FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

TRAŽIM DRUGOVE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
more6
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   27.04.14 1:25

@ravangrad (citat):
Nije moguce da se niko ne javlja iz 1981. aprilska klasa Benkovac samohodna baterija 3. Kapetan Janko Djurica,porucnik Čobović,bilo je tri voda oko 200 vojnika,valjda će neko da vidi ovu poruku,ja sam posle obuke bio u komandi stana,držao sam vojnički klub.Pozdrav svim forumašima od Djure iz Sombora.

Želim ti mnogo sreće sa nadom da će ti se netko javiti.Ja sam u Puli bio služio u četiri kasarne,upoznao bezbroj oficira i kolega ali nažalost još nisam sa nikim uspostavio kontakt.Možda se netko i javi a to i tebi želim.

Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.05.14 9:34

Dali se neko sjeća vojnika Medved Marijan, Skenderović Josip, Pavlina Zvonko, oni su bili u Makedonije negdje 1983 do 1986?
Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.05.14 9:35

DAli se neko seća rezervnog oficira jugoslovenske narodne armije Dančulović Marijan, kasnije je prešao u ZNG u Hrvatskoj u vreme rata?
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba

Broj komentara : 128
Član od : 2012-12-03

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.05.14 17:13

Odakle je isti???gdje je služio JNA, završio ŠRO, ako znaš, zvuči mi poznato!!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   16.05.14 12:02

Drugari, ako bi mi neko mogao da nadjem druga iz vojske imenom Tasevski Kosta rodom iz Mostara(na slici treci s leve strane)Bio je vezista pri ceti ABHO 1228/4 u Skopju(kasarna Djorce Petrov),martovska klasa87-dme godine.Obuku je zavrsio u kasarni Marsal Tito u Skopju,pa se nakon toga vratio u nasu cetu.Do kraja vojnog roka bio je kurir u komandi bataljona kod pukovnika(mislim da je bio pukovnik) Lazarevica  tada komandanta ABHO bataljona.Jos jedna informacia....mozda ce pomoci.....blizu kasarne je imao neke rodjake ,pa smo par puta isli tamo na kafu....

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   26.05.14 10:28

@panon (citat):

Drugari, ako bi mi neko mogao da nadjem druga iz vojske imenom Tasevski Kosta rodom iz Mostara(na slici treci s leve strane)Bio je vezista pri ceti ABHO 1228/4 u Skopju(kasarna Djorce Petrov),martovska klasa87-dme godine.Obuku je zavrsio u kasarni Marsal Tito u Skopju,pa se nakon toga vratio u nasu cetu.Do kraja vojnog roka bio je kurir u komandi bataljona kod pukovnika(mislim da je bio pukovnik) Lazarevica tada komandanta ABHO bataljona.Jos jedna informacia....mozda ce pomoci.....blizu kasarne je imao neke rodjake ,pa smo par puta isli tamo na kafu....

Gledam ovu sliku i za trenutak pomislim da je snimljeno u Štipu... Identičan ulaz u hodnik sa stepeništa (ovo je kao i u mojoj četi, poslednji sprat), gelenderi, čak i boja zidova. Neverovatno.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   26.05.14 10:56

I još nešto, ovde nađoh jednog druga, ali ne iz JNA već sa radne akcije, ORA Kragujevac 83... To je Mikula 67. Pozdrav za sve akcijaše koji su ovde, ima ih dosta, neke sam prepoznao sa brigadirskog foruma, ali nisam sa njima bio na ORA.
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1285
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   26.05.14 11:25

@Kaplar M (citat):
I još nešto, ovde nađoh jednog druga, ali ne iz JNA već sa radne akcije, ORA Kragujevac 83... To je Mikula 67. Pozdrav za sve akcijaše koji su ovde, ima ih dosta, neke sam prepoznao sa brigadirskog foruma, ali nisam sa njima bio na ORA.

Veliki pozdrav Kaplare  cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   31.05.14 22:42

Iščem kolege iz Kranja klasa junij 1987 četa veze ,ker smo se po obuki izgubili,pravkar našel ta forum ,slike in vse spomine pa je zgorelo v požaru.

lp.
Jaroš
Na vrh Go down
marujan sm
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-09-23
Dob : 52
M(j)esto sremska mitrovica

KomentarNaslov komentara: tražim drugare   23.09.14 20:56

pozdrav  svima..
tražim drugare iz Požege u  vojsci smo bili  klasa 85/85 maj  na Lastovu ,minobacački vod 120mm
Gugić Davor
Ilić Ivica
Dražetić Jerislav
Bihorac Enver ( Kenda) N.Patar
Stojanović Nevenko (BiH)
 ja  sam  Ifiju Marijan
salutiranje
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   23.09.14 21:02

Pozdrav i dobrodošao!!
Vjerujem da ćeš pronaći kojeg starog druga a za to vrijem uključi se malo i u raspravo ima tu drugih zanimljivih tema!!!

Gušter
Gušter

Član od : 2014-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   23.09.14 21:41

posto sam se tek registrovao na forum zeleo bih znati gdje je vojnik Dragan Ceprnja iz Pacetina kod Vukovara sluzili smo zajedno u T.Uzicu 1988/89 vp 9935/14.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.09.14 7:52

Čato dobrodošao na forum.
Malo se strpi,nije jednostavno pronači druga sa službovanja.Uključi se na forum i možda bude sreće Very Happy

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.09.14 17:06

@cetni evidenticar/ cato (citat):
posto sam se tek registrovao na forum zeleo bih znati gdje je vojnik Dragan Ceprnja iz Pacetina kod Vukovara sluzili smo zajedno u T.Uzicu 1988/89 vp 9935/1
potraži ga.....Pačetin je malo mjesto.....

Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.09.14 21:12

Naletih na ovu temu pa da tražim i ja i ako sam se već javljao u temi ŠRO ZA Zadar.

Klasa okt 77 maj 78 k-dir baterije kapetan Sredojević Dragan, k-dir I pitomačkog voda ppor Milenković
Bilo nas je iz cele Jugoslavije od Tetova, preko Kragujevca, Beograda, Vršca, Slavonije, Zagreba, Gospića i nekoliko pitomaca iz Ljubljane.

Ja sam sa sedmoricom vodnika mesec dana pre kraja obuke prebačen na kurs stranaca (od 01.04.78) i ostao do kraja septembra u Zadru.

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   12.02.15 0:48

Zna li neko druga pukovnika Vuksanovića ili mu je čak drug?

Ako je tako onda je i moj drug. Drug je od druga moga oca i moj drug, pa najmanje častim u kantini u tom slučaju.  cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2015-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   20.02.15 16:50

Također vrlo dobra tema Trazim drugove Evo ja bih za ovo javljanje napisao dvojicu drugara koje trazim  koji su bili samnom u vojsci u Prokuplju -inzinjeriji VP 8147-5 1985-86 Ja sam bio vozac te trazim druga Halilovic Emina također bio vozac stigao samnom iz Kiceva u Prokuplje u prekomandu on je  iz Živinica Bisinska 158 kod Tuzle    te druga mlađeg po klasi bio majac 85 Tosic Dusko Lipovice 43 Priboj kod Lopara kako mi je ostavio svoju adresu Ako bi Dusko koji slucajem procitao ovo da ga trazim samo neka se sjeti svoga druga sviraca sa kojim je postao blizak kroz pjesmu u vojsci a njegov redosljed pisanja u moj spomenar iz JNA je bio seti se druga  pjevaca kroz pjesmu smo postali bliski prijatelji....Ako ih tko pozna neka se javi Posto je tema TRAZIM DRUGOVE mislim da je zanimljivo i ovo da spomenem ja sam radeci na telefonskoj centrali sada bivse tvrtke mogao sto se kaze zvati kuda sam  zelio tako sam te godine   prije NATO sto je bombardovao Srbiju u nekih 2-3 mjeseca konstantnog zvanja iz dana u dan imao sam vremena uspio uspostaviti kontakt dakle CUTI  se sa nekih 23 druga koji su bili samnom u vojsci ..gotovo iz svi republika ih je bilo  bivse drzave  Jedino sa niti jednim nisam uspio iz Slovenije iako ih je bilo trojica  Mozda ce netko citajuci ovo  reci da nisam normalan ali imao sam ludu zamisao da pokusam  dogovoriti mjesto da se nađemo na okupu Tada poslije  je bilo ono NATO bombardiranje po Srbiji Kasnije sam shvatio da to vjerovatno nebi bilo izvedivo samim događanjima tada na tlu bivse drzave Mozda sam trebao a mozda nisam ovo napisati ali nekako se uklapa u ovu temu i zato su mi sada ova dva drugara prva da probam doci do njih nekih informacija o njima  da se cujemo a onda ako Bog da idemo druge traziti mada ako se netko nađe citajuci ovo a bio je  u Prokuplju  u vojsci slobodno  neka se javi zato je ova stranica i ovaj forum Pozdrav
Na vrh Go down
Nusret Imsirovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-12-05

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   22.02.15 22:06

trazim drugove iz JNA zamolio bih ako neko poznaje dolje navedene da mi javi
Kurtišovski Ćenazija (Kičevo)
Omerović Kadraga   (Teočak)
    OKTOBARSKA 82god.
Mujanović Muhamed (Tojšići kod Tuzle)
Panić Mika               (Špionica kod Srebrenika)
bio sam sa njima na odsluženju vojnog roka:
Vojno-civilni aerodrom Pula 1982/83
VP8868
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2014-12-29
Dob : 47
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   30.03.15 16:02

Ja sam dosta prijatelja iz JNA nasao na Facebooku, a inace ovom forumu malo fali reklame. Sasvim slucajno sam naisao na njega, da se malo vise zna za njega lakse bi se i ljudi povezivali.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

Broj komentara : 40
Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   31.03.15 8:01

@jole1972 (citat):
Molio bih pomoč!!

Dali se netko sječa vojnika Penava Vedad??
Bio je decembarska klasa 90/91 u južnoj kasarni u Vipavi!!
Zahvaljujem se na bilo kojoj informaciji!!
ja sam bio u juznoj kasarni u Vipavi ali 1986.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   02.04.15 23:46

Poštovani drugovi da li neko možda zna:Salčin Amir,Balentič Ivan i Račić Amer svi iz Sarajeva služili mo zajedno u Grosuplju 1984 God.Hvala...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   03.04.15 0:02

I ja mnoge trazim ali za sada nema uspjeha kao da su u zemlji propali,ali idemo dalje novi dan nova nafaka i sansa.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: Tražim drugove   06.04.15 23:16

Zna li možda neko Živkovič veljko iz Kolašina,Juskovski Bajram iz Struge,Ratkovič Neđo mislim da je iz Podgorice,Imeri Amadan,Ljuši Ljiman sa kosova,Šejapi Muzafer imao je slastičarnu "SPORT" u Zagrebu,Prco Ante negdje oko Vinkovaca svi smo služili zajedno u Ljubljani ili Grosuplju pa ako neko zna nešto  njima molim da mi javite.Hvala...
Na vrh Go down
millian55
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   11.04.15 12:50

God. 1974./75 sam služio vojsku u Valjevu. Komandant kasarne je tada bio potpukovnik Vuksanović Božidar i ako je to ista osoba bio je ljudina prema meni i ima pozdrave od Milana iz Rijeke (mislim da su mu sinovi rođeni u Ri). Interesira me gdje je bio u službi nakon Valjeva i koliko godina ima danas? Ako netko ima inf.molim da javi. Hvala Smile
Na vrh Go down
Miso Loznica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   11.04.15 23:46

Ima li na forumu neko ko je sluzio JNA u Sarajevu u kas.Slavisa Vajner Cica vp 5327/6 ceta veze?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   Today at 5:40

Na vrh Go down

TRAŽIM DRUGOVE
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Penava Vedad
» TRAŽENJE VP u Kumboru 63/65 na patrolcima