FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

HOMOSEKSUALCI U JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:33

@VBČ (citat):
@PORUCNIK (citat):
I incest ce biti proglasen kao stvar izbora jedinki, sto da ne kad se shvati da su i pederi normalni.
Edipov kompleks (a zaboravio sam obrnut slucaj cerka - otac) ce izgubiti pojmovnost u psihijatriji, pa ce biti normalna i hetero incest, kao i homo incest...

A u sustini, "Bog je stvorio Adama i Evu, a ne Adama i Stevu", sto rece jedan poslanik u c.gorskom parlamentu.

Miješate babe i žabe. granata
Vidi, druze VBC,
Homici insistiraju da imaju svoje proslave (parade) na koje se trosi vise nego za saobracajnu infrastrukturu u blizini skola, sto ne bi pozeljeli i pomenuti, prvo da traze svoja prava, a onda i da paradiraju uz podrsku ministara i drugih drzavnih zvanicnika.
Ako se konji potkivaju sto ne bi i zabe? ili ako babe nose naocare, sto zabe ne bi becile oci, ako je poredjenje blize vojnik

gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 764
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:45

Objasnjenje, druze ford:

Ispravio sam predhodne postove u kojima sam i drugoj recenici ispustio rijec "niko", pa je ispalo povezano sa prvom recenicom da se moze tumaciti da se Trso jos uvijek ne izjasnjava kao homic.
Izvinjavam se svima zbog tog propusta!

A sto se tice parade, sto da ne.  Doci ce vrijeme kad ce heteroseksualci dobnijati batine, kad budu trazili svoje parade ponosa za to sto su normalni, bojim se!

A prije toga ce traziti parade ponosa objekti proucavanja sadasnjih i buducih nauka:

Sljedeca je pedofilija, pa homo i heteropedofilija, pa nekrofilija na isti nacin podijeljena pa sodomija (homo i hetero), pa nekrosodomija...

Jebiga ljudi imaju pravo da izaberu svoju seksualnu orijentaciju 

Tako je poručnik,sve će ta Europejska barga pokušat legalizirat pod izlikom ljudskih prava i nama će pokušat prodat i naplatit tu odvratnu priču.Strašno.

gerard ford: komentar modifikovan dana: 15.11.15 22:46; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:46

@pera84 (citat):
Citat :

Za razliku od njih, vojnici hetero orijentacije, a slabog morala napunili su nam kasarne picajzlama, triperom .........

Pa dobro, Bata Nidzo, necemo se sad prozivat. Valjda i za te "zlocine" vazi zakon o zastarijevanju. Embarassed

Ma kakvo prozivanje  perice, bilo toga i među komandnim kadrom, ama zastarelo i prestarelo je sve, skoro  i zaboravljeno.
Ostalo samo sećanje, a kako sada stvari teku i kad dođeš u priliku da nešto  sa strane sfišečiš, nemo'š čestito  picajzle ni dobiti.

Uništava im se prirodno stanište Wink

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/362580/Stidne-vasi-postaju-ugrozena-vrsta-zbog-brazilske-depilacije

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 22:47

@vladimir (citat):
@PORUCNIK (citat):
I incest ce biti proglasen kao stvar izbora jedinki, sto da ne kad se shvati da su i pederi normalni.
Edipov kompleks (a zaboravio sam obrnut slucaj cerka - otac) ce izgubiti pojmovnost u psihijatriji, pa ce biti normalna i hetero incest, kao i homo incest...

A u sustini, "Bog je stvorio Adama i Evu, a ne Adama i Stevu", sto rece jedan poslanik u c.gorskom parlamentu.

porucnik ne preteruj
U cemu mislis da sam pretjerao, vlado?
Ako je edipov kompleks bolest, i homoseksualizam je smatran bolescu. Vremenom, demokratizacija im je dala prava i pozitivna prava.
Ko garantuje da za neko vrijeme nece demokratizacija prihvatiti i ovu bolesnu naklonost kao ljudsko pravo i vjencavati ih medjusobno, kao i homoseksualce?

Uostalom, nek rade u svoja 4 zida sta hoce, ako su zakonski zreli i bez prinude, ali nemoj da vasputavaju Maxsovo dijete da je to ok (posto nemam svoje) i nemoj da trose moje i Maxove pare (bez njegovog odobrenja) da bi se oni eksponirali.

Ne podrzavam nasilje protiv njih, jer bolest je za sazaljenje/sucut, a ne za osudu.

Realno, vise brinu o njima nego o paraplegicarima.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 23:00

@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):
porucnik ne preteruj

Upravo tako, rek'o bi čovjek da vodi najuredniji obiteljski život na svijetu...

Hrani malo svoju djecu, pa da te vidim.... Smile
Mozda je tesko odgojiti svoje dijeti na pravi nacin, pa neki ne uspijevaju.
Urednost mog zivota je takva, kakva je, niko ne trpi zbog nje. Nije uskoporodicni zivot, nazalost. Izgleda da sam sterilan i to nije moj izbor.
Zali, Boze, kome je sve omoguceno da ima dijete!

East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 23:09

Vojsko, ne branim da diskutujete/pišete svoje mišljenje, ali da se koliko toliko držite  teme. Naslov ove teme je valjda više nego jasan. Imate onu drugu temu o HOMO populaciji, pa tamo.
JNA ne postoji dugo vremena, homići u JNA su bili u relativno malom broju, deo je otkriven pre i prilikom regrutacije, u toku služenja deo je uspešno prikrio svoju nastranost/stanje/opredeljenost , deo koji je bio otkriven tokom služenja oglašen je nesposobnim i otpušten iz JNA.
U toku službovanja  imao sam svega 2 slučaja. Nismo mi to udarali na sva zvona, naprotiv nastojali smo da dotičnoga korektno ispratimo kući, a da ostale vojnike ne uznemiravamo. Sada kad vidim kolika je hajka na HOMO populaciju, čini mi se da smo mi (kako starešine, tako i vojnici) u ono vreme, iako na izgled konzervativni i nedemeokratski nastrojeni, prema njima bili tolerantniji, nekako smo ih gledali sa sažaljenjem jer Eto oni nisu kao mi. Oni takođe nisu mnogo talasali. U ta dva slučaja pogledima usmerenim u stranu ili u pod, imao sam utisak da im je bilo neprijatno, kao da im je žao što su nas razočarali.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 23:17

East&West (citat):
Vojsko, ne branim da diskutujete/pišete svoje mišljenje, ali da se koliko toliko držite  teme. Naslov ove teme je valjda više nego jasan. Imate onu drugu temu o HOMO populaciji, pa tamo.
JNA ne postoji dugo vremena, homići u JNA su bili u relativno malom broju, deo je otkriven pre i prilikom regrutacije, u toku služenja deo je uspešno prikrio svoju nastranost/stanje/opredeljenost , deo koji je bio otkriven tokom služenja oglašen je nesposobnim i otpušten iz JNA.
U toku službovanja  imao sam svega 2 slučaja. Nismo mi to udarali na sva zvona, naprotiv nastojali smo da dotičnoga korektno ispratimo kući, a da ostale vojnike ne uznemiravamo. Sada kad vidim kolika je hajka na HOMO populaciju, čini mi se da smo mi (kako starešine, tako i vojnici) u ono vreme, iako na izgled konzervativni i nedemeokratski nastrojeni, prema njima bili tolerantniji, nekako smo ih gledali sa sažaljenjem jer Eto oni nisu kao mi. Oni takođe nisu mnogo talasali. U ta dva slučaja pogledima usmerenim u stranu ili u pod, imao sam utisak da im je bilo neprijatno, kao da im je žao što su nas razočarali.
Konacno, glas razuma cheers

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18499
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 23:19

@PORUCNIK (citat):
Uostalom, nek rade u svoja 4 zida sta hoce, ako su zakonski zreli i bez prinude, ali nemoj da vasputavaju Maxsovo dijete da je to ok (posto nemam svoje) i nemoj da trose moje i Maxove pare (bez njegovog odobrenja) da bi se oni eksponirali.

Very Happy
Nije moja kćer bedasta baš i tu se ne može puno utjecat.
Ne pada mi na pamet da vršim bilo koju indoktrinaciju ili pritisak, a za sad se stvari odvijaju na tvoje zadovoljstvo, a eto i ja sam zadovoljan. Very Happy
A ako će kad dođe vrijem za to, eksperimentirat i s.... - njena stvar.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   15.11.15 23:33

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Very Happy
Nije moja kćer bedasta baš i tu se ne može puno utjecat.
Ne pada mi na pamet da vršim bilo koju indoktrinaciju ili pritisak, a za sad se stvari odvijaju na tvoje zadovoljstvo, a eto i ja sam zadovoljan.  Very Happy
A ako će kad dođe vrijem za to, eksperimentirat i s.... - njena stvar.
Bogu hvala sto je tako!
I da jos jednom iskocim iz teme, sto i narkomani ne bi trazili svoju paradu ponosa? Ima ih vise nego homoseksualaca.
Bar oni, "jadnici, nisu krivi... Krivo je drustvo koje ih ne razumije"...

Indijanci su (sudim po filmu "Mali Veliki Covjek") prema takvima imali posebno postovanje. Takvi pripadnici plemena nisu bili ratnici, ali nisu bili ni navalentni. Ako bi nasli "srodnu dusu" niko im ne bi branio da zive po svom izboru.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 1:47

@PORUCNIK (citat):
Urednost mog zivota je takva, kakva je, niko ne trpi zbog nje.

Kad se sve zbroji i oduzme, trpi - demografska obnova društva, a po tome ispadaš isti kao i gayevi, jbg.

Tako da bi trebao malo smanjit doživljaj kad ih napadaš, uvijek pođi od sebe.
A najlakše je teoretizirati.

Ti bi da drugi imaju gomile djece, a sam bi u hladovini 'ladno po pivi i da te ne zanima koliko je sati kako si sam rekao. Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 1:55

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Urednost mog zivota je takva, kakva je, niko ne trpi zbog nje.

Kad se sve zbroji i oduzme, trpi - demografska obnova društva, a po tome ispadaš isti kao i gayevi, jbg.

Tako da bi trebao malo smanjit doživljaj kad ih napadaš, uvijek pođi od sebe.
A najlakše je teoretizirati.

Ti bi da drugi imaju gomile djece, a sam bi u hladovini 'ladno po pivi i da te ne zanima koliko je sati kako si sam rekao. Smile
Ne citas dobro... Neplodan sam. Ali se ne ponosim tim i ne trazim da se mi okupljamo i trazimo da nam drzava placa ta okupljaanja da bismo promovisali neplodnost.
Ipak ima razlike, ne cini li ti se?

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 2:05

@PORUCNIK (citat):
Ne citas dobro... Neplodan sam.

Uh.
Ne znam baš da imaš gomilu liječničke dokumentacije koja bi to sasvim sigurno dokazivala, ali.... 'kako hoćeš'.

Znam za nekoliko slučajeva iz moje okoline gdje su dvoje bili u braku i nikako djece.... rastanu se i s drugim partnerima eto u čas djece, nisu bili kompatibilni s prethodnim, priroda se i za to pobrine. Bolje ništa nego krivo.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 2:10

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Ne citas dobro... Neplodan sam.

Uh.
Ne znam baš da imaš gomilu liječničke dokumentacije koja bi to sasvim sigurno dokazivala, ali.... 'kako hoćeš'.

Znam za nekoliko slučajeva iz moje okoline gdje su dvoje bili u braku i nikako djece.... rastanu se i s drugim partnerima eto u čas djece, nisu bili kompatibilni, priroda se i za to pobrine. Bolje ništa nego krivo.
Ne pada mi na pamet da bilo kome dokazujem. Da ne ulazim u to ko pravi djecu. Mislim da je bitnije ko ih vaspitava.
Ali, debelo smo izvan teme.
U JNA homoseksualnost nije bila tolerisana kao zdraavstvena sposobnost za sluzenje vojnog roka. KRAJ!

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 11:05

sa takvim likovima se u JNA niko nije bavio, a sumnjam da ih je uopste I bilo. jednostavno u JNA su bili nepozeljni.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 16:39

@vladimir (citat):
sa takvim likovima se u JNA niko nije bavio, a sumnjam da ih je uopste I bilo. jednostavno u JNA su bili nepozeljni.

Iz "prve ruke":

East&West (citat):

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 21:27

Drago mi je da je (bar privremeno) završila i ova Sapunica. kokice

pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: HOMOSEKSUALCI U JNA   16.11.15 22:09