FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Nino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2009-05-06
Dob : 55
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Kragujevac VP 8080   07.05.09 0:00

Izgleda da sam barem negde prvi, ali ne mari, pozdrav svima iz Kragujevačke baze
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   07.05.09 0:01

pozdrav i tebi
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
goce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-03-06
Dob : 46
M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Kragujevac Septembar 1989/1990god   06.03.10 23:24

@mad-max (citat):
pozdrav i tebi

Zdravo drugovi vojnici.Pozdrav cete Vojne policje kasarne "Radomir Putnik"Kragujevac,ja se nadam da ce neko da javi  na moj poziv iz klase Septembra 89/90.
Na vrh Go down
Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Kasarna 'Radomir Putnik'- Kragujevac 1989/1990   07.03.10 0:00

Vojna Posta :"2831".Ceta VOJNE POLICIJE,Kasarna "Radomir Putnik"-Kragujevac.Ja se nadam da ce se neko javiti iz klase Septembra 1989/1990 god.Prijatno SEPTEMBAR

mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   07.03.10 10:02

Goce, dobrodošao!
Na vrh Go down
Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter

M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Bolje Vas nasao   07.03.10 12:35

@mgalic2 (citat):
Goce, dobrodošao!

Ja se nadam da ce ovaj forum postati najbolji uz nasu pomoc....da se pronadzemo

Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter

M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   07.03.10 14:09

frank
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-04-05
Dob : 57
M(j)esto Mežica, slo

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   05.04.10 22:14

u ovoj zgradi bio sam januarska klasa 82.godine
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   05.04.10 23:02

frank, dobro nam došao! Smile
Na vrh Go down
mailman
Gušter
Gušter

Član od : 2010-05-09
M(j)esto Slowenia

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   09.05.10 23:22

Najprije pozdrav svima .
Ja sam u toj kasarni boravio od jula 83 do decembra 83 .Sad neznam više tačno dali je to zgrada gde su bili artiljerci ili pešadinci ?
Na vrh Go down
frank
Gušter
Gušter

Član od : 2010-04-05
Dob : 57
M(j)esto Mežica, slo

KomentarNaslov komentara: pozdrav   10.05.10 8:58

82.godine u tim zgradama kasarne nije bilo pešadinaca. Bila je samo gardna artilerija. Inače ovo je prva zgrada od vanskog puta i male nizke ograde, onda trpezarija, druga zgrada a iza omiljena kantina.
Na vrh Go down
Mile
Gušter
Gušter

Član od : 2010-05-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   22.05.10 23:50

Dali je neko bio u kasarni GROSNICA u Kragujevcu i radio u pekaru 84 godine koja se tada zatvorila i dobili smo prekomandu u Beograd u kasarnu Banjica
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2009-05-06
Dob : 55
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Odgovor Miletu   01.08.10 13:26

Pekara koju spominješ je pretvorena u kantinu i tako je ostalo sve dok je radila radionica (u tvoje vreme TTR) i vešeraj a hleb se dovozio iz Svilajnca, a odžak (dimnjak) je služio za uništavanje papira.
Pozdrav Nino.
Na vrh Go down
safet
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-06-04

KomentarNaslov komentara: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   04.06.11 13:15

veliki pozdrav svima
generacija 90/91
kasarna u gradu kragujevac preko puta dom armije neznam kako se kasarna zove vojna pošta 9166/3 vod zvukovnog izviđanja ,komanda puka
volio bih da to proširimo na društvenu mrežu facebook
ipak su to bila VREMENA
ja sam na facebook-u safet valentić
Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-05-07
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   08.05.13 11:33

Pozdrav Goceu i ostalima!
Ja sam septembarac 1988/89 iz 24. bataljona (čete) Vojne policije koji se nalazio u kasarni Vojvoda Radomir Putnik.
Komandant bataljona KIk Vitomir Milosavljević, komandir čete KIk Čedo Dragojević, komandir voda vodnik Ik Zoran Radivojević. Goce zvuče li ti poznato?
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-08-20

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   21.08.13 8:16

Ja sam bio septembarac 1986/87 u toj kasarni. Tada je tu bio artiljerijski divizion haubica 155 mm. 3 baterije + jedna komandna baterija, gdje sam ja bio vezista. Komandant diviziona je bio neki major Djuran. Zaboravio sam mu ime. Uvijek zamisljen lik. Nije bio los. Moj kapetan se zvao Zoran Ramovic, pa onda zastavnik Velickovic kod nas vezista i jos jedan zastavnik kod izvidjaca i racunaca cijeg imena ne mogu da se sjetim. Neko je spominjao kapetana Soldatovica. Izfrustriran tip, sve po PS. Njegov zastavnik, jedan mali debeljuskasti, zaboravio sam mu ime. Hodao sa pistaljkom na pisti i stalno vristao. Bio je smijesan. Teren na Pasuljanskim Livadama, pa onda novo streliste negdje izvan  Kragujevca. Ne znam kako se zvalo. U pola restorana i kafica u gradu vojsci nisu dali da udje, valjda zbog nereda, sta li. Tada nije bilo vojne policije pa je straza isla u patrolu u gradu i hapsila pijane vojnike zajedno sa dezurnim oficirom. Jedan mali zatvor je bio u strazari.

Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   19.09.13 9:30

@Mobilos (citat):
Ja sam bio septembarac 1986/87 u toj kasarni. Tada je tu bio artiljerijski divizion haubica 155 mm. 3 baterije + jedna komandna baterija, gdje sam ja bio vezista. Komandant diviziona je bio neki major Djuran. Zaboravio sam mu ime. Uvijek zamisljen lik. Nije bio los. Moj kapetan se zvao Zoran Ramovic, pa onda zastavnik Velickovic kod nas vezista i jos jedan zastavnik kod izvidjaca i racunaca cijeg imena ne mogu da se sjetim. Neko je spominjao kapetana Soldatovica. Izfrustriran tip, sve po PS. Njegov zastavnik, jedan mali debeljuskasti, zaboravio sam mu ime. Hodao sa pistaljkom na pisti i stalno vristao. Bio je smijesan. Teren na Pasuljanskim Livadama, pa onda novo streliste negdje izvan  Kragujevca. Ne znam kako se zvalo. U pola restorana i kafica u gradu vojsci nisu dali da udje, valjda zbog nereda, sta li. Tada nije bilo vojne policije pa je straza isla u patrolu u gradu i hapsila pijane vojnike zajedno sa dezurnim oficirom. Jedan mali zatvor je bio u strazari.

Točno! 24. bataljon VP je prije (koliko ja znam) bio u Smederevu ili u Smederevskoj Palanci, pa je 1987. ili 1988. preseljen u Kragujevac u kasarnu Radomir Putnik.
Koliko ja znam vojska je u moje vrijeme mogla ući u svaki kafić ili restoran...u stvari ne samo da sam mogao ući, nego ne bi mogao izaći, a da me ne čase pićem.

Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   05.01.14 21:31

Uh kako se to nekad sjajilo!  Very Happy  U kasarni "Radomir Putnik" sam bio 1988/89, VP 2831, 24. bataljon vojne policije.
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.01.14 12:30

Septembar 1986/87. Veza. Kapetan Zoran Ramovic. Zastavnik Velickovic. 1. Gardijski artiljerijski puk.
Komandant puka major Djuran. Bile su 3 baterije haubica 155mm, jedna bat. VBR Plamen i komandna baterija sa vezistima, izvidjacima i racunacima. U drugoj zgradi je bio jedan bataljon pjesadije, sa kojima nismo imali nekakve veze.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18482
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   20.01.14 4:53

Kasarna 'Radomir Putnik'
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   22.01.14 9:15

Jeste, to je ta. Kako je samo oronula, prozori polupani. A bila je relativno dobro odrzavana. Zidovi debeli 1 metar. Moglo se lijepo sjediti na prozorima, toliko su bili siroki.
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.02.14 18:35

da,čudo da nije bilo vojne policije..patrola straže je obilazila grad.a ne znam da se nije smjelo u neke lokale...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.02.14 18:59

@ivanino (citat):
da,čudo da nije bilo vojne policije..patrola straže je obilazila grad.a ne znam da se nije smjelo u neke lokale...

Pozdrav Ivanino,ovdje onda napiši što želiš,koga želiš pronaći i slično....možda netko naleti....
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.02.14 19:30

ako neko ima slike vojarne/kasarne Milan Blagojević bilo bi lijepo da ih postavi..da malo škicnem..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18482
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.02.14 23:42

@ivanino (citat):
ako neko ima slike vojarne/kasarne Milan Blagojević bilo bi lijepo da ih postavi..da malo škicnem..

Ovdje sam nešto stavio za sad:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t712-kragujevac-vp-9166-komanda-puka

Ivanino, otvori temu o tvom služenju u Kragujevcu s jasnim nazivom (kasarne), ako ti ne odgovaraju postojeće teme.  Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Today at 21:19

Na vrh Go down

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kragujevac VP 8080
» kragujevac v.p.9166
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!