FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kratke priče iz moga kraja...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
peglica
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 132
Član od : 2013-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   05.02.16 20:25

@PORUCNIK (citat):
@peglica (citat):
Nostalgija- nazvali su me jugonostalgičar i priznajem s ponosom jesam i ponovo bih želio živjeti i doživjeti sve što sam doživio tada,a naročito ono u mom fiči.
Cuti, mrco, dobices opomenu Cool
Samo paraderi smiju da se ponose pale
Izvini kapetne,pobjeglo mi ali držim se teme.Priče iz mog kraja.

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2465
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.02.16 3:27

Moj Drug Zika.

Je ziva legenda sela,o njemu su ispricane mnoge price,ispjevane pjesme.Zavrsio je Agronomiju,kako smo studirali u istoj zgradi samo razliciti ulazi intenzivno smo se druzili u toku Sarajevskih dana,na selu pogotovo.U St domu "Nedzarici" mogla bi se cuti prepucavanja izmedju stanara novog i starog doma"vi nemate kupatilo u sobama",zezali bi se ovi iz novog paviljona,"vi nemate Ziku",odgovarali bi ovi iz starog.
Na odbrani diplomskog rada iz mikrobiologije kod profesora Vase Radulovica,poznatog kao ljubitelja dobre kapljice,bash kao i njegov ucenik Zika,po zavrsenoj ceremoniji uspjesne odbrane diplomskog rada profesor mu se obrati"Cestitam kolega inzenjeru,imamo li cime da zalijemo ovaj dogadjaj".Naravno profesore",Zika se lati za dzep od sakoa i iz njega izvadi flasu od pola litre zacepljenu onako kako dolikuje agronomima ratarima-tekunom,a tekun je ostatak od kukuruza.
Po zavrsetku skolovanja u nedostatku posla u poljoprivredi radio je kao profesor u Srednjoj Poljoprivrednoj Skoli,nisam 100% siguran,mozda u Velikoj Kladusi.Mislim da je bio dobar profesor ali i veliki seret istovremeno.Ispricao mi je jedan dogadjaj iz svog profesorskog perioda,tj kako je dobio "punu korpu gurabije".Ucenik je vukao jedinicu citavu godinu i pitao Ziku"Profesore kako ja da dobijem dvojku",nesmijem babi na oci .Donesi mi korpu gurabija,rece mu Zika koji je usput receno bio i velika izjelica.Receno ucinjeno Zika dobio korpu gurabija a ucenik dvojku.Od tada u selu ga zovemo Zika gurabija.
Zika je napravio vic i u vezi svoje zenidbe.
Neposredno pre zenidbe otisao je da se posavjetuje sa jednim uglednim covjekom u selu,velikim domacinom i nadasve pametnim seljakom,pokusao je Zika da "zbuni i prevesla"starog seljaka ali mu nije uspjelo.Ovako je tekao razgovor.
Ja dosao kod tebe da se malo posavjetujem,planirao sam da se zenim,pa rekoh da cujem tvoje misljenje-E Zika zeni se,cemu je vrijeme tome je i vakat,zavrsio si skolu,odsluzio vojsku,imas posao...................
Sve je to u redu,odgovori mu Zika,ima jedna stvar koju ti moram reci,Zika se kao zbunjen ceska po glavi"Moja buduca izabranica ima malu bebu".
E pa Zika kuda ide krava neka ide i tele,odgovori mu stari i istovremeno procita Ziku,osjetio je da ova baraba pokusava da ga zeza,prica se desavala na jesenjoj mobi ciscenja i spremanja kukuruza pred 15-ak ljudi i zena.
Fala ti puno odgovori mu Zika i da znas "tele"je moje.
Ma Zika nista se ne brini-tele ide za kravom a krava za volom,seretski mu odgovori stari domacin uz gromoglasan smijeh ostalih.

