FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Petar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 0
Član od : 2010-03-08
Dob : 67
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   08.03.10 17:23

ako se nadje neko nek se javi Smile
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
REPUTACIJA : 94
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   08.03.10 18:43

Petre, dobro nam došao na forum!
Na vrh Go down
Petar
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   09.03.10 13:28

@mgalic2 (citat):
Petre, dobro nam došao na forum!

hvala puno, bolje vas nasao! zivi bili
Na vrh Go down
janko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
REPUTACIJA : 1
Član od : 2009-05-02
Dob : 51
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   09.03.10 18:14

Petre, Bački Breg ja Vojvodina.
Na vrh Go down
Petar
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   12.03.10 13:38

@janko (citat):
Petre, Bački Breg ja Vojvodina.

jeste.. moja greska, prebacite temu u Vojvodini, izvinite
Na vrh Go down
Die_Nadel
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2014-05-07
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   13.05.14 21:03

Pod čudnim okolnostima sam bio i u širem rejonu karaule Bački Brijeg i karaule Bane Sekulić, (šuma Karapandža, čini mi se tako se zvala) tačnije u zasjedi u periodu 01.02. do 13.02.'92.g. Ako ima neko od mojih prijatelja da je bio u to vrijeme na navedenim lokacijama neka se javi.

Pozdrav !

Na vrh Go down
Petar
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   28.10.17 4:17

@Die_Nadel (citat):
Pod čudnim okolnostima sam bio i u širem rejonu karaule Bački Brijeg i karaule Bane Sekulić, (šuma Karapandža, čini mi se tako se zvala) tačnije u zasjedi u periodu 01.02. do 13.02.'92.g. Ako ima neko od mojih prijatelja da je bio u to vrijeme na navedenim lokacijama neka se javi.

Pozdrav !

Kad sam ja bio, jedina zaseda je bila od madjara kad su pucali na nase osmatracnice, bez nikakve potrebe, niko im nista nije uradio ni provocirao, nije ni bilo neki konflikt izmedju nase i njihove drzave, tek onako oni pripucaju rafal koji zavrsi u nase osmatracnice koja je bar 2 puta manja od njihove,  1970te godine je to bilo, bilo i lepih trenutaka, naucio sam kako se kaze "zdravo" na madjarskom "servus" to je tako bilo vreme, zajedno smo pusili cigare sa madjarskim vojnicima po granicnim zonama, a posle toga oni nas gadjaju a mi cutimo, odgovora nemamo a imamo bar 3 put vecu i jacu armiju od njihove.....I onako se svi spremimo, dodju cak i iz prve armije iz novog sada, beograda, svi na backi breg, al stari nije dao, nije , i nije..... 
Nema mrznje, nema rata, nema pucanja, cutite tamo, i primajte metci u vasoj karauli..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70   

Na vrh Go down

Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Stari Dojran 1981.