FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

HOMOSEKSUALCI U JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 775
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 14:33

Ako je toga i bilo obični vojnici o tome nisu bili upoznati  a mi gušteri nismo ni znali da to uopće postoji.Kada malo bolje razmislim čini mi se da bi tim činom bila ugrožena sigurnost države,jer Joža je imao Jovanku,Kardelj Pepcu itd..Kako bi se takva nastranost odrazila na borbenu spremnost jedinica JNA pitam se ?Mislim da su bezbjednjaci bili upoznati  sa takvim devijacijama puno više više od  nas običnih vojnika!
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4824
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 14:42

@gerard ford (citat):
Ako je toga i bilo obični vojnici o tome nisu bili upoznati  a mi gušteri nismo ni znali da to uopće postoji.Kada malo bolje razmislim čini mi se da bi tim činom bila ugrožena sigurnost države,jer Joža je imao Jovanku,Kardelj Pepcu itd..Kako bi se takva nastranost odrazila na borbenu spremnost jedinica JNA pitam se ?Mislim da su bezbjednjaci bili upoznati  sa takvim devijacijama puno više više od  nas običnih vojnika!

U mnogim razvijenim vojskama postoje homosexualci i priznati su i uvažavani. Primjer je izraelska vojska koja slovi za jednu od najboljih.
No, JNA se brzo raspala i bez homosexualaca. Eto kakva je to sila bila.

gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:02

Druže VBČ pogledaj mo kaj vele ljudi koji su stvarali JNA

Milovan Đilas, istaknuti član Komunističke partije i AVNOJ-a, u svojim ratnim memoarima opisuje kako mu je jednom prilikom došao Rifat Burdžović, sekretar komiteta u Sandžaku, i prijavio mu da je dobio dojavu da u jednom bataljunu imaju homoseksualca, inače muslimana i komunista. 

Burdžović ga je nazivao “nakazom” i želio streljati, dok je Đilas bio prilično zbunjen. 

“Ni ja nisam znao partijsku praksu, niti je išta o takvim pitanjima pisalo kod Marxa i Lenjina.
Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:13

@gerard ford (citat):

Milovan Đilas, istaknuti član Komunističke partije i AVNOJ-a, u svojim ratnim memoarima opisuje kako mu je jednom prilikom došao Rifat Burdžović, sekretar komiteta u Sandžaku, i prijavio mu da je dobio dojavu da u jednom bataljunu imaju homoseksualca, inače muslimana i komunista. 

Burdžović ga je nazivao “nakazom” i želio streljati, dok je Đilas bio prilično zbunjen. 

“Ni ja nisam znao partijsku praksu, niti je išta o takvim pitanjima pisalo kod Marxa i Lenjina.

Uh, streljati zbog homoseksualnost. Hajde što su onda ljudi bili neobrazovani i neobavješteni po tom pitanju,
već što ih i danas ima, u novom mileniju.

gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:21

VBČ,ok  ak ih netreba  streljati kaj ti predlažeš?
Nemreš njima dati liniju prema istočnom bloku ili Trst  dok oni misle na tripice?
Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:43

@gerard ford (citat):
VBČ,ok  ak ih netreba  streljati kaj ti predlažeš?
Nemreš njima dati liniju prema istočnom bloku ili Trst  dok oni misle na tripice?

Vjerujem da se u hrabrosti i borbi ne bi razlikovali od heterosa.

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:46

@VBČ (citat):
@lacoš (citat):
Pa kad se može biti sarkastičan na ovoj temi,uključiti ču se malo.
Ne kasne generali nikad,oni samo pametno pričekaju da se stvar zakomplicira bar za 30 dana Banovaca.

Hoćeš reći da generali nečasno obavljaju svoju dužnost?
Časno da časnije nemože biti.

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 15:51

VBČ
..ja ipak  puno više vjerujem provjerenim vrjednostima  Pepci,Jovanki i Milki.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:18

Ova rečenica od VBČ jako mi smeta, posebno ovaj drugi deo gde aludira kako je to bila nikakva sila. Mislim da je poređenje krajnje neumesno i povlačenje paralele sa nastranim osobama. Ali ne bih da otvaram polemiku, jer otićemo daleko i moguće da ću Ja izvući deblji kraj, jer sam ovde početnik a VBČ se ovde ipak "pita". Molim i ostale rukovodioce foruma, da malo vode računa o vrsti reči i njihovoj težini i upotrebi koja tok priče može odvući u neželjeni smer. Inače u Zadru nije mi bilo poznato da je bilo vojnika nastrane orijentacije jer sve su to bili mladi momci sa dvadesetak godina, puni snage i želje za životom, tako da nisam primetio sklonosti te vrste. Dvojica su bila starija i oženjena i njih smo zvali iz milošte "dede"....
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:29

@Sloba1 (citat):

Ova rečenica od VBČ jako mi smeta, posebno ovaj drugi deo gde aludira kako je to bila nikakva sila. Mislim da je poređenje krajnje neumesno i povlačenje paralele sa nastranim osobama. Ali ne bih da otvaram polemiku, jer otićemo daleko i moguće da ću Ja izvući deblji kraj, jer sam ovde početnik a VBČ se ovde ipak "pita". Molim i ostale rukovodioce foruma, da malo vode računa o vrsti reči i njihovoj težini i upotrebi koja tok priče može odvući u neželjeni smer. Inače u Zadru nije mi bilo poznato da je bilo vojnika nastrane orijentacije jer sve su to bili mladi momci sa dvadesetak godina, puni snage i želje za životom, tako da nisam primetio sklonosti te vrste. Dvojica su bila starija i oženjena i njih smo zvali iz milošte "dede"....
 Slobo, da nisi primijetio to ti vjerujem. Al' kakve veze ima s tim mladost, pobogu brate? Jel to znaci da su samo "dede" skloni tome? Laughing
 Ja sam u svojoj jedinici sumnjao na jednog, ali nisam bio siguran. Prije par godina sam slucajno uspostavio kontakt s njim. Ispostavilo se da sam  bio u pravu. cheers
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1288
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:34

@VBČ (citat):

U mnogim razvijenim vojskama postoje homosexualci i priznati su i uvažavani. Primjer je izraelska vojska koja slovi za jednu od najboljih.

Raspala bi se i svaka druga armija da se nasla u istim uslovima kao i JNA tj. bila uvucena u gradjanski rat.

Licno dok sam sluzio u JNA nisam upoznao nijednog homoseksualca niti sam imao saznanja da ih ima,
generalno nemam nista protiv istih, shvatam da nas ima drugacijih i to postujem, ali sa druge strane
mi bas i ne prijaju preterana lobiranja istih kako bi se homoseksualizam prihvatio kao nesto normalno
i prirodno sto po meni nije niti ce ikada biti.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4115
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:40

@gerard ford (citat):

Rifat - Trso Burdzovic je Bjelopoljac.
Jos uvijek se ovdje niko javno ne deklarise kao hoimic, a feminizarane muskarce i muskobanje djevojke niko ne dira. Naprotiv rado se svi druze s njima, jer ne pokazuju pretenzije.
Mislim da sam prvi koji je razmisljao o organizaciji parade ponosa, bar u svom selu. Naravno, uz odgovarajuci slogan study

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 15.11.15 21:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:46

@VBČ (citat):
@gerard ford (citat):

Da brate raspala se JNA i bez homića, razbile su je pizde, ne kao polni organ, nego kao karakteri što u jednom filmu reče ona Jugoslovenčina/Jugoslavenčina od Radeta Šerbedžije.

Čak i prema homićima ta jeb...a JNA je postupala  po propisima, ali pre svega humano. Tada se u celoj državi biti homo smatralo bolest. Kada bi za nekog mladića  utvrdili da je homo,  bio je trajno oslobođen služenja vojnog roka i vojne obaveze u JNA, ali je posle toga kao i ostali bio raspoređen u civilnu zaštitu i naravno bio je uzoran građanin svoje zemlje, mnogo uzorniji i poverljiviji od lopova, ubica, čedomoraca, pedofila ...........

Mnogi od njih su to svoje stanje prikrivali ne bi li časno i do kraja odslužili svoj vojni rok u JNA. Oni nisu spopadali vojnike hetero orijentacije i najčešće su "otkrivani" kada bi naišli na srodnu dušu.

Za razliku od njih, vojnici hetero orijentacije, a slabog morala napunili su nam kasarne picajzlama, triperom .........

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:48

@Sloba1 (citat):

Slobo, svakom iole obrazovanom vojniku je jasno zasto se JNA raspala.
VBC nije naveo kao razlog da se JNA raspala zato sto nije bila pederska, mada iz recenice koju si citirao moze se zakljuciti da i nije bila neka sila jer nije imala pedera. Razlog raspada je drugi. To se ucilo u KONO i DSZ.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 17:57

@Mikula 67 (citat):
@VBČ (citat):

Raspala bi se i svaka druga armija da se nasla u istim uslovima kao i JNA tj. bila uvucena u gradjanski rat.

Licno dok sam sluzio u JNA nisam upoznao nijednog homoseksualca niti sam imao saznanja da ih ima,
generalno nemam nista protiv istih, shvatam da nas ima drugacijih i to postujem, ali sa druge strane
mi bas i ne prijaju preterana lobiranja istih kako bi se homoseksualizam prihvatio kao nesto normalno
i prirodno sto po meni nije niti ce ikada biti.
U partizanskim odredima je bila zabranjena seksualna aktivnost i heteroseksualnih, ako nisu u braku ili se spremali za brak. Za to se strijeljalo (kazu). A kamo li homoseksualna...
Prica o bromu koji se davao vojnicima u svim vojskama je upravo zato da ne bi naskakali jedni na druge.
U JNA su oslobadjani od sluzenja vojnog roka svi za koje bi se ustanovila takva sklonost.
U sustini, svaki fizicki ili psihicki poremecaj je bolest i tako ga treba tretirati.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 18:21

Lično me nervira to lobiranje u korist tih nastranih osoba i uvođenje nečeg u praksu što ipak nije normalno jer od takvih osoba potomstva nema. Možda sam VBČ loše razumeo, ali čitam kako je napisao i zaista ima negativan prizvuk, posebno na aludiranje u smislu kakva je to sila bila, tj. da je bila nikakva a VBČ dobro zna zašto se raspala, tako da malo više mora se povesti računa o kvalifikaciji toga o čemu se govori...Da nije bilo građanskog rata, nikad se ne bi raspala i verovatno bi doživela neke modifikacije ali bi bila u službi mira i vojnici bi i dalje išli na služenje i tako stasavali lakše u životu jer vojska i disciplina ima pozitivne signale za dalji život. Uostalom, to i sami znate, jer svako od nas je izašao sa određenim iskustvom za dalji život ( ovo se prvenstveno odnosi na nas koji smo služili u dobu mira i izašli iz kasarni u vreme tog mira) dok svi oni drugi koje je služenje zateklo u momentu izbijanja onog što se desilo, ipak ne mogu imati lepa iskustva obzirom da su ušli u period života jako težak, ali eto tako im se zalomilo da služe u tim godinama.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 19:05

@PORUCNIK (citat):
@gerard ford (citat):

Rifat - Trso Burdzovic je Bjelopoljac.
Jos uvijek se ovdje niko javno ne deklarise kao hoimic, a feminizarane muskarce i muskobanje djevojke niko ne dira. Naprotiv rado se svi druze s njima, jer ne pokazuju pretenzije.
Mislim da sam prvi koji je razmisljao o organizaciji parade ponosa, bar u svom selu. Naravno, uz odgovarajuci slogan study
Naravno, slogan bi bio: GEJ JE GEJ, ALI JA SAM OKEJ!
I to bi moralo biti u udzbenicima osnovaca! A ne  - gej je okej!

@Sloba1 (citat):
Lično me nervira to lobiranje u korist tih nastranih osoba i uvođenje nečeg u praksu što ipak nije normalno jer od takvih osoba potomstva nema. Možda sam VBČ loše razumeo, ali čitam kako je napisao i zaista ima negativan prizvuk, posebno na aludiranje u smislu kakva je to sila bila, tj. da je bila nikakva a VBČ dobro zna zašto se raspala, tako da malo više mora se povesti računa o kvalifikaciji toga o čemu se govori...Da nije bilo građanskog rata, nikad se ne bi raspala i verovatno bi doživela neke modifikacije ali bi bila u službi mira i vojnici bi i dalje išli na služenje i tako stasavali lakše u životu jer vojska i disciplina ima pozitivne signale za dalji život. Uostalom, to i sami znate, jer svako od nas je izašao sa određenim iskustvom za dalji život ( ovo se prvenstveno odnosi na nas koji smo služili u dobu mira i izašli iz kasarni u vreme tog mira) dok svi oni drugi koje je služenje zateklo u momentu izbijanja onog što se desilo, ipak ne mogu imati lepa iskustva obzirom da su ušli u period života jako težak, ali eto tako im se zalomilo da služe u tim godinama.
Ja vjerujem da je VBC bio ironicam drunken

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 15.11.15 21:06; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 19:52

PORUĆNIK

Pozdravi mi mog jarana Rifata..koliko on sada ima godina?
Kaj se tiče tvog razmišljana o paradi u selu  bounce

Ne s..i.
Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 20:30

Kao prvo, sama klasifikacija i odrednica "gradjanski rat" za dogadjaje iz devedesetih je za dio članova, i za mene osobno diskutabilna i kao tema koja može izazvati tenzije neprihvatljiva za Forum te se neće ni raspravljati.

Kao drugo, nisam primjetio da se ovdje lobira za gay zajednicu. Uz dio članova koji imaju pozitivno mišljenje o tome, osobno smatram i znam da je homoseksualnost prirodna usmjerenost. Doduše glasniji su oni koji još uvijek vjeruju da se radi o bolesti. To je svačije osobno pravo na ubjedjenje. I ja imam pravo na svoje ubjedjenje da se kod ovih članova radi o neupućenosti i neinformiranosti.

East&West je pravilno protumačio moj upis u vezi JNA i njenoga raspada. To sam upravo htio reći:
nisu homoseksualci bila opasnost već hetero-pizde.

pera84

Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 21:18

Citat :

Za razliku od njih, vojnici hetero orijentacije, a slabog morala napunili su nam kasarne picajzlama, triperom .........

Pa dobro, Bata Nidzo, necemo se sad prozivat. Valjda i za te "zlocine" vazi zakon o zastarijevanju. Embarassed
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 21:20

@gerard ford (citat):
PORUĆNIK

Pozdravi mi mog jarana Rifata..koliko on sada ima godina?
Kaj se tiče tvog razmišljana o paradi u selu  bounce

Ne s..i.
Objasnjenje, druze ford:

Ispravio sam predhodne postove u kojima sam i drugoj recenici ispustio rijec "niko", pa je ispalo povezano sa prvom recenicom da se moze tumaciti da se Trso jos uvijek ne izjasnjava kao homic.
Izvinjavam se svima zbog tog propusta!

A sto se tice parade, sto da ne.  Doci ce vrijeme kad ce heteroseksualci dobnijati batine, kad budu trazili svoje parade ponosa za to sto su normalni, bojim se!

A prije toga ce traziti parade ponosa objekti proucavanja sadasnjih i buducih nauka:

Sljedeca je pedofilija, pa homo i heteropedofilija, pa nekrofilija na isti nacin podijeljena pa sodomija (homo i hetero), pa nekrosodomija...

Jebiga ljudi imaju pravo da izaberu svoju seksualnu orijentaciju cheers

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 21:28

I incest ce biti proglasen kao stvar izbora jedinki, sto da ne kad se shvati da su i pederi normalni.
Edipov kompleks (a zaboravio sam obrnut slucaj cerka - otac) ce izgubiti pojmovnost u psihijatriji, pa ce biti normalna i hetero incest, kao i homo incest...

A u sustini, "Bog je stvorio Adama i Evu, a ne Adama i Stevu", sto rece jedan poslanik u c.gorskom parlamentu.

VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:05

@PORUCNIK (citat):
I incest ce biti proglasen kao stvar izbora jedinki, sto da ne kad se shvati da su i pederi normalni.
Edipov kompleks (a zaboravio sam obrnut slucaj cerka - otac) ce izgubiti pojmovnost u psihijatriji, pa ce biti normalna i hetero incest, kao i homo incest...

A u sustini, "Bog je stvorio Adama i Evu, a ne Adama i Stevu", sto rece jedan poslanik u c.gorskom parlamentu.

Miješate babe i žabe. granata

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:09

@PORUCNIK (citat):

porucnik ne preteruj
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:12

@vladimir (citat):
porucnik ne preteruj

Upravo tako, rek'o bi čovjek da vodi najuredniji obiteljski život na svijetu...

Hrani malo svoju djecu, pa da te vidim.... Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   Today at 10:54

Na vrh Go down

HOMOSEKSUALCI U JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next