otisao po novac za put u bivsem Domu JNA u Petrovcu tada meni nepoznat cin (oficir) dade koverat a medju zadnjima me je prozvao i kaze u sali *e blago meni koliko je debeo koverat verovatno ces negde daleko* i stvarno tako i bese ali da zlo bude veca,znao sam za ostrvo Vis,video sam ga na karti ali sta sad; KAKO DA STIGNEM DO NJEGA???? u to vreme niko ziv nije znao da mi kaze kako od kopna do ostrva?. Cak ni agencije nisu znale koja je veza iz Splita do Visa,dali (brod) ili nesto drugo ali ipak sam morao da krenem.. JBG. Kada sam posle 24 sata putovanja napokon stigao,mislio sam da cu da umrem i da sa tog ostrva necu ziv da se vratim kuci,medjutim sve je drugacije bilo (posle mesec dana) no bilo kako bilo da ne smaram vise,naravno nastavak postoji ali mozda ovo nije zanimljivo pa ako ima potrebe nastavicu ili samo neke detalje sve zavisi dali za to ima potrebe, ja sam tu a prica mi je u glavi pa idemo dalje...  Veliki pozdrav za sve...
Ha-ha, skoro isti pocetak, kad sam i ja dobio pare za put.
Nastavi...

Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    10.03.15 19:01

Ne znam dali je nekome bilo zanimljivo to sto sam napisao vezano za sam polazak u JNA ali mogu reci da bih voleo da ponovo odem tamo. Vezu me neke lepe uspomene za to ostrvo,drustvo,izlasci u grad obilazak nekih objekata koji su u to vreme bili zabranjeni za civile itd..Pozdrav..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    11.03.15 4:46

@Zlaja.ferari (citat):
Ne znam dali je nekome bilo zanimljivo to sto sam napisao vezano za sam polazak u JNA ali mogu reci da bih voleo da ponovo odem tamo. Vezu me neke lepe uspomene za to ostrvo,drustvo,izlasci u grad obilazak nekih objekata koji su u to vreme bili zabranjeni za civile itd..Pozdrav..
I ja bih rado prosetao od "Isse" do Kuta.

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 15.03.15 18:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    15.03.15 17:04

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    29.03.15 3:52

Zlaja.ferari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    01.04.15 23:27

U vremenu kada sam ja bio plovila je ** PARTIZANKA ** a posle **Sv.STEFAN ** koji je bio brzi, stiglo se brze do kopna i obratno..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    01.04.15 23:35

Dobrodosao, Zlajo!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    19.05.15 12:47

Joga odmor u Art & Adventure Yoga Retreat wellness utočištu u srcu otoka Visa, na pola puta između grada Visa i mjesta Komiže....

http://www.buro247.hr/beauty/ekspert/znamo-mjesto-na-visu-koje-ce-vas-savrseno-opustiti.html

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    Today at 12:41

Na vrh Go down

VIS - KOMIŽA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Slike objekata s Visa