FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kratke priče iz moga kraja...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 584
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 15:27

Srbi, ko vas šiša, bacam gde hoću i može mi se... O drogi, povraćanju, teturanju, valjanju po prašini bolje da i ne govorim.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17806
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 15:59

@Sloba1 (citat):
Srbi, ko vas šiša, bacam gde hoću i može mi se... O drogi, povraćanju, teturanju, valjanju po prašini bolje da i ne govorim.

Ne mogu se načudit tvom načinu razmišljanja i kako rezoniraš tj. slažeš priču, po svim 'točkama' o čemu je bilo riječ u par zadnjih postova.
Ali dobro, misli (i govori) kako hoćeš, barem se to slobodno smije.
Ako je itko nacionano, vjerski, itd... neopterećen, onda je to upravo taj profil publike, kao na Exitu.. i 'domaći' i stranci, njih ništa ne zanima osim dobro se zabavit.
Dobro, to 'ništa' ne treba doslovno shvatit. (Evo, padne mi napamet i profil publike recimo s narodnjaka i turbofolka u smislu kako sam naveo, pa....  pale )

Odlazio sam u 2000-tima (a već i krajem 90-tih) u NS, BG, BL, SA.... upravo zbog takvih događaja, i bilo mi zaista ugodno, ... neki drugi 'motivi' mi nisu bili baš na prvom mjestu.....

Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:21

Bolje da ti ne idem u detalje i ne pišem koju su gomilu smeća ostavili u kući u kojoj sam podstanar a po dolasku sam sve za njima to čistio i vraćao u prvobitno stanje... Ti si bio fin, ja govorim o deci strancima, englezima, holanđanima, velšanima, australijancima a ne o deci sa jugo prostora i ljudima iz bivših ju republika.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:23

Sada sam razbio tu predrasudu kako su to fina i kulturna deca, ali ispalo je sve drugačije, a ja pomislio, englez mlad dečko, devojka, znaju šta je red i kultura i kad vide kantu da bace u nju a ne pored nje...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:28

@Sloba1 (citat):
Ti si bio fin, ja govorim o deci strancima, englezima, holanđanima, velšanima, australijancima a ne o deci sa jugo prostora i ljudima iz bivših ju republika.
@Sloba1 (citat):
... a ja pomislio, englez mlad dečko, devojka, znaju šta je red i kultura i kad vide kantu da bace u nju a ne pored nje...

To smeće se počisti za jedan dan.
A to kako sam bio fin, da bio sam, mada nisam tamo išao molit boga, već....  Very Happy

(A, mogli bismo otvorit temu o Rusima i alkoholu  affraid kad smo već u te vode zašli.... )

Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:45

Fin u smislu ponašanja jer naši mladi sa ovih prostora imaju neku kulturniju crtu u sebi i znaju da poštuju vrednosti. Zašto bih ja bacio papir od bureka na sred centra Zagreba a imam kantu da ubacim, ili Ti, zašto da baciš u Ns, kad ima mesto za to. Međutim, ta strana mladež ne znam ili nisu odgojeni ili su to izolovani slučajevi i nisu svi takvi.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:47

Neki Zagrepčani bacaju i u Zagrebu pored kante svakodneno, imaju čistači posla, ne mogu se takve paralele vuć.
To bi se riješilo samo izuzetno visokim kaznama, npr. u Singapuru je za bačenu žvakaću na pod 500 dolara, pa ti vidi.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3256
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:55

@Sloba1 (citat):
Bolje da ti ne idem u detalje i ne pišem koju su gomilu smeća ostavili u kući u kojoj sam podstanar a po dolasku sam sve za njima to čistio i vraćao u prvobitno stanje... Ti si bio fin, ja govorim o deci strancima, englezima, holanđanima, velšanima, australijancima a ne o deci sa jugo prostora i ljudima iz bivših ju republika.

Svagdje omladina pravi nered!
Najuredjenija drzava ili najveca vukojebina, mladost radi sto mladost hoce.
Hodali smo i mi nekad, opijali se, dizali galamu, pravili nered, vozili se bez karte, zaustavljali saobracaj, isli starijima na zivce.... i zadnja misao nam je bila da za sobom kupimo papirice od bombona (ili prazne pivske flase, ne sjecam se vise bilo je davno Laughing )
A ako neko nije, ko mu je kriv! Otis'o tvoj voz, makni se sa perona da udju oni ciji je red!
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 16:59

To je baš žestoka kazna... Setio sam se jednog događaja iz 83-84 godine, tada su bile još one savezne radne akcije i išlo se u posete i ja i drug, sticajem okolnosti, nađemo se u Zagrebu a oni spusti neki pljusak, jaka kiša i mi onako pokisli, dotrčimo do hotela, mokri kao miševi. Kad ono Esplanada, na ulazu, ne znam kako se to zove, odelo, kravata, mislim da je imao čak i bele rukavice, kad nas je video onako mokre i pokisle. Kaže, deco, pređite u drugi hotel, mislim tu blizu, preko puta, da li se zvao Zagreb ili čak Beograd, ne sećam se i tamo smo noćili. Nije nas pustio, da li je mislio da nemamo novca i da prođemo jeftinije, ali nismo ušli. Čovek je delovao svetski, hotel vrhunski, u to doba 80 tih godina.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 17:03

Nešto se i ne sećam da smo baš bili takvi u socijalističkom uređenom sistemu. Ljudi i mladi bili su tada drugačiji, skromni, nije bilo osionosti, živelo se drugačije... Siromašnije, nije bilo isticanja i omalovažavanja, onaj ko je imao više, nije se time hvalio a onaj ko je imao manje, nije se osećao manje vrednim. Govorim o mojoj sredini gde sam odrastao a to je Srem, Vojvodina. Ne znam Peđa, sa koga si ti područja.
Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3256
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 17:16

@Sloba1 (citat):
Nešto se i ne sećam da smo baš bili takvi u socijalističkom uređenom sistemu. Ljudi i mladi bili su tada drugačiji, skromni, nije bilo osionosti, živelo se drugačije... Siromašnije, nije bilo isticanja i omalovažavanja, onaj ko je imao više, nije se time hvalio a onaj ko je imao manje, nije se osećao manje vrednim. Govorim o mojoj sredini gde sam odrastao a to je Srem, Vojvodina. Ne znam Peđa, sa koga si ti područja.
Kad vec pitas, ja sam Bosanac.  
A sto se tice drustvenopolitickog uredjenja, ja maloprije napisa' da je mladost svugdje ista. I vjeruj mi, po takvim manifestacijama isto se ponasaju i ovdje i kad odu na stranu, nema to nikakve veze sa "Srbi, ko vas....". Razmisljanje je "SVIJETE, ko te..., ja sam mlad(a) samo jednom i hocu da radim sto god mi padne na pamet"
A mogu da razumijem da je neko iritiran sto osamnaestogodisnjak moze da potrosi vise za sedmicu nego sto neko zaradi za pola godine, ali to je vec za drugu temu.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   09.07.16 17:30

Da, lepo si objasnio, nemam šta da dodam, prosto si me razoružao argumentima i ja to poštujem.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   10.07.16 14:44

@Sloba1 (citat):
Mladost sveta...

Krajem idućeg tjedna iz Europe i ostatka svijeta u Split, na Brač, Hvar i Vis slit će se na tisuće mladih ljudi na najveći elektronski festival Ultra Europe zbog čega su sve mjerodavne službe na nogama. Danonoćno će bdjeti sa stotinama liječnika, vatrogasaca, inspektora, policajaca, carinika, prometnika, djelatnika zračne i morske luke, komunalaca, vozača autobusa, taksista, turističkih djelatnika, članova Državne uprave za zaštitu i spašavanje kako bi kao i protekle tri godine sve proteklo u najboljem redu.
Kako Hina doznaje ove godine je zabilježen porast od 15 posto u prodaji karata u odnosu na prošlu godinu, pa je tako po svakoj večeri do sada prodano po 65 tisuća karata, a u ta se tri dana na Poljudu očekuje 190 tisuća ljudi među kojima su najbrojniji Britanci...

http://net.hr/hot/glazba/split-spreman-za-party-sezone-za-ultru-mobilizirali-taksiste-komunalne-redare-cistocu/

Također:
Organizator višestruko nagrađivanog glazbenog festivala EXIT, koji se od 2000. održava na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu, odlučio je svoju festivalsku mrežu proširiti i na Hrvatsku, a prvo hrvatsko izdanje festivala proglašenog jednim od najboljih u svijetu bit će održano u Umagu koncem svibnja iduće godine.

http://net.hr/hot/glazba/medu-najboljima-u-svijetu-jos-jedan-veliki-festival-dolazi-u-hrvatsku/

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3894
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   13.07.16 11:01

POPIO 320 LITARA MLIJEKA ZA VECE

Jedan komsija je, za jedno vece, popio 320 litara mlijeka.

Zvuci nevjerovatno, ali je istinito.
Kako?
Evo ovako:
Imali su kuci dobru kravu i njegova zena je, kao i mnoge iz Gubavca,visak iznosila i predavala mljekari koja je vrsila otkup.
Stari je problem neredovne isplate novca za mlijeko. Kasni se i po nekoliko mjeseci.
E, jednom je taj komsija posao da uzme novac za prodato mlijeko. Medjutim, kako je inflacija uradila svoje, dobio je mizernu sumu novca.
Razocaran, pri povratku kuci, svratio je u kafanu i castio drustvo par tura i sav "silni" novac od 320 litara mlijeka je otisao.
I sad Gubavcani znaju da se za vece moze popiti mnooogo mlijeka.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   13.07.16 11:17

Sad već off topic, ali nastavlja se na neke prethodne postove i da ne mislite da su u Splitu samo događaji za razuzdanu europsku omladinu....

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   16.07.16 22:23

KRVNA SLIKA

Ranije su ljudi bas rijetko isli ljekaru...
Pricaju da je jedan takav, zbog malaksalosti, javio se na pregled. Naravno, ljekar mu je dao uput za laboratorijski pregled krvi. Kad je dosao s nalazom, ljekar mu je rekao dijagnozu:

- Imate nedostatak gvozdja.

Pri povratku kuci, covjek lijepo svrati u gvozdjaru, kupi kilo eksera, odnese kuci i kaze zeni:

- Prokuvaj ovo pa mi daj vodu da popijem, da popravim krv!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   16.07.16 23:20

@PORUCNIK (citat):
Imate nedostatak gvozdja....
Pri povratku kuci, covjek lijepo svrati u gvozdjaru, kupi kilo eksera...

Bio mu je dosta jedan.
Čovjek u tijelu ima cca 4.5 grama željeza, a to je taman za jedan osrednji čavao. Smile

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   17.07.16 1:44

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Imate nedostatak gvozdja....
Pri povratku kuci, covjek lijepo svrati u gvozdjaru, kupi kilo eksera...

Bio mu je dosta jedan.
Čovjek u tijelu ima cca 4.5 grama željeza, a to je taman za jedan osrednji čavao.  Smile

Da, ali on nije htio da jede civije/cavle/eksere, nego da pije njihov sok Very Happy

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   17.07.16 1:48

Za nedjelju dana u mom selu, tj MZ pocinje treci Usce-fest.
2014. je "Crvena jabuka" bila glavna grupa, 2015. "Riblja corba", a ove godine ce biti "Galija" i "Piloti".
Dobrodosli!

http://www.tobijelopolje.me/index.php/novosti/271-usce-fest-2016-godine

Prvi plakat

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   22.07.16 16:49

RAZGOVOR

Iako su odrasli zajedno i cio vijek radili zajedno, rahmetli Avdo i rahmetli Suto nikad nisu mnogo pricali. Mogli su satima da sjede ne razmijenivsi ni jednu rijec.

Jednom prilikom, dok su sjedili kod Avda dosao je i Hakija, saldzija i razgovordzija. Pri povratku ga neki od jaraana sretne i pita gdje je bio.

- Sjedio kod Avda - odgovorio je.
- Imase li jos ko kod njega? - pitao je jaran.
- Suto.
- I kako vam je bilo? - bio je radoznao jaro.
- Kako? Suto suti, a Avdo ga slusa, a onda Avdo suti, a Suto slusa i tako dva sata.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   28.07.16 10:07

CRNI FOND

Pricaju da je jedan komsija, vracajuci se biciklom kuci, susreo traktor natovaren sijenom, koji je isao od njegovog kotara. Zaustavio je traktoristu i pitao ga kud ce sa sijenom. Traktorista mu je objasnio da je sijeno kupio od njegovog sina.

- Vrci nazad i kipuj! - naredio mu je komsija ljutito.

Sta da radi traktorista nego da poslusa glavu porodice. Vrati se s traktorom i iskipa sijeno.
Komsija zagazi u sijeno i pocne da rovi. Poslije nekog vremena iz sijena izvuce novcanik pun ustedjevine.

- Tovari i vozi! - rece traktoristi i oraspolozen udje u kucu.

Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   28.07.16 23:46

U, bog te, gde je sakrio lovu... Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.08.16 0:57

Najveci broj prica koje ovdje postavljam su one koje sam cuo ili pricao ispred ove, sada zatvorene prodavnice.

Ovako se zasjedne...

... ili ovako i prici nikad kraja.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.08.16 1:28

RASPJEVANI PIJEVAC

Ness je pricao anegdotu koja se dogodila prije mnooogo godina.
Bilo je vrelo ljeto. Livada pokosena i trava se fino osusila. Iako nije "sladak" radnik, Ness nije mogao da izbjegne pomoc amidzi da se sijeno poplasti.
Bilo je dosta posla i svi, koji su radili, bili su znojni, umorni i po malo nervozni. Posebno je opterecivalo to sto je Nessov amidza perfekcionista. Cesto ga je Ness pitao, poslije plastidbe, sta da rade sa plastovima.
- Hocemo li ih farbati, ili samo lakirati?

Zaista, plastovi su izgledali savrsseno, strpani i ograbuljani, rasporedjeni po livadi kao na vojnoj paradi...

Tog vrelog dana i amidza je bio malo nervozan. Valjda nije bio zadovoljan radom "pomagaca". A, kao za inat, komsijin pijevac se raskukurikao.
- Kukuriiiikuuuuu!
- Kukuriiiikuuuuu!

A bio je dobar i grlat pijevac. Komsija je 'ladno odbio ponudu da ga proda za 100 tadasnjih njemackih maraka.

Poslije, ko zna kojeg njegovog kukurikanja, amidza nije otrpio a da ne odreaguje:

- Je*o te otac! Sto si se raspjevao? Mislis da si Safet Isovic?

Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   07.08.16 10:01

Gde je sad mesto okupljanja, pošto radnja više ne radi Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Today at 0:26

Na vrh Go down

Kratke priče iz moga kraja...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kratke priče iz moga kraja...
» Znamenite ličnosti moga kraja
» Kratke priče
» Vojničke priče
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....