FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   10.03.10 16:38

Skopje,martovska klasa 87,kasarna Gjorce Petrov ,ABHO izvidjaci VP1228/4 komandir cete ,kapetan Petrovic Zarko komandir voda stariji vodnik Dreca Rasim....drugovi vojnici javite se

panon: komentar modifikovan dana: 17.06.11 22:58; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   10.03.10 18:05

Panon, welcome, oliti ga dobro nam došao. cheers
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   10.03.10 19:09

@mgalic2 (citat):
Panon, welcome, oliti ga dobro nam došao. cheers
hvala Laughing
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   11.03.10 18:12

dobro nam došao drugar
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   12.03.10 16:21

Benvenuti Exclamation

Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   13.03.10 21:40

@mad-max (citat):
dobro nam došao drugar
hvala drugar ,stvarno nisam znao da postoji ovaj sajt a toliko puta sam mislio o drugarima iz vojske ,gde li su ,sta rade ,da li su zivi.....sada se stvarno mogu nadati da cu nekog od drugara i naci...
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   14.03.10 11:00

Nada umire posljednja! cheers

Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   15.08.10 16:11

Pa drugovi abehajci gde ste se zagubili? Question
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: odgovor kuