FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

EU čestitka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutorPoruka
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   30.08.15 19:15

Juče ulazim u Srb iz Hu, vidio sam jako puno mini buseva sa milicijom, u daljini se vidi podignuta žica, koliko milicije, love ih, to nije normalno, dok sam vozio u susret jedan za drugim šibaju mini busevi, sa strane putevi ukljucuju se druga milicijska vozila, iza mene dolaze zaobilaze me, apsolutno neprijatno skroz. Ambijent je poput nekog ... neznam ni ja... kad sam ušao u srb na autoputu sam vidio jednu grupu na travi uz zaustavnu traku sede, mala deca, žene, par muškaraca, veče pada. Gas!
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   30.08.15 21:13

@bojnik (citat):
@vladimir (citat):
semsudin + za komentar. u ovakvim situacijama treba pomoci bez obzira na naciju I veru.
vladimire, nije upitno pomoći, ali treba se svakako napraviti sigurnosnu provjeru tko je tko među izbjeglicama i prioritetno zbrinuti žene, starce (ako ih ima) i malu djecu, osigurati im higijenske, zdravstvene i druge potrebe, osigurati im adekvatni smještaj i hranu, aone vojno sposobne posebno obraditi ima tu svega i svačega, a najviše glumaca i ubaćenih elemenata.

Kao prvo stavljaš ljude pod generalnu sumnju, što je i zabranjeno zakonima RH.
Kao drugo, sigurnosne provjere se rade i tako i tako, pa pusti državu da radi svoj posao.

Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 6:35

Priroda u mom kraju,  Embarassed
Beograd, dolazna autobuska stanica 30.08.2015. oko 18:00

Bez komentara

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 7:04

@VBČ (citat):
Kao prvo stavljaš ljude pod generalnu sumnju, što je i zabranjeno zakonima RH.
Kao drugo, sigurnosne provjere se rade i tako i tako, pa pusti državu da radi svoj posao.
Sigurno ne bi JA radio posao od mjerodavnih službi?
Bez obzira na to što se pozivaš na zakone RH (???), "generalna" sumnja i dalje stoji, i to je moje mišljenje, sa kojim se ne slažeš, jer imaš drugačije izgrađeno u "demokratskom i uređenom društvu" kao što je Njemačka za razliku od nas balkaneza, samo mislim, dragi kolega, da nisi maknuo dalje od balkona, pa i ne znaš što se događa u tvom "demokratskom i uređenom društvu".
Nego, koliko si izbjeglica ti osobno zbrinuo do sada, ajde javi da znamo, čisto onako iz znatiželje, pusti demagogiju?

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 13:35

@bojnik (citat):

samo mislim, dragi kolega, da nisi maknuo dalje od balkona, pa i ne znaš što se događa u tvom "demokratskom i uređenom društvu".

No

@bojnik (citat):

Nego, koliko si izbjeglica ti osobno zbrinuo do sada, ajde javi da znamo, čisto onako iz znatiželje, pusti demagogiju?

Zbrinjavanje izbjeglica je isključivo pravo i obveza države. Pojedinci ne smiju na svoju ruku zbrinjavati izbjeglice, što je i razumljivo
jer oni moraju biti popisani, registrirani, utvrdjeno pravo boravka, liječnički pregledani osobito na zarazne bolesti, u datom slučaju odrediti karantenu itd.
Osim toga na državnim tijelima je za odrediti je li dotična osoba izbjeglica ili azilant, što u mnogome ima veze s pravnim statusom dotične osobe.
Dakle, u jednoj uredjenoj državi se ne može otići na kolodvor i povesti kući izbjeglicu. Umjesto toga, dok država radi svoj posao, gradjanin ide na svoj posao
i tako preko poreza financira rad državnih službi koji brinu o izbjeglicama.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 18:30

Dobar si, sve nešto okolo kere pa na mala vrata, puno filozofije, a onda neka se država brine za njih jer ja plaćam porez, pa mogu da popujem drugima. Ajde uživaj, vrijeme će pokazati svoje, ako sam u krivu, ovdje ću se na Forumu pokriti ušima salutiranje .

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 19:50

Jedan mali dodatak, a tiće se teme EU i aktualnog sata o izbjeglicama, pa proćitajte:

Ruski list Komsomolskaja pravda objavio je reportažu novinarke Darije Aslamove koja je razgovarala s izbjeglicama u Srbiji i Mađarskoj. Maxportal prenosi njene utiske iz Beograda i Kanjiže --------------- Migrant koji se predstavio kao Doktor Ahmed kaže : “Nemam primedbi na Srbe. Zasada. Ali Grčka, Mađarska, Slovačka i Hrvatska su članice NATO-a. Točno je da one nisu bombardirale moju zemlju, ali zar one ne uplaćuju novac u vojni proračun NATO pakta? Zar ne šalju svoje vojnike u Afganistan i Irak? One neće moći izbjeći kaznu. NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkoj Sotoni, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo djece i lice Europe potpuno izmijeniti. Ja se tome ne radujem. Ja poštujem veliku europsku kulturu i ne želim da UMJESTO crkava ovde stoje minareti. Ali tako će biti. To je osveta. Inšalah!”, govori Ahmed.

koliko je takvih Ahmeda i to još "doktora" pametnome dosta.

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 19:58

@bojnik (citat):
Dobar si, sve nešto okolo kere pa na mala vrata, puno filozofije, a onda neka se država brine za njih jer ja plaćam porez, pa mogu da popujem drugima. Ajde uživaj, vrijeme će pokazati svoje, ako sam u krivu, ovdje ću se na Forumu pokriti ušima salutiranje .

Nema ništa okolo kere, ponajmanje filozofije. Ono čega na ovoj temi itekako ima je golema količina predrasuda, fobija, zavjera, nedostatka empatije i
humanosti. No, svakom svoje.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 20:20

@VBČ (citat):
Nema ništa okolo kere, ponajmanje filozofije. Ono čega na ovoj temi itekako ima je golema količina predrasuda, fobija, zavjera, nedostatka empatije i
humanosti. No, svakom svoje.
Živi bili pa vidjeli, a do tada uživaj, Njemačka je glavni cilj ove akcije, jer ako pade Njemačka ode EU.
Bitno je da si ti bez predrasuda, fobija, zavjera i bla,bla,bla.
Ti si se možda (velim možda) prilagodio životu u Njemačkoj, no ovi glumci sigurno neće, praksa je pokazala i dokazala svoje.
Sudjelujem na ovoj temi jer imam svoje mišljenje (u svezi izbjeglica) koje je ipak temeljeno na nekome iskustvu ( ne daj Bože da se ponovi ), jer ponavljam ima izbjeglica i "izbjeglica", a i kako svi znaju veliki sam protivnik EU i NATO-a, pa me takvi kao ti koji su u toj demokratskoj EU smatraju zatucanim balkanezom. Batine

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   31.08.15 22:13

@bojnik (citat):

Živi bili pa vidjeli, a do tada uživaj, Njemačka je glavni cilj ove akcije, jer ako pade Njemačka ode EU.
Bitno je da si ti bez predrasuda, fobija, zavjera i bla,bla,bla.
Ti si se možda (velim možda) prilagodio životu u Njemačkoj, no ovi glumci sigurno neće, praksa je pokazala i dokazala svoje.
Sudjelujem na ovoj temi jer imam svoje mišljenje (u svezi izbjeglica) koje je ipak temeljeno na nekome iskustvu ( ne daj Bože da se ponovi ), jer ponavljam ima izbjeglica i "izbjeglica", a i kako svi znaju veliki sam protivnik EU i NATO-a, pa me takvi kao ti koji su u toj demokratskoj EU smatraju zatucanim balkanezom. Batine

Ja te ne smatram zatucanim balkanezom, daleko od toga. Dapače, s tobom dijelim protivljenje EU i NATO-u,
a pristup RH ovim savezima smatram velikom greškom i gubitkom nacionalne suverenosti, o čemu sam dosta pisao.
Tvoje poglede glede izbjeglica ne dijelim, ali i to je za ljude.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.09.15 0:08

@bojnik (citat):
...a one vojno sposobne posebno obraditi ima tu svega i svačega, a najviše glumaca i ubaćenih elemenata.
Krijumčare ljudima po kratkome postupku uza zid i metak u glavu pa se ne bi događalo ono u Austriji ili slućaj na moru.

ISKUSNI KRIMINALIST LAZAREVIĆ

http://direktno.hr/en/2014/direkt/23615/Hrvatskoj-se-ne-piše-dobro-dolaze-spavači-špijuni-trgovci-organima.htm
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.09.15 6:06

http://direktno.hr/en/2014/svijet/23551/Papa-Franjo-Zločin-nad-migrantima-u-Austriji-uvreda-cijelom-čovječanstvu.htm

ostaviti ove ljude zene I decu pod vedrim nebom  bez hrane I krova nad glavom je ravno zlocinu prema covecnosti.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4108
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   02.09.15 15:49

Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   02.09.15 16:10

lako je pričat priče
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4108
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   02.09.15 16:50

VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   02.09.15 20:24

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   Today at 7:07

Na vrh Go down

EU čestitka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 40/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics