FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 6766 Premantura

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Bato70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   07.05.15 18:23

Pozdrav svima,sto se tice bine bila je unutar kasarne dobro se secam.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17827
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   15.05.15 0:55

Krajem prošlog mjeseca na vojnom poligonu rta Kamenjak u Premanturi održana je međunarodna vojna vježba "Štit 2015".

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/283327/Default.aspx

Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

Član od : 2015-05-25

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   25.05.15 21:15

Pozdrav svima. Mislim da imam neke slike iz ove kasarne. Vuksu kako popravlja kampanjolu sa čekičem od 5 kila. Mislim da bih mogao pronaći i Boxove  telefonce postrojene jedan ponedjeljak u jutro. Možda i Čapina, Perkovića i Purgera kod kilovatne. Pa ak koga zanima....
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter

Broj komentara : 27
Član od : 2014-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   25.05.15 22:39

@berper (citat):
Pozdrav svima. Mislim da imam neke slike iz ove kasarne. Vuksu kako popravlja kampanjolu sa čekičem od 5 kila. Mislim da bih mogao pronaći i Boxove  telefonce postrojene jedan ponedjeljak u jutro. Možda i Čapina, Perkovića i Purgera kod kilovatne. Pa ak koga zanima....
Pozdrav za berpera od kasupovica iz vel.kladuse i ja sam isto premanturac mart 89- 90 vuksa ja sa mnom cepao strazu bio mornar,capina znam moj klasic prava ljudeskara ostao mi je u velikom sijecanju, perkovic milan je meni bio desetar iz gospica dali mislis na toga, a sijcam se purgera iz zagreba dubravko bilbija dali je to taj  ja sam bio relejac volijo bi da postavis te slike sto imas od kasarne i telefonce da vise popricamo o tom vojnickom zivotu ziv bio pozdravv.
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   26.05.15 6:41

Pozdrav kasupovicu. Nisi li ti jedno vrijeme bio u kuhinji? Kasupović Mustafa Mučaći. Mislim da te tako zvao Haki Krasnići. Perković se zove Ivica i iz Sinja je. Stavit ću i slike. Polako. Znaš da je zabranjeno bilo slikati. Hoćeš da mi se pojavi Stameni ili kapetan Janković pa da moram na raport. Inače, ja sam septembarac, došao sam poslije tebe.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   28.05.15 23:18

Pozdrav berper tvoje ime ne znam tacno jedno vrijeme sam bio u kuhinji i moj veliki prijatelj krasnici haki mene je tako zvao Ivica iz sinja poznavao sam ga bio krupan zabranjeno jes bilo slikati zato sam te zamolijo da stavis slike sto se tice stamenkovica porucnika i jankovica dobro sam ih poznavao sto se tice ostalog sve sto te interesuje mozes me pitati mozemo puno toga komentarisati zivijoo.
Na vrh Go down
mr.wolf
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   03.06.15 11:39

@kasup (citat):
@berper (citat):
Pozdrav za berpera od kasupovica iz vel.kladuse i ja sam isto premanturac mart 89- 90 vuksa ja sa mnom cepao strazu bio mornar,capina znam moj klasic prava ljudeskara ostao mi je u velikom sijecanju, perkovic milan je meni bio desetar iz gospica dali mislis na toga, a sijcam se purgera iz zagreba dubravko bilbija dali je to taj  ja sam bio relejac volijo bi da postavis te slike sto imas od kasarne i telefonce da vise popricamo o tom vojnickom zivotu ziv bio pozdravv.
 Stavi slike čim prije. vuxa
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   03.06.15 16:39

Na putu sam do utorka. Pronašao sam ih doma i samo da napravim scanove i vračam te dvadeset i koju godinu unazad
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   09.06.15 14:20

Pojma nemam kako da ih stavim. Što god sam probao ne ide. Ima tko kakav savijet?
Na vrh Go down
vojniks
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2012-05-20

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   09.06.15 14:55

@Max Blitz (citat):
Krajem prošlog mjeseca na vojnom poligonu rta Kamenjak u Premanturi održana je međunarodna vojna vježba "Štit 2015".

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/283327/Default.aspx

Ovo je točan položaj na kojem sam bio i navodio bateriju na dolazak aviona.  PVO 1990 god čitave  5 vojne oblasti bile su na logoravanju i vježbanju, bila je i jedinica brdske brigade Kranj, čini mi se između 4i5 mjeseca.Navodno je  6 američka flota bila u blizini.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   10.06.15 16:35

Za berpera i kasupa .  Jel Janković i u vaše vrijeme nosio kapu titovku umjesto šapke ali uvjek baš uvjek?
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   10.06.15 21:50

@more6 (citat):
Za berpera i kasupa .  Jel Janković i u vaše vrijeme nosio kapu titovku umjesto šapke ali uvjek baš uvjek?
Kao prvo pozdrav za more6 od kasupa za kapetana kasarne jankovica da ti odgovorim i moje vrijeme dok sam sluzijo u premanturi nosijo je titovku umijesto sapke posto si mi postavijo pitanje mogu ti tacno odgovoriti da je i tad to bilo dobro si to uocijo a puno si stariji od mene jer vidis puno se stvari nije promijenilo ni nakon 5 godina ti si sluzijo 1985 a ja 1990 godine.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   19.06.15 2:46

Premantura 1971.

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   22.06.15 9:47

Janković je i 1984.g.bio kapetan tu se nije ništa promjenilo jedino on nije u moje vrijeme bio komandant kasarne.Znao je mjenjati komandanta ,pa ga je kasnije i naslijedio.Neznam dali znaš da je nakon Jankovića komandant kasarne bio Kanurić Slobodan (vjerojatno i posljednji)
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   24.06.15 16:37

Janković i Kanurić su bili u moje vrijeme kapetani prve klase. Kada je Kanurić bio dežurni oficir obavezno je nosio papovku u dežuranu i držao je ispod kreveta. Često sam bio pomoćnik dežurnog pa znam.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   24.06.15 19:36

Zasto bas PAP a ne AP? vojnik
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   24.06.15 21:20

Ne znam, ali ju je jako volio Imao ju je zaduženu i mislim donosio od kuće kad je bio dežuran. S njim sam slabo razgovarao. I kad smo išli na gađanje išao je s nama i gađao iz te PAP-ovke. Navodno jako dobro.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   26.06.15 7:03

Kanurić je bio komandir moje čete (telegrafisti,teleprinteristi)doživljavao sam ga kao vrlo službenu osobu predanu svom poslu.Ne pretjerano strog ali u odnosima sa vojskom isto kao i svojim podređenim oficirima,razlike nisam vidio.Slobodan Kanurić dnas živi u Somboru,u penziji je.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   12.07.15 23:25

Logorovanje kod Premanture '70 ili '71.

Na vrh Go down
kurir 71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-08-21

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   21.08.15 12:28

zdravo još jedan broji uspomene na premanturo. Vp 6766/3 relejac gen.90/91
možda se neko sjeti kurira kod kap. jankovića.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   19.04.16 19:47

@vojniks (citat):
Ovo je točan položaj na kojem sam bio i navodio bateriju na dolazak aviona. PVO 1990 god čitave 5 vojne oblasti bile su na logoravanju i vježbanju, bila je i jedinica brdske brigade Kranj, čini mi se između 4 i 5 mjeseca.

Na rtu Kamenjak je i dalje živo. Vježba 'Štit 2016' ovih dana.

Na vrh Go down
mr.wolf
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   24.06.16 18:39

@berper (citat):
Pojma nemam kako da ih stavim. Što god sam probao ne ide. Ima tko kakav savijet?
berper jesi ti Pervan Berislav?  vuxa
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   Today at 1:52

Na vrh Go down

VP 6766 Premantura
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» VP 6766 Premantura