FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

TRAŽIM DRUGOVE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Miso Loznica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   11.04.15 23:49

Zaboravih napisati oktobarac 83.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   12.04.15 18:18

Tražim kolege, drugove i prijatelje koji su bili na odsluženju vojnog roka 01/1987 do 04/1987 godine u VP 6565/14 vozači OIA BRDM 2 u Banja Luka Zalužani
Na vrh Go down
goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2015-03-20
Dob : 51
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.04.15 11:30

@božo (citat):
alo alo,
Vidim da je ovdje vrlo malo ljudi koji su služili u Borisu Kidriču,a posebno u V.P. 2480. Ali nema veze, mislim da ću i dalje biti redovit posjetitelj ovog foruma.
Volio bi naći nekoga od svojih bivših kolega sa kojima sam ovdje služio, i nadam se da će naletiti netko meni ovdje poznat.
Zvuče li kome poznata ova imena :
- Mario Simon - Đakovo
- Almir Karahodžić - Jelah BiH
- Radojica Pejanović - Zavidovići
- Senad Šuta - Mostar
- Mladen Pavić - Vinkovci
- Mićo Galić - Čelarevo
- Laslo Zlatimir - Sombor
- Zoran Janković - Loznica
- Luka Marinac - Gospić
- Željko Radaković - Podgorica
- Leonardo Klešković - Dubrovnik
- Željko Korpar - Zagreb
- Zoran Vagić - Beograd
- por. Milorad Živković
- Marko Vezmar - Beograd
- Saša Kučeković - Osijek
- Zoran Rožman - Ivanec
- Brdar - Zagreb, Sesvete

To su samo neki koji su mi trenutno pali na pamet a sa kojima sam služio rok u Ljubljani.

Zna li tko što o njima ?????

Lp

Mario Simon je do prije godinu-dvije imao trgovački firmu u Đakovu, Petra Preradovića 170.
Na vrh Go down
goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2015-03-20
Dob : 51
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   13.04.15 11:42

@Zoran108 (citat):
Ja sam dosta prijatelja iz JNA nasao na Facebooku, a inace ovom forumu malo fali reklame. Sasvim slucajno sam naisao na njega, da se malo vise zna za njega lakse bi se i ljudi povezivali.
Od mene si dobio plus jer si me pretekao svojim odgovorom.
I ja sam nekoliko svojih klasića pronašao na FB. Potpuno se slažem i sa napomenom za reklamu. S time da sam ja upravo ovaj forum preporučio svojim prijateljima iz JNA na Facebooku. Što nas se više pridruži, lakše ćemo se pronalaziti Smile
Na vrh Go down
belanji
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-08-16
Dob : 50
M(j)esto VOJVODINA

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.06.15 16:50

TRAŽIM FEBRUARCE 85-86 TITOGRAD VOJNA POLICIJA VP 2939/32 Radošević Jozo Brčko Jurčević Vinko Split Robačer Ivan Slovenija Preglej Ivan Slovenija Jusufbegović Adis Mostar Milev Ljupčo Makedonija Janevski Tome Mogila-Bitola Miler Jozef Bela Crkva Lazović Duško Bijelo Polje Vukmanović Rade Crna Gora Voinović Radoslav Crna Gora Mihajlović Duško Danilovgrad Miladinović Živko Srbija Šabić Nermin Bosna Đumić Nenad Banja Luka Stevanović Goran Bratunac Jelavić Kruno Dalmacija i sve koje se nisam setio iz te generacije prošlo je 30 godina čisto dal smo živi.................POZDRAV                                    
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   27.06.15 22:11

[quote="ludi slovenac"]Ja vec dugo vremena trazim drugove iz ARMIJE.
Posebno bih volio ako neko zna za Dragana Pavlovića  iz  iz Sarajeva [b]Vp 9968/4[/b].U civilstvu je bio radnik republičkog mupa iz Sarajeva.
Kad sam poslednji put zvao u njegov sta neka zena se javila i rekla mi je,da se je odselio u Ameriku ali ja joj bas ne verujem.
Uspelo mi je naci Bujla Mirkovu zenu i ona kaze,da je u Njemackoj,kde ima gradjevinsku firmu.
Trazi se i Predan Roman iz Maribora ako cita ovo nek se javi ili ovde ili na Fb

Bili smo skupa u Visokom kod Sarajeva a posle prekomande me je posetio Dragan u Maršalki ,dok sm bio več pozadinac.[/quote]
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   06.07.15 17:19

Volio bih saznat da li se na forumu pojavljuje netko tko je služio 1985/86 godine Pločama tada Kardeljevo u  16 minolovačkom divizionu odredu velikih minolovaca a poglavito na minolovcu ML 151 Vukov klanac pod komandom pbb Jefte Blagojevića. Klasa smo bili 80 zadnja što je služila 15 mjeseci.
Lijep pozdrav svima!
Na vrh Go down
belanji
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-08-16
Dob : 50
M(j)esto VOJVODINA

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   06.07.15 18:10

Jozo i ja sam bio generecija 85/86 februarac u Titogradu a imali smo skraćenje vojnog roka 45 dana znači 13.5 meseci nije valjda da vi to niste imali........................................
Na vrh Go down
Brajo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-07-09

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   09.07.15 17:20

Pozdrav Svima!
Ja nisan sluzija JNA al mi je brat bija i GARDI siječanj 1983
I tija bi ga ako uspijen iznenadit tako da mu pronađem frenda iz vojske znan samo da su ga zvali Smederevac i cini mi se da mu je ime Dragan.
Brat mi se zove Josip Ćaleta iz Šibenika zvali su ga Šime.
Znači klasa 83-će Kasarna Maršalka

Ako mi ko moze pomoći nek se javi 

Pozz svima
Na vrh Go down
gardista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-04-18
Dob : 46
M(j)esto Hr.Kostajnica

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   12.08.15 12:46

Trazim drugove,vojna policija Avala 4795/7-6 decembar 88/89,ako ima neko nek se javi ili Dedinje ista klasa 1 crta VP oklopni transporteri,pozzzzzzz
Na vrh Go down
http://milehund70@gmail.com
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   12.08.15 13:12

@Jozo Trklja (citat):
Volio bih saznat da li se na forumu pojavljuje netko tko je služio 1985/86 godine Pločama tada Kardeljevo u  16 minolovačkom divizionu odredu velikih minolovaca a poglavito na minolovcu ML 151 Vukov klanac pod komandom pbb Jefte Blagojevića. Klasa smo bili 80 zadnja što je služila 15 mjeseci.
Lijep pozdrav svima!
Drug minolovac je clan ovog foruma. Probaj da ga kontaktiras. Ili na temi Kardeljevo - Ploce.

Miša64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-08-17

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   17.08.15 22:31

da li ima neko iz vp 2386 skoplje kasarna marsal tito klasa februar 85
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   18.08.15 20:48

Ovde traži ako se ko prepozna  bounce

farmer3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-09-16

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   22.09.15 18:11

Pozdrav drugovi,
tražim frendove iz Kasarne u Bohinjskoj Beli, u Sloveniji iz klase decembar/prosinac 1990.g. pa ako netko ima nekih podatak, bio bih zahvalan.
Na vrh Go down
Zemce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-07-18

KomentarNaslov komentara: Neke sam pronashao, ostale jos trazim ..    08.10.15 14:09

Pozdrav svimai recite im da ih trazim: Mazurkijevic Dragan, Arezina Dragisa, Masulovic Aleksandar, Davor Miklulic, Sekulic Goran, Ristic Milan, Prcic Savo, Kahrimanovoc Azem, Kiro Radevski, Zavirov Venci, Kapsarov Risto, Vulin Sinisha, Renato Gojkovic, Hlede Roko, Bedri Avdijaj, Jovanovic Dragan, Jovanovski Dragan, Odzak Ivica, Pusic Vladimir, Turkic Enver, Perkec Zdenko, Mujazinovic Adem,Lekovski Zoran, Dusko Cjorovic, Zoran Drakulic, Predrag Jovanovic, naseg cjate razvodnika Braneta i ostale dzombe .. .. 

I nasu doktorku pozdravljam koje sam vise puta gnjavio zbog jedne opasne dijagnoze ,,bs,,
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   08.10.15 23:29

@Zemce (citat):
Pozdrav svimai recite im da ih trazim: Mazurkijevic Dragan, Arezina Dragisa, Masulovic Aleksandar, Davor Miklulic, Sekulic Goran, Ristic Milan, Prcic Savo, Kahrimanovoc Azem, Kiro Radevski, Zavirov Venci, Kapsarov Risto, Vulin Sinisha, Renato Gojkovic, Hlede Roko, Bedri Avdijaj, Jovanovic Dragan, Jovanovski Dragan, Odzak Ivica, Pusic Vladimir, Turkic Enver, Perkec Zdenko, Mujazinovic Adem,Lekovski Zoran, Dusko Cjorovic, Zoran Drakulic, Predrag Jovanovic, naseg cjate razvodnika Braneta i ostale dzombe .. .. 

I nasu doktorku pozdravljam koje sam vise puta gnjavio zbog jedne opasne dijagnoze ,,bs,,
Svaka ti cast kad si ih toliko zapamtio po imenu i prezimenu druze.
Na vrh Go down
Zemce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-07-18

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   09.10.15 0:01

Smile Hvala .. ipak su nas svaki dan imenovali na prozivci i trebali smo reci ,,Ja,, .. a ne ,,ovde,, ko sto mi to lepo objasnio postovani moj kapetan. .. Bar je kod nas bilo tako, a ja sam otsluzio tacno 411 dana te mislim da se mozda mogu setiti i vise .. Smile Hvala ti ..
Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2015-10-23
Dob : 46
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   24.10.15 0:12

trazim drugare sa Katarine Pula,vp 9030-32 decembar 1989-90
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 848
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   25.10.15 15:30

Pronašao sam drugara iz Kraljeva, ali za ostale momke jako mršavo, ako je iko ovde na forumu ili neko zna, u pitanju je junska klasa 79 u K-1..period jun-87 do dec.87...posle su otišli u prekomande širom zemlje...Od prezimena se sećam Ćirovića, Treneskog, Steševića, Dragičević, Lukić, Golojuh...Kopše, Hladni, Markušić..Ostojića, Salihović...Odadžić, Celić..
Ćirović mislim Trbušani kod Čačka, Treneski iz Skoplja, Stešević iz Arandjelovca, Dragičević iz Loznice, Lukić okolina Šapca, Golojuh iz Zagreb-centar, Kopše Slovenija, nisam siguran za mesto, Hladni ili Maribor ili Ljubljana, Markušić negde iz Slavonije, mislim iz Koprivnice, Ostoji iz Podgorice, Salihović iz Vlasenice, Odadžić iz okoline Zrenjanina ili iz samog Zrenjanina, Celić iz Šibenika...Taj Celić, posle lepote Zadra dobio prekomandu u Djakovicu i piše mi po dalasku na Kosmet, kao da je stigao u 15 vek, jer njegov rodni Šibenik i Zadar su u odnosu na Djakovicu kao nebo i zemlja..Dečka iz neposredne blizine rodne grude i bace čak na Kosovo..Za utehu skinuo se pre mene i čak došao uoči mog skidanja iz Zadra da me vidi, jer meni je ostalo nekoliko dana, obzirom da sam sve koristio od odsustava do onih pp odsustava, tako da sam došao 21.6 i bukvalno isti dan ali 88 godine napustio Zadar.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   25.10.15 16:04

Odadžić je iz Kumana, sad se setih, jer iz Kumana bila je firma Biser Kumane pošto su proizvodi za higijenu stizali odande pa se sada setih..
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   25.10.15 16:52

@Sloba1 (citat):
Pronašao sam drugara iz Kraljeva, ali za ostale momke jako mršavo, ako je iko ovde na forumu ili neko zna, u pitanju je junska klasa 79 u K-1..period jun-87 do dec.87...posle su otišli u prekomande širom zemlje...Od prezimena se sećam Ćirovića, Treneskog, Steševića, Dragičević, Lukić, Golojuh...Kopše, Hladni, Markušić..Ostojića, Salihović...Odadžić, Celić..
Ćirović mislim Trbušani kod Čačka, Treneski iz Skoplja, Stešević iz Arandjelovca, Dragičević iz Loznice, Lukić okolina Šapca, Golojuh iz Zagreb-centar, Kopše Slovenija, nisam siguran za mesto, Hladni ili Maribor ili Ljubljana, Markušić negde iz Slavonije, mislim iz Koprivnice, Ostoji iz Podgorice, Salihović iz Vlasenice, Odadžić iz okoline Zrenjanina ili iz samog Zrenjanina, Celić iz Šibenika...Taj Celić, posle lepote Zadra dobio prekomandu u Djakovicu i piše mi po dalasku na Kosmet, kao da je stigao u 15 vek, jer njegov rodni Šibenik i Zadar su u odnosu na Djakovicu kao nebo i zemlja..Dečka iz neposredne blizine rodne grude i bace čak na Kosovo..Za utehu skinuo se pre mene i čak došao uoči mog skidanja iz Zadra da me vidi, jer meni je ostalo nekoliko dana, obzirom da sam sve koristio od odsustava do onih pp odsustava, tako da sam došao 21.6 i bukvalno isti dan ali 88 godine napustio Zadar.

Sloba ima na faceboku jedna grupa koja ti bi možda mogla pomoči u traženju.Ako želiš mogu ti poslati link.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   25.10.15 18:56

Preko Faceboka pronašao kolege iz Kule, Gunaroša, Celja, Beograda, Poreča, Domaljevca, Modriče, Lazarevca i Berova. Živio FB i druge društvene mreže Very Happy
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   27.10.15 20:10

Pukovniče, daj mi link...I hvala na predlogu.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   28.10.15 7:42

@Sloba1 (citat):
Pukovniče, daj mi link...I hvala na predlogu.

[*]Pronađi drugove iz bivse JNA

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TRAŽIM DRUGOVE   28.10.15 19:13

Hvala Pukovniče
Na vrh Go down