FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Visoko kod Sarajeva

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Kasarna Visoko kod Sarajeva   04.07.13 22:35

Sluzio sam i tamo.Kasarna je bila poznata kao kazneni bataljon za oficire.
Rado bih našao koga iz te kasarne.Secam se bar 3 imena Vinko Gabršček,Dragan Pavlović, in Pero slovenac.
Vec duze vreme trazim kontakt od Pavlović Dragana staže iz Sarajeva pa ako ima mozda neki kontakt,bi zamolio, da mi javi
Na vrh Go down
tealenka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-07-13
M(j)esto Crvenka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   13.07.13 19:56

Septembarska klasa 1986-prateći bataljon.Obuke, tereni i pešaka do Kalinovnika. Komandant Nehru Ganić.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   14.07.13 0:31

tealenka, dobrodosao na forum
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   17.07.13 23:41

Secam se i toga Nehru-a pomenutog u prijasnjem postu.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   02.10.13 10:13

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   02.10.13 10:13

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   02.10.13 10:14

Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2014-02-24
M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   24.02.14 22:05

Prekomanda u Visoko u kasarnu Ahmet Fetahagić, gde sam stigao 7.decembra 1989. U kasarni malo vojnika. Bio sam u puškarskoj radionici, požarni u auto parku noću na -25 stepeni, posle ćata.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   25.02.14 7:31

@V.ceta (citat):
Prekomanda u Visoko u kasarnu Ahmet Fetahagić, gde sam stigao 7.decembra 1989. U kasarni malo vojnika. Bio sam u puškarskoj radionici, požarni u auto parku noću na -25 stepeni, posle ćata.

Smile  Interesantno, kolega semsudin, ti, ja, svi iz VP 2480 i svi postali cate.  Smile

Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   25.02.14 17:17

Ne znam da li je to slučajnost ili je VP 2480 bila dobra škola za ćate  Very Happy . Posao za koji sam bio osposobljen po VES-u, tj. ABHO mehaničar nikada nisam obavljao jer u ovoj kasarni nije funkcionisala takva radionica, pa sam bio u puškarskoj radionici ali kratko možda nekih 3-4 nedelja jer me posle pozvao komandir čete i rekao da ću biti ćata.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2013-05-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   27.02.14 11:18

Bio sam u kasarni Visoko 1975, god od februara do polovice septembra, e mislim neka prića ko god šta hoće  to će mi ostati doživotna uspomena ali u pozitivnom smislu, i kako ovaj gore piše da je to bila kaznenićka kasarna za oficire mislim da to uopšte nije taćno, ja sam imao super oficire i kao ljudi i kao oficiri JNA, to je bio garnizon za svaku pohvalu od smeštaja, hrane pristup prema vojniku od strane oficira i mogu reći samo sve pohvale,i mišljenja sam da nije trebao niko da ide u JNA ako je mislio da će tamo da ga budi mamica, da mu donese  dorućak u krevet, da ga starešine maze i paze nego je svaki izašao kao pravi zreomuškarac dostojan odgovornosti discipline muškosti  iskrenog drugarstva i prijateljstva, žrtvovanja za ono što mu se naredi i što mu se dalo da radi, a mislim one manje sitnice ili nedostaci koji se dese pa bože moj u civilstvu doživimo još gora poniženja i nepravde a naroćito u današnje vreme kad niti jedan momak nezna niti šta je to vojska ,disciplina red i rad,obaveza a da negovorim o iskrenom prijatelju-drugu, iduće godine je 40 god od JNA u kasarni VIsoko pa ako neko ovo proćita ima nas dosta koji bi obeležili godišnjicu u Visokom obilaskom kasarne te grada kao i noćenje u hotelu u Visokom, molim i oficire i vojnike da se jave pa će da se sastanemo i obeležimo drugarske dane u Garnizonu Visoko, veliki i drugarski pozdrav svima.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   28.02.14 21:57

V.ceta je li bilo konzervacije pušaka i ostalog posla oko toga u kasarni Visoko?
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   28.02.14 22:32

Mi nismo imali takva posla, kad sam stigao sve je već bilo u redu, puške u drvenim kutijama konzervisani, kamioni-specijale 110 i 150 dovedene u red, pričali su nam o taktičkoj vežbi Zelengora 89, i o tome kako su nakon vežbe prali kamione i konzervisali oružje. Kamione sam dobro poznavao, davao sam požarstvo u auto parku.
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   28.02.14 22:45

semsudin, poznaješ kasarne u Visoko? Pored kasarne Ahmet Fetahagić, kad smo prešli željezičku prugu (Visoko-Sarajevo) bila je druga kasarna Majevica.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   01.03.14 9:42

Ne nisu mi poznate kasarne u Visokom jer sam prekomandu imao u Prokuplju a to je orijentaciono 20 km od Niša udaljeno u pravcu prema Kosovu.Bio sam puškar u teh.radionici kao i ti a posljednji 7 mjeseci ćato.Imali smo CL majstora puškara i sa njim smo radili konzervacije pušaka i vršili procjene  ispravnosti korozije cijevi pušaka po raznim isturenim magacinima.
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   04.03.14 0:13

@SveJug (citat):
@V.ceta (citat):

Smile  Interesantno, kolega semsudin, ti, ja, svi iz VP 2480 i svi postali cate.  Smile

HA ha ha u prevodu grebonje  lol!  lol!
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   09.03.14 20:54

Nije to bilo sve tako super, kako neki misle o ćati. Imao sam jedan slučaj da je vojnik pobegao iz čete. Imao je putni nalog za Vojnu bolnicu Sarajevo, ali tamo se nije pojavio nego avionom odleteo za Skoplje odakle je i bio. Dva dana nismo znali gde se izgubio, onda ga je našla vojna policija u Skoplju. Mada nisam ja potpisivao putni nalog nego kapetan, ja sam bio pozvan kod komandanta i to u više navrata dok nestali vojnik nije nađen, i sad se sećam kako je vikao na mene: "Gde ti je vojnik?"
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   07.05.14 1:06

[quote="V.ceta"]Nije to bilo sve tako super, kako neki misle o ćati. Imao sam jedan slučaj da je vojnik pobegao iz čete. Imao je putni nalog za Vojnu bolnicu Sarajevo, ali tamo se nije pojavio nego avionom odleteo za Skoplje odakle je i bio. Dva dana nismo znali gde se izgubio, onda ga je našla vojna policija u Skoplju. Mada nisam ja potpisivao putni nalog nego kapetan, ja sam bio pozvan kod komandanta i to u više navrata dok nestali vojnik nije nađen, i sad se sećam kako je vikao na mene: "Gde ti je vojnik?"[/quote]
 :lol!:  :lol!:  I mene je trazila policija kuci.Naime otisao sam na godisnji i u Sarajevu u jednom ducanu vidim instrument za bezdarenje struje.Naravno,kad sam se vratio iz godisnjeg nisu imali vise a sta sad ....  Nista pare u đepu pa nočni voz za Ljubljanu.Naravno nisam isao kuci,jer sam znao,da ce me tamo traziti.Popio sam par kafica najeo se i opet nočni voz za Sarajevo izlaz Visoko ::):)  bilo je jos dosta toga pa sam dobio tako nadimak ludi Slovenac.
Na vrh Go down
Hercegovac66
Gušter
Gušter

Član od : 2014-07-05

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   05.07.14 21:26

Majska klasa 1986 ,k-dir chete porucnik Mitre Despodov,k-dir voda Vodnik prve klase Sinisa Lekic,za k-dira chete pot porucnik Dragan Stanlovic.
Na vrh Go down
Hercegovac66
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   05.07.14 21:38

Sjecam se nekih imena Novica Petrovic Vranje poslije obuke radio kao brico,Marko Klaric Domaljevac-B.samac,desetar Zoran Golubovski B.luka.k -dant kasarne major Ilija Ilic za-kdanta major Pejo Kovacevic.
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   05.07.14 22:20

Hercegovac66, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
tealenka
Gušter
Gušter

Član od : 2013-07-13
M(j)esto Crvenka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   06.07.14 20:38

Hercegovac66, onda se verovatno sećaš i desetara Jurić Zorana, Žiga Branislava, Kočića. Bio je i neki staža-Jahija i Sever Stjepan.Bio je i jedan desetar iz Beograda (zaboravio mu ime)-zva li ga Gari Lineker, Nije znao da izgovori slovo R. Moja malenkost je u kasarnu stigla 19.09.1986. tako da smo zajedno vojevali.
Na vrh Go down
Hercegovac66
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   25.08.14 9:58

Da sjecam se nekih od navedenih imena .Juric Ante desetar prateceg voda minobacaclije,proslo je dugo I dugo godina od tada lijepo se sjetiti .moj komandir voda je bio Vodnik prve klase Sinisa Lekic ,poslije sam ja otisao u prekomandu kasarna Semizovac kod sarajeva
Na vrh Go down
Svetislav Tatović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-09-30
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   30.09.14 16:18

Na moju žalost, do danas nisam znao da postoji ovaj forum. Setio sam se mog komandira čete, tada kapetana Nehrua Ganića /komandir treće čete/, ukucao njegovo ime i došao do ovog foruma i ne razmišlajući, sam se registrovao.
Vojni rok sam služio u kasarni Ahmet Fetehagić u period od 1. avgusta 1984. do 17. januara 1985., kada sam perkomandovan u Sarajevo.
U pomenutom periodu, bio sam raspoređen u odeljenje ručnih bacača, pratećeg voda, treće čete, .... puka.
Komandant kasarne, u to vreme, bio je potpukovnik Dragoljub Stanković /ako dobro pamtim/, pamtim i komandira "bestrzajaca" Mehemeda Hodžića, mislim da je po činu bio stariji vodnik. Među vojskom se pričalo da je bio poručnik, ali da je zbog jednog incidenta u kafiću MG /u bluzini kasarne/ ražalovan. Navodno, jedne večeri, dok je bio dežurni oficir, iz grada se vratio jedan vojnik "bestrzajac", koga su navodno neki civili iz Visokog istukli, stariji vodnik je komandovao uzbunu "bestrzajcima" i naoružani ašovčićima, posetili su pomenuti kafić i promenili mu opis. Tako se pričalo.
Sećam se i starijeg vodnika prve klase Otovića, sa kojim sam pred kraj obuke imao nekoliko kontakata. Komandir mog voda je bio vodnik Mile Nedelkovski.
Od kolega iz voda sećam se, mitraljezaca Taslak Ivice /Split/, Slavka Novokmeta /Split/, Mije Ćurića /Zagreb/, od minobacačlija, sećam se Emila Kupeka i Srđana _____ /Beograd/, Branka Blažinčića, Dauti Nazmija /Tetovo/, od kolega iz mog odeljenja sećam se Darka Jovanovića /Osijek/, Valentina Sredojevića /Skoplje/, mog nišandžije Steve Marošana /iz Rume, sa kim sam u Kontaktu/.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   30.09.14 16:24

Svetislave dobrodošao na forum cheers 

Spomenuo si neke drugove sa službovanja,jednoga poznajem,ovog prvog, mitraljesca Very Happy

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Today at 1:15

Na vrh Go down

Kasarna Visoko kod Sarajeva
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Visoko kod Sarajeva
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Šibenik VP 2407/3 kasarna 'Ante Jonić' dec. 88/89