FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Stigao poziv, otadžbina zove

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   09.02.14 19:58

A ja sam napunio 18 god.u novembru pa onda u martu 91 pravac Karlovac i ono-VRLO DOBRO - SLUZIMO NARODU . A jedan dzomba kaze- k...c sluzim narodu-sluzim zato sto moram . salutiranje
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.02.14 20:19

Drugovi evo ovako je izledao orginalni poziv za JNA i to strana 1 i strana 2.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   10.02.14 21:22

87. završio srednju školu, odgodio prvi poziv, odrađujem 6 mjeseci pripravničkog u firmi. Dolazi poziv za januarsku klasu, vele mi dečki na poslu da naka ne idem u zimi u vojsku, jebat ću ježa u leđa. Vele poslovođi neka izmisli da im trebam u firmi. Druga odgoda bez problema. Dolazi poziv za majsku klasu, idem na vojni odsjek, šalju me u Peć, nišanđija puškomitraljeza. Nemam pojma gdje je to. Tražim po karti, nađem Mađarski Pecz, pa ne šalju me valjda u vojsku u Mađarsku? Idem dalje po karti, sve niže i niže, sve dalje i dalje od doma. I nađem Peć. Idem k susjedu, dvije kuće dalje od mene, omladinski rukovodilac, radi na komitetu, član komisije koja je određivala kamo tko ide. Veli mi da je Peć jako lijep gradić na Kosovu, bili su nedavno naši folkloraši iz Ludbrega. Zajedno sa mnom ide i jedan momak iz obližnjeg sela, nisam sam.Odlazim na vlak, pješke, prati me stariji brat i prvi susjed, na ulici špalir , starije žene plaču, jebo te pa ne idem u rat. S druge strane ulice ide svadbena povorka, školska drugarica se ženi sa suigračem iz nogometnog kluba. Mislim si, pa zar sam morao odgađati? Ma tko ga jebe, nisam ni prvi ni zadnji koji tamo ide. Nekoliko godina nakon odsluženja vojnog roka doznajem da sam trebao ići na Mali Lošinj u mornaričku pješadiju. Malo je radilo mito i korupcija i na vojnom odsjeku su zamijenili odredišta, jedan moj prijatelj nije htio ići na Kosovo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Stigao poziv, otadžbina zove   Today at 10:38

Na vrh Go down

Stigao poziv, otadžbina zove
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Stigao poziv, otadžbina zove
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Prizren 1973./1974. - Golo jaje, 15. MPTAD i VP 9650/52