FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kratke priče iz moga kraja...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   28.10.15 13:14

@milutins (citat):
Znam za ovo,nesto slicno(isti smisao)sam imao na jednom drugom forumu gdje sam prisutan 15-ak godina,malo pomalo prestajem sa pisanjem i tamo(cisti knjizevni forum),dokle cu ostati ovdje samo Gospod zna-definitivno ne dugo jos.
Vec mi pocinje dosta toga smetati,nervira me etiketiranje-nimalo  mi nije prijatno ovdje na forumu.
Da nema par forumasha davno bih odustao
Pa tek si se vratio a več kupuješ kartu.
Odradi bar probni rok,po ugovoru Laughing

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3894
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   31.10.15 15:13

KURKUMA - JEDAN OD NAJZDRAVIJUH ZACINA

Ovih dana je kod mene moj drug iz VoGi, pobratim, a kasnije i kum. Radi oko branja, skupljanja i ostalo oko priprema jabuka za rakiju. Kao kilavijem u tandemu, zapali su me domacicki poslovi u kuci.

Neko vece, kad sam spremao klopu, pitam ga:

- A da stavim KURKUMU?

Debeli me pogleda affraid , pa kad vidje zacin u ruci, kaze:

- Neka, ja cu. Suspect

E jes ima pokvarenu mastu  Mad

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   01.11.15 12:53

@PORUCNIK (citat):
KURKUMA - JEDAN OD NAJZDRAVIJUH ZACINA

Ovih dana je kod mene moj drug iz VoGi, pobratim, a kasnije i kum. Radi oko branja, skupljanja i ostalo oko priprema jabuka za rakiju. Kao kilavijem u tandemu, zapali su me domacicki poslovi u kuci.

Neko vece, kad sam spremao klopu, pitam ga:

- A da stavim KURKUMU?

Debeli me pogleda affraid , pa kad vidje zacin u ruci, kaze:

- Neka, ja cu. Suspect

E jes ima pokvarenu mastu  Mad

Drug Poručnik, dobro i kaže čovek, ja sam samo čuo za to, al sumnjam da sam kušao, tako da... neka njega Wink
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   04.11.15 0:44

Koliko zna da bude zabavno ispred prodavnice moze da ilustruje i ova prica:

Opstepoznato je da Ness ima vrlo cudan "bioritam". Nekad, bez nekog razloga, ostane budan preko 36 sati, a nekad spava 20 sati. Njemu sat ne treba. Kalendar - tek pocetkom mjeseca, kad ostane svorc i ceka penziju. Spava kad mu se zadrijema, ustane kad se naspava, jede kad ogladni (ako ima sta Smile ), sto ne mora danas - ostavi za sjutra (mozda mu sjutra nece ni trebati) itd.

Elem, jednog jutra Ness ode u prodavnicu da kupi hljeb. Prodavac mu kaze da je jos rano i da hljeb nije stigao. Inace, hljeb dovoze oko 9h.
Nema problema. Ness ce da saceka, ionako nikud ne zuri, niti ga kuci cekaju gladna usta...

U medjuvremenu se pocnu okupljati standarni dokonjaci (ko se ne pojavi - dobije minus, pa mora pravdati izostanak), iz pekare dovezu hljeb, Ness to konstatuje, ali ne zuri kuci nego nastavi debatu, diskusije, prepirke, caskanje, sta li sve ne sa drustvom.
Negdje pred mrak odluci da podje kuci, treba da plati sta je duzan i da se "namiri".

- E, daj jos hljeb pa da idem.

- Nema hljeba - kaze mi prodavac.

- Kako nema?!? - cudi se Ness.

- Pa - nestalo - objasni mu prodavac.

- Pa sto mi ne ostavi jedan? Zasto sam dolazio? - ocajno ce Ness. - Opet moram da mijesim pogacu Crying or Very sad

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   06.11.15 4:16

Prica ispred prodavnice

NEMA HLJEBA

Bilo je ljeto. Nessu dosli gosti, a nestalo hljeba. Mora da ode da kupi, nema ko drugi. Stigavsi do prodavnice, vidio je mladog prodavca Civu u njegovoj omiljenoj pozi: izvaljen na klupi u hladovini pod dvorisnom jabukom.

- Ima li hljeba, Civa? - upitao je s puta.

- Nestalo! - odgovorio je Civa ne podizuci glavu.

Sta ce Ness, nego da po vrucini ode dalje, do marketa, jos nekih trista metara. Kao za inat, nema nikog od omladinaca da setaju, ili voze se biciklima. Poslusali bi ga do tamo.

Sjutradan, da ne bi isao "cak" do marketa, Ness porani i ode po hljeb. Udje u prodavnicu kod Cive.

- Daj mi dva hljeba! - zatrazio je.

- Nema - odgovorio mu je Civa. - Nije jos stigao.

- A oni tamo? - pitao je Ness pokazujuci hljebove u rafu.

- A, to - kaze mu mirno Civa. - To su od juce.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17800
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   06.11.15 12:37

@PORUCNIK (citat):
NEMA HLJEBA

Sjećam se iz djetinjstva da je bio običaj, tj. normalno da se kruh kupuje isključivo tijekom jutra do cca 9-10h.
I bila je jedna-dvije vrste....

Kasnije ga (stvarno) nije bilo više.

Ali nitko nije ni dramio oko toga jer je eto bila najnormalnija stvar da se kruh kupuje ujutro, a ne poslijepodne ili navečer (kako kome puhne)... Smile

Sjetim se toga kad prođem pored neke pekare u kasno popodne, a na policama stoji barem još 6-7 vrsta raznog kruha....
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   06.11.15 13:31

I danas dan ja tako kupujem hleb tako sam naučen, a ako nisam kući, trgovkinja zna da ostavi veknu pa kad stara bude išla kući da je pokupi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   06.11.15 14:16

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
NEMA HLJEBA

Sjećam se iz djetinjstva da je bio običaj, tj. normalno da se kruh kupuje isključivo tijekom jutra do cca 9-10h.
I bila je jedna-dvije vrste....

Kasnije ga (stvarno) nije bilo više.

Ali nitko nije ni dramio oko toga jer je eto bila najnormalnija stvar da se kruh kupuje ujutro, a ne poslijepodne ili navečer (kako kome puhne)... Smile

Sjetim se toga kad prođem pored neke pekare u kasno popodne, a na policama stoji barem još 6-7 vrsta raznog kruha....
Poenta je da je jucer imalo hljeba/kruha, ali ga mrzilo da ustaje sa klupe, pa je rekao da je rasprodat. I zato sto ga je mrzilo da ustane s klupe, morao sam da idem jos 300 metara dalje. Nije ni cudo sto mu je propala piljara.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   11.11.15 23:46

NIJE MU ULILO

Saldzija i imitator,vrlo poznat na lokalnom nivou, je je pricao anegdotu iz vremena dok je u gradjevinskom preduzecu radio sa Nessovim ocem.
Bilo je zimsko doba. Radili su na nekoj zgradi. U prizemlju te zgrade bila je iskopana rupa za lift. Kako je bilo zimsko doba, rupa se napunila vodom od kisa i snjegova, a povrsina vode se od hladnoce zamrzla. Povrsina zaledila, a po njoj je bilo ostataka piljevine, maltera, trescica, iverja, cega li sve ne od gradjevinskog nanosa... Tako je dubina izmjedju ivice rupe i leda bila mala.

Ne sjecam se tacno koji je razlog taj saldzija naveo, da Nessov otac, inace i tada covjek u godinama i sa astmom, "kao mladic", uskoci u tu rupu. Da li mu je ispao metar, ili je htio da uzme neku letvicu - nije bitno. Tek, ucinilo mu se plitko i cica je uskocio.
Za nevolju, tu se naslo i to spadalo.
Kad je uskocio, led je popustio i Nessov stari je upao u vodu do grla.
- Uli li, Suto? - pita ga saldzija. (A "uliti", u lokalnoj terminologiji, znaci ugaziti u vodu malo dublju od obuce, tako da ona udje u obucu i pokvasi stopalo).
- Jok! - 0dgovori Suto plivajuci i pljuckajuci vodu iz usta.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   15.11.15 22:07

SPORTISTI

Prije par decenija, grupa omladinaca odlucila da napravu teren za basket. Boguhvala, mjesta i jurtinje nikad do sad nije falilo. I to je vrlo pohvalno. Fizicka kultura i tako to...

Nasli su u sumi odgovarajiuce deblo, obradili ga kako treba, na njega prikucali odgovarajuce daske kao tablu,a na nju namontirali obruc domace izrade. (Neki od mladaca je u radionici svog oca sve oblikovao i navario nekui armaturnu sipku.)

Bilo je tu posla, ali mladost i entuziazam... Iskopali rupu i postavili tako stub sa tablom i obrucem.

Prva utakmica.

Imali su novu kosarkasku loptu, a i staru, malo slabije naduvanu- za rezervu... Igra se po ekipama - po trojica u ekipi. Igra - na ispadanje. Ko izgubi - ispada, a pobjednicka ekipa ostaje u igri dok ne izgubi.
Naravno, igra se do jedanaest, s tim da mora biti dva kosa razlike.

I otpocne prva utakmica. Igrali momci, pola sata, cak i sat... Rezultat 0:0.
A momci daleko od toga da su smotani... Jednostavno, lopta nece u kos...

U neko doba opaze starog sumaara na dzadi, na oko 150-200 metara kako stoji i gleda ih...
Svjesni da se vidi da je stablo svjeze odsjeceno i to bespravno... Nije im svejedno.

Prestanu sa igrom i s iscekivaanjem zagledaju se u staarog sumara. Valjda su ocekivali nesto da pita. Mozda: dje su odsjekli stablo, ko ga je posjekao ili slicno...
Nastane tajac. Sumar gleda u njih, oni u sumara...

I, zaista, oglasi se stari sumar s rukom pored usta, da bi jace viknuo:

- A vidite li, djeco, da vam je taj kotur na tabli manji od lopteeee?

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   20.11.15 5:36

NE NARUCUJE PJESMU

Jednom prilikom je drustvo nagovorilo mog komsiju da skupa podju na muziku.
Otisli su u neku od lokalnih kafana, gdje pjevacica i nije imala mnogo sluha.

Poslije narucenog pica, komsija je pozvao pjevacicu.

- Koliko ti placaju za pjesmu? - pitao je.
- Pet-deset eura - odgovorila mu je.
- Dobro - rekao je Ile. - Evo 20 eura da napravite pauzu dok ja popijem pivo, pa da idem kuci.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   26.11.15 16:26

KRAVA FOLIRA

Kad je nas Mikas bio djecak, imao je povremeno zaduzenje da pricuva kravu u livadi.
Kao sto to biva, uvijek je tu bilo djece s loptom, koju je Miki volio, kao i svi djecaci.
I uvijek, u jeku igre, krava bi iskoristila momenat da udje u tudju livadu s djetelinom.Miki je morao da prekida igru da bi je vratio u svoju livadu.
Jednom mu je dosadilo da trci za njom, bilo mu zgodnije da uzme kamen i pokusa tako da je vtrati. Nasao je oblutak i gadjao. Pogodio ju je, ali nezgodno, u nogu.
Ne znam je li se krava vratila ni kojim rezultatom je igra zavrsena, ali predvece je Miko potjerao kravu kuci.
Njegov otac, poznat kao saldzija i veseljak, vidio je da nesto nije u redu.
- Sta je toj kravi? - pitao je Mikija.
- Nista - odgovorio mu je Miki.
- Kako nista? - cudio se otac. - Zasto onda hramlje?
- Ma, pusti je - odgovori mu Miki. - Folira!
- Krava folira?!? - cudio mu se otac. - Cu li ti ovo, zeno: krava folira?

Od tada neki od nas u selu kazemo : "Folira k'o Bajrova krava".

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.12.15 1:18

Kontrola u seoskoj piljari

Kao i u svaku firmu, povremeno dolaze sanitarni i finansijski kontrolori u nasu malu prodavnicu.
Tih dana je Juka (vlasnik prodavnice) imao problema sa cirom i tek izasao iz bolnice.
Dok je prodavac isao po robu, Juka ga je mijenjao za to kratko vrijeme.

Elem, dosli inspektori i trazili nepravilnosti. Ustanovili su da nema deklaracije za jaja i smrznute pilice. Uzalud im je Juka objasnjavao da na farmi, u kojoj kupuje jaja i pilice, ne izdaju deklaracije za manje kolicine, a on ne kupuje ni cio paket jaja. Morao je da plati podebelu kaznu.

Tu se bila zatekla jedna komsinica, veseljak i saldzija, ali i veoma sklona lapsusima. Dosla da se namiri i vidjela da je Juka kaznjen.

Kad se vratila kuci, tu su vec kafenisale neke komsinice.
- Vala mi zao Juke - kaze ona sazaljivo.
- Sto? Sta je bilo? - uplasise se zene od najgoreg, jer znaju da je bio bolestan.
- Dosla inspekcija i uhvatila ga za jaja i za ono meso... - objasni komsinica pokusavajuci da se sjeti naziva "pileci file".

Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 584
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   11.12.15 21:19

Generacije rođene 60 tih godina pamte one stare pekare gde se pekao domaći hleb…Kako danas kažu…na drva…U mom mestu pamtim 3 takve pekare…Kakav je to hleb bio…Danas nema više takvog hleba ili ako ga ima to je retkost..U selima možda ima neka pekarica koja tako i peče hleb ali teško je naći, baš teško…Kako starimo, tako se sve više sećamo lepih stvari iz detinjstva..Po taj hleb išlo se rano ujutru a pekare radile do deset ujutru i kraj…Pekara se zatvarala a svako ko je išao posle toga da ne kažem u podne…taj hleba nije našao u to doba, jer to se smatralo za lenjog čoveka…Ići u podne po hleb..bilo je to retko i sramota…
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   11.12.15 21:25

Bio jednom, jedan radnik, vozač u firmi društvenoj zlatnih 80-tih godina prošloga veka, šaljive naravi. Voleo je onako u vreme pauze za kafu u 10:30 u restoranu društvene ishrane (radnička kuhinja) da onako u prolazu “štipne” poneku radnicu iz milošte uz prepoznatljiv osmeh…Većina je znala i tako ga prihvatala, međutim jednom je prošao neslavno..Da li je radnica bila nešto neraspoložena, ili joj taj ritual dojadio i odbrusi mu pred svima: “Miloše, jezikom laj, rukama fraj”…!
Nije mu bilo pravo, blagi osmeh nestade mu s lica..Pocrveni kao devojčica…
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   26.12.15 18:25

LETECI KREVET

Pricaju da je jedan komsija dosao malo "mokar" kuci i krenuo da spava.
Kako mu se sve vrtilo u glavi rekao je zeni:

- Zeno, pridrzi krevet samo dok ja legnem, pa poslije nek on leti kud hoce!

Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   26.12.15 23:24

Svako ima neku svoju..grbavicu...ne mislim ovoga puta na stadion Želje u Sarajevu---već na jedno parče poljane pretvorene u igralište moje mladosti..Bilo je to polovinom 70-tih godina iz onog prošlog veka..Oko tog mesta, behu njive a ta površina nekako nije se uklapala u obradivu površinu, ugnjezdila se..reklo bi se tada, kao stvorena za nas decu tada..prionuli smo na posao, poneli alatke i koliko toliko ravnali tu površinu...ipak dečje ruke nisu mašine..igralište je poravnato ali zbog slabog asortimana alata...nije bilo najravnije...te otud i naziv Grbavica.
Veličina igrališta otprilike kao danas tereni dimenzija za rukomet..golove nismo mogli napraviti, već smo dva kamena stavili i onda je bio problem, da li je gol..ili sećam se reči kao juče.."nije gol, visoka..."...čak iz susednih ulica su deca dolazila i igrali smo utakmice tipa, ulica protiv ulice..sve je prštilo od radosti, zdravog života....sve ono moralno ostalo je duboko usadjeno u nama i pomoglo nam da stvari sada mnogo godina kasnije gledamo iz tih moralnih uglova..Sve što je lepo kratko traje..pokazalo se i ovde...dodjoše mnogo godina kasnije, neke čike, počeše da stavljaju neke kočiće..da mere i premeravaju...mi gledamo i osećamo da Grbavica živi svoje poslednje dane.
Potom dodje i jedan bager, kao mač koji nekom presudjuje...za tili čas, od naše grbavice osta gomila zemlje...obrni, okreni...razbacaše je okolo..pitamo šta će biti..kad ono, priprema se taj deo za gradnju stambenih kuća....za kratko vreme, poče i gradnja, sve je isparcelisano..i tamo su kuće sada..od Grbavice nema više ništa, sem ovog mog sećanja i sećanja mojih vršnjaka a sada ljudi zašlih u petu i šestu deceniju života.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   02.02.16 1:24

EKONOMICNO PORODICNO NASILJE

- Zeno, izvadi vilicu (protezu, op.a)! - pricaju da je jednom jedan moj komsija rekao svojoj zeni.
- Zasto? - pitala ga je.
- Hocu da te udarim - objasnio joj je.
- Pa udari - mirila se sirotica sa sudbinom.
- Jes', pa da je opet slomim i dajem 100 DM za novu - bio je racionalan komsija.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   02.02.16 2:54

NIJE KOCKAO

Jedne veceri je jedan komsija pokasno dosao kuci.

- Gdje si do sad - pocela je zena da mu zvoca, postavljajuci mu veceru.

- U kafani - odgovorio je mirno komsija.

- Tamo samo pijete, kartate se, kockate, - nastavljala je ona.

- Popiijemo, popricamo, ali se ne kockamo - pravdao se komsija.

- Dobro, de - odustala je zena od prepirke. - Koliko ces sarmi?

- Tri pa jednu - odgovorio je komsija mahinalno.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   03.02.16 20:09

Ocekivao sam vise aktivnosti na ovoj temi, bar od dpurica i milutinsa. A sigurno i ostali imaju neku pricicu da podijele s nama.
Ja jos nastavljam, makar niko ne citao.
I sljedecu pricu sam cuo ispred piljare.

UBIO MISA

Ranije se kukuruz okopavao i nagrtao motikama. (Sad se sije u redove, pa moze i plugom.)
Da ne bi ostajali ugazeni tragovi, kopaci su, obicno, kopali bosi i  stopala zagrtali zemljom.
Za vece njive su imucniji domacini unajmljivali kopace.

Jednom je jedan od tih kopaca radio u njivi. Radio je po uobicajenom principu i rutinski. Vjerovatno je bio iskljucio mozak, ali je primijetio da se nesto ispod zemlje mrda i proviruje. Pomislio je da je mis. Okrenuo je motiku usimice i iz sve snage udario u to mjesto.

- Ha! *ebah ti majku! - viknuo je kad je vidio krv.

U sljedecem trenutku je kriknuo od bola. To je bio njegov sopstveni nozni palac.

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   03.02.16 21:06

U vreme mog dečaštva, krajem 50'tih godina, stanovali smo kod železničke stanice 
i našom ulicom su snaše, seljanke sa obramicom u širokim naciganim suknjama
prolazile prema pijaci Zeleni venac, i tuda se posle vraćale.
Moglo je i bliže kroz Kameničku, ali ovuda su prolazile tada poznatom trgovačkom
ulicom Balkanskom. Sve bi to bilo u redu da par puta nisam video kako hodaju, pričaju
i onda neka zastane, raširi malo noge i ispod nje potočić. Zadrma suknjom (du?etom)
da bi se verovatno otresla i nastavila da hoda.

peglica
Džomba
Džomba

Broj komentara : 132
Član od : 2013-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   03.02.16 21:17

@dpuric (citat):
JAVNE SEKSUALNE RADNICE

Korektan izraz za zene koje se bave najstarijim zanatom. Nekada su se zvale prostitutke a jos ranije kurve. Iako provincija Kraljevo u njima nije oskudevalo. Nekada su se ovim poslom u vidu zanata uglavnom bavile siromasne crnpuraste zene u parku kod zeleznicke stanice. Kako je kriza uzimala maha (mada po zakonima ekonomske logike u kriznim vremenima ove vrste usluga pojeftine), ovim poslom su pocele da se bave i zene svetlije puti.
Sada  su uglavnom locirane na Ibarskoj magistrali. Mlade, starije, jos starije. lepe, ruzne - zavisi od ukusa. Ciljna grupa su po pravilu kamiondzije.
One bolje rangirane klijente nalaze putem oglasa a usluge pruzaju u stanovima.
Dakle, u Kraljevu crveni fenjeri svetlucaju...
Mada je ovo napisano 2013 ja sam to pročitao tek danas i vidim druže generale da si vrlo dobro upučen u mjesta gdje svjetlucaju crveni fenjeri.

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   03.02.16 21:51

Uglavnom tacno. Kao uostalom i sve iz serije mojih tekstova U *Ibarskim novostima* pod nazivom *KRALJEVO ZA POCETNIKE - OD A DO S* pisani uz izvesnu dozu nostalgije i humora.
Na vrh Go down
peglica
Džomba
Džomba

Broj komentara : 132
Član od : 2013-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   04.02.16 18:45

Nostalgija- nazvali su me jugonostalgičar i priznajem s ponosom jesam i ponovo bih želio živjeti i doživjeti sve što sam doživio tada,a naročito ono u mom fiči.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   04.02.16 19:25

@peglica (citat):
Nostalgija- nazvali su me jugonostalgičar i priznajem s ponosom jesam i ponovo bih želio živjeti i doživjeti sve što sam doživio tada,a naročito ono u mom fiči.
Cuti, mrco, dobices opomenu Cool
Samo paraderi smiju da se ponose pale

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Today at 15:54

Na vrh Go down

Kratke priče iz moga kraja...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kratke priče iz moga kraja...
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Kratke priče
» Vojničke priče
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....