FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

SURDULICA VP 5035

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
kerovođa zgb
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Feb 26, 2016 7:04 am

tako je klaso !!!!!!
Na vrh Go down
cata 1985
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Feb 26, 2016 10:11 am

VELIKI POZDRAV!!!!
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-06-24

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Feb 26, 2016 3:04 pm

zdravo dali ko poznaje branimira petroviča iz beograda skupa smo služili u surdulici 9.01 1981.treča četa 1vod minobacačlije
Na vrh Go down
cato 5035/72
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Mar 30, 2016 12:38 am

Veliki pozdrav svima i ja sam sluzio vojni rok u Surdulici  septembarac 88/89 vod veze  kap Stevo Antonic , ostale staresine su bile Stankovic ,Zdravic , Milovanov i Jugoslav Milanovic ili Milenkovic  kasarna je bila lepa sva u cvjece  voda od ribnika je bijo u kanalu kao u potoku  ali za nstroca posebno je poznata po pukovnika Rajkovica ko nagazi travu ili otkine cvjet a on ga vidi 7 dana pritvora mu ne bezi .
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-06-24

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Mar 30, 2016 1:18 am

zdravo ko je pod nadimkom triglav mi smo klasiči ja sam bio 3četa prateči vod ilič slobodan iz slovenije
Na vrh Go down
Prašinar3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-04-01

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Mon Apr 11, 2016 7:18 pm

@željko hr (citat):

Stoje: Rašiti,drugog ne znam, Kocev. Čuče: za prvu dvojicu nisam siguran, treći mi liči na Injića
Na vrh Go down
željko hr
Gušter
Gušter

Broj komentara : 63
Član od : 2012-02-26
Dob : 47
M(j)esto Orebić

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Sun Apr 17, 2016 8:27 am

Jutro!
drugi sa lijeve strane je Tolj.
Na vrh Go down
kerovođa zgb
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Mon Apr 18, 2016 8:28 am

@željko hr (citat):
Jutro!
drugi sa lijeve strane je Tolj.
cheers cheers Meni izgleda kao i drugi s desne strane , nešta sliči i na ovog u sredini Laughing Laughing
Na vrh Go down
strela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 99
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Apr 22, 2016 7:10 pm

Sa ove vremenske distance za sve bivse vojnike koji su vojni rok sluzili u Garnizon Surdulica (bilo u 135.pbr ili granicnim bataljonima) da se podsete:

Na prvoj slici je sadasnji izgled ulazne kapije u kasarni. Sada je ovde smesten deo zdravstvene ustanove grada.
Na drugoj slici vidi se I spavaci paviljon u kasarni, do ulice tj.puta koji vodi za selo Klisuru i dalje za Vlasinsko jezero.
Na trecoj slici je uredjeno korito reke Vrle koja protice kroz grad. Na njoj se nalaze 4 hidroelektrane razmestene od Vlasine do V.Hana.
Na cetvrtoj slici je panorama Vlasinskog jezera, udaljenog oko 20-tak km od grada. Sve vezbe jedinice su izvodile u sirem rejonu ovog jezera.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Prašinar3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Apr 22, 2016 9:45 pm

@strela (citat):
Sa ove vremenske distance za sve bivse vojnike koji su vojni rok sluzili u Garnizon Surdulica (bilo u 135.pbr ili granicnim bataljonima) da se podsete:

Na prvoj slici je sadasnji izgled ulazne kapije u kasarni. Sada je ovde smesten deo zdravstvene ustanove grada.
Na drugoj slici vidi se I spavaci paviljon u kasarni, do ulice tj.puta koji vodi za selo Klisuru i dalje za Vlasinsko jezero.
Na trecoj slici je uredjeno korito reke Vrle koja protice kroz grad. Na njoj se nalaze 4 hidroelektrane razmestene od Vlasine do V.Hana.
Na cetvrtoj slici je panorama Vlasinskog jezera, udaljenog oko 20-tak km od grada. Sve vezbe jedinice su izvodile u sirem rejonu ovog jezera.

