FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 7796 Bair

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
memberX
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-02-15
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: VP 7796 Bair   21.10.13 12:44

Možda se neko i javi...
Na vrh Go down
dudi70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-12-20

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   20.12.13 18:30

Na strazi na Bairu sam bio oko mjesec dana mart-april 89, bio sam januarska klasa 89 na obuci u Mitrovici i znam da nas je u martu poslalo na ispomoc ili popunu na Bair ali nismo davali strazu samo pozarstvo.Ako si bio u tom periodu sjecas li se onog desetara ili je bio mladji vodnik iz jajca veoma strog, uvijek je galamio.I znas li mozda kako je prosao Bair u nato bombardovanju 99.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   31.03.14 2:38

Taj što je bio strog bio je vodnik Matanović Petar sa brčićima iz Vinkovaca 1968. godište. (podoficir)

Taj desetar ili vodnik ne mogu da se setim koji je ni kako mu je ime a ni kada se skinuo bio je onako mršav i visok, mislim da je iz Travnika bio.
Sećam se zato Rošić Seada desetara koji nas je maltretirao i terao da peremo čizme odozdo, da ne ostane blato kad ulazimo u stražu.
Iz naše klase septembar 1988/89 desetar je bio neki Tibor, Tibi.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   31.03.14 2:39

Mislim da je Bair pogođen u bombardovanju 99-te ali da je sva municija odavno bila izvučena pre nego što je pogođen.
Na vrh Go down
buraz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-07-01
Dob : 48
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   01.07.15 14:40

@memberX (citat):
Taj što je bio strog bio je vodnik Matanović Petar sa brčićima iz Vinkovaca 1968. godište. (podoficir)

Taj desetar ili vodnik ne mogu da se setim koji je ni kako mu je ime a ni kada se skinuo bio je onako mršav i visok, mislim da je iz Travnika bio.
Sećam se zato Rošić Seada desetara koji nas je maltretirao i terao da peremo čizme odozdo, da ne ostane blato kad ulazimo u stražu.
Zvali smo ga Džoger. Mršav i visok.Našao sam ga skoro na fejsu.
Na vrh Go down
buraz
Gušter
Gušter

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   01.07.15 14:46

Bio je tu i vodnik Stojanović (čini mi se , ako se dobro sećam). Ja sam bio PP-ejac. Imao sam sreću da ne dajem stražu. Prešao sam iz Prizrena maja meseca 1988 na Bair.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   09.08.15 11:11

@buraz (citat):
@memberX (citat):

Zvali smo ga Džoger. Mršav i visok.Našao sam ga skoro na fejsu.
Hahaha ladno sam ga našao, fejs je čudo. Jedva ga prepoznah bez brkova Smile))
Na vrh Go down
buraz
Gušter
Gušter

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   21.08.15 12:49

Bez obzira na sve priroda na Bairu (u krugu magacina) bila je fantastična. Stalno sam šetao od magacina do magacina (bilo ih je 26) i sa vodnikom povremeno ulazio unutar da merimo temperaturu i vlažnost vazduha. Tu je bilo toloko municije da čovek to ne može ni da zamisli .Imali smo GINA insekciju te godine, gde smo morali detaljno da očistimo krug od drveća. Tada smo izneli 20 fapova starog drveća, sve je u momentu progledalo. Naj gore je bilo što smo to radeli 30 dana pre skidanja.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 7796 Bair   Today at 14:30

Na vrh Go down

VP 7796 Bair
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 7796 Bair