FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

EU čestitka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: EU - čestitka    04.07.13 9:20

@Max Blitz (citat):
Ako je istina ovo što si napisao, osupnuo si me, tako da je mene sram da nije htio čovjeku pomoć!! Shocked 
Kakva glupa spika o firminom autu!
Nevjerojatno!
Ali pošto je mjesto radnje Split, ništa me ne čudi, iz tih sam krajeva, pa mi je poznat mentalitet. Surprised 

Max, koga zmija ugrize i guštera se boji.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18524
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 9:33

@Vojnik Graničar (citat):
@Max Blitz (citat):

Ako je istina ovo što si napisao, osupnuo si me, tako da je mene sram da nije htio čovjeku pomoć!! Shocked 
Kakva glupa spika o firminom autu!
Nevjerojatno!
Ali pošto je mjesto radnje Split, ništa me ne čudi, iz tih sam krajeva, pa mi je poznat mentalitet. Surprised 

Max, koga zmija ugrize i guštera se boji.!!!

Vojniče Graničar, to su poznate fore 'od dolje', osobito prema Slovencima, i meni baš nisu zabavne.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 9:44

@Kukuriku (citat):
Nije EU toliko losa

Nikakve bitne koristi od te EU. Samo neke birokratkski zahtjevi, ograničenja...itd..

Da ne kažem koliko novca ide za sve birokrate, dužnostnike....... to neče moči dugo.

Sirotinja ko je SLO pomaže još veči sirotinji Grčki ???

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 10:59

Mi smo još relativno daleko od EU ali predstavljeno nam je da je to nešto najbolje što nam se treba desiti u budućnosti. scratchSuspect
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 11:08

@Stazio (citat):
Mi smo još relativno daleko od EU ali predstavljeno nam je da je to nešto najbolje što nam se treba desiti u budućnosti. scratchSuspect

Baš mislim da je Crna Gora najbliže ulasku od svih ostalih ex-Yu republika koje još nisu u EU (i NATO-u).

Imate euro valutu još odavno, mi ga tek trebamo uvesti. Very Happy
To će još najteže ići.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 11:10

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

Baš mislim da je Crna Gora najbliže ulasku od svih ostalih ex-Yu republika koje još nisu u EU (i NATO-u).

To će još najteže ići.

Možda če vam ići ali poslije če biti šok, jer sve če biti još skuplje.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 11:16

@boyan64 (citat):

Upravo sam na to i mislio, a ne zato jer mi se sviđa/ne sviđa dizajn euro novčanica. Very Happy 
Crna Gora ima euro odavno, pa su se već navikli...
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 11:20

@boyan64 (citat):
@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

To će još najteže ići.

Euro je odavno sredstvo plaćanja kod nas, cijene su nam na nivou srednje razvijenih evropskih država, ... a plate Shocked .
Teško da će nas nešto posebno iznenaditi.
Very Happy

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 11:57

@boyan64 (citat):
@Stazio (citat):

Jedan od razloga zasto mi u Svedsku nismo prihvatili Evro. Smile
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 21:00

@boyan64 (citat):
@Kukuriku (citat):
Nije EU toliko losa

Nikakve bitne koristi od te EU. Samo neke birokratkski zahtjevi, ograničenja...itd..

Da ne kažem koliko novca ide za sve birokrate, dužnostnike....... to neče moči dugo.

Sirotinja ko je SLO pomaže još veči sirotinji Grčki ???

Kako sad najednom?
Nama Slo već godinama predstavljaju kao primjer uspješne i bogate državice,na koju bi se svi trebali ugledati.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 21:10

@Stazio (citat):
@Max Blitz (citat):
To će još najteže ići.

Euro je odavno sredstvo plaćanja kod nas, cijene su nam na nivou srednje razvijenih evropskih država, ... a plate Shocked .
Teško da će nas nešto posebno iznenaditi.
Very Happy

Istovremeno,to ne znači da je CG u EURO zoni.
To što neka država uvede Euro kao sredstvo plaćanja(isto je mogao biti i USD)ne znači da je ispunila uvjete koji važe za tu valutu nego država kupi na tržištu slobodne Eure i stavi ih u opticaj.Euro u CG će biti danas sutra uteg koji će CG morati preskočiti pri ulasku u EU(nadam se što prije)odnosno prije ulaska će morati svesti na dopuštenu mjeru manjak u proračunu i vanjski dug što će biti teško ostvariti.

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 21:53

@dojran (citat):
Istovremeno,to ne znači da je CG u EURO zoni.
To što neka država uvede Euro kao sredstvo plaćanja(isto je mogao biti i USD)ne znači da je ispunila uvjete koji važe za tu valutu nego država kupi na tržištu slobodne Eure i stavi ih u opticaj.Euro u CG će biti danas sutra uteg koji će CG morati preskočiti pri ulasku u EU(nadam se što prije)odnosno prije ulaska će morati svesti na dopuštenu mjeru manjak u proračunu i vanjski dug što će biti teško ostvariti.

Naravno da to nije nikakva olakšavajuća okolnost, samo kažem da smo po cijenama spremni. Danas sam pročitao u štampi da je voće i povrće ovdje u prosjeku 20% skuplje nego u HR. Shocked
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1907
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   04.07.13 22:00

I mi v Sloveniji nismo vjerovali,šta nas ćeka,kad dobijemo €.Sad znamo
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   05.07.13 10:05

@mirko bratuš (citat):
I mi v Sloveniji nismo vjerovali,šta nas ćeka,kad dobijemo €.Sad znamo

Eto vidiš što se dogodi kad dobiješ(kupiš)Euro.Sve zemlje Euro zone koje su zaslužile Euro nemaju taj problem.Problem smo mi,zemlje s nesređenim državnim financijama koje su lažiranjem bilanci uvele Euro.
A i ljudi su trošili iznad svojih mogućnosti i desilo se to što se je desilo......krah sistema.
Svi znamo da je život na kredit najskuplji i opet smo dopustili takvo ponašanje.
Nadam se da ćemo kroz 5-6 godina,kada se planira uvođenje kod nas biti spremni ili bar spremniji od naših susjeda i ostalih.Very Happy cheers 
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   05.07.13 10:49

Pa nije to ak si spreman ili nisi, nego, da iskoriste promjenu valute, da dižu cijene.
Vas još nekako spašava turizam, a kod nas sve polako propada. Kako če se to završiti nemam pojma. Izgleda, da čete nas hrvati pokupovati, pošto su naši potpuno nesposobni.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   05.07.13 22:40

@boyan64 (citat):
Pa nije to ak si spreman ili nisi, nego, da iskoriste promjenu valute, da dižu cijene.
Vas još nekako spašava turizam, a kod nas sve polako propada. Kako če se to završiti nemam pojma. Izgleda, da čete nas hrvati pokupovati, pošto su naši potpuno nesposobni.

Ma ne boj se,to smo samo mi,gdje god dođemo sve propadne.....bit će brzo i bezbolno.
Ha,ha šala mala,neće to biti baš tako...čega se bojite.
Po meni ako imaš jednu lošu firmu,zašto bi te zanimalo tko će joj biti novi vlasnik.Bilo bi dobro da je domicilni ali ako ne ide.....šorom šajke!!!!
Mi smo to na vlastitoj koži osjetili propast banaka '98 godine pa je ispalo ovako danas,relativno stabilan bankarski sektor.
Vidim kako ste vi sada u toj dubiozi iz koje ćete jako teško isplivati.
Mnogi su kod nas vrištali oko prodaje banaka ali pokazalo se da je ipak bilo pravo vrijeme jer dokazano je da su države jako loši gospodari.Možda je upitan način na koji je to provedeno i poslije napisi o dužničkom ropstvu.....ali humana banka.......ne postoji!!!!!!
Dogodilo se je to da su se ljudi malo zaigrali s kreditima...stan,dobar auto ispred zgrade??????
Cijene nekretnina u nebo.Plavo more,dolje kamen gore nebo.
Pitanje:tko to more platit....pa naravno,nitko,kad je preskupo.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 17:37

Hrvatska je prva u EU skupila potpise inicijative Temeljni dohodak.
Cilj inicijative je da se svakom građaninu uplaćuje iznos potreban za dostojan život.

Inicijativa Temeljni dohodak Hrvatska prikupila je preko 9000 potpisa i tako postala prva članica EU koja je prikupila sve potrebne potpise. Da bi se o inicijativi raspravljalo u Europskoj komisiji potrebno je skupiti milijun potpisa unutar Europske unije i to do 14. siječnja 2014.
Svaka zemlja ima minimalni prag potpisa koje mora skupiti, a za Hrvatsku je to bilo 9000.
Upravo je Hrvatska postala prva država u Europi koja je dostigla svoju kvotu, izvijestila je inicijativa na svojim Facebook stranicama.

http://www.temeljnidohodak.hr/potpisi/

Iz inicijative su na svojim stranicama objasnili kako se u slučaju temeljnog dohotka radi o novom obliku potpune socijalne sigurnosti svih građana Hrvatske, ali i EU. Riječ je o iznosu koji svaki građanin dobiva na svoj osobni bankovni račun od države da bi mogao dostojno živjeti. Nakon skupljanja milijun potpisa cilj je da Europska komisija potakne suradnju između zemalja članica EU kako bi se istražio bezuvjetni temeljni dohodak kao novi oblik potpune socijalne sigurnosti svih građana EU i Hrvatske.
Zamišljeno je da temeljni dohodak prima svako dijete i svaka odrasla osoba, bez obzira jesu li radno sposobni i siromašni. Dobrim dijelom financirao bi se iz sredstava prikupljenih od poreza, a Hrvatsku bi godišnje koštao oko 97.2 milijardi kuna.

Europska građanska inicijativa kao relativno novi pravni instrument EU omogućuje građanima više sudjelovanja u zakonodavnim procesima EU. Građani na taj način ne trebaju čekati izbore svake četiri godine da bi se izborili za neku regulativu. Trebaju skupiti milijun potpisa u najmanje 7 članica EU. Nakon toga Europska komisija dužna je razmotriti inicijativu i na nju službeno odgovoriti, ali nije dužna prihvatiti ju. Ukoliko EK donose odluku da je inicijativa valjana formulira zakonodavni prijedlog koji onda šalje Europskom parlamentu na uobičajeni zakonodavni postupak.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 18:26

Citat :
Cilj inicijative je da se svakom građaninu uplaćuje iznos potreban za dostojan život.
Citat :
Nakon toga Europska komisija dužna je razmotriti inicijativu i na nju službeno odgovoriti, ali nije dužna prihvatiti ju

Neznam čemu si se trudio toliko pisat i prepisivat kad je sve stalo u dvije rečenice ovo si trebao sačekat i napisat kao prvoaprilsku šalu lol!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 19:14

@purger (citat):
Citat :
Citat :
Nakon toga Europska komisija dužna je razmotriti inicijativu i na nju službeno odgovoriti, ali nije dužna prihvatiti ju
Neznam čemu si se trudio toliko pisat i prepisivat kad je sve stalo u dvije rečenice ovo si trebao sačekat i napisat kao prvoaprilsku šalu lol! 

A čuj, ako će se unaprijed sve odbacivat i izrugivat se ljudima koji žele nešto napravit, makar i utopijski, onda nikad ništa neće ni bit! Exclamation
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 20:10

Citat :
A čuj, ako će se unaprijed sve odbacivat i izrugivat se ljudima koji žele nešto napravit, makar i utopijski, onda nikad ništa neće ni bit!

Sugrađani nam kopaju po kontejnerima,ljudi svakodnevno ostaju bez posla,nema se para za kamate a kamoli za glavnicu kredita,BDP je katastrofa sa daljnjim padanjima.....
Kakva lova svakom građaninu za normalan život??????????od koga????????
Max alooooo!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 21:01

Prvenstveno se radi o ovome:

Europska građanska inicijativa kao relativno novi pravni instrument EU omogućuje građanima više sudjelovanja u zakonodavnim procesima EU. Građani na taj način ne trebaju čekati izbore svake četiri godine da bi se izborili za neku regulativu. Trebaju skupiti milijun potpisa u najmanje 7 članica EU.

Znači neka vrst elektronskog referenduma, mada u stvari nije to, nego baš inicijativa.
A sad, na što će se sve testirat taj novi sustav, vidjet ćemo.

Što se konkretno ove inicijative Temeljni dohodak tiče, valjda se odnosi na ljude koji stvarno ne mogu raditi i nisu sposobni za privređivanje. Ili za period dok su radno sposobni bez posla. Znači naglasak je na socijalnoj komponenti društvene solidarnosti.
Ne vjerujem da može proć za sve, kako se tu navodi, to je pomalo smiješno.
A naravno da će se u pojedinim našim balkanskim glavama odmah izroditi brojne ideje kako nekog preveslat i uzet mu pare.
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 23:14

Pitanje za kolege iz Hrvatske. Što se promjenilo u vašim životima od ulaska u EU? Ne zezam se nego me stvarno zanima, da li se neka promjena osjeća u običnom životu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.10.13 23:28

@Stazio (citat):
Pitanje za kolege iz Hrvatske. Što se promjenilo u vašim životima od ulaska u EU? Ne zezam se nego me stvarno zanima, da li se neka promjena osjeća u običnom životu.

Da!
Ministar financija Slavko Linić nam je stegnuo omču oko vrata. Svi moraju izdavati račune za sve usluge.
I to lijepo i fino zvuči da se uvede red.
Doduše, takav je zakon bio i ranije, ali su sada drastične kazne.
Međutim, mnogi davatelji usluga i trgovci, imaju problema s naplatom, a PDV od 25% se mora državi platiti (čim izdaš fakturu) prije nego si naplatio svoju uslugu i robu, koju vrlo često nikad nećeš ni naplatiti.
To je rak-rana društva postalo.
Naravno, ovisi dosta o tome kakvim se konkretnim poslom tko bavi.
Živjelo se i preživljavalo od crne keš love, a sad je ima sve manje i manje. Osjetno manje.
Ovdje ne mislim sad ni na kakve velike malverzacije, zamračivanje ogromnih suma, pranje novca i slično. To stavljam potpuno sa strane.
Dakle, država te ne štiti u naplati tvojih urednih potraživanja, nju to jednostavno ne zanima.
Naravno, postoje sudovi za te vrste sporova i sve je to lijepo na papiru, a u praksi affraid

Uglavnom, neka sigurna državna služba je još uvijek vrlo poželjna, ne mora bit velika plaća, ali da je redovita, kolika je da je.
Tako se mnogi ljudi jednostavno ne usude ić u privatan posao, iako bi imali znanja, ideja i volje.
Veliko je opterećenje građana kreditima, a kredit i nesigurna i neredovita primanja ne idu zajedno.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.01.14 1:20

Od 1. srpnja 2014. u Hrvatskoj će se smjeti prodavati samo cigarete proizvedene prema RCIP/LIP tehnologiji koja smanjuje gorljivost cigarete. Ta tehnologija podrazumijeva primjenu posebnog cigaretnog papira koji usporava gorenje odložene cigarete, na način da ograničava dovod kisika nužnog za podržavanje gorenja cigarete, priopćili su iz Hrvatske udruge poslodavaca.

RCIP/LIP usklađene cigarete su dizajnirane kako bi se s većom vjerojatnošću ugasile kada su odložene no, potrošači moraju biti svjesni da takve cigarete ne znače uklanjanje opasnosti od izazivanja požara upaljenom cigaretom.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/od-1-srpnja-moci-cete-kupiti-samo-ovakve-cigarete---319365.html

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   15.01.14 2:14

@Stazio (citat):

Jeli može od jednog Slovenca, što je več skoro 10 godina u EU.

Od početka neče ništa da boli. Ali svi su te upozorili da če stvari poskupeti. Eeeee onda kad prođe par godina videčeš, da je plata ista ali da su cene išle gore. Nije strašno, preživi se, ali dali smo ''se za to borili'' ?

Kad je Slovenija odlazila od Juge, (rekli su jedan od razloga), pa neče Beograd da nam diktira politiku. Sada imamo Brussels, sve moramo njih da slušamo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   Today at 2:48

Na vrh Go down

EU čestitka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» EU čestitka
» EU čestitka