Zar je to prvi paviljon? Koliko sam čuo, on je bio pogođen i srušen. A ovo iza zgrade? Ne sjećam se tolikog brijega iza.
Na vrh Go down
strela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 99
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Sat Apr 23, 2016 7:14 pm

@Prašinar3 (citat):
@strela (citat):

Taj paviljon je ostao citav kao i garnizona ambulanta za razliku od ostalih i drugih objekata koji su teze ili lakse osteceni. Ako se secas iza spavacih paviljona je bio breg, koji je tokom proteklih godina zarastao u rastinje pa ti se zato cini kao da je neko vece brdo iza.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Prašinar3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Sun Apr 24, 2016 9:13 am

@strela (citat):
@Prašinar3 (citat):
@strela (citat):

Taj paviljon je ostao citav kao i garnizona ambulanta za razliku od ostalih i drugih objekata koji su teze ili lakse osteceni. Ako se secas iza spavacih paviljona je bio breg, koji je tokom proteklih godina zarastao u rastinje pa ti se zato cini kao da je neko vece brdo iza.

Da. Tako je. Iza zgrade bio je travnjak gdje smo najčešće provodili popodne ljeti u hladovini, bio je potok i put za poligon. A na poligonu na desetke stabala šljive koje smo jeli u pauzama kad je bilo "10 minuta voljno!" Bila su to lijepa vremena .
Na vrh Go down
ursus
Gušter
Gušter

Član od : 2009-11-20
Dob : 59
M(j)esto Bohinj-SLO

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Apr 27, 2016 9:05 am

Prvi paviljon je srušen.Tamo smo imali graničari svoju komandu .
Na drugoj slici nije paviljon ,nego škola u selu Klisura .
Na vrh Go down
Prašinar3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Apr 27, 2016 8:03 pm

@ursus (citat):

Prvi paviljon je srušen.Tamo smo imali graničari svoju komandu .
Na drugoj slici nije paviljon ,nego škola u selu Klisura .

Pa da. O tom sam govorio. Negdje sam i ja pročitao da je srušen. Gledaj bine na pisti, odatle je pukovnik vedrio i oblačio... Ko da ga čujem, a ispod onih naočala munje sijevaju, hahaha
Na vrh Go down
Sejo1969
Gušter
Gušter

Član od : 2016-05-08
M(j)esto Živinice BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Sun May 15, 2016 9:14 pm

Pozdrav svima novi sam na forumu i da se predstavim, zovem se Sead Šabić Dubrave Donje kod Živinica. Služio sam JNA u ovoj kasarnoj, stigao u Martu 1988 i cijeli vojni rok sam proveo tu. Bio sam u protivoklopnom vodu, nišandžija na beztrzajnom topu. Komandir voda je bio Niko Ivanović iz Tuzle a komandir čete potporučnik Mladenko Nikolić. Evo postavit ću par slika iz tog perioda i ako se ko prepozna neka se javi i da se čujemo. 
Na slici broj 1 sam ja, 
Slika broj 2: (Milan Grubišić sa lijeve strane iz Beograda i Anto Josipović sa desne strane iz Tuzle), 
Slika broj 3: (Besim Krasnići - Kosovo), i ja
Slika broj 4: (lijevo) Azer Vorfaj iz Prizrena, (desno) Hasan Rustemaj - Kosovo, 
Slika broj 5: Nikola Štefanac, Nešo Urošević, Anto Josipović, Milan Grubišić, Azer Vorfaj, Besim Krasnići, Aziz Kovačević.
Slika broj 6: Sead Mustafa, Branislav Jovanović, Jusuf Iseni, Nešo Urošević, i Desetar Bakrač Miodrag iz Nikšića

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Mon May 16, 2016 12:09 am

Sejo1969, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
prijepolje
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Jun 24, 2016 8:42 pm

vojničina stražar pozdrav za sve koji su sluzili u Surdulici a narocito za klasu avgust 1985 godine za prvu pesadijsku cetu kap Karaca Velji i por Savcic Dragan 5035/5 ja sam ostao ceo vojni rok u Surdulici  i zadovoljan sam bio sam cata u prvoj pesadijskoj ceti i zadnja klasa koja je sluzila 15 meseci super je bilo kom kasarne pukovnik Stojan Rjkovic kom bataljona kap i klase Lazic ovom prilikom bi pozdravio forum i sve bivsepripadnike JNA i neke iz klase Cavic Predraga Fidahic Sevkiju Hasanicu Semira Pajaziti DZumidina Savic Bora Gerin drazena Sersen Milana
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Jun 24, 2016 9:03 pm

prijepolje,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Prašinar3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Sun Oct 09, 2016 4:07 pm

@SOHA (citat):
Pozdrav svima koji su sluzili JNA u Surdulici.Ja sam sluzzio 83. i bio sam u 2 ceti,u drugom vodu.zaboravio sam ime kapetana ,vodnik mi je bio jedan makedonac i to sam zaboravio.kad bi me neko podsjetio bio bi mu zahvalan.
dobro se sjecam marša na Vlasinu  u zimu i u ljeto ,bilo je tesko i nezaboravno.....a kako ce pjesadiji biti drugacije.
Bio sam samo 7 dana na strazi u kasarni ,i hvala bogu 'što je kratko trajalo.
spavaonica mi je bila u drugom paviljonu lijevo hodnikom pored šoški od oružja  pa desna spavaonica 
Glancali smo onaj beton u hodniku do usijanja.
bilo je desetara koji su se iživljavali nad nama gušterima .Sjecam se pomocnika mitrazesca u svom vodu malog hrvat je bio ,kad bi me ko podsjetio kako se zvao.
u mojoj desetini sjecam se: Rubil Dragana koji je bio iz Koliba kod B.Broda ,Valjarević Ljubodraga koji je iz okolone Brusa-Srbija ,Andric Ivan koji je iz Tuzle .....hajde da se neko javi da dopuni nasu desetinu.
Sjecanja naviru .....ali dosta se zaboravilo..
Zahvaljujem ""pioniru sfrj""sto nam je opisao kasarnu u Surdulici...
Vodnik Dragi Apostolovski.
Na vrh Go down
đuka72
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-20

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Thu Oct 20, 2016 9:36 pm

Zdravo svima. Ja sam služio u Surdulici 91/92.
Bio sam u 3 četi i davao sam stražu na Vlaškom Dolu. Poslije sam radio na prijavnici. Komandant je bio Ćirković a zamjenik Tasić. Komandir čete je bio Pantić, a komandant brigade Usmijani Ivan. Meni je bio nadređeni bezbjednjak kap.Lukić.Prelijepa iskustva sve do januara 92 i odlaska na ratište. Ako ima neko da je bio u tom periodu u Surdulici neka se javi.
Na vrh Go down
broz
Gušter
Gušter

Član od : 2015-06-21

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Oct 28, 2016 9:38 pm

@Sejo1969 (citat):
Pozdrav svima novi sam na forumu i da se predstavim, zovem se Sead Šabić Dubrave Donje kod Živinica. Služio sam JNA u ovoj kasarnoj, stigao u Martu 1988 i cijeli vojni rok sam proveo tu. Bio sam u protivoklopnom vodu, nišandžija na beztrzajnom topu. Komandir voda je bio Niko Ivanović iz Tuzle a komandir čete potporučnik Mladenko Nikolić. Evo postavit ću par slika iz tog perioda i ako se ko prepozna neka se javi i da se čujemo. 
Na slici broj 1 sam ja, 
Slika broj 2: (Milan Grubišić sa lijeve strane iz Beograda i Anto Josipović sa desne strane iz Tuzle), 
Slika broj 3: (Besim Krasnići - Kosovo), i ja
Slika broj 4: (lijevo) Azer Vorfaj iz Prizrena, (desno) Hasan Rustemaj - Kosovo, 
Slika broj 5: Nikola Štefanac, Nešo Urošević, Anto Josipović, Milan Grubišić, Azer Vorfaj, Besim Krasnići, Aziz Kovačević.
Slika broj 6: Sead Mustafa, Branislav Jovanović, Jusuf Iseni, Nešo Urošević, i Desetar Bakrač Miodrag iz Nikšića

Pozdrav Sejo,vidim da si iz Zivinica (okolina) samnom je sluzio Brcaninovic Nijaz iz Zivinica...dali mozda poznajes? pozz
Na vrh Go down
aviss
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-11

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Nov 11, 2016 2:14 am

Pozdrav svima. Služio u Surdulici Aprilska 1981/82 Pionirska inžinjerija pa Intendantski vod.
[img:000c]http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/[/img]
Na vrh Go down
imberlan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Fri Nov 11, 2016 7:35 pm

@prijepolje (citat):
vojničina stražar pozdrav za sve koji su sluzili u Surdulici a narocito za klasu avgust 1985 godine za prvu pesadijsku cetu kap Karaca Velji i por Savcic Dragan 5035/5 ja sam ostao ceo vojni rok u Surdulici  i zadovoljan sam bio sam cata u prvoj pesadijskoj ceti i zadnja klasa koja je sluzila 15 meseci super je bilo kom kasarne pukovnik Stojan Rjkovic kom bataljona kap i klase Lazic ovom prilikom bi pozdravio forum i sve bivsepripadnike JNA i neke iz klase Cavic Predraga Fidahic Sevkiju Hasanicu Semira Pajaziti DZumidina Savic Bora Gerin drazena Sersen Milana

Nabroja si sve osim mene... Cool  Hase je bija ćato koliko se sićan pa me podsjeti ko si, vodnik-stažo mog voda Češljić Zoran, s Pajazitijem smo se uredno opijali po birtijama (D&D ako se ne varan, Lovac, Hotel Srbija), a ludog Gerina ne mogu nikako locirat i pronać, ne znan ni je li živ a koje smo pizdarije izvodili, pa Makedonac Dobre Parizov... Strefilo me kad san naletija na ovaj forum... Jel Čavić ono bija iz Travnika? I za kraj, pogodi koji san... Pred kraj obuke završija san u vojnu bolnicu u Nišu tako da san propustija prekomandu, pa san po povratku osta u Surdulici do kraja vojnog roka...
Na vrh Go down
imberlan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Nov 16, 2016 8:22 pm

@kerovođa zgb (citat):
salutiranje
bio u Surdulici mislim august 84 ili 85 .3 četa kod Usmianija ,3 vod pješadija naravno " bezbednjak " Lazić od svih oficira naj niži , kad na telefon nazuve puky Rajkovići - Usmiani i ostali digli se u stav mirno i popravljali kapu .dok s njim pričaju .. Laughing Laughing neki vodnik ..???.Suljo . Čato bio Kopestenski Dragan , desetari Presečki , Kapić , Vuković iz Splita ( naravno zvan Splićo ) ...Stažo -Kušec iz Križa u Hr.Neki likovi iz voda :-Pejčinović Branislav iz Sarajeva, Karačić Amir iz SA, Lamza Robert iz ZGB , Husejnović Safet iz Olova ,Tomašević Predrag iz KA ..Kava  Ivan ??Čeljalj Sokol ...Zadravec ...Štante Aleš iz Ptuja
Večinu sam proveo na straži u Vladičin Hanu gdje sam bio kerovođa .Psi Buco , Faza , Nela ... Nekad vožnja kamionom u surdulicu u kantinu i na kupanje Laughing .Bili smo stara vojska i da se ne dosađujemo dok ne dođu gušteri u 1 ili 2 mjesecu peremo kamione na potoku na -5 ili više , i kad polijemo vodom kamion udaramo šibama na se ne smrzne...Ložač na objektu bio Anto - mislim da je Kovačević iz Tuzle .Sječam se i nekog Terzića iz Bg --sve je skupljao ., zastavnik Tešić naj jači lik doslovno čeka penziju , ali godinama . Umivanje i pranje čizama na potoku koji ide iz ribnjaka kroz zidani kanal kroz kasarnu , skupljanje brezovog lišća u jesen , drnč za ručak ..ako se netko nečeg sjeti bit će mi drago da to podijelimo . salutiranje

Spominješ Vukovića iz Splita, onda si bija august '85. Ja san bija prva četa, a spomenuti Zoran Vuković (točnije, iz Krila Jesenica kod Splita) s tobom u trećoj. Po prirodi posla vidimo se često, evo baš i jutros. Nama  su pričali da je to kažnjenička kasarna (u koju oficire bacaju po kazni kad nešto uprskaju), pa su nam rekli da je Usmiani tu bačen jer je udarija nekog vojnika. Ludi pukovnik komandant kasarne ima je neki fetiš prema ružama, znam da je za moje službe njih održava jedan Vukorepa (čak moj dalji rođak king ), pa je svako malo dobija neke manje dopuste. Ima tu miljun bizarnih priča, ali vidin da je forum malo zamra, pa se javin ako opet oživi... Javit ću se na mail ovom forumašu koji kaže da zna šta se izdogađalo sa svim oficirima iz te kasarne... Moglo bi bit zanimljivo štivo...
Na vrh Go down
sumarns
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-23
Dob : 44
M(j)esto novi sad

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Wed Nov 23, 2016 1:41 pm

da istina da je bila kaznena kasarna ali za staresine,sluzio novembar 90/91 glavni kuvar,staresina stariji vodnik prve klase biso feho i kapetan trupec dusan
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Today at 11:17 am

Na vrh Go down

SURDULICA VP 5035
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» SURDULICA VP 5035
» Karaula VP 2515 - bugarska granica
» Surdulica - Strezimirovci