FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

VP 3077 Gnjilane

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
posilovic ivan (flok)
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
REPUTACIJA : 3
Član od : 2014-01-13
Dob : 52
M(j)esto Đurmanec Krapina mail:zagi.rozela@gmail.com

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   27.05.16 0:16

Bojan70 (citat):
Da li ima ikog da je sluzio u ovoj jedinici.
kod kapetana gajić dragoljub ja sam bio 87 12mj. 88 12mj
Na vrh Go down
vukoje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Batajnica

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   22.06.16 22:58

Pozdrav za sve Jna vojnike,služio sam u Gnjilanu od oktobra 90 do juna91,pre toga obuka u Karlovcu ( mašinska inženjerija).Kapetan Mile Krstić(umesto Mičića) i poručnik Matjaž Horvat ( Dupli).Neki od vojnika ."" Krieštorac,Vrška ,Gojko,Biberović,Cajti,Grof,Murić( mislim da je Omer)Lukenda Branko,Blaževski (mislim da je Ivica),Gligorin Rade,Hrobat Anton,Čačak(zaboravih i ime i prezime),Trajkovski,Grgečić Željko(grga,zems),Bogdanović Miro,Ivanovski,Babić Muhamed,DjedoviĆ,Jovanović,Redžovski Šaban,Borota Ivica ,JA(Ranko Vukojević)i sigurno sam nekoga zaboravio,,,,,,,
Na vrh Go down
posilovic ivan (flok)
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: ja sam te zadućživao opremomkad si stigao u kasarnu   20.11.16 13:48

BYMESIC (citat):
sluzio sam vojsku 88/89 u gnjilanima  ako se neko pozna sa slike nek se javi. zovem se Ibrahim Mesic

Na vrh Go down
posilovic ivan (flok)
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   20.11.16 13:49

ja sam te zaduživao opremom kad si stigao u kasarnu
Na vrh Go down
posilovic ivan (flok)
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   20.11.16 13:53

srednji red  sa desne na lijevo čuči ako se ne varam Rom koji je kad je stigao u kasarnu bio oženjen žena mu imala 15 godina i već je rodila dvoje djece
Na vrh Go down
BYMESIC
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 1
Član od : 2012-01-06
Dob : 47
M(j)esto gracanica

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   27.11.16 17:31

posilovic ivan (flok) (citat):
srednji red  sa desne na lijevo čuči ako se ne varam Rom koji je kad je stigao u kasarnu bio oženjen žena mu imala 15 godina i već je rodila dvoje djeca

on se zove Dragan Jovanovic i on je kasnije tu dosao da izdaje u magacin ..volio bi stupiti sa njim u kontakt jer sam se najvise sa njim druzio ..
Na vrh Go down
Avgust 1984/8
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2017-01-04

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   06.01.17 22:04

Hallo, zna li neko gdje je Matos Sokolovic ili ako neko ima njegov broj telefona ili mjesto boravka, bio bih jako zahvalan ako bi mogao da mi javi. 
Hvala unaprijed.
Pozdrav svima
Na vrh Go down
marinkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-01-21

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   21.01.17 11:59

Pozz Ja sam bio vojnik u Gnjilanu 1986/87 kod kapetana Dačić Bobana, kasnije Stojanović Ljubisava, major Ranđel Ranđelović, pukovnik Radomir Srdanović, top 2A19M. Neki od nas Šola Blaž(Duvno), Sabljić Ivica(LJubuski), Salčin Hasan(Mostar), Uglješić Božo (Brcko), Klinar karlo(SLovenia), Šeb Mirko, Vejić Ivica, Slišković Duško(Zg), Hajdarpašić Jasmin, Kacar Ismet, Sinanović Sejfudin, Đorđioski Vladimir, Ljuljzim Djakova(Pec), Narandžić Radomir (Kursumlija), Laptalo Luko (Dubrovnik), stažo Živković, Joldić Rudolf, Martinović, Čavić Predrag (Podravska Slatina), Ramusovic Faruk (Ivangrad)
Na vrh Go down
sanitetlija
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   30.01.17 20:01

1992/1993 ambulancija se javlja Smile
Na vrh Go down
sinisa1
Gušter
Gušter

Član od : 2017-02-20
Dob : 53
M(j)esto KUMANOVO

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   20.02.17 1:11

vojna posta 3077 gljilane  1984-1985 ako ima neko da se

prepozna  na ovim slikama
Na vrh Go down
topovac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
REPUTACIJA : 2
Član od : 2014-05-23
M(j)esto Knjazevac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   25.02.17 17:56

Pogledaj 6 stranicu,ima istih ljudi kao na tvojim fotografijama,ja sam bio 84/85 aprilska klasa 3077/13.
Na vrh Go down
SPLIT-12
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
REPUTACIJA : 2
Član od : 2015-03-03
M(j)esto Split, Hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   03.03.17 23:05

I meni se čini da su mi neki poznati sa slike (dosta su mutne pa se ne vidi dobro). Ja sam bio u VP 3077/6 kod kapetana Koglara, klasa August 1984
Na vrh Go down
Skocko
Gušter
Gušter

Član od : 2017-04-13

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   14.04.17 14:37

Desiderius (citat):
hodza (citat):
POZDRAV SVIM DRUGOVIMA
JUNI 1986-1987 AMIR HODŽIĆ, SLUŽIO U VP 3077/8 (RAKETNA)

Amir Hodžić iz Banja luke.
Pa gdje si prijatelju?

Željko Smolec, 3077/7
Zagreb

Amire, Željko javite se. VP 3077/5 zajedno sa Amirom. Milinko Ćuković - bio ćata kod majora Petrović Dragoljuba. Poslije 31 godinu Vas se sjećam. Javite seeeee
Na vrh Go down
RusUst
Gušter
Gušter

Član od : 2012-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   25.04.17 13:03

Marinkovic (citat):
Pozz Ja sam bio vojnik u Gnjilanu 1986/87 kod kapetana Dačić Bobana, kasnije Stojanović Ljubisava, major Ranđel Ranđelović, pukovnik Radomir Srdanović, top 2A19M. Neki od nas Šola Blaž(Duvno), Sabljić Ivica(LJubuski), Salčin Hasan(Mostar), Uglješić Božo (Brcko), Klinar karlo(SLovenia), Šeb Mirko, Vejić Ivica, Slišković Duško(Zg), Hajdarpašić Jasmin, Kacar Ismet, Sinanović Sejfudin, Đorđioski Vladimir, Ljuljzim Djakova(Pec), Narandžić Radomir (Kursumlija), Laptalo Luko (Dubrovnik), stažo Živković, Joldić Rudolf, Martinović, Čavić Predrag (Podravska Slatina), Ramusovic Faruk (Ivangrad)

Pozdrav Marinkovicu. Vjerovatno smo se sreli , jer ja sam bio stazo do Marta 87 u bat. kod kap.Gajica. Na ovim slikama su neki od imena koje si ti naveo.Ovo su slike sa izdvojene straze na SAZ-u. To je bilo za Novogodisnje praznike 86/87::Slika 1 Stazo Ustavdic i Condor Zdravko (kerovodja):
Slika 2 stoje sa lijeva na desno: Djeke Vili,Hadzikic Hazim ,Milicic Bosko ,Rusmir Ustavdic, Sinanovic Sejfudin, Sabljic Ivan, Novak Marijan, :cuce: Becic Munib ,Condor Zdravko, Sola Blaz. Slika 3 sa lijeva Stazo R.Ustavdic, Spajic Pero, Hadzikic Hazim, Petrovic Veselin,Ugljesic Bozo. cuce ; Sinanovic Sejfudin, Grozdanovski Goran i Vejic Ivo.
Slika 4 Stazo i Spajic Pero........Stazo ti je bio Zinic Miodrag ako znas nesto o njemu molim te javi.Takodje stazo Turk Zdenko bio je u raketnoj kod kap.Godinica...
Na vrh Go down
Kafedžija64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2017-09-13
M(j)esto Velika Kladuša

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   13.09.17 22:46

topovac (citat):
Moji drugovi iz odelenja i ja
Zahvaljujem mom desetaru za ovu fotografiju, ja sa Omer Kapić i čučim u sredini do mog desetara Miodraga (sportski tip). Molim da mi se ostali jave sa ove fotografije bilo bi mi drago ipak smo proveli skupa možda najljepši dio života.
Na vrh Go down
Kafedžija64
Gušter
Gušter

M(j)esto Velika Kladuša

KomentarNaslov komentara: PRIJATELJI STARI GDJE STE   14.09.17 11:54

Zovem se Kapić Omer iz Velike Kladuše, BiH.
Služio sam vojni rok od 04.11.1984. - 30.12.1985. godine u Gnjilanu VP 3077/13 
Služio sam u divizionu kod Majora Ranđelovića, kod kapetana Gajić Dragoljuba., nakon obuke prekomandovan sam u komandu stana kao Kafedžija kod zastavnika Jašarevića (ime nepoznato) zvanog Aši-Aši. Posebno bih molio prijatelje iz ovog perioda da se mi se jave. 
Na žalost neki se neće javiti oni koji nisu više među nama, jedan od njih moj prijatelj Merdanović Šefik iz Ključa koji je život izgubio u proteklom ratu u BiH. 
Molio bi ako netko ima podatke da dođem do svog vodnika Rajić Tomislava,Latić Mijaza,zvani Piroćanac, Malogajski Ljubomir, Jevtić Mirko, zvani Crnogorac, naš Brico i još mnogi kojih se nemogu sjetiti,  
Sa nekim prijateljima sam ostao u kontaktu kao npr. Milan Glišović iz Kragujevca, i moj ja kažem najbolji desetar iz JNA Miodrag Milosavljević iz Knjaževca. Zahvalio bih se naprijed navedenim prijateljima za fotografije koje su sačuvali iz tog vremena i podjelili ih skupa samnom, a ću ih podjeliti sa vama.
Pozdrav za sve vojnike koji su godine 1984/85 služili vojni rok ma gdje bili..a posebno za novembarsku klasu 1984. godine.
Na vrh Go down
Kafedžija64
Gušter
Gušter

M(j)esto Velika Kladuša

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   14.09.17 11:56

Kafedžija64 (citat):
Služio sam u divizionu kod Majora Ranđelovića, kod kapetana Gajić Dragoljuba., nakon obuke prekomandovan sam u komandu stana kao Kafedžija kod zastavnika Jašarevića (ime nepoznato) zvanog Aši-Aši. Posebno bih molio prijatelje iz ovog perioda da se mi se jave. 
Na žalost neki se neće javiti oni koji nisu više među nama, jedan od njih moj prijatelj Merdanović Šefik iz Ključa koji je život izgubio u proteklom ratu u BiH. 
Molio bi ako netko ima podatke da dođem do svog vodnika Rajić Tomislava,Latić Mijaza,zvani Piroćanac, Malogajski Ljubomir, Jevtić Mirko, zvani Crnogorac, naš Brico i još mnogi kojih se nemogu sjetiti,  
Sa nekim prijateljima sam ostao u kontaktu kao npr. Milan Glišović iz Kragujevca, i moj ja kažem najbolji desetar iz JNA Miodrag Milosavljević iz Knjaževca. Zahvalio bih se naprijed navedenim prijateljima za fotografije koje su sačuvali iz tog vremena i podjelili ih skupa samnom, a ću ih podjeliti sa vama.
Pozdrav za sve vojnike koji su godine 1984/85 služili vojni rok ma gdje bili..a posebno za novembarsku klasu 1984. godine.
Na vrh Go down
Kafedžija64
Gušter
Gušter

M(j)esto Velika Kladuša

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3077 Gnjilane   14.09.17 11:56

Kafedžija64 (citat):
Na vrh Go down
Kafedžija64
Gušter
Gušter

M(j)esto Velika Kladuša

KomentarNaslov komentara: NEKA MI SE JAVE PRIJATELJI SA FOTOGRAFIJE - GNJILANE 1985. GODINA VP3077/13   14.09.17 11:57

Kafedžija64 (citat):

Kafedžija64 (citat):
Na vrh Go down

VP 3077 Gnjilane
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» VP 3077 Gnjilane
» ex kasarna Gnjilane
» VP 3077/9 DECEMBAR 1989/90 GNJILANE I mpoad, II mpoab
» VP 3077/9 DECEMBAR 1989/90 GNJILANE I mpoad, II mpoab. Polaganje Svečane Obaveze 06.01.1990.
» Gnjilane Avgust 1984/85