FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Krađe, one prave, u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   19.11.13 18:29

Na jednom od casova informisanja, receno nam je da je jedan od staresina krao puske iz magacina i prodavao ih na crnom trzistu. Ako se dobro secam slucaj je bio u Sentvidu, ali nam nikada nisu rekli  koju je kaznu dobio. Poenta price je bila da strazar nikoga ne pusta makar to bio i staresina.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   19.11.13 21:59

najveci kriminal u JNA je bio Vojno Gradjevinskim Direkcijama,Vojno Medecinskim Centrima I upravi za javne nabavke. javna je tajna da je potvrda daje neko nesposoban za JNA kostala 5000dm. uglavnom su davali novac nasi ljudi koji rade u inostranstvu. 5000dm kod nas je bilo mnogo para a na zapadu samo dve plate.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   20.11.13 0:51

@Stazio (citat):
Dobri su, još uvijek imaju više od pola normalnih. Rolling Eyes

Naš Perica je fino objasnio njihov sistem koji je istinit a ti si stavio šlag na kraju lol!

Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   20.11.13 8:34

@Matrix (citat):
@Stazio (citat):
Dobri su, još uvijek imaju više od pola normalnih. Rolling Eyes

Naš Perica je fino objasnio njihov sistem koji je istinit a ti si stavio šlag na kraju lol! 

Zanimljivo je da se mi (mislim na većinu Balkanaca) obično lako uklopimo u te uređene sisteme a kod nas ih je gotovo nemoguće uspostaviti. Izgleda da je ipak najveći problem u onima koji bi trebali da uspostave uređeno društvo a mnogo manji u samim ljudima. Tome u prilog ide činjenica dokle "visoko" završi kada se ozbiljno krene i u najmanji obračun sa korupcijom u državi.

Rolling Eyes
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   16.12.13 18:37

Editirano od strane Administracije (Druge vojske nastale nakon raspada JNA, kao i doživljaji i dogadjaji iz njih, nisu tema foruma)

VBČ
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   05.06.14 22:28

Dobra tema a iz priloženog vidi se da se malo kralo u JNA.
Dok sam ja bio na odsluženju vojnog roka nije bilo nikakve krađe novca a ni čega drugog.
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 467
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   11.07.14 10:45

Kod nas samo jedan krao, ukrao radi kasetofon, tada su bili vrlo skupi i sakrio ga kod drugara u drugoj bateriji, on je krao i novac, kad sam došao sa odsutva mislio, da spavam i otvorio mi kasetu te htio uzeti pare, pitam ga šta traži i kao zbunio se. To je bio jedini takav ljigavac i sad mu znam ime. Nije bio ni iskren, ni dobar vojnik, ni drug, izrod, na žalost  Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Pejnovic Branko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-09-14

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   15.12.14 16:25

Na terenu u Gakovu desetar Erakovic Drasko ispraznio par rezervoara sto benzina za Boforse sto dizela iz kamiona,skinuli mu cinove,mos misliti,i sedam dana pritvora.Od tad smo ga zvali Naftimir Benzinovic.
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba

Broj komentara : 141
Član od : 2015-01-08
Dob : 55
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   09.02.15 0:05

@Vojnik vozač (citat):
Dobra tema a iz priloženog  vidi se da se malo kralo u JNA.
Dok sam ja bio na odsluženju vojnog roka nije bilo nikakve krađe  novca a  ni čega drugog.

Ma nemoj! Ako ne drugo stara klasa pokrala je "gustere"do "gaca"!
No,u moji ceti sam se kao cato pobrinuo za njih,(pokrali su ima samo pola!:-)
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   09.02.15 21:07

Što se tiče "krađe" stare klase od guštera koliko znam to se u ŠRO ZA Zadar događalo samo
prilikom razduživanja i išlo je u krug.
Kada smo došli upozorio nas je vodnik da se za dvadesetak dana razdužuje drugi divizion i da
otvorimo četvere oči na "prijatelje" koji traže neke navodne poznanike u učionicama ...

