FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

SURDULICA VP 5035

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
PeraDetlic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-02-16

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   16.02.15 1:32

Pozdrav za sve dzombe,

služio sam JNA u Surdulici,septembar 86/87,LPA ,četvrti ili peti paviljon,ne sećam se tačno , uglavno znam da je do ribnjaka.Prvi sprat ,levo , desno je bila veza,starešina mi je bio kap.I klase Vuković Drago ,a vodnik  Šušak Mladen.Ako neko ima informacije o ovim ljudima , bilo bi lepo da ih podeli sa nama.Ipak i ta JNA , iako je bilo u Surdulici , bilo je jedno ludo i nezaboravno iskustvo.Kao gušteri smo naje..li,a posle je bilo samo stvar rutine i hvatanje krivina.
Navešću samo neke iz mog voda ili čete,Slaven ZG,Stole SK,Salko Sa,Arnold VI,Arso BGD,Aco Gica BGD,Grga ćata Pelješac,Đura Zemunac,....
Kakva je to bila gomila "ludaka",počev od oficira pa do vojnika.Upravo sam pročitao postove prethodnika koji su me potsetili na imena oficira,puk.Rajković koji je mogao i da strelja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , da je imao tu mogućnost , za polomljenu ružu ,Stole intendant,...
Toliko od mene,pozdrav za sve Vas !!!
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2015-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   17.02.15 18:22

Pozdrav drugovima koji su sluzili u Surdulici vojni rok ja nisam tamo sluzio vec sam se u kasarni nasao negdje 1985 godine lagao bi mjesec ali negdje iza 6 mj mislim i to dosli smo na kupanje jer smo bili na onoj vojnoj vjezbi te godine kako se to zvalo vojni manever te Armijske oblasi koja je bila na Vlasetini ako sam dobro upamtio i ima ono Vlasetinsko  jezero gdje su bile postavljene mete i na koje se gađalo iz Gazela helikoptera Inace sam sluzio u Prokuplju gdje sam dosao u prekomandu iz Kiceva kao vozac i bio sam u inzinjeriji vozac pontonskih mostova  dakle od 05 02 1985 do 21 03 1986 sam bio u vojsci Nasa zadaca tada  tamo je bila dakle nas iz VP Prokuplja vojska koja je dosla da sastavimo one osmatracnice iz koje su oficiri gledali vjezbu sto je bilo dosta da kazem jebeno jer nositi nas 10 metalnu konstrukciju koja je bila teska po par stotina kila i  koje se sastavlja i to 5 sa jedne 5 sa druge strane i to se nosilo na drvenim palijama u paru jedan dio vojnika imao je i dodatno zaduzenje ako neposredno nije ucestvovao u ovome sastavljanju osmatracnica a to da su cistili satore oficira koji su bili na vjezbi Znaci posto oni odu na vjezbu pristupalo se ciscenju satora normalno tu se uvijek naslo nesto i za popiti pa se znalo donjeti i za nas koji to nismo radili Pravi razlog zasto sam se javio i na ovu stranicu je taj prvo sam podijelio sjecanje sto sam upamtio dok sam bio u Surdulici taj jedan dan na kupanju i tada sam potrazio svoga zemu kako smo se zvali evo on dan danas zivi tu blizu mene međutim njega tada u kasarni nije bilo...inace je bio mislim novembarac 84 i Ivica Kurdi
 se zvao pa ako se netko nađe u toj prici da je sa njime sluzio i sjeca ga se mozemo se cuti slobodno neka mi se javi a ja cu i njemu prenijeti poruke iostalo  od drugova koji su bili sa njime jer ovaj forum i je samo radi toga JNA...
Na vrh Go down
adreu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-04-04
Dob : 54

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   05.04.15 19:58

to  je klasa 7.1.1983. 5035/51 lpa
gornji red slijeva vodnik je bio Makedonac(ŠRO) a sad mi gušteri  Mario Vlatković, Josip Brajak, Miroslav Surovi, Hadži Zogaj,Srećko Dakaj,Nazmi
Buzoli,kap. 1 klase Živorad Stanimirović,Mustafa Derlić,Dragiša Lukić,Rasim Lepuzanović,Janko Pavlović,IvanBarešić,Jasmin Musić,Ivica Čar,
Ivica Stojanović, Mato  Lazički, Mirsad Zulić,-donji red-Darko Zorja,Miran Rebernik,Edo Hatala,LJubomir Vidaković,Duško Lukić,Radosav Milanović,
Matijaž Vončina,Borislav Pavlović,Ivica Novačac,Mladen Lakić,Voislav Taslaković,Petar Jovanović , Dragiša Milinković,Muhamed Alić,Georgi Stojanov

alexandar: komentar modifikovan dana: 14.10.16 23:07; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
adreu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-04-04
Dob : 54

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   06.04.15 11:32

poz svima.Vojni rok služio sam u Surdulici 7.1 1983.do15.2 1984.lpa.četvrti paviljon .Zapovjednik je bio kap 1 klase Živorad Stanimirović ,poslje unapređen u čin majora negdje u 9 mjesecui postaje zapovjednik diviziona a na njegovo mjesto došao kap.Drago Vuković,zapovjednik voda bio je vodnik Mladen Šušak,a drugog mlađi vodnik ŠRO ,mislim da se zvao Jovan Serafimov klasa 82.Te1983 . radili smo na završetku ribnjaka,slagali kocke ledine na nogometnom igralištu,neznam dali je itko zaigrao nogomet na njemu jer zapovjednik pukovnik Stojan Rajković strogo je branio igranje nogometa na betonu a poslje ne znam dali je to vredilo za travu.Glavni za bezbjednost u to vrijeme bio je major Braniša Božović.Kad se sve sagleda nije to bilo uopće loše vrijeme.
Na vrh Go down
romanl
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-03-14

KomentarNaslov komentara: 1983   16.05.15 18:43

U Surdulici obavijo vreme obuke od januara do juna 1983. 2. četa / 3. vod / drugi paviljon, poručnik Ivan Usmiani. Kasarna se nezvanično nazivala kao kazneni vod z oficire. Više od hiljada vojnika a komandat kasarne (samo podpukovnik) Rajkovič. Nezaboravna Vlasina in njezina zima, marševi, hladovina, da puca drvo, vetar.... Pa uspomena na stražu u Prekodolcima, gdje smo čuvali skladišta, u stvari bili na odmoru  Wink . Posle pešadinske obuke obavio još kurs za protivpožarce. Posle u prekomandu za Kruševac.
Na vrh Go down
ursus
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2009-11-20
Dob : 59
M(j)esto Bohinj-SLO

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   17.05.15 13:35

I ja u Surdulici od januara do juna 1983. 3 četa K.Č. poručnik Karača Velji ,K voda Miodrag (Miki) Gladišev,poginuo u Kuršumliji Crying or Very sad
Na vrh Go down
andrejs
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-05-22

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   22.05.15 10:53

@PeraDetlic (citat):
Pozdrav za sve dzombe,

služio sam JNA u Surdulici,septembar 86/87,LPA ,četvrti ili peti paviljon,ne sećam se tačno , uglavno znam da je do ribnjaka.Prvi sprat ,levo , desno je bila veza,starešina mi je bio kap.I klase Vuković Drago ,a vodnik  Šušak Mladen.Ako neko ima informacije o ovim ljudima , bilo bi lepo da ih podeli sa nama.Ipak i ta JNA , iako je bilo u Surdulici , bilo je jedno ludo i nezaboravno iskustvo.Kao gušteri smo naje..li,a posle je bilo samo stvar rutine i hvatanje krivina.
Navešću samo neke iz mog voda ili čete,Slaven ZG,Stole SK,Salko Sa,Arnold VI,Arso BGD,Aco Gica BGD,Grga ćata Pelješac,Đura Zemunac,....
Kakva je to bila gomila "ludaka",počev od oficira pa do vojnika.Upravo sam pročitao postove prethodnika koji su me potsetili na imena oficira,puk.Rajković koji je mogao i da strelja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , da je imao tu mogućnost , za polomljenu ružu ,Stole intendant,...
Služili smo zajedno. Pozdrav in Slovenije!
Na vrh Go down
broz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-06-21

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   21.06.15 23:04

..pozdrav svima, sluzio sam u Surdulici Julska 83,stariji vodnik Apostolovski Dragi,ostalih se ne sjecam.. e da Rajkovic shef kasarne...desetari Filipovic iz ZG i Pandza  negdje iz bosne,imali smo jednog  vojnika iz Splita doktor ime neznam ali mu se bas nije sluzilo a ni kupalo...pa onda onog nekog gitaristu...ako se netko sjeti....
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-06-24

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   24.06.15 21:15

ja sam služio u surdulici od 7.01 1981 kao minobacačlija 82mm kasnije sam otišao u prekomandu u intedantski vod radio sam u magacinu u kuhinji kod zastavnika 1klase miloševiča
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   24.06.15 21:19

setis, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   24.06.15 21:21

hvala
Na vrh Go down
bobola
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   05.07.15 17:21

Pozdrav generacijo. :-) Nas dva smo nqjstariji ovde (*)
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   05.07.15 19:05

I ja tako mislim.Živela januarska.
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   31.07.15 21:48

ja sam bio 81 kantina je bila kamion menza šator ali smo je sredili da je bila jedna najlepših kasarni u niškoj armiskoj oblasti baš je bilo dobro
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter

Član od : 2015-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   03.08.15 0:13

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na EMAIL Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   03.08.15 0:14

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na email nenad.sweety@ YAHOO.COM Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   03.08.15 0:30

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na pp- e-mail adresa uklonjena u skladu sa pravilima o zastiti licnih podataka - dp Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
dolfe
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   16.08.15 17:17

LP. Ja sam služio u Surdulici PVO LPA kod kapetana I. klase Žika Stanimirović a vodnik je bio , ma zvali smo ga Šule ili tako nekako. Zanima me dali tko zna kako su njih dvojica. Martin iz Ljubljane.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   24.08.15 21:22

Dobrodošao xxxxx1bounce

Sačekaj par dana (pravila foruma za postavljanje fotografija) pa ih postavi !

PeraDetlic
Gušter
Gušter

Član od : 2015-02-16

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   16.09.15 22:43

@andrejs (citat):
@PeraDetlic (citat):
Pozdrav za sve dzombe,

Služili smo zajedno. Pozdrav in Slovenije!
Andrej , sunce Ti žarko, affraid ,hahahhahaha

Pozdrav iz Čačka !!!!!
Na vrh Go down
sima
Gušter
Gušter

Član od : 2015-11-10

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   10.11.15 23:42

Pozdrav prijatelji!
sluzio sam 1997/98 (mart) u Surdulici (COG) granicar,posle obuke karaule Simpo i Zeravina a kasnije prekomanda u Djakovicu na karaulu Cafa Prusut. 
Pa ako ima ikoga od klasica ili nekoga koje bio na istim mestima,voleo bih da se jave. Pozdrav svima
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   11.11.15 10:50

sima, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sima
Gušter
Gušter

Član od : 2015-11-10

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   12.11.15 22:27

Hvala na dobrodoslici,iskreno se nadam da cu naci nekog svog ovde
Na vrh Go down
Marekbright
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2015-11-21
M(j)esto Čakovec

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   21.11.15 13:54

Pozdrav svima, ja sam septembar 90/91, na početku u pešadiji, kasnije otišao u protivpožarce, pa u prekomandu u Strumicu. Komandir odeljenja mi je bio desetar Pavić Zdenko, a komandir voda desetar Pušelja Dragan, ima li koga od protivpožaraca ili pešadinaca kojima je poznata ta klasa?
Na vrh Go down
Uča71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-01-09
Dob : 45
M(j)esto Užice

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   21.11.15 21:56

Pozdrav Marekbright-u! Pročitaj moj post sa prve strane, bili smo zajedno u četi. Desetar Pušelja je samo malo menjao poručnika Luku u vodu vojničina, ovo su one njegove "oficirke".
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   Today at 13:15

Na vrh Go down

SURDULICA VP 5035
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» SURDULICA VP 5035
» Karaula VP 2515 - bugarska granica
» Surdulica - Strezimirovci