FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
smučar1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   23.11.17 18:39

@Memisi (citat):
Pozdrav svima,
I ja sam bio u Kasarni Slavisa Vajner - Cica od septembar 1988 - Septembar 1989 u trecoj ceti prvog bataljone trece odelenje kod Kapetan prve klase Bibic Fehim pa posle Kapetan Rangelov Slobodan, bio sam i na Kosovu selo Dulje kod Suve Reke. Puno pozdravljam mog desetara imao brkove ne mi se seti sad ime, bio je iz Srbije. Volim nekih od drugara da se javi u ovom Forum secanja. Puno pozdrav od Memishi iz Presevo.

Pozdrav Smile ,

i ja sam bio takodje ista generacija, ista četa ali mislim da drugi vod. Spavali u šatoru kod suve Reke ali mislim, da se onaj teren zvao Birač. Ovaj Rangelov je bio kolko se sječam zajeban igrač. Poručnik Meškov, Makedonac bio je dobar. Sječam se još crnog Lapianija, mislim da je tada još bio viši vodnik. Mozdrav svima iz mitraljezkog odjeljenja. O mome odeljenju bili su: Galić Mato, Vljček Željko, Cjelič Milenko, Perunovič Siniša, Vasić Milorad, Matjaž Kump, Milan Malovrh i jedan dečko iz Rovinja Darko Tomaševič.
Na vrh Go down
smučar1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   23.11.17 18:44

@Memisi (citat):
Pozdrav svima,
I ja sam bio u Kasarni Slavisa Vajner - Cica od septembar 1988 - Septembar 1989 u trecoj ceti prvog bataljone trece odelenje kod Kapetan prve klase Bibic Fehim pa posle Kapetan Rangelov Slobodan, bio sam i na Kosovu selo Dulje kod Suve Reke. Puno pozdravljam mog desetara imao brkove ne mi se seti sad ime, bio je iz Srbije. Volim nekih od drugara da se javi u ovom Forum secanja. Puno pozdrav od Memishi iz Presevo.
OOOO Memiši, sječam se ja tebe...malo manji si bio i imao si male brkove:-)...i kad smo bili na Kosovu, prolazili smo blizu tvog sela, ako se sječam....
Pozdrav Milan iz Slovenije
Na vrh Go down
smučar1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   23.11.17 19:02

@Nikola 70 (citat):
Pozdrav za Zorana 72 bash kad su se oni vratili a kosova i prespavali u tom velikom shatoru mi smo doshli u KASARNU  nakon zakletve prvi teren 15 tak dana po bosanskim planinama pa kalinovik pa opet kalinovik .......ako ima nekoj od VP 5327 ko je bio tamo septembarska klasa 89 / 90 pozdrav

Nikola,

evo ja sam bio dole u istom periodu...Jebeni Kalinovik u snjegu....pa Kosovo Birač...šator i teren 6 mjeseci...

Milan
Na vrh Go down
smučar1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   24.11.17 17:26

Generacija septembar 88/89, koja je krajem februara otišla avionom na Kosovo, pozdrav svima iz Slovenije. Vratili smo se 14. Septembra, prespavali u velikom šatoru i sljedeči dan kuči....
Na vrh Go down
Boban69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   25.11.17 17:39

Otišli smo avionom a vratili se vozom. Sa ove distance sve izgleda kao neka avantura, tada nam doduše nije tako delovalo. Pozdrav svim mojim "saborcima", naročito onim iz protiv-oklopnog voda.
Komandir odelenja bestrzajnih topova, desetar Golubović Boban
Na vrh Go down
Sinisa Zrenjanin
Gušter
Gušter

Član od : 2017-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.12.17 14:41

Kasarna „Slavisa Vajner Cica“ Mart 1986/87
Komandir Bataljona, Major Adzic
Treca Ceta, Komandir Kapetan Nesic Dragan
Treci Vod, Komandir Mladji Vodnik Ilic Dragan
Trece Odelenje, Komandir Desetar Sinisa Adamov
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6741
REPUTACIJA : 89
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.12.17 15:10

Dobrodošao, Siniša Zrenjanin!
Vjerujem da je bilo lijepo u Sarajevu.

Sinisa Zrenjanin
Gušter
Gušter

Član od : 2017-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.12.17 15:20

Sarajevo,
predivno je bilo. da sam sluzio vojnu obavezu u rodnom zrenjaninu nebi tako lepo bilo!
i ako sam se u prepodnevnim satima oprostio od drugova i kasarne, tek uvece zadnjim vozom za beograd sam napustio sarajevo. to je bilo 20. februars a vec 1 maja se vratio u sarajevo i boravio u hotelu evropa kod bascarsije zajedno sa buducom suprugom. planirali smo da zivimo u sarajevu.
medjutim rat u nasoj bivsoj drzavi nas je sprecio.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 465
REPUTACIJA : 9
Član od : 2013-04-08
Dob : 56
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.12.17 15:42

I zrenjanin je lijep grad..... Very Happy....meni ljepši od Sarajeva koje je u kotlini..puno smoga... santa
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.12.17 20:23

I meni se Zrenjanin dopada. Trebalo mi je prilično vremena da se naviknem na Sarajevo, poslije Beograda.

Memishi
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-24

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   03.01.18 22:23

Puno pozdrav Milan (Smucar) jos ne mogu da vas setim 100% Zajedno smo bili u istoj ceti kod kapetan Rangelov sto on puno nas mucio ! Ja sam bio 3 cete trece odelenje. puno puno pozdrav od Memishi Nazim iz Bazela (CH).
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   08.01.18 11:58

Dali je bilo vojnika dosluženika (12 + 3) u vašoj generaciji.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   16.01.18 16:39

Sad sam pogledao u vojnu knjižicu i vidim VP 5327 a period od nov 1985 do januar 1986. Znači ipak sam dosluženje od tri mjeseca vojnog roka "odradio" u Čiči a ne u Selji (krečana zahvatila nema šta Rolling Eyes
Vidim da je "kolja66" pominjao "staru vojsku" pa me zanima da nisu u pitanju dosluženici mada nebi trebali biti jer koliko ja znam zadnja generacija dosluženika je otpuštena u januaru 1986, barem je bila takva priča.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   16.01.18 16:46

A vidim i da po "koljinom" iskustvu u to vrijeme stanje u kasarni nije bilo bog zna kavo dobro, prilično nediscipline a i oficiri "specifični" ....interesantna kasarna... Smile
Na vrh Go down
Aca69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   26.01.18 21:18

Jos jednom veliki pozdrav svima koji su se javili!
Posebno pozdrav za Memisija, Bobana i smucara, zajedno smo izgurali neke terene (samo mi znamo kako je bilo). Moram priznati da se kao kroz maglu secam vecine drugara koji su otisli na Kosovo, mi koji smo ostali na kursu za KO smo nemo posmatrali avione koji su preleteli tacno iznad kasarne.
Poseban pozdrav i za Ozi-ja, tebe se vec puno bolje secam. Ja sam bio desetar u trecoj ceti (k.Perisic N.) mozda se i ti secas da je kod nas u trecoj ceti uvek bilo dobro zezanje pa je cak i Asanovic voleo da bane u nas logor nocu, posebno na onom poslednjem letnjem terenu od mesec dana.

Aca69: komentar modifikovan dana: 27.01.18 0:01; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Aca69
Gušter
Gušter

Član od : 2017-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   26.01.18 21:19

Secam se i vojnika martovca koji se potukao sa desetarom i ubrzo bio pusten kuci.
Na vrh Go down
miha mb
Gušter
Gušter

Član od : 2018-04-30
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   04.05.18 22:54

@Miso Loznica (citat):
Pozdrav svima.Ja sam u Cici slizio vojni rok 83/84 oktobarac, ceta veze kapetan Hajrudin Salihovic, porucnik Peric ne secam se imena, vodnik Zoran ima makedonsko prezime sada je u N, Sadu.Bio sam u ekipi koja je bila na olimpijadi na Igmanu. Obezbedjivali smo tel veze za televiziju N Sad.Super je bilo. Ustajali smo u 5 sati i isli autobusima na Igman.Vracali se popodne i bili oslobodjeni svih obaveza.
  Voleo bih ako ima neko iz moje cete 5327/6 da se cujemo.Do sad sam nasao dvojicu drugara.

Pozdrav iz Slovenije
kako izgleda bili smo skupa u kasarni. i ja sam bio tamo 83/84, bio sam vozač. Kapetan mi je bio Dubravko Halovanić.
Na vrh Go down
miha mb
Gušter
Gušter

Član od : 2018-04-30
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   04.05.18 23:03

@dpuric (citat):
kolja66, dobro dosao na forum!

pozdrav
tako je, dosta toga se sečam šta si napisao. Ja sam bio 83/84 u toj kasarni. kapetan mi je bio Dubravko Halovanić. Igrali smo basket i sa Cvetičaninom.
Bio sam vozač.
Pozdrav iz Slovenije.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   05.05.18 2:10

Dobro dosao, miha mb!

posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   11.05.18 12:34

"Kosovac" dali je u tvoje vrijeme boravka u JNA bilo vojnika-dosluženika. Kakva je bila disciplina u to vrijeme.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   11.05.18 12:41

"kolja66" šta si mislio pod terminom "stara vojska" odnosno dali si mislio na dosluženike.
Na vrh Go down
Kosovac
Gušter
Gušter

Član od : 2017-06-05

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   06.06.18 20:38

Pozdrav
Dugo nisam bio na forumu, u moje vreme85/86 u Čiči disciplina je bila 0 naročito u našoj četi Inženjerija u grad se moglo uvek sreda, subota nedelja, a išlo se i preko žice.
Kapetan Jure Mišković bio je ok lik,a i poručnik Miljković. Da nezna neko šta se desilo sa ova dva čoveka.
Ako ima neko iz ove čete NEK se javi.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   07.06.18 15:39

"Kosovac" svaka čast što si se javio potvrdio moje stavove o diasciplini u SVČ. Ja komentariso da je disciplina u SVČ te 85/86 bila katastrofa ali vidim da mi ne vjeruju. Ja sam bio dosluženik od novembra do januara i nisam mogao vjerovati da može biti tako loša disciplina jer sam prethodno na kursu za komandira odjeljenja u Pirotu pa i na granici doživio daleko bolje stanje. Ja lično sam zaboravio koja sam bio četa...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91   

Na vrh Go down

Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Sarajevo, kasarna 'Slaviša Vajner Čiča' VP 5327 90/91
» VP 6109 Lukavica Sarajevo
» Slavisa Vajner Cica 89/90
» SARAJEVO - NEĐARIĆI
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo