FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Gevgelija Karaula Golubac

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 13:58

suca, ovo što si napisao o karauli Golubac je toćno, vas nije mogao nitko kontrolirati, bili ste predaleko od Gevgelije a vjerujem da vam i nije bilo lako, mislim da vi niste niti vidli civilizaciju dok niste odslužili svoje, možda mali broj vas je došao do grada (možeš potvrditi ili demantirati), ja se ne sjećam premda sam morao registrirati sve, bio sam u komandi Gevgelija na "261"

humka83: komentar modifikovan dana: 14.06.13 21:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

Broj komentara : 31
Član od : 2013-03-29
M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac    14.06.13 21:20

sasvim si u pravu humka83, ali nije bilo tako ni strasno imali smo mi svoih zanimacija pa smo ubijali dosadu igrali:  stoni tenis, fudbal, zimi skijane, jahanje konja, itd cak jedna od zanimacija moze biti i smijesna najedemose graha (pasulja) i ko vise prdne al mora u tom trenutku zapaliti opaljacem i pobjednik je onaj cia je vatra najveca tad je zaplatijo grah iz konzerve heehee
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 21:36

hahaha ma da trebalo je nekao stvarno prebroditi to vrijeme gore na tim udaljenim karaulama, a zanima me ak se sjećaš kolko je planina Košuf bila daleko od vas ili mislimda ste bili negdje u podnožju iste, te još jedno pitance, kad ste se skidali dolazili ste u komandu Gevgelija ili?, a pitam stoga što sam zapamtio vojnika koji je došao s jedne karaule nesjećam se, neka m kolege oproste ali kao da je bio u đungli, a dobro su se vidjele posljedice dugog boravka na karauli, tu bi podcrtao : pogled, stav, pokreti,općenito ponašanje i još u onom trenutku nama koji smo bili u komandi a napominjem da sam i ja bio na karauli, te na svima kad smo imali tu treću obuku u vojnom roku. suca Lp
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac    14.06.13 21:39

@suca (citat):

Sasvim si u pravu humka83, ali nije bilo tako ni strasno imali smo mi svoih zanimacija pa smo ubijali dosadu igrali:  stoni tenis, fudbal, zimi skijane, jahanje konja, itd cak jedna od zanimacija moze biti i smijesna najedemose graha (pasulja) i ko vise prdne al mora u tom trenutku zapaliti opaljacem i pobjednik je onaj cia je vatra najveca tad je zaplatijo grah iz konzerve heehee

Suca.
Hajde postavi link satelitske snimke karaule "Golubac" da vidim gdje je ta mala zabačena karaula.!
Evo ja sam našao grad Gevgeliju a ti nađi karaulu "Golubac".

Ipak sam je pronašao.!!!

http://maps.google.hr/maps?q=41.185909,22.065522&hl=hr&num=1&t=h&z=19

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 14.06.13 22:10; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 21:43

da mi smo bili u podnozju Košufa, ali zato kad smo isli u patrolu morali smo se penjat na brdo jer sam pisao da smo udaljeni bili od granice 7 km..
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 21:46

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 21:46

suca,imaš + zbog brice!
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 21:51

@ZAGORAC (citat):
suca,imaš + zbog brice!
haahhaaa, samo bi ovu temu trebalo ispravit da se moze jos ko ukljuciti da bude jasnije da glasi Gevgelija Karaula Golubac
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 22:03

kad si spomenuo bricu, ja dosao da se razduzim onako cupav a kosa prljava, jer nam je trebalo dva dana da stignemo do devdelije prenocili u konopistu pa cekali prevoz, i bijo u kasarni 2 dana a nisam prao kosu nisam imao gdje, taj dan kad sam trebao kuci kapetan me vidijo i kaze odma na sisanje, ja brici kad neki guster sisa nekog vojnika oderaga ko ovcu ja natrag i nisam se osisao, posle kad sam posao kuci srecom tog kapetana nije bilo..
Na vrh Go down
ZAGORAC

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 22:09

Nama je brico dolazio jedanput na mjesec,kako smo ga izbjegavali,opisao sam na temi 
karaula Drenak 82/83. 
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   14.06.13 22:25

suca sad mi je jasno sve, i pomozi mi još na jednom djeliću, koja je treća karaula bila kad ste se spajali prek zime Golubac, Konopište i ?
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   15.06.13 21:48

nismo se mi spajali ni sa kim, mismo i preko zime isli u patrole, samo je susjedna karaula povlacila se u konopiste, nemogu da se sjetim naziva te ljetne karaule, ako se ti sjecas pomozimi.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   15.06.13 22:00

da ta treća i mene zanima, nemogu se sjetiti, Gevgelija je imala 8 ili 9 karaula, pola naziva sam zapamtio a pola ne:D, možda se bude netko javio tko ima bolje pamćenje.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   17.06.13 8:45

@suca (citat):

Nisam pobrko kod mene je karaula bila udaljena od granice 7 km, a duzina reona je bila 15 km, koje su dvije patrole pokrivala to jest kada krenes do granice 7 i plu 7 km duz granice i tako isto druga patrola imala reon. al sva sreca pa nam je komanda bila udaljena od nas 150 km pa nismo morali da obilazimo reon jer bi nam javili vezisti iz devdelije kada krene kontrola, islismo samo iz radoznalosti u patrolu i rekreacije, samo za mog sluzenja vojnog roka uhvatilismo 1 ilegalca i to uhvatijo ga je strazar pored karaule jer ga je vidijo da ide iz pravca granice a i strazar nije bijo na strazarskom mijestu tad je bijo u klubu slucajno ga je vidijo kroz prozor.
Evo ovdje mozete vidjeti gdje je karaula a gdje je granica sad se zove mihajlovo a zvala se golubac
http://www.alltravels.com/macedonia/kavadarci/unknown/photos/current-photo-84340335  

Suca.
Reci mi za tog ilegalca, čiji je bilo državljanin i koje su mu bile namjere kad je prešao ilegalno granicu.
Kakva je procerura kod vas bila kad uhvatite ilegalnog prelaznika.
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   17.06.13 10:05

bijo je makedonac, imao je rushak u rushaku su bile stvari koje sluze za dugo pjesacenje, cajnik na plin nesto hrane odjeca i neke sitnice, a posto je bijo nas nismo se drzali procedure trebali smo ga vezati lisicama al nismo, a sto sto se tice procedure zaustavljanja i hvatanje ilegalaca to je bila standardna: slijedi zaustavljanje, ako nema dozvolu za kretanje u granicnom pojasu onda se preduzimaju odredene radnje, pretresanje vezanje i privodenje u karaulu gdje ostaje dok ne dodu civilne vlasti...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   17.06.13 10:47

@suca (citat):

Bijo je makedonac, imao je rushak u rushaku su bile stvari koje sluze za dugo pjesacenje, cajnik na plin nesto hrane odjeca i neke sitnice, a posto je bijo nas nismo se drzali procedure trebali smo ga vezati lisicama al nismo, a sto sto se tice procedure zaustavljanja i hvatanje ilegalaca to je bila standardna: slijedi zaustavljanje, ako nema dozvolu za kretanje u granicnom pojasu onda se preduzimaju odredene radnje, pretresanje vezanje i privodenje u karaulu gdje ostaje dok ne dodu civilne vlasti...

Suca.
Spominješ dozvolu za kretanje graničnim pojasom.
Jesi li ikada u životu vidio tu dozvolu kako izgleda i što na njoj piše.
Tko izdaje tu dozvolu ima li možda na internetu njena slika.
Očito da sam ja jedini koji sam na stranicama karaule "ceršak" objavio sliku dozvole za kretanje graničnim pojasom.
Ima graničara koji pojma nemaju kako dozvola izgleda niti su je ikada vidjeli.
A mene baš zanima kako izgleda Makedonska dozvola za kretanje graničnim pojasom.
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   17.06.13 18:35

dati pravo kazem, neznam kako je izgledala dozvola za kretanje, jer sam jednom samo kontrolisao, a desilo se ovako bijo sam voda patrole, posto je komandir karaule preko dana bijo prisutan na karauli jer je radijo osmocasovno vrijeme, pa smo morali otici u patrolu, da nebi cekalu kad ce otici kuci i da nebi cekali u sumarku kod karaule mismo krenuli u patrolu posto ima do granice 7 km a na samoj granici bila je stara karaula tu smo planirali da provedemo vrijeme, bas kad smo izasli na granicu sustigli su nas sumari sa dzipm i pitali su nas da nas povezu jer i oni idu u tom pravcu gdje i mi, posto je bijo prevoz pristali smo da idemo do kraja, kad smo stigli na odrediste tamo vaser svijeta beru borovnice, kad su nas ugledali poceli su se neki da polako povlace da se neprimjetno iskradaju, i bilo mi je jasno da nemaju dozvolu za kretanje u granicnom pojasu, ja sam onda prisao onom koji nije se trzao znao sam da on ima dozvolu on mi je tad pokazao ja je u opste ni nisam citao samo sam vidijo da je dozvola za kret. u gr. pojasu nisam ni zagledao u pecat pa sad nemogu reci ko je izdaje, a ostale nisam ni kontroliso bilo mi ih zao sve su to seljaci treba i nesto oni da zarade, a i ugledali smo na grckoj strani grcku porodicu kako cuvaju ovce i bila je sa njima lijepa djevojka nasih godina i normalo da su hormoni proradili i mi smo otisli kod njih kroz razgovor smo doznali da im je tokci, i tu je slijedilo cascenje sa njihove strana dali su nam sira ovcieg bijo je ukusan i sok da se osvjezimo.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   17.06.13 18:44

Graničaru, za ovo moram da ti dam veliki plus.

Kod nas smo imali malo pre dolaska na granicu u komandi rejona neku političku nastavu. Komandir je pričao o svemu, čak je mene kao slovenca izdvojio (pa kako je znao da sam baš ja iz Slovenije, ako nije video sliku) pitao me nešto, pa sam mu rekao zainat par stvari što nije očekivao..... I naravno vi morate da pregledavate za dozvole u graničnom pojasu.... kako je ta iskaznica izgledala nam nije pokazao, znao je sve drugo da priča ali ono važno je zaboravio.

Jednom ja kao vođa patrole i moj gušter vidimo jednog seljaka kako kosi travu uz granicu, naravno da nije bio ilegalac.... pitam ja guštera dali da mu proverimo dozvolu, naravno da, pa krenemo nizbrdo, nekde na pola puta ja skapirm da ja uopšte neznam kako ta dozvola izgleda, ipak dođemo do njega, dobar dan, dobar dan, dali imate dozvolu, pa nam poturi neki kartončič, imao je neke žigove, ja se pravim kao da sam stručnjak, pregledam, vratim mu, kažem hvala, pitam ga dali mu treba neka pomoč, zahvali se da ne... odemo mi, ja još dan danas neznam tačno kako izgleda dozvola, onu je mogao i sam da napravi sa dva pečata.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   18.06.13 10:47

@suca (citat):
Dati pravo kazem, neznam kako je izgledala dozvola za kretanje, jer sam jednom samo kontrolisao, a desilo se ovako bijo sam voda patrole, posto je komandir karaule preko dana bijo prisutan na karauli jer je radijo osmocasovno vrijeme, pa smo morali otici u patrolu, da nebi cekalu kad ce otici kuci i da nebi cekali u sumarku kod karaule mismo krenuli u patrolu posto ima do granice 7 km a na samoj granici bila je stara karaula tu smo planirali da provedemo vrijeme, bas kad smo izasli na granicu sustigli su nas sumari sa dzipm i pitali su nas da nas povezu jer i oni idu u tom pravcu gdje i mi, posto je bijo prevoz pristali smo da idemo do kraja, kad smo stigli na odrediste tamo vaser svijeta beru borovnice, kad su nas ugledali poceli su se neki da polako povlace da se neprimjetno iskradaju, i bilo mi je jasno da nemaju dozvolu za kretanje u granicnom pojasu, ja sam onda prisao onom koji nije se trzao znao sam da on ima dozvolu on mi je tad pokazao ja je u opste ni nisam citao samo sam vidijo da je dozvola za kret. u gr. pojasu nisam ni zagledao u pecat pa sad nemogu reci ko je izdaje, a ostale nisam ni kontroliso bilo mi ih zao sve su to seljaci treba i nesto oni da zarade, a i ugledali smo na grckoj strani grcku porodicu kako cuvaju ovce i bila je sa njima lijepa djevojka nasih godina i normalo da su hormoni proradili i mi smo otisli kod njih kroz razgovor smo doznali da im je to kći, i tu je slijedilo cascenje sa njihove strana dali su nam sira ovcieg bijo je ukusan i sok da se osvjezimo.

Suca.
Ako sam dobro razumio ovo što si napisao da si ti i tvoj kolega ste prešli u Grčku i onda ste sa ovim "čobanima" što su čuvali ovce,  jeli sir i pili sok.
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   18.06.13 22:04

ma ne nimo tada ulazili u grcku, dosli smo do crte i oni takode..a bilo je slucajeva, kada smo prelazili granicu..
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   19.06.13 21:24

@suca (citat):

Ma ne nimo tada ulazili u grcku, dosli smo do crte i oni takode..a bilo je slucajeva, kada smo prelazili granicu..

Suca.
Ako sam dosadan samo reci.

Ali puno stvari me zanima kako je bilo kod vas u Makedoniji na granici sa Grčkom.
Reci mi kako su Grci osiguravali svoju granicu tj. tko je obilazio njihovu granicu da li je to radila vojska ili policija, i jeste li se sretali u graničnom pojasu.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   21.06.13 15:27

Graničaru, kaj se tiće dozvola za kretanje ili boravak u pogranićnom prostoru istu je izdavao MUP grada gravitiranja odnosno Policija jel su imali samo oni registrirane takve osobe također i mještane što su živjeli uz samu granicu, naravno prjavljeni na mjesto boravka. Mislim da dozvola koju navodiš je bila jedinstvena u cjeloj državi, eventalno je pisalo i na jeziku dotićne republike. Dalje što pitaš sucu za Grčke čuvare granice, ja sam to već negdje opisao a bilo je ovako pa sam budem ukratko napisao, Grčku granicu su čuvali najviše oficiri vojske i to ne u uniformama Grčke nego u Američkim odijelima kako sam ja svojim oćima vidio, a napose to nije bilo čuvanje granice klasnićno kao naše nego je to bilo vjećito u sklopu lova sa njihove strane, tj. sami lovci. Ja na karauli Yma ili Humka kako smo je mi nazivali nisam vidio njihovog vojnika u blizini granice. Imali su jednu karaulu blizu granice cca 1 km a snaše strane bilo je osmatrćko mjesto gdje smo dalekozorom dosta ćesto motrili na njih a od svega što smo vidli bilo je diznje zastave oko 9 sati i to istrći u gaćama te nabrzinu podigne, niti nama nije bilo jasno, što rade po cjele dane, kam se kreću a na kraju smo se pitali dali ih ima i kolko na karaulama. Moje mišljenje je da smo mi i samo mi čuvali tako i njihovu granicu, vrlo jednostavni ljudi dosta smo razgovarali s njima, nisu se nas bojali, a na koncu imali su tada 1982/3 i vojne Amerićke baze. Posle karaule povućen sam u komandu na vrlo odgovorno mjesto, neznam kako sam završio ali eto dogodilo se, pa su bili preleti Američkih aviona iznad grada i komande a to ću opisati jednom drugom prilikom. pozdrav

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   21.06.13 22:38

Suca, pitanje...

Kde je živeo komandir karaule, naš je bio odprilike sat hoda u selu, zimi je dolazio pešice, leti mopedom ili autom.

A bricu smo dobili samo jednom, inače smo se šišali sami. Više je bio problem brijanje, jer nismo baš redovno to radili, poneki put smo se vadili da smo kao došli iz patrole, ali ako smo preterali sa bradom, dobili bi ''nagradno'' čiščenje svinjca.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Gevgelija Karaula Golubac   22.06.13 9:55

@suca (citat):

Dati pravo kazem, neznam kako je izgledala dozvola za kretanje, jer sam jednom samo kontrolisao, a desilo se ovako bijo sam voda patrole, posto je komandir karaule preko dana bijo prisutan na karauli jer je radijo osmocasovno vrijeme, pa smo morali otici u patrolu, da nebi cekalu kad ce otici kuci i da nebi cekali u sumarku kod karaule mismo krenuli u patrolu posto ima do granice 7 km a na samoj granici bila je stara karaula tu smo planirali da provedemo vrijeme, bas kad smo izasli na granicu sustigli su nas sumari sa dzipm i pitali su nas da nas povezu jer i oni idu u tom pravcu gdje i mi, posto je bijo prevoz pristali smo da idemo do kraja, kad smo stigli na odrediste tamo vaser svijeta beru borovnice, kad su nas ugledali poceli su se neki da polako povlace da se neprimjetno iskradaju, i bilo mi je jasno da nemaju dozvolu za kretanje u granicnom pojasu, ja sam onda prisao onom koji nije se trzao znao sam da on ima dozvolu on mi je tad pokazao ja je u opste ni nisam citao samo sam vidijo da je dozvola za kret. u gr. pojasu nisam ni zagledao u pecat pa sad nemogu reci ko je izdaje, a ostale nisam ni kontroliso bilo mi ih zao sve su to seljaci treba i nesto oni da zarade, a i ugledali smo na grckoj strani grcku porodicu kako cuvaju ovce i bila je sa njima lijepa djevojka nasih godina i normalo da su hormoni proradili i mi smo otisli kod njih kroz razgovor smo doznali da im je tokci, i tu je slijedilo cascenje sa njihove strana dali su nam sira ovcieg bijo je ukusan i sok da se osvjezimo.

Suca.
Kažeš da ste od karaule "Golubac" do granice imali 7 kilometara.
Znači 7 kilometara do karaule do granice,  + 7 kilometara od granice do karaule, to je ukupno 14 kilometara šetnje u dva smjera.
Sad se pitam kolike je vaša karaula "Golubac" imala terene odgovornosti, tj. većinom se to radilo od lijevom i desnom terenu odgovornosti te da li ste ikada uspjeli preći od karaule do granice te obići (recimo) desni teren odgovornosti i vratiti se nazad u karaulu i za koliko vremena bi to obavili i koja je to kilometraža.
Jer po ovome što pišeš ovo je nevjerojatno koja je to kilometraža.
Po pređenoj kilometraži svaki od vas u karauli "Golubac" je zaslužio da dobije značku primjeran vojnik.
Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   25.06.13 22:36

kao sto si rekao imali smo lijevi i desni reon, 7 km do granice i plus 7 km jednog reona, otprilike to bi bilo  oko 15 km u jednom pravcu, a svaka patrola je trajala 8 sati, i uvjek bi jedna patrola bila na terenu  u jednom pravcu a smijena bi se vrsila sat prije nego sto dode stara patrola krenula bi nova patrola u drugom pravcu, i tako uvjek bi bila jedna patrola na granici al samo u razlicitim pravcima, a da smo se drzali ps-a nebi nam fabrika obuce bila dovoljna, u prijasnjim sam postovima opisao kako nismo isli u patrole samo kad smo morali...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Gevgelija Karaula Golubac   Today at 7:01

Na vrh Go down

Gevgelija Karaula Golubac
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Gevgelija Karaula Golubac
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» Skopje - Goce Delčev, Gevgelija - karaula Humka 1982/83
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica