FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   18.02.14 0:30

Na vrh Go down
tumdor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-04-18

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   18.04.15 18:37

@Mobilos (citat):
Septembar 1986/87. Veza. Kapetan Zoran Ramovic. Zastavnik Velickovic. 1. Gardijski artiljerijski puk.
Komandant puka major Djuran. Bile su 3 baterije haubica 155mm, jedna bat. VBR Plamen i komandna baterija sa vezistima, izvidjacima i racunacima. U drugoj zgradi je bio jedan bataljon pjesadije, sa kojima nismo imali nekakve veze.

Septembar 1988-1989  3. baterija haubica 155 mm kapetan Soldatović (stvarno je radio sve po PS),zastavnik Gojko (mislim da Mihailović).
Mi smo bili VP 9166/9.  Došlo je do smene komandira. Kapetan Soldatović otišao u komandnu bateriju, zastavnik Gojko sa njim  a dobili smo kapetana Antića ( Pero Antić) i vodnika Parezanovića. U divizionu bile su 3. baterije, komandir diviziona bio je u to vreme kapetan prve klase Radojkovič (u vreme mog služenja dobio je čin majora).  Neko je več spomenuo zastavnika sa pištaljkom. U to vreme je bio Trki (zastavnik Trnavac) u 2. bateriji.
Na vrh Go down
GROM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-06-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   16.06.15 9:59

POZDRAV svima
evo par slika iz 1984
baterijatop-haubica  152 mm "NORA"

1. kapetan Soldatović za komandirima odelenja

2. PASULJANSKE LIVADE

Na vrh Go down
sava amidzic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-09-26
Dob : 45
M(j)esto vrbas

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   26.09.15 19:08

Pozdrav svima ja sam generacija septembar 90/91 kasarna Vojvoda Radomir Putnik vp 9166/2 izvidjac komandne baterije drugog diviziona 152mm Nora
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   26.09.15 19:09

sava amidzic, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sava amidzic
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-26
Dob : 45
M(j)esto vrbas

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   07.10.15 13:24

Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   27.12.15 18:44

@Mile (citat):
Dali je neko bio u kasarni GROSNICA u Kragujevcu i radio u pekaru 84 godine koja se tada zatvorila i dobili smo prekomandu u Beograd u kasarnu Banjica

Ja sam bio v grošnici 198o godine Laughing
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter

M(j)esto SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: franci1   27.12.15 18:56

Ima itko generacija april 79 Radomir Rutnik komandna baterija puka???
Izviđač ili vezista, računač, topograf Question
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter

M(j)esto SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   28.12.15 11:25

@franci1 (citat):
Ima itko generacija april 1979 Radomir Rutnik komandna baterija puka???
Izviđač ili vezista, računač, topograf...Kapetan je bio Stojan, vodnik Ristič ostale sam zaboravio.

Ako ima koga na tom forumu molim nek se mi javi? Question
Na vrh Go down
mladen33
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   10.01.16 21:41

aaaa
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter

M(j)esto SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   10.01.16 22:04

@mladen33 (citat):
aaaa
zdravo Mladen kad si sužio salutiranje
Na vrh Go down
mladen33
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   10.01.16 22:10

pozdrav služio sam 1984 -85 kragujevac zoran soldatovič nam je bio komandir a gojko mihajlović stari vodnik 1kla artiljerac 155 milimtara a ove slike  su iz naše baterije
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter

M(j)esto SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   10.01.16 22:15

@mladen33 (citat):
pozdrav služio sam 1984 -85 kragujevac zoran soldatovič nam je bio komandir a gojko mihajlović stari vodnik 1kla artiljerac 155 milimtara a ove slike  su iz naše baterije
pozdav ja sa služio 1979 komandn abterija puka
Na vrh Go down
Darko1959
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.03.16 12:19

Oktobarac 1980/81. Komandir voda veze Suljanović Sabahudin. Te godine (81.) je provedena reorganizacija. Prethodno je svaka baterija imala komandni vod, nakon reorganizacije došlo je do podjele na vatrene baterije i komandnu bateriju koja je po potrebi davala ljude vatrenima.
Uvedene nove oznake činova - umjesto "krpica" i podoficiri su dobili zvjezdice (u kombinaciji s "krpicama").
Vjetrovke smo dobivali samo za izlazak u grad (to je bio relativno novi "modni detalj"), a šinjele smo nosili na obuku dok se nisu poderali.
Osim kapetana Soldatovića bio je i major Milojko Soldatović, vrlo, vrlo zaje..n tip.
Pukovnik Mosić (Milorad?) - pozdravljao je Titovu sliku kada je prolazio pored nje. Smile 
Kapetan 1. klase Dragi Dimitrovski zvani Pane (nadimak dolazi od riječi panika jer je stalno paničario kada je dolazio netko od pretpostavljenih i stajao je "mirno" kada ga je zvao netko od šefova).
Pukovnik Vlahušić bio komandant kasarne.
Tereni: Pasuljanske livade, Kalinovik, Pešter.

Darko1959: komentar modifikovan dana: 17.03.16 12:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   17.03.16 12:45

Darko1959, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Today at 22:49

Na vrh Go down

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kragujevac VP 8080
» kragujevac v.p.9166
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!