Uvek je išla šala / zbilja ne dao bog da mora odjednom da se razduži cela kasarna,
pola vojnika / pitomaca ne bi moglo da se razduži.

sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 8:01

Evo da se pridruzim temi,ali i drugarima. Igro slucaja i majke prirode zaglavio sam i SRO Inzenjeriju u Karlovac. Disciplina na nivou,mladji vodnici ljuti kao risovi i pored svih propisa i previla jedno najvaznije-zabranjeno je uzimati bilo sta od kolega iz voda bez njegovog znanja (citaj krasti ),za to je zaprecena kazna zatvora. Niko nije smeo da pomisli o tome ali je pred kraj taj isti ml.vodnik koji je to pricao ukrao meni licno jedan radio gde smo slusali muziku i vesti i jos par mojim drugarima po malo novca.To se desilo 10-tak dana pre njegovog skidanja i te dane nije spavao kod nas nego kod druge vojske jer smo bili spremili novo cebe za CEBOVANJE-stara su puna prasine i mogla bi mu skoditi ta ista prasina.Vise ga nismo ni videli-otisao je u zaborav.... Batine Batine Batine
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 9:47

@sasa staza (citat):
Evo da se pridruzim temi,ali i drugarima. Igro slucaja i majke prirode zaglavio sam i SRO Inzenjeriju u Karlovac. Disciplina na nivou,mladji vodnici ljuti kao risovi i pored svih propisa i previla jedno najvaznije-zabranjeno je uzimati bilo sta od kolega iz voda bez njegovog znanja (citaj krasti ),za to je zaprecena kazna zatvora. Niko nije smeo da pomisli o tome ali je pred kraj taj isti ml.vodnik koji je to pricao ukrao meni licno jedan radio gde smo slusali muziku i vesti i jos par mojim drugarima po malo novca.To se desilo 10-tak dana pre njegovog skidanja i te dane nije spavao kod nas nego kod druge vojske jer smo bili spremili novo cebe za CEBOVANJE-stara su puna prasine i mogla bi mu skoditi ta ista prasina.Vise ga nismo ni videli-otisao je u zaborav.... Batine Batine Batine

Saša, da nije taj kasnije postao nekakav političar. Wink

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 10:16

Veruj mi da neznam nista o njemu niti zelim da znam,jer je bio toliki ljugavac da ne mogu da ti opisem. Pa kakav je to k-dir odelenja koji je zadnjih 10-ak dana pre skidanja spavao kod druge vojske a ne kod svojih vojnika. 
Kasnije u prekomandi u Urosevcu nisam imao nikakve probleme sa kradjom jer je bilo drugacije i vojska se vecinom pomagala kada je nekome nesto trebalo.

P.S. Carape su uvek bile na broju-nikome nikada nisu zafalile.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Razz
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 10:28

@sasa staza (citat):

Kasnije u prekomandi u Urosevcu nisam imao nikakve probleme sa kradjom jer je bilo drugacije i vojska se vecinom pomagala kada je nekome nesto trebalo.

P.S. Carape su uvek bile na broju-nikome nikada nisu zafalile.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Razz
E moj druže,tu su generacije prije tebe sredile tj postavile kulturu ponašanja. Wink

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 10:29

@sasa staza (citat):
Veruj mi da neznam nista o njemu niti zelim da znam,jer je bio toliki ljugavac da ne mogu da ti opisem. Pa kakav je to k-dir odelenja koji je zadnjih 10-ak dana pre skidanja spavao kod druge vojske a ne kod svojih vojnika. 

Pa eto, baš se uklapa jedno misli, drugo priča, treće radi Smile
Inače sam kao staršena najoštrije sankcionisao te krađe ličnih stvari. Što se tiče opreme, manje - više, to se do nekle i moglo tolerisati. To je išlo u krug sa generacije na generaciju, kako su drugari već opisali..

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4115
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   10.02.15 11:09

East&West (citat):
@sasa staza (citat):

Pa eto, baš se uklapa jedno misli, drugo priča, treće radi Smile
Inače sam kao staršena najoštrije sankcionisao te krađe ličnih stvari. Što se tiče opreme, manje - više, to se do nekle i moglo tolerisati. To je išlo u krug sa generacije na generaciju, kako su drugari već opisali..
Isto tako, Bata Djole... Opremu nisam smartrao kradjom jer na razduzivanj, bar u mojoj jedinici, uvijek su svi imali sve. To je bilo posudjivanje.
Inace, pored cinkarosa ljudi skloni prisvajanju tudje vrijednosti, i to od onog s kojim dijeli spavaonicu, hranu, srecu i nevolju, uvijek su mi bili najljigaviji.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Krađe, one prave, u JNA   Today at 10:52

Na vrh Go down

Krađe, one prave, u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Krađe, one prave, u JNA
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)