FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Stigao poziv, otadžbina zove

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
misha
Gušter
Gušter

Broj komentara : 37
Član od : 2009-05-19
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Stigao poziv, otadžbina zove   04.02.10 20:47

Letovanje sa drustvom u rovinju '85., negde pred kraj 7. meseca. Majka mi javlja da sam dobio poziv za vojsku, javljanje 02.08 u Djakovo. Sreca ( da li je ??? ) pa sam odlucio ipak prvo otici kuci, iako mi je Djakovo bilo uz put i blize odlucio sam ispostovati red i  "pozdraviti"  Rolling Eyes  drunken   Wink   sa rodbinom. Kod kuce me je cekalo i jedno "malo" iznenadjenje, majka se malo prevarila, u pozivu nije pisalo Djakovo, bila je to Djakovica ( tako slicno a tako razlicito).
Ne znam da li je to posledica shoka, stresa(kako bi to danas nazvali) ili neceg treceg, uglavnom nekoliko narednih dana su mi ostali u nekakvoj "maglovitoj" uspomeni: rodjaci, prijatelji, vozovi, autobusi, neki likovi u smb uniformama, beli opasaci/ uprtaci, neki kreveti, sisanje itako to.
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   04.02.10 23:46

Sićam se još uvik, kad je stigao poziv u vojsku, pisalo je Titov Veles, pa u prvi mah nisam znao je li Makedonija ili Slovenija (Titovo Velenje), tako - tribao sam ić za Makedoniju. Materi nije bilo drago, jer je njoj to bilo "priko bila svita", a ćaća je govorio da je doli ako ništa ono bar vruće. Danas mi je drago da sam služio baš u Makedoniji, mada nigdi nisam se više izpremrzavao ko tamo, jer su se makedonske zime ispostavile hladnije nego naše Basketball
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   06.02.10 11:50

@misha (citat):
Letovanje sa drustvom u rovinju '85., negde pred kraj 7. meseca. Majka mi javlja da sam dobio poziv za vojsku, javljanje 02.08 u Djakovo. Sreca ( da li je ??? ) pa sam odlucio ipak prvo otici kuci, iako mi je Djakovo bilo uz put i blize odlucio sam ispostovati red i "pozdraviti" Rolling Eyes drunken Wink sa rodbinom. Kod kuce me je cekalo i jedno "malo" iznenadjenje, majka se malo prevarila, u pozivu nije pisalo Djakovo, bila je to Djakovica ( tako slicno a tako razlicito).
Ne znam da li je to posledica shoka, stresa(kako bi to danas nazvali) ili neceg treceg, uglavnom nekoliko narednih dana su mi ostali u nekakvoj "maglovitoj" uspomeni: rodjaci, prijatelji, vozovi, autobusi, neki likovi u smb uniformama, beli opasaci/ uprtaci, neki kreveti, sisanje itako to.
I mene je ulovilo tako baš pri povratku sa mora sa društvom!
I još k tome baš sam prolazio tim mjestom pri povratku sa mora! Very Happy

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   07.02.10 21:10

I točno se sjećam jel sam burek kad je vlak ušao u Benkovac lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2011-02-24

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   24.02.11 16:57

Meni je, pre mnogo godina, stigao za Novu Godinu. Potpisao sam ga, misleci da potpisujem prijem novogodisnjih cestitki, koje su istovremeno stigle, dok se postar "zlobno" smeskao.(Da budem posten, mislio sam da cu moci eskivirati poziv...ali on stize i kad ga najmanje ocekujete).
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   20.03.11 20:25

u avgustu su uglavnom isli oni koji su upisali fakultet. ja nisam, pa nisam ni ocekiv'o da me pozovu. noc prije par drugova iz mog razreda slavili oprostajno zajedno na necijoj vikendici (to bilo bez strina, tetaka i ostale rodbine, "samo za raju"). ja u zoru dos'o kuci,pijan ko guzica. probudio se i cunjam po frizideru imal' sta da razbijem mamurluk. pogleda na sto, stoji koverta sa pecatom vojnog odsjeka Shocked posle sam saznao da mi je zet "preko veze" sredio da idem. i jos se posle kurcio kako on "zna neke ljude na vrhu". kako ne znas neke da mi srede da ne idem! Mad
elem za sedam dana i poziv i oprostajno i prva jutarnja truba.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   14.04.12 14:55

Pocetak proleca 1984.g., jedva cekam da otopli pa da odem na Adu Ciganliju.
A onda beli papir sa mojim imenom i prezimenom, pise da se javim 08.04.1984.g. do 24,00 i sa sobom ponesem sredstva za licnu higijenu i belu vrecu u koju cu spakovati civilno odelo.
Na saobracajnom fakulttu u Beogradu je bio "prigodan kulturno-umetnicki program" za drugove regrute gde su nam podelili novac za put i malo pevali...
Prvi put sam video Karlovac osmog aprila oko 7 sati ujutru i u njemu ostao narednih nekoliko meseci do prekomande.
Lep grad, nije bilo lose.
Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

Broj komentara : 161
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   14.04.12 15:21

U Bitolu na služenje!
10MJ.82G!

Jebeno da nemože gore!Mislio sam emigrirati ili otići tamo?
Opet ak bi emigriral bilo bi gadno za rodbinu a i nemreš se vrnut i tak!!
Otišel sam!Moral sam!Da nisam nigdar me Bitola nebi vidjela!Moram priznati da mi je sve to bilo smešno!
Silni unutarnji i vanjski neprijatelji a nigdje nikoga!
Sam glupasti oficiri i nejasni ideali na brdima ponad kasarne!
Tražil sam utjehu našal je u par ljudi kaj su mislili kao i ja!Mislili svojom glavom!

Prošlo je dos vremena i promjenil se i moj pogled na sve te stvari!Godine su učinile svoje!

Da..bila je to dobra škola života !
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   14.04.12 22:00

1972 godina, kraj škole i prijatelji ja zapalimo na ludi provod njegovoj rodbini u Đevđeliju. Uživancija, cure, kupanje na Dojranskom jezeru, ma milina jedna i onda šok. Javljaju od kuće da se 12. kolovoza moram javiti u Banja Luku do 24,00 sati. Dolazim kući, starci na moru a na stolu poziv. Sa sobom ponesite pribor za ličnu higijenu i bijelu vreću u kojoj će se vratiti civilka. Na željezničkoj stanici ludilo od muzika i alkohola, ljudi ko na prvomajskoj paradi. Majke ti isusove šta je ovo. Šinobus i drndanje do Zagrba. Tu nas pobrali vojni drotovi i nabili u jednu salu do slijedečeg prijevoza. Poslije podne Banja Luka. Nas par mislimo malo prolunjati pa se tek onda javiti (jer Bože moj još je daleko 24,00) ali malo sutra. Opet drotovi i sala dok nas se ne sakupi još više. Kamion i pravac kasarna. Opet sala, trodjelni madraci na podu i tu noćimo. Gledam lika u uniformi k'o Boga (a on došao dan prije mene). Ujutro doručak (prvi susret sa limenom šalicom za čaj) i pred magazin. Katastrofa. Prvo dobiješ šatorsko krilo,lijepo ga raširiš a likovi samo bacaju stvari na njega. Hrpa raste tako da sam jedva to skupio. Uzmite stvari i pravac spavaona. Teglim onu hrpetinu robe i onda u spavaoni opet šok. Tu ti je krevet, ovo ti je kaseta i u nju trebaš složiti sve stvari prema slici. Gledam i razmišljam ko je tu lud. Pa ovo iz šatorskog krila mi ne stane u dva ormara a kamoli u tu kutijicu. Oko nas neznaš ko se ne vrzma i na kraju već mi fali par stvari koje sam zadužio. Normalno da se stara vojska namirila. Uvijek me fasciniralo kako svi kradu, svima nešto fali a svi sve imaju. Kad to lijepo složismo (zaista stane sve i još ima mjesta) pravac šišanje, kupanje, zaprašivanje DDT-om i postrojavanje. Izgledamo k'o jadnici, neznaš što ti je veće. Košulja, hlaće ili čizme. Svog susjeda (stanovao tri kuće od mene) ne prepoznajem. Neznam da li bih plakao od jada ili se smijao. Potom nam neki lik drži govoranciju tipa " Drugovi vojnici vi ste odabrani i bla, bla,bla " uglavnom ništa ga ne kužim. Zatim zadužismo knjige i ine školske pizdarije pa nakon pospremanja na ručak. Limeni tanjuri, aluminijske žlice, majko moja pa šta sam se vratio u srednji vijek. Od muke ne mogu ni jesti a iskreno neznam ni što je bilo u tanjuru. Poslije podne govorancije, upoznavanja, trpanja civilke u adresirane vreće (koju još i moraš zašiti), većera i spavaona. Sreća da mi je na kaseti pisalo prezime inaće nebih pronašao krevet i opet šok. Skidaj se, oblaći plavu piđamu na kojoj nedostaje par gumbi i slaganje uniforme na kasetu. K-dir voda vodnik stažista nas dresira kako uniformu složiti na kasetu. Prvo hlaće potom košulja i na vrhu kapa. E dobro, ali ono ispod kape ne smije prelaziti njenu dužinu. Uglavnom kad mi je jedno tri puta sve bacio na pod konačno sam uspio. Krevet je posebna prića. Treba posložiti jebene madrace da koliko toliko budu ravni a deka za pokrivanje katastrofa, (crvena crta po sredini) kao za konje. Sve u svemu veoma poučno i zanimljivo iskustvo. U 22,00 upadne lik i ugasi svijetlo. Mislim da još nisam ni pravo zaspao a već mamlaz lupa nogom u vrata i viće Ustaj vojsko. Skakanje, trk do kupaonice, slaganje kreveta i piđame pod jastuk, oblačenje i na hodniku problemi. Jebote koje su moje čizme. Nema veze, uzmeš prve koje ti pašu i pravc pista. Postrojismo se, skidaj košulje, složi na beton i fiskultura. Eto postadoh pitomac 45 klase ŠRO OMJ. Very Happy

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   14.05.12 11:32

Završio sam srednju školu 9.juna sretan ko nikad do tada jurio sam kući da saopštim mojima kad kodkuće me čeka poziv na stolu za 25.jun nemogu zaboraviti to nikad,mešale se emocije u meni,tako sam to savladao da sam otišao u grad i napio se ko majka bounce cheers
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 14:24

Posle regrutacije prodje skoro 3 godine i nista od poziva i posto mi je pasos iztekao obrati se Jug konzulatu u Svedsku koji me sa putnim listom u jedan pravac (i sa jednim pismom vojnom odseku u Pancevo) uputi se pravac Juga. Posle zestoke diskusije i pretnje zatvorom sa strane vojnog odseka dobi poziv u JNA za 40 dana.

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 14:49

Avgust 1985. Posto sam upisao fakultet i znao da treba da idem u SRO ocekivao sam poziv za Bilecu. Ono SROartiljerije -Zadar. Na srecu...
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 14:57

@dpuric (citat):
Avgust 1985. Posto sam upisao fakultet i znao da treba da idem u SRO ocekivao sam poziv za Bilecu. Ono SROartiljerije -Zadar. Na srecu...
Jul 1985. Pošto sam upisao fakultet i znao da treba da idem u ŠRO očekivao sam poziv za Split. Ono ŠRORM - Split. Na srecu... Very Happy
(Nemoj zamjeriti na šali) cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 15:20

Meni upisali u vojnu knjižicu na regrutaciji ARJ/PVO. Nisam znao gdje ću ići, ali vjerovali ili ne htio sam čim dalje, da malo svijeta upoznam i da se malo odmorim od kuće. Palio sam se na militariju općenito kao klinac, htio sam čak na neku granicu ili bogu iza nogu, znam da mi nećete vjerovati.
A stari imao neke veze, i bez moga znanja sredio da me premjeste u mornaricu. Ja se u početku ljutio! Stvarno!
I onda mu nisam dao da dalje sređuje, nego gdje zapadnem. Poziv došao za Pulu, temeljna obuka, tamo su najčešće mornari išli na obuku, ali ne svi.
I onda prekomanda Kumbor, dalje je na istiomenoj temi na forumu.... Very Happy
Ne bih htio izgubit glavu ili nešto slično, ali volio bih da imam neka iskustva iz JNA s albanske ili bugarske granice, ili s Ohridskog jezera npr., ili iz riječne flotile u Novom Sadu, zašto ne. To više neću proć u životu, a tada je bila prilika. Suspect Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 15:33

sedmi mjesec 1985.g. stigao poziv, ŠRO Artiljerija Zadar. Ajde super, bar je na moru, a što se opet mora ućiti. Very Happy

(jel tako kolega pitomac dpuric)

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 15:38

@Stazio (citat):
@dpuric (citat):
Jul 1985. Pošto sam upisao fakultet i znao da treba da idem u ŠRO očekivao sam poziv za Split. Ono ŠRORM - Split. Na srecu... Very Happy
(Nemoj zamjeriti na šali) cheers

Bilo ti je mnogo daleko

Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 15:41

@bojnik (citat):
sedmi mjesec 1985.g. stigao poziv, ŠRO Artiljerija Zadar. Ajde super, bar je na moru, a što se opet mora ućiti. Very Happy

(jel tako kolega pitomac dpuric)

jbg. nisam se ni jednom okupao u moru. Nema izlazaka do zakletve posle cekas red na izlazak i nista. A u V.knjizici pise. Upoznat sam sa zabranom kupanja van vojne plaze Kolovare

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 15:49

@dpuric (citat):
jbg. nisam se ni jednom okupao u moru. Nema izlazaka do zakletve posle cekas red na izlazak i nista. A u V.knjizici pise. Upoznat sam sa zabranom kupanja van vojne plaze Kolovare

Tko je sve dužio kupaće gaće u JNA? Da, i to je postojalo tko ne zna.
Sve jedinice ili samo mornarica ili? Question
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:15

dan kada su stigli pozivi celoj opstini....neki su isli u VO, nekima je stigao kuci...

bio sam siguran da cu u Nis, u plavce, takav su mi VES odredili na regrutaciji (regrutovali me za Sklapaca padobrana) Smile

meni je to bilo 100 km od kuce

u takvom uverenju krenuli sa drustvom da zalivamo pozive....

dodjem kuci poluzaliven, docekuje me majka i kaze: Maribor Sad

prvo sam se pitao Zasto, a onda uzeo kartu da vidim gde je taj Maribor tacno ... 600 i kusur kilometara od tadasnje kuce....

na kraju je ispalo da su mi zagubili podatke negde u odseku, slucajno ili namerno, dodelili ves 11101 i sibnuli najdalje moguce gde je ostalo slobodno

ispalo je tako da su mi ucinili najlepsu mogucu uslugu, poslali moj "umetnicki" dosije za mnom Smile - proveo sam vojni rok u intenzivnom obavljanju civilnog posla

a i ustedeli glavobolju oko sklapanja padobrana - ko zna na sta bi to licilo, jer i dan danas ne umem da sklopim ni kosulju, a kamoli neciji padobran Smile

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:19

@Max Blitz (citat):
@dpuric (citat):

Tko je sve dužio kupaće gaće u JNA? Da, i to je postojalo tko ne zna.
Sve jedinice ili samo mornarica ili? Question

znam da su ih kod mene duzili izvidjaci - tamnoplave Speedo....oni su i imali obuku u plivanju

ono sto ih je razlikovalo od nas obicne pesadije, bilo je i: radna maskirna uniforma, AP sa preklopnim kundakom, noz, BRDM vozila, i kupace gace Smile Smile Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:22

@Kemo Specijalac (citat):
tamnoplave Speedo....

Upravo takve! cheers
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:44

@Max Blitz (citat):
tamnoplave Speedo....

Upravo takve! cheers
Aha, "speedo" do pupka, trebalo im je jedno dva sata na suncu da se osuše. tongue
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:46

a i ustedeli glavobolju oko sklapanja padobrana - ko zna na sta bi to licilo, jer i dan danas ne umem da sklopim ni kosulju, a kamoli neciji padobran Smile
A možda si nekome spasio život na taj način. Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 16:58

@Stazio (citat):
@Max Blitz (citat):
tamnoplave Speedo....

Upravo takve! cheers
Aha, "speedo" do pupka, trebalo im je jedno dva sata na suncu da se osuše. tongue

Dobio sam valjda dva broja manje, pa mi nisu bile tako velike. Laughing
Pssst, nemojte nikome reć, donio sam ja i civilne, fensi, ove vojne su odmah završile nekom džombi za razduženje.... Very Happy
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.01.13 23:11

Bio sam na "terenu" u Kotoru (pozdrav Staziu i cijeloj Boki Kotorskoj), tj. radio sam tamo kada su mi od kuće javili da je stigao poziv u vojsku. Naravno, spakirao sam se odmah i sutradan kući. Interesantno je da sam u H. Novom "naletio" na jednog poznanika iz osnovne škole koji je išao upravo kući na odsustvo cheers Koliko se sjećam da je rekao da služi u Zelenici a moguće da je bio i u "legendarnom" Kumboru Cool Znači imao sam društvo u putu i pošto sam imao podosta love u džepu trudio sam se da nam putovanje bude što ugodnije. Međutim "školski" je bio, što zbog uniforme a što zbog nekakvog sportskog života (bio je dobar nogometaš), prilično suzdržan. Jedva sam ga nagovorio da mu platim ručak i nekoliko sokova. Međutim ja se nisam štedio tako da sam u prilično dobrom raspoloženju stigao u rodni kraj drunken

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   Today at 5:23

Na vrh Go down

Stigao poziv, otadžbina zove
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Stigao poziv, otadžbina zove
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Prizren 1973./1974. - Golo jaje, 15. MPTAD i VP 9650/52
» Mostar 1969-1971 aerodrom
» Kuhinja - oficiri i vojska