FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VIS - KOMIŽA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Gandi21-2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-10-12
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    15.10.16 18:20

E bas mi je zao za Harija. Onda se najverovatnije ... dobro, otom potom.

Sto se tice Ljubena, verujem da me jos uvek bas ne gotivi.
Kao sto sam dalje gore napisao. On i Kecman su se bili posvadjali oko mene, uz to jos dodje, ja sam vec bio 1 tjedan kod kecmana (a kecman je kecman Wink ) i nisam bas nesto hteo kod Ljubena. Pozdravi mi Ljubena.

Idem cuvati djecu, pa cu pogledati veceras koju pricu iztipati.

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    15.10.16 19:23

@Gandi21-2 (citat):
@Sloba1nije tacno da su na VIS slali pitomce iz Zadra koji nisu zavrsili SRO.

VIS, LASTOVO, UROSEVAC itd su bili takozvane "kaznene" kasarne gdu su pitomci na staziranje isli.

SRO ASC Zadar Septembar 1987, zavrsio sa "ODLICAN" (mogu ti kopiju svedocanstva skenirati). Bili smo 80 klasa, i tada NAJBOLJA. Pusti se prica da nema "kaznenih" kasarni, posto do sada najbolja klasa. Znaci, moze se desiti da kao "odlican" odes na staziranje u Urosevac (no offence, nista protiv Urosevca).

Diskusija po hodnicima. Staziranje u Urosevcu? Hladan Znoj. Panika.

Mislim se pa se mislim. Tu moze samo Dudak pomoci (Kapetan Atif Dudakovic, tada Nastavnik u SRO ASC Zadar)

Ja, Dinic i Kamenjas u Kantinu. Pivce sa Dudakom
- Dudak: pitomci sta vas muci?
- Ja: tako i tako stoje stvari. Nikakva protekcija, samo molim te neka "civilizovana" kasarna. Nista protiv Urosevca Wink
- Dudak: imate 2 opcije.
- Ja: to su???
- Dudak: Dobrovoljno se javite za VIS, lepo mesto. Ili, dobrovoljno se prijavite u mornaricku pesadiju i idete u Sibenik. *ebo Lastovo.

Razmisljamo nas trojica. *ebo pesadiju "Mi smo Artiljerci..". Idemo na VIS.

Tako nas trojica stigosmo Marta 88' na Vis. Sva trojica u MAD (Mesovito Artiljeriski Divizion) Stoncica.
Oko mene su se posvadjali tada Kapetani Mile Kecman (tada K-dir Racunara) i Georgijev Ljuben (tada K-dir Haubicara). Kecman je izvukao deblji. Tako da sam zavrsio kao K-dir 2 vv u Haubickoj Bateriji. K-dir 1 vv je tada bio Porucnik Harc Slavko. Takvu licnost do danas vise nisam sreo u svom zivotu. LEGENDA.

Iako sam prosao ceo Svet kao Bagpacker (i dalje sam u Dijaspori) mogu slobodno (i sa smeskom na licu Wink ) reci da su 6 meseci na VIS-u mojih najlepsih u mojem zivotu.

Kada se setim... ne nesmem pricati. Ima ovde u Forumu puno ex-oficira.

Pozdrav Gandi.
1986. da(ili tacnije uglavnom) Moj klasic je kao desetar zavrsio na Visu
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4109
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    15.10.16 20:03

@dpuric (citat):
@Gandi21-2 (citat):
@Sloba1nije tacno da su na VIS slali pitomce iz Zadra koji nisu zavrsili SRO.

VIS, LASTOVO, UROSEVAC itd su bili takozvane "kaznene" kasarne gdu su pitomci na staziranje isli.

SRO ASC Zadar Septembar 1987, zavrsio sa "ODLICAN" (mogu ti kopiju svedocanstva skenirati). Bili smo 80 klasa, i tada NAJBOLJA. Pusti se prica da nema "kaznenih" kasarni, posto do sada najbolja klasa. Znaci, moze se desiti da kao "odlican" odes na staziranje u Urosevac (no offence, nista protiv Urosevca).

Diskusija po hodnicima. Staziranje u Urosevcu? Hladan Znoj. Panika.

Mislim se pa se mislim. Tu moze samo Dudak pomoci (Kapetan Atif Dudakovic, tada Nastavnik u SRO ASC Zadar)

Ja, Dinic i Kamenjas u Kantinu. Pivce sa Dudakom
- Dudak: pitomci sta vas muci?
- Ja: tako i tako stoje stvari. Nikakva protekcija, samo molim te neka "civilizovana" kasarna. Nista protiv Urosevca Wink
- Dudak: imate 2 opcije.
- Ja: to su???
- Dudak: Dobrovoljno se javite za VIS, lepo mesto. Ili, dobrovoljno se prijavite u mornaricku pesadiju i idete u Sibenik. *ebo Lastovo.

Razmisljamo nas trojica. *ebo pesadiju "Mi smo Artiljerci..". Idemo na VIS.

Tako nas trojica stigosmo Marta 88' na Vis. Sva trojica u MAD (Mesovito Artiljeriski Divizion) Stoncica.
Oko mene su se posvadjali tada Kapetani Mile Kecman (tada K-dir Racunara) i Georgijev Ljuben (tada K-dir Haubicara). Kecman je izvukao deblji. Tako da sam zavrsio kao K-dir 2 vv u Haubickoj Bateriji. K-dir 1 vv je tada bio Porucnik Harc Slavko. Takvu licnost do danas vise nisam sreo u svom zivotu. LEGENDA.

Iako sam prosao ceo Svet kao Bagpacker (i dalje sam u Dijaspori) mogu slobodno (i sa smeskom na licu Wink ) reci da su 6 meseci na VIS-u mojih najlepsih u mojem zivotu.

Kada se setim... ne nesmem pricati. Ima ovde u Forumu puno ex-oficira.

Pozdrav Gandi.
1986. da(ili tacnije uglavnom) Moj klasic je kao desetar zavrsio na Visu

@Sloba1 (citat):
Na Vis su slali pitomce iz Zadra, koji nisu završili ŠRO i završili su u kuhinji i tako dočekali kraj vojnog roka.

Dok sam ja bio na Visu, ni jedan SRO pitomac ili ariljerijski desetar nije dosao u kuhinju, niti u intendantski vod. Ne znam za druge jedinice. Mislim da je to bilo do oktobra '86.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 844
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    16.10.16 8:16

Ne želim da  ulazim u dublje polemike, ali znam da su momke slali na Vis u kujnu, koji nisu završili ŠRO, uglavnom su to bili albanci, koji nisu znali jezik, izmotavali se i pravili neke grupice i "ćućali" na albanskom, izdvajali se od nas. Govorim o periodu kada sam stigao u Zadar a to je bio jun 1987 g. Ja sam bio 79. klasa i jedan od najboljih i kao takav ostao sam u Zadru do kraja, do juna 1988 radeći kod Klepa i Milenkovića u kancelariji, to se onda zvalo "kulturnjak" a u organizacijskom smislu pripadao sam majoru Vilotiću ili pot.puk... zaboravio sam, koji je bio glavni moralista. Nisam nigde rekao da najbolji pitomci pa da ne mogu dobiti Kosovo ili taj Vis ili negde "bogu iza tregera". To nisam nigde izjavio, samo sam naveo primer dečka iz Šibenika koji je po položenoj obuci, završio na Kosmetu, i to mu je jako teško palo.
Ja sam ostao u Zadru do kraja i u odnosu na sve moje kolege, najbolje sam prošao.
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    16.10.16 9:53

Slobo ti si znaci jun 87 a ja sep 87. U ono vreme, barem za mene, Kosovo nije dolazilo u obzir. Postavio sam slike pod temom "ASC Zadar" (znas vec). Imas slike sa Sasom L. iz Cazme. Kada sam isao kod Dudaka njega sam isto hteo povesti posto mi je bio super drugar (i jest dalje). Sasa veli, ima on stelu za Zagreb. A i bio je super djak.
Kao prekomandu/Staziranje nije dobio Zagreb. Vec Jackpot ili ti taj Urosevac. Ali, iz prica kojih mi je pricao nije lose prosao. Sta ga ja znam.

Pozdrav, Gandi
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    16.10.16 9:57

@Sloba,

tvoja VP je 5835/23-3. Moja 5835/21-2. Trebalo bi biti isti Divizion, ili? Neznam stvarno.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 844
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    16.10.16 13:37

Ja sam bio drugi pit. divizion kod majora Klepa, Brojčin mi bio komandir baterije. Tada su bili koman. baterija, Ordžanovski i Tahiraj.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    Today at 15:12

Na vrh Go down

VIS - KOMIŽA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Slike objekata s Visa