FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

TRAŽIM DRUGOVE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   14.01.14 22:28

Traži se NIKOLIĆ MILOVAN zvani Mišo,negdje iz okoline Zrenjanina.Decembarska klasa 1988/89,Priština pa Prizren.
Na vrh Go down
mura
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-02-13

KomentarNaslov komentara: Prosim za pomoč   13.02.14 8:25

Pozdravljeni!

Nov sem na tem forumu. Prosim za pomoč, če lahko kdo pomaga. Vojaški rok sem služil v letih od  marca 1967 do marca 1969 v mornarici kot ladijski motorist. Najprej 5 mesecev v Puli in potem ves čas na komandni ladji Kozara v Novem Sadu.
Iščem svojega velikega prijatelja Krstin Nikolo, ki je pred odhodom v JLA delal v Kikindi v podjetju Toza Markovič kot strojnik. Leto in pol sva bila skupaj na Kozari in res velika prijatelja, ki naju je potem usoda razdružila in nikoli nisva več vzpostavila kontaktov. Če je moj dragi prijatelj Nikola še živ, bi bil zelo vesel, če uspema vzpostaviti stike vsaj preko interneta in telefona. Verjamem, da bi bil tudi on zelo vesel.

Če kdo od članov tega foruma ima možnost kaj zvedeti o njem, bi bil zelo hvaležen. Mogoče ga celo kdo pozna ali pozna njegove otroke.

Hvala za vaš trud in prijaznost in še enkrat prav lep pozdrav vsem! Nestrpno bom pričakoval kakšno dobro informacijo.

Na vrh Go down
mura
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.02.14 9:07

Da kakšnim očem ne uide, bom sedaj, ko sem pregledal forum in se malo bolje znajdem, objavil še tukaj:

Pozdravljeni!

Nov sem na tem forumu. Prosim za pomoč, če lahko kdo pomaga. Vojaški rok sem služil v letih od  marca 1967 do marca 1969 v mornarici kot ladijski motorist. Najprej 5 mesecev v Puli in potem ves čas na komandni ladji Kozara v Novem Sadu

Iščem svojega velikega prijatelja Krstin Nikolo, ki je pred odhodom v JLA delal v Kikindi v podjetju Toza Markovič kot strojnik. Leto in pol sva bila skupaj na Kozari in bila res velika prijatelja, ki naju je potem usoda razdružila in nikoli nisva več vzpostavila kontaktov. Če je moj dragi prijatelj Nikola še živ, bi bil zelo vesel, če bi nama uspelo vzpostaviti stike vsaj preko interneta in telefona. Verjamem, da bi bil tudi on zelo vesel.

Če kdo od članov tega foruma ima možnost kaj zvedeti o njem, bi mu bil zelo hvaležen. Mogoče ga celo kdo pozna ali pozna njegove otroke.

Hvala za vaš trud in prijaznost in še enkrat prav lep pozdrav vsem! Nestrpno bom pričakoval kakšno dobro informacijo. Opravičujem se, ker pišem v slovenščini in upam, da boste napisano razumeli, ker srbohrvaščina mi res več tako dobro ne gre kot nekoč. Leta pač naredijo svoje.

Na vrh Go down
mura
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.02.14 9:13

@panon (citat):
Ne mogu nikako da nadjem drugara iz vojske imenom Žganjar Jože iz Rakičana kod Murske Subote Slovenija.Ako neko nešto zna o njemu?????

Pozdravljen kolega!

Napiši kdaj sta služila vojaški rok in kje????? Mogoče ti bom lahko kaj pomagal. Prebivam relativno blizu Rakičana in se bom odpeljal tja ter skušal kaj več izvedeti.

Mura

Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   17.02.14 14:50

Tražim drugove iz v.p. 3262-Kragujevac..1985/86..5 srednja samohodna raketna baterija,februarska klasa
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   17.02.14 15:03

@ivanino (citat):
Tražim drugove iz v.p. 3262-Kragujevac..1985/86..5 srednja samohodna raketna baterija,februarska klasa

Ivanino otvori novu temu u Srbiji ovako:KRAGUJEVAC v.p.3261 god.1985/86
Jednostavno je puno preglednije i prije će netko uočit nego ovako,a samim time nastavljaš gdje si bio,što si radio,postavljaš slike i sl.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   17.02.14 17:12

@ivanino (citat):

Pogledaj i ovu temu, možda ti se uklapa:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t225p15-kragujevac-kasarna-radomir-putnik
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   18.02.14 23:13

@mura (citat):
@panon (citat):
Ne mogu nikako da nadjem drugara iz vojske imenom Žganjar Jože iz Rakičana kod Murske Subote Slovenija.Ako neko nešto zna o njemu?????

Pozdravljen kolega!

Napiši kdaj sta služila vojaški rok in kje????? Mogoče ti bom lahko kaj pomagal. Prebivam relativno blizu Rakičana in se bom odpeljal tja ter skušal kaj več izvedeti.

Mura

Vojni rok smo sluzili u Skopju klasa mart 87,,,rod ABHO izvidjaci...VP 1228/4....komandir cete nam je bio kapetan Petrovic Zarko

Na vrh Go down
duletuzla84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-01-18

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   20.02.14 1:29

TRAZIM DRUGOVE SA KOJIMA SAM SLUZIO VOJNI ROK U TUZLI 84/85, BILI SMO AVGUSTOVSKA KLASA 1984 VP 4041/21 LPA 20mm/3 ( protivavonci) . SLUZILISMO U KASARNI HUSINSKI BUNA. .............CIRIKOVIC MIRSAD 1965 GOD IZ NIKSICA ,MOZDA SE ODSELIO U AMERIKU ILI KANADU               IDZAN JOSO 1965 GOD IZ IVANjSKE KOD BANJE LUKE 1984 PRE VOJSKE RADIO NA ZELEZNICI U LJUBLJANI A MOZDA JE I POSLE 1985 GOD.                                                                       PAVIC MIROSLAV   MIRO     MISLIM   DA JE 1961 GOD.  IZ SUKOSANA KOD ZADRA. KOLIKO SE SECAM  U SUKOSANIMA IMA DOSTA PAVICA PA NJEGOVU PORODICU ZOVU KRASONJE.                          MOJE IME JE RADJENOVIC DUSKO IZ VOJVODINE SAM OKOLINA NOVOG SADA. MOLIO BI AKO NEKO OVO PROCITA A POZNAJE OVE MOJE DRUGARE NEKA MI SE JAVE ILI POSALJU PORUKU  MOJA POSTA ili moze preko foruma

duletuzla84: komentar modifikovan dana: 20.02.14 23:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   20.02.14 9:10

Voleo bih da mi se jave moji prvi desetari Predrag i Nenad Milekić, generacija mislim decembarska '80, komandiri 1. i 2. odeljenja u 1. vodu 3. plč Tolmin, a isto tako i komandir 3. od i mitr. od čijih imena ne mogu da se setim
Na vrh Go down
MIKI_LJ_84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-02-22
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Traži se drug Toni Spasevski - Gubavica/Mostar VP 7394/14 - 1984   24.02.14 10:53

Moj drug Aleksander Jerant iz Litije (Slovenija) želi pronaći druga Tonija Spasevskog iz Ohrida (Makedonija), s kojim su zajedno bili u JNA 1984 godine u Mostaru, tačnije na Gubavici.

Ako netko ima neku informaciju o njemu ili nekome, tko bi mogao imati informacije o Tonije, neka se javi ovdje.

Hvala puno in pozdrav svim bivšim vojnicima!
Na vrh Go down
Bobo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-02-26
Dob : 48
M(j)esto sisak

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   26.02.14 12:38

Sluzio sam vojni rok u Stipu klasa mart88 tenkista T34desetar komandir voda mi je bio Kurtalic Naser i Jankovic Milorad vodnici 1klase ,komandir cete bio je kapetan 1klase Miroslav Cvetkovic a komandant bataljona major Vanco Dimiskovski tad u to vreme komandant kasarne je bio potpukovnik ili pukovnik Ratko Mladic bese red rad i disciplina jedno iskustvo nezaboravno secam se nekih imena ,Danilo nadimak Daco slovenac neznam prezime Jelenko Trivalic,Jovanic Zeljko ,Coric Dobrasin,Bjeletic Miodrag,Pupovac Dragan,Skrielj Hafiz,Aca,Aleksandar iz Kragujevca neznam prezime imao devojku Slavicu samo je o njoj pevao po tom ga pamtim zatim Horvat Zeljko iz Zagreba pamtim jos dosta likova ali sam imena zaboravio pa ako neko procita ovo mozda se seti jos nekih imena hvala i veliki pozdrav za sve martovce.
Na vrh Go down
fant 79
Gušter
Gušter

Član od : 2014-01-29
Dob : 55
M(j)esto Demir Kapija

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   28.02.14 18:51

Trazim druga iz metlike kod novo mesto slovenija zove se Kapusin Joze bili smo u vojsci u Boris Kidric Ljubljana od decembar 1979 do juli 1980.

Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   03.03.14 23:51

vojničina 
@lacoš (citat):
Slovenac ako napišeš kad i gdje si služio možda bude malo lakše,ali nije lako pronaći ljude,ipak smo bili velika zajednica.

Evo konacna nadjena Vojnicka knjizica  početak V.p 3215/24 Bileća,onda V.p 9968/4 Visoko i na kraju 8817/7 Sarajevo
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   04.03.14 11:55

@fant 79 (citat):
Trazim druga iz metlike kod novo mesto slovenija zove se Kapusin Joze bili smo u vojsci u Boris Kidric Ljubljana od decembar 1979 do juli 1980.

Informacije
Kontaktna oseba: Jože Kapušin
Na vrh Go down
zonta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2012-11-01
M(j)esto niš

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   04.03.14 13:09

kadetnica maribor 1984 januar MPOABaterija raketaš javite se drugovi
Na vrh Go down
ravangrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-03-19

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   19.03.14 18:46

Tražim drugove iz Šapca ,kasarna Mika Mitrović Jarac,preko puta mačvinog stadion.Ja sam Djura Nastasić iz Sombora,bio sam vozač samohotke,došao sam iz Benkovca u Šabac.Tu sam se upoznao sa Josipom Grgurićem iz Rijeke,Dragan Bogdanović iz Bajine bašte,Milorad Stanojević iz Beograd ali je živeo u Minhenu sa majkom.Ako ima nekoga da zna za njihneka mi se javi.služili smo 1981/82 u {apcu.Ja sam bio aprilska klasa 8Pozdrav svima..
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   19.03.14 18:54

ravangrad,dobro dosao na forum. Nadam se da ce se neko javiti sa informacijama, mozda je potrebno neko vreme.Tvoj post je modifikovan (uklonjen je br. telefona posto objavljivanje telefona javno na forumu nije praksa). Postoji mogucnost privatne prepiske u koju niko nema uvid.

dpuric: komentar modifikovan dana: 11.04.14 20:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Aco Micic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-07-16

KomentarNaslov komentara: Kumbor 1983-1984. Ako se neko prepozna, neka se javi.   01.04.14 9:50

Kumbor 1983-1984. Ako se neko prepozna, neka se javi.

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   11.04.14 19:52

TRAZIM DRUGOVE IZ VOJSKE KNIN 91.mart.vojna policija-cot.a POSEBNO MOG NAJBOLJEG DRUGA SAHUDINA 72.godiste IZ SAPNEI MOLIO BI NEKOG DA MI JAVI AKO NEKO ZNA ZA NJEGA!!!!!!!!!!!!!
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   15.04.14 18:30

da li ima nekog iz okoline zvornika ?mozda zna nekog iz Sapne od Muminovic?
Na vrh Go down
ravangrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-03-19

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   15.04.14 19:17

Nije moguce da se niko ne javlja iz 1981. aprilska klasa Benkovac samohodna baterija 3. Kapetan Janko Djurica,porucnik Čobović,bilo je tri voda oko 200 vojnika,valjda će neko da vidi ovu poruku,ja sam posle obuke bio u komandi stana,držao sam vojnički klub.Pozdrav svim forumašima od Djure iz Sombora.
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   16.04.14 14:08

pogledaj u forum benkovac
Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-02-11

KomentarNaslov komentara: Tražim kolegu iz Armije    24.04.14 10:22

Dobar dan moje ime je Marijan, služio sam u auto četi u Kičevu 1982, htijo bi naći svoje drugove ako ih ima ovdje?
Sjećam se Radaković Rajka, Aritonovića...
Molim vas ako ste prisutni odje da mi se javite...

Pozdravljam VAs
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.04.14 10:48

Dobrodošao Medved  cheers