FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

SURDULICA VP 5035

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
sumarns
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-11-23
Dob : 46
M(j)esto novi sad

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.11.16 13:49

@lacoš (citat):
Miloše dobrodošao na forum!
Drago mi je da ti se sviđa forum.Priključi se i učini ga još boljim Very Happy
druze izgleda da sam ti ja punio te manjirke sa klopom novembar 90/91 glavni kuvar
Na vrh Go down
sumarns
Gušter
Gušter

M(j)esto novi sad

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.11.16 14:06

@Uča71 (citat):
Pozdrav za malo starije kolege iz iste VP 5035. Samo mala ispravka druga strele, KIK Ivan Usmiani je bio komandant pešadijskog bataljona septembar 90/91, on  nije napustio JNA, već su oficiri hrvatskog, albanskog i dr. koji su to hteli podneli zahtev za otpust u leto 91. Među njima je bio i zamenik komandata bataljona Karača Velji, koji je u to leto sa drugima napustio službu. Gde je završio -to ne znam. Kapetan IK Usmiani je i dalje bio na pomenutoj dužnosti, a ako je bitno on i nije Albanac, mislom da je Slovak. Ali to i nije važno, on je dobar čovek iako sam bio jednom na raportu kod njega, sticajem okolnost, a završilo se sa tim da mi je rekao, licem u lice sa razdaljine od, bukvalno, 10 cm : JA TEBE VOLIM, DRUŽE VOJNIČE! Inače, mislim da je ova oficirčina, u najboljem smislu te reči, i dalje u Surdulici, ili ima stan tamo, jer se u imeniku može naći njegovo ime. Nadam se da nisam bio opširan, život, doživljaje, događaje čine ljudi a pomenutog niko neće zaboraviti iz Surdulice.

glas mu je bio kao iz bureta
Na vrh Go down
sumarns
Gušter
Gušter

M(j)esto novi sad

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.11.16 14:21

@humić (citat):
Soha
gradjansko lice stosic ili stole kako smo ga zvali je bio ziva legenda
Na vrh Go down
aprilac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.11.16 22:17

@setis (citat):
ja sam služio u surdulici od 7.01 1981 kao minobacačlija 82mm kasnije sam otišao u prekomandu u intedantski vod radio sam u magacinu u kuhinji kod zastavnika 1klase miloševiča
znači bio si kada i ja u MAB-u, ja sam se skinuo 21.08 1981 bio u komandnom vodu pot.Filipović Bruno
Na vrh Go down
Uča71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-01-09
Dob : 47
M(j)esto Užice

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   24.11.16 22:08

@sumarns (citat):
da istina da je bila kaznena kasarna ali za staresine,sluzio novembar 90/91 glavni kuvar,staresina stariji vodnik prve klase biso feho i kapetan trupec dusan
u isto vreme je u kuhinji bio i kuvar Jovica M. takođe iz NS! Odličan drug-koliko sam pojeo samo punih tanjira ćufti...!
Na vrh Go down
acopd
Gušter
Gušter

Član od : 2016-12-01

KomentarNaslov komentara: Centrala 1990/1991   01.12.16 23:00

Pozdrav

Klasa septembar 90/91. Vod veze, "radio" na centrali... Ima li koga?
Na vrh Go down
vojnik zele
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2016-12-11

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   11.12.16 20:01

@nešo (citat):
Pozdrav svima,
Ja sam služio u Surdulici ,aprilska klasa 84 god. kod poručnika Jeftića, i vodnika Stankovića.Sjećam se poručnika Jan Čipkara ,prava faca. Sa mnom u klasi je bio Dobrica iz Niša. Nas dvojica smo jedini došli sa fakulteta u vojsku i bili smo najstariji. Kasarna je bila puna ruža, a pukovnik,komadant kasarne,ako bi ujutro našao polomljenu ružu odmah bi pravio smotru.Ja sam bio na raketama POLK.Volio bih da mi se javi Dobrica ili neko iz te klase.

Pa gospodine(ili druze) mi smo bili u istoj spavaoni od tvog dolaska  do 06/1984(mog odlaska).Ja sam klasa 01/1984 POC kod por Jeftica,BST,pomocnik nisandzije.Mislim da je tebi desetar mogao biti Vukovic Joco???ili neko drugi iz klase 10/1983.U to vrijeme cato je bio  Mirkovic Zoran(bliza rodbina od generala Mirkovica). Mozda se sjesas desetara iz moje klase,Zdravkovic Vitomir(grebator-popio je cebovanje),mislim da je bio jos Nuhanovic(imena se ne sjecam) ,a od starije generacije mozda Tigeli Andrej,Aljic Mirzet???Neki trpezarci iz moje klase,Vuko Bozo,Vehbija????
Pa napisite cega se sjecate.
Na vrh Go down
vojnik zele
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2016-12-11

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   12.12.16 5:53

@akilele (citat):
Veceras sam ponovo bacio pogled na ovaj forum. Od mog javljanja pre godinu dana video sam nove komentare. 
Pa evo da napisem o necemu sto je vezano za moj boravak u surdulickoj kasarni 86-87. Inace zovem se Aleksandar Pavlovic. 
Ruze i travnjaci koji su me docekali u kasarni valjda su trebali da psiholoski uticu na novopristigle vojnike. Shvatio sam kasnije da su te iste ruze i travnjaci negovani na muci vojnika. Suze znoj i prvi red kramp drugi red lopate postala je svakodnevnica.
Mozda mi taj boravak u kasarni ne bi toliko tesko pao da nije bilo incidenta koji me zadesio par meseci nakon pocetka sluzenja v. Roka. 
Naime uradio sam nesto sto do tada u toj kasarni nije bilo bas uobicajena stvar i moglo bi se reci svojevrsna jeres. Kad mi je tadasnja devojka dosla u posetu bio sam sa njom dva dana a onda sam pao na njene suze seo u autobus ogrnuo se palestinskom maramom koju je nosila i posao sa njom kuci za Beograd. Naravno telegram je stigao pre mene pa me je cale kasno uvece poslao nazad. 
Ali bilo je kasno. U kasarni je vec bila uzbuna a u 6 ujutru me je u kancelariji cekao Usmiani Ivan. Tada je u besu bacio stolicu na mene sutnuo sto i obecao da ce mi vojska biti pakao. Uneo mi se u lice i rekao NECU DA TI JA TITRAM JAJCA. To je bas voleo da kaze.Tako je i bilo. Usledilo je javno zigosanje pred celom kasarnom. Pred svim vojnicima. Rajkovic mi za primer ostalima izrice 20 dana zatvora. I ono sto ide sa tim. Produzenje. Tereni. Dupla obuka. Itd. Ako moj kapetan Usmini prati forum ipak hocu da mu se ovom prilikom izvinim jer znam da mi je verovao a ja sam izneverio njegovo poverenje. Drago mi je sto smo smo se ipak rastali kao prijatelji. 
Uzgred da se zna. Ta velika ljubav zbog koje sam na kratko dezertirao i danas je moja supruga. Cesto se setimo tog dogadjaja i slatko se nasmejemo. Samo da se zna. Ni danas se ne kajem zbog toga i opet bih isto ucinio.
I da. Voleo bih da se ponovo sretnem sa Ivanom.
Naravno i sa nekim ko je bio samnom u ceti u vodu. Neko je u jednom komentaru pomenuo naseg potporucnika. Bio je iz nekog sela pokraj Kraljeva. Posto imam neke rodjake iz okoline Surdulice saznao sam da je on poginuo kod Vukovara. Imali smo i nekog oficira po ugovoru mislim da se zvao LJORI MUSTAFA. Smesan lik. Napustio je vojsku pre mog skidanja. Bio je sa Sar Planine.
Mojih klasica se secam ali imena sam pozaboravljao. Bio je neki Dukic Frano., bio je jedan splicanin Sreckovic Dusan. Umro je par godina nakon vojske. Secam se nekog Catic Enesa. Imam jednu zajednicku fotografiju. 
Pozdrav. Javicu se ponovo
Ljori Mustafa je bio komandir karaule Slavce u rejonu Bosilegrad 1984/85.
Na vrh Go down
djuraneli
Gušter
Gušter

Član od : 2016-12-23

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.12.16 0:28

Ja sam sluzio vojni rok 91/92...vozac komadanta Cirkovica.....druga ceta kap,Radomir Jovic
Na vrh Go down
djuraneli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   23.12.16 0:36

@sumarns (citat):
@humić (citat):
Soha
gradjansko lice stosic ili stole kako smo ga zvali je bio ziva legenda
slazem se u potpunosti...
Na vrh Go down
sajo
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-11

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   11.01.17 19:45

ja sam sluzio vojni rok u Surdulici,klasa avgust 84,treća četa,prvi vod,kom.voda bio aktivni vodnik prve klase Nikolić,komandir čete Usmiani Ivan,obuka 4 mjeseca,pa kurs za desetara,ostao cijeli vojni rok u Surdulici,kao komandir prvog odjeljenja prvog voda u trećoj četi,logovorao tri puta na Vlasini,jednom kao gušter i dva puta kao desetar,sjećam se nekih drugova,Čavkić iz Bihaća,Kapić Sead ,Djekić,Vuko iz Lazarevca,zaboravio sam mu prezime,zajedno se skinuli iz vojske,ne mogu se sjetiti nikoga više,pogotovo mlade vojske koja je dolazila na obuku,većinom su išli u prekomandu na granicu,ostajali su desetari,vozači i ćate.Moja sjećanja su lijepa iako je bila obuka teška,pogotovo logorovanja na Vlasini,i ona velika vjezba pri kraju mog vojnog roka,gdje je učestvovalo i još jedinica iz drugih kasarni.Ako ima nekoga iz ovog vremena kada sam ja bio u Surdulici neka se javi,volio bi da se čujemo gdje su ,šta rade,jesul zivi i zdravi,
Na vrh Go down
dubravkoB.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   12.01.17 13:32

pozdrav,
ja sam služio u Surdulici 82,desetar,minobacač 82 mm. Slabo se sjećam imena.
Na vrh Go down
Slobodan Kruševac
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-28

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   28.01.17 12:49

Pozdrav svima, ja sam bio u Surdulici u odelenju veze od marta do septrmbra 1997. Komandir odelenja je bio zast. Srećko a komandir centra veze je bio p.por. Zrdavić Obrad. Pored mene su bila još 4 redovna vojnika i tri ugovorca. Komandant kasarne je bio neki potpukovnik Đurasović vrlo gadan čovek, a ako ga se neko seća može da potvrdi. akoje neko bio u tom periodu voleo bih da se javi, ili ako neko zna nešto o gospodinu zdraviću neki kontakt voleo bih da ga kontaktiram hvala.
Na vrh Go down
Vladan Djordjevic
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-29
Dob : 56
M(j)esto Vrnjacka Banja

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   29.01.17 16:57

@Zemunac (citat):
Da li je istina da je ovo bila kaznena kasarna ?
Moj klasić,staža iz Bileće je bio ovde u prekomandi.

Voleo bih da pročitam utiske vojnika koji su ovde služili vojni rok.
Pozdrav svima, bio sam u VP 5035 od 10. oktobra 1981 do kraja maja 1981, godine. Vodnik je bio Gladisev Miodrag a Kdir cete porucnik Karaca Vellji. Secam se sledecih vojnika, Vasiljevic Dragan Beograd, Bzik Sinisa Zagreb, Strazicic Ivica Dubrovnik, Pervan Ivo Maglaj, Jozicic Dragan Pariz. Bilo je dosta momakka koje sam zaboravio, proslo je 36 goidna....Ja sam Vladan Djordjevic iz Vrnjacke Banje, ako se neko seca neka se javi,.......
Na vrh Go down
djuraneli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   07.02.17 23:10

@đuka72 (citat):
Zdravo svima. Ja sam služio u Surdulici 91/92.
Bio sam u 3 četi i davao sam stražu na Vlaškom Dolu. Poslije sam radio na prijavnici. Komandant je bio Ćirković a zamjenik Tasić. Komandir čete je bio Pantić, a komandant brigade Usmijani Ivan. Meni je bio nadređeni bezbjednjak kap.Lukić.Prelijepa iskustva sve do januara 92 i odlaska na ratište. Ako ima neko da je bio u tom periodu u Surdulici neka se javi.
Pozzdrav...i ja sam tada sluzio,druga ceta prvi vod..kapetan Radomir Jovic...kasnije sam vozio komadanta kasarne Cirkovica...pozzz.
Na vrh Go down
prijepolje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   01.03.17 17:11

pozdrav za sve clanove nekadasnje jna i sve koji su sluzili u Surdulici.Pozdravljam klasu avgust 85 Prva pesadijska ceta 5035 kroz 5 kap Karaca i por Savcic .Ostao sam cjeli rok bio sam zadnja klasa koja je sluzila 15 mjeseci .Pozdravljam Tumbul Namka razvodnik cata ,Hase semir isto cata,Gerin Drazen,Cavic Predrag desetar ,Sersen Milan,Smije Renato, Zilic Hrusto,vidim da se u nekom predhodnom komentaru javio neki iZ dalmacje koji je bio u bolnici u Nisu cudo nepoznaje sve koji su bili cjeli vojni rok u prvoj ceti,Tumbul Namko razvodnik prvi cata avgustovske klase dobar covek pravi drug jaran ali nezgodan i opasan gledao sam jednom ispred kupatila zakacio sa dvojicom verujmi nula su bili za njega i jednom Namko i Gerin zajedno protiv nekih sa cetinja razvalili su ih ,zatim Cavi prava raja pravi drugar,Smoje Renato drugar pravi miran neprica puno,Szrsen slovenac pravi drug,Zilic Hrusto odlican drug,Hasanica jeste cata ali posle Tumbula koji je uzivao veliko poverenje por Savcica ,Klaso javi se 
POZDRAVLJAM I SAVIC BORA  BAKOC DRAGANA PAJAZITI DZUMIDINA PUCURICU SUADA FIDAHIC SEFKIJU I SVE OSTALE IZ PRVE PESADIJSKE CETE
Na vrh Go down
janez99
Gušter
Gušter

Član od : 2017-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   07.06.17 10:14

@humić (citat):
Služio sam vojni rok u Surdulici klasa septembar 1989/90, vod veze, komandir voda kap.Stevo Antonić
vodnici Stanković, Zdravić i Milanović. Ako ima neko iz tog vremena neka se javi.

ja sam bio u Surdulici 82/83 - vod Veza. Bio sam vozač u vodu. Ima li ko neki kontakt od Steva Antonić? Volio bih ga kontaktirati. Tražim i Živković Dragana, koji je živeo u Skoplju.
Svim "borcima" puno pozdrava iz Slovenije.
Na vrh Go down
Mujdin Ismaili
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-17

KomentarNaslov komentara: Ja sam služijo vojni rok 1987/88 artilerija haubica 122 mm Dolžina 30 J   10.06.17 21:36

Zanima me dali ima na tem forumu nekoga iz moje baterije komandir baterije je bio kapetan Boričič Slavko ,njegov zamenik vodnik Vlado Vrbanac .
Stvarno imam lepe uspomene ,prava vojska dobri prijatelji

Sječam se imena posameznika Vrabec Mario ,Selič Nihad Nikolovski Zoran,Tomaž Romih, Terzić,Čazimi
Kafič u gradu D&D _zakon pijančevanje
Pozdrav iz Ljubljane
Generacija 1987/88
Artilerija - haubica 122mm
Na vrh Go down
Hashim
Gušter
Gušter

Član od : 2017-07-02

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   07.07.17 23:29

Pozdrav septembarsku Klasu 1988 / 1989. Druga Ceta PrVi vod. Kapetan Jovic Radomir komandir voda Lukic Radisa.
Na vrh Go down
mić1980
Gušter
Gušter

Član od : 2018-01-13

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   13.01.18 18:54

@ĆatoZg

slucajno sam dosao na ovaj forum,prepoznao meni drage ljude...pozdravio bih moje prijatelje iz JNA. : catu Brodarica,ja sam ga zamijenio kada se on razduzio,zatim g-dina Sefu Kerima ,cije ime sam takodjer prepoznao.Pozdravio bih kompletnu septembarsku klasu1988. kao i Martovsku 1989...ako se pronadju ljudi sa prezimenima:Kečić(Šukrija) Gudzevic(Zahir),Čankovic(Elvis) Gelemanovic(Damir),Vukoja (Ivan),Nebojša Ćale iz BG,Dalić Marinko iz Osijeka....pozdrav od Mladena Mićića iz Zûricha...PS.Zelim svima vama da vas prati steca i dobro zdravlje!
Na vrh Go down
blte
Gušter
Gušter

Član od : 2018-02-03

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   03.02.18 13:51

Pozdrav. Ima koga ovdje koji je služio vojni rok od maj 1990 u Surdulici. Kasnije sam išao na karavlo Simpo kod graničnega prelaza Ribarci. To je bilo prije pod Bosilegrad.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   

Na vrh Go down

SURDULICA VP 5035
Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» SURDULICA VP 5035
» Surdulica - Strezimirovci
» Karaula VP 2515 - bugarska granica