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 3922
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   22.02.16 11:14

GEOGRAFIJA scratch 

Pricalo se da su dva "bistra", ali postena momka pozeljela da odu na more. Pozeljeli i oni, poput Pisonje i Zuge, ali ne bi ukrali autobus, nego bi otisli da vide to more na posten nacin.
- Kako cemo, jado, kad nemamo pare ni za kartu, a kazu da je tamo sve skupo? - pita se jedan.
- Da podjemo biciklima - predlozi drugi.
- E, jesi lud - zacudi se prvi. - Pa ni do Rozaja ne bismo stigli, a crkli bismo od umora.

Napomena: Rozaje je u sasvim drugom smjeru.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.03.16 3:24

ALA BI ZARADILIIII

Pricaju da je jedan komsija, kad je bio klinac, gledajuci kako je rodila trava po livadama rekao ocu: "E, moj babo, da smo sami na svijetu koliko bismo imali sijena da prodamo".

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   10.03.16 4:19

NESSOV BLAM

Opstepoznato je u Gubavcu da je Ness ljubitelj prirode, izleta i kampova. Naravno, to zna i njegov zet koji zivi u Njemackoj. Jedne prilike, njegov zet je izrazio zelju da bi rado posao u Dalovica klisuru. Naravno, Ness je za, nema problema.
Tog ljeta, kad je dolazio na ferije, Nessov zet je donio sator. Novi sator za tri osobe. Donio ga je kod Nessove kuce. Ness je htio odmah da ga pogleda.
Posto je bio mrak, Ness ga je razapeo u dnevnom boravku.
Znajuci da mu je sestricina mala,a vjerujuci u porodicni odlazak u divljinu, iako se bas ne razumije u kampersku opremu, poceo je da trazi nedostatke na satoru.
Naravno, prvo je pogledao savove i impregnaciju. Onda cvrstinu, sigurnost itd. A pri svemu je bio kritican i izrazavao sumnju u kvalitet.
Zetu neprijatno, pocrvenio, pravdao se da on ne zna, da se ne razumije u te stvari, da je gledao da bude lijep i ne bas jeftin.

- U redu je sve to - kaze mu Ness. - Ali sa malim djetetom ne treba ici na rizik u divljinu.
- Pa ja i necu ici u klisuru - kaze mu zet. - Ne samo sto je cerkica mala, nego ni nemam vremena da obidjem svu rodbinu.
- Pa sto si donio sator? - zacudjeno pita Ness.
- Donio sam ga tebi - kaze mu zet.

Sad je na Nessa bio red da se zacrveni. U zivotu nije dobio bolji poklon i to bas ono sto je zelio.

Da mu je bilo da se patos otvori pa da propadne u zemlju od stida zbog trazenja nedostataka elephant Embarassed

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   06.07.16 15:36

Drug Porucnik je ovdje napisap par kratkih prica iz svog kraja.Akteri tih prica su mu obicni ljudi i dokolicari koji sjede ispred seoske prodavnice, lagano ispijaju pivu, pomalo komentarisu ljude i dogadjaje......Ono sto se stalno kao nit provlaci je rekao bih seoska ljepota u kojoj se ogleda ljubav prema bliznjima, seoska nepatvorenost, plemenitost, naivnost i nevinost.Sve je to zaiskrilo u svojoj punoci.
Evo jedne takve , vic price iz mog kraja, mjesto dogadjaja je gotovo identicno kao i kod njega- seoska otkupna stanica- nekadasnja OOK.Akteri su takodje isti.
Napomenuo bih da je tadasnja OOK- otkupna stanica bila najvazniji privredni deo sela, tu se otkupljivao sav seoski vishak proizvodnje, ratarski , shumski sporedni proizvodi( lipov cvat, pecurke, jagode, maline, puzevi, kao i otkup mlijeka.Sklapali su se kupoprodajni ugovori sa seoskim proizvodjacima.Tu je pisac ovih redova radio kao poslovodja( usput receno) imao  josh jednog radnog kolegu, mladu i atraktivnog izgleda kolegicu- poljop tehnicara koja je bila zaduzena za otkup mlijeka, utvrdjivanje masne jedinice, cistocu mljekare i sve ono sto to prati.Sav trzisni visak( osim mlijeka) otkupljivao je Agrokomerc- Babo je bio tada nesumnjivo najpopularnija figura u BiH, poslovno ambiciozan, sposoban- lider u svom "esnafu".
Tu sam ja cekao da "upadnem" u Krivaju ili da zamijenim Zaima na mjestu. medjuopstinskog inspektora za vodoprivredu i shumarstvo- covjek bio skoro pred penzijom i meni kao stipendisti bilo obecano to radno mjesto.......

Vidi guraju Perinu dijanu, izgleda da je preforsirao onaj frezin motor, komentarisu dokolicari( cekaju sleper sa vjestackim djubrivom, da ih angazujem kao privremenu radnu snagu- pili su na svesku, uvijek duzni meni barem 2 slepera istovara).
Momci placam pivu, hajd izvadite kofu dva vode iz bunara, onaj frezin motor sam prebacio na vodu, nestalo mi vode u rezervoaru, rece im Pera i istovremeno skida cep od rezervoara za gorivo.
Ovi u nevjerici, gledaju se zacudjeno, probaju da skontaju u cemu je fora- prvo plati po pivu rece najveci saljivdzija medju njima.
Daj Micane 4 piva momcima- receno ucinjeno, plati on.
Ovi skocise, izvukose kantu vode iz bunara i donesose do dijane.
U rezervar- ma samo sipaj odgovori im Pera.
Nasushe oni 3 kante, Pera za volan, kresnu motor uz malo verglanja.
Hvala momci, Pera se odmah izgubi.
Kakva je prica posle pukla po selu,dolijevao je vodu u rezervoar svakodnevno,stajao. bi ispred seoskih bunara, Peri dovoze auta( bio je sposoban mehanicar)i kume ga da im sredi motor na vodu.
Ljudi pustite me da ovo prvo patentiram- velika lova je u pitanju, "vadio se" Pera.

Ps: rezervoar dijane mu je bio probusen, nije ga niti koristio, kanta sa gorivom mu je bila negdje u gepeku.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 7:10

milutins, ocekivao sam da covjek ima ugradjen plinski pogon Very Happy

LIJEK ZA RAK

Nase zime su prilicno hladne, a uglavnom se grijemo na drva. Ogrijev se pocne pripremati jos od maja.
Nessov stari je jedne godine kupio drva u avgustu. Ispilana su i trebaalo ih je iscijepati. Naravno, to je bio Nessov zadatak.
A hronicni problem Gubavca je nedostatak vode u ljetnjim mjesecima.
Elem, dok je stari sjedio za stocicem u hladovini ispred kuce, Ness je uzeo sjekiru i poceo daa cijepa. Naravno, nije zurio, daleko je do zime, stici ce.
Isccijepao je nekoliko trupaca i ostavio sjekiru.
- Sta biii?!? - pitao je stari zacudjeno.
- Dosta je za danas - odgovorio mu je Ness.
- Kako? Sto? - cudio se stari.
- Poceh da se znojim - objasnio mu je Ness.
- Daj kasiku, bre! - viknuo je stari.
- Sta ce ti kasika? - zacudio se Ness.
- Da pokupimo tu tvoju znoj - objasnio mu je stari. - Koliko se ti oznojis radeci, takva znoj mora da lijeci i najteze bolesti.

Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 592
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 14:58

Mladost sveta
Počinje Egzit, još jedan u nizu za sve ove prohujale godine. Iako nisam ljubitelj te vrste muzike, opšti je utisak je da se nametnuo i uspeo da pridobije svu potrebnu logistiku, kako sa lokala, tako i sa najvišeg mesta, sa državnog nivoa.
O kvalitetu muzike, izvođačima, teško da mogu nešto reći, jer nisam u tom fazonu, pa se neću ni truditi komentarisati. Očekuju se četiri dana manifestacije, sa puno mladih iz svih krajeva sveta, sa otežanim javnim prevozom a posebno strpljenje traži se od radnih ljudi, koji neće tako lako stići do svojih radnih mesta. Neko će ići i ranijem polasku u odnosu na ono uobičajeno, kako bi stigao na vreme do svoga radnog mesta. Za to vreme, kroz staklo autobusa, posmatraćemo mlade, kako se valjaju po prašini, spavaju, teturaju se, uz gomilu smeća koju ostave za sobom.
To su mladi iz onih razvijenih zapadnih zemalja, gde kultura cveta i gde nema papirića bacanog po njihovim ulicama, dvorištima i parkovima, ali ovde kod nas sve može... Sve prolazi i dopušta se upravo ono što u svojim uređenim zemljama ne bi ni pomislili da rade.
Za utehu je sledeća vest... Svi oni koji se brinu za bezbednost tvrđave kao objekta i da će se dodatno od buke urušavati i fasade otpadati, stiglo je iz zavoda za zaštitu spomenika objašnjenje kako glasna muzika po mišljenju stručnjaka ne može naškoditi vremešnoj tvrđavi i da svi oni koji misle drugačije, da nisu u pravu... Eto, mirno možemo sad spavati, jer nema opasnosti po građevinu, uz još jednu opasku, a to je po rečima organizatora da je tvrđava bila zapuštena i da niko tamo nije odlazio, a sada kako je Egzit, to je nju "probilo" i zahvaljujući toj manifestaciji, više nije sablasno prazna.
To nisam znao do sada, a sada i to znam tj. znamo...
Na kraju treba se naoružati strpljenjem i samo strpljenjem jer trebaće nam, pogotovo radnim ljudima u jutarnjim satima.
Strpljen spašen....
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17852
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 15:08

@Sloba1 (citat):
Mladost sveta
Počinje Egzit

Bio nekoliko godina za redom, sjajno.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 10.07.16 14:48; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 17:07

Svaka medalja ima dva svoja lica. Jedno je ono, mladost, ludost, druženje, žurka, provod a druga su droga, alkohol, narkomanija, gomila smeća od papira, povraćanje, valjanje po travi i slično. Pa onda ne kupuju karte, kontrola upadne i onda bus zaustavi a Mi radnici to trpimo i gledamo, a žurimo na posao, a Oni sve blokirali, idu po putu, bus ih čeka, ne možeš izaći od njih kad stigneš na odredište.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 17:12

Slobo, pretjeruješ 'sve u šesnaest', kao da ti je 80+.... Smile

To što oni unerede, lako se počisti, a od takvih događaja grad može imat izuzetno visoke prihode u gradski proračun, ako je sve po zakonu, a to je već druga tema.

Sve u svemu, uvijek postoji i opcija selidbe u mirniji dio zemlje, recimo na selo, zar ne?
Zemlje za obrađivat u tišini barem ne nedostaje.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 19:50

@Sloba1 (citat):
Mladost sveta
Za to vreme, kroz staklo autobusa, posmatraćemo mlade, kako se valjaju po prašini, spavaju, teturaju se, uz gomilu smeća koju ostave za sobom.
To su mladi iz onih razvijenih zapadnih zemalja, gde kultura cveta i gde nema papirića bacanog po njihovim ulicama, dvorištima i parkovima, ali ovde kod nas sve može... Sve prolazi i dopušta se upravo ono što u svojim uređenim zemljama ne bi ni pomislili da rade.
Ne bih se slozio sa tobom, cak stavise mislim da se ovdje kod tebe osjeca mrznja prema sunarodnicima koji zive na zapadu, pa i prema njihovoj djeci.Ti jednostavno generalizujes stvari.
Nasa omladina( nas koji zive i rade na zapadu) u mnogim aspektima moze biti primjer " domacoj" omladini- ponasanje prema starijima, alkoholizam i narkomanija, radne navike i td.
Nasa omladina sama zaradjuje novac za kompjutere, mobilne telefone, gorivo za automobile, dzeparac uopste, pa i za deo troskova fakulteta.
Znaci nisu nama na grbaci.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 20:56

Da, definitivno mladi koji putuju turistički po svijetu, pa i na glazbene festivale, troši svoj vlastiti novac; nama je to onako malo teško shvatit, pa smo zapravo ljubomorni i "ljubomorni" na tzv. zlatnu mladež (koje ima, ali je manjina).
A droge i alkohola, osobito alkohola, kad je i to tema, ima među saborskim/narodnim zastupnicima/poslanicima 'koliko te volja', pa ih opet biramo. Smile

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.07.16 21:07

Moj mladji sin ima 17 godina i 7 mjeseci.Na 17 rodjendan polozio je vozacku i dobio od mene kao rodjendanski poklon nov automobil mazda 3.Sa tim autom morace da zavrsi fakultet.Cim diplomira i nadje posao auto mi vraca, ja ga prodajem a on neka sebi kupuje sta hoce.Njegov novac- njegov problem.U medjuvremenu sam zaradjuje za benzin i dzeparac. Radi 24 sata nedeljno u prodavnici i ponekad ga vodim sa sobom- platim koliko vrijedi- znaci minimalac.Siguran sam da je tako i kod ostalih na zapadu.

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4310
Član od : 2011-06-23
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 0:45

Ne Milutine!

Vasa omladina nikada ne moze biti primer nasoj omladini , jer smo mi dva razlicita sveta.
Svako se treba ugledati na svoje pozitivne ljudske i moralne kvalitete .

To sto neko kod vas moze sebi priustiti mnogo , ne znaci da se na njega treba ugledati. Ovde porodice posrcu da bi odskolovale decu , deca se svojski trude i rade , po zavrsenoj skoli ne dobijaju auto , vec se auto iz kuce prodaje da se dete skoluje .....i posle?
Posle ...... bez posla dugi niz godina , zivi od oceve penzije ili invalidnine , nekome je na grbaci ali postuje starije , nije ni alkoholicar ni narkoman , niti je neradnik . Ali zivi gde zivi i jos ce mnogo vremena proci dok sve ne legne i bude kako treba.

A ako bismo poredili tu omladinu , hajde..........daj iste uslove i "nasoj" i "vasoj". Na nekom "neutralnom terenu" , pa da stanemo na crtu u svako doba!!! Very Happy

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 1:17

Ja sam hteo da istaknem par bitnih stvari.
Mi na zapadu ucimo djecu od malena da steknu radne navike.To je tezak i mukotrpan proces, da samo znas koliko mi je trebalo da tu naviku sam steknem.I mi ovdje dajemo crno ispod noktiju za skolovanje djece,ovaj najmladji ako Bog da bice brucos iduce jeseni.Skolovanje je na Ivy League izuzetno skupo.
S druge strane od rodjenja djeteta pripremamo se za njegovo skolovanje, ubacuje se novac u fondove.Kada podje na fakultet deo skolarine ide iz tog fonda, deo sa stednje, nesto se zaduzi, malo bespovratne stipendije, nesto i oni zarade.Kako god okrenes da dobijes dobrog inzenjera, advokata ili programera treba preko $250 000.Za ljekara ×2.
Znaci nama ovdje je daleko teze skolovati djecu nego vama tamo- budget- stela itd.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 1:59

Evo ih drug porucnik u mojoj radionici, nema zime ove zime- isto kao u tvom Gubavcu

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 2:54

@milutins (citat):
Evo ih drug porucnik u mojoj radionici...

Milutine zarotiraj slike prije stavljanja za 90°, treba okretat ekran na bok za dobro vidjet...  Smile

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 3:03

Nisam ni primetio, sada cu da probam sa kokoskama.Kakav je to seljak ako nema barem kokoske.Negdje u februaru sam na farmi kupovao jagnje i farmer mi poklonio tri pileta.Sada su to vec kokoske, trebale bi da nose jaja u septembru/ oktobru.Ceo projekat je to bio, prvo sam ih drzao u kutiji pod sijalicom, kasnije u nekakvom kavezu, sada sam im ogradio deo dvorista a do zime valja napravit neku skalameriju od kokosinjca.

Bice organskih jaja ali ne i novih pilica-za to treba petao

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 3:13

tenk

alexandar: komentar modifikovan dana: 25.07.16 0:05; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : saljem slike sa mobilnog- pojma nemam kako da ih rotiram- sto bi ti max rekao "gibam"----moze , moze milutine)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 3:27

@milutins (citat):
saljem slike sa mobilnog - pojma nemam kako da ih rotiram - sto bi ti max rekao "gibam"

Trebalo bi bit jednostavno, malo prouči, ne žuriš se nigdje,... ili okreni mobitel za 90° kad slikaš.... šteta slika jer ih je ovako polegnute teško dobro za vidjet na kompjuteru...

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 9:34

POMOCI ILI NE?...

Nessov stari je bio poznat majstor gradjevinar i dobar radnik... S druge strane, Ness je poznat kao ljenstina i zgubidan. To je starom jako smetalo. Nije propustao priliku da pecne Nessa zbog toga...

Jednom prilikom je Ness setao Dzadom. Prolazeci pored Dzidovca (jedne od seoskih cesmi), vidio je Meha (komsiju) da radi nesto na krovu nove kuce. Gore je bio i Nessov stari. Nije vise mogao da radi, ali je mogao da nadgleda.

-Dodji da vidis kako ovo izgleda! - pozvao je Meho Nessa.

Videvsi da ima gore posla, Ness se izgovorio zurbom i rekao da ce navratiti pred vece...
Prokuzivsi Nessovu nezainteresovanost, stari nije mogaao a da, iako nije psovao, ne dobaci zajedljivo:

- Tebi se sve cini da bi se zajeb’o kad bi nekom nesto pomogao!

pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3272
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   08.07.16 16:22

@alexandar (citat):
A ako bismo poredili tu omladinu , hajde..........daj iste uslove i "nasoj" i "vasoj". Na nekom "neutralnom terenu" , pa da stanemo na crtu u svako doba!!!

Kad god hoces, Aco!

Moja kcerka ima rodjake koji su upisali fakultet kad je ona rodjena. Ove godine je ona diplomirala oni su jos uvijek "apsolventi".
Kad sam ponudio da ih dovedem ovdje (jer njihov je izgovor: "sta cu i kad zavrsim, nema posla") odbili su jer se ovdje "mnogo radi" a oni bi da "zive zivot".
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 15:24

Milutins, koja naša omladina... Naša u smislu, ljudi sa jugo prostora,,, Ja sam govorio o deci strancima i smeću koje ostavljaju za sobom, a nisam ulazio, ko im je dao pare za egzit, mama, tata, rodbina ili su sami zaradili. Nikoga ja ne mrzim i nemoj da se brecaš odmah, pišem ono što vidim sopstvenim očima i što sam doživeo od te dece strane, da budem precizan.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 15:25

Izvini, molim te, ali očekivo sam od engleza, holanđana itd, da ono što ne bacaju u svojim zemljama, da to ne rade ovde i da se ne sile i bahate, jer, bože moj, imam pare, pa mi se može.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Today at 6:54

Na vrh Go down

Kratke priče iz moga kraja...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kratke priče iz moga kraja...
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Kratke priče
» Vojničke priče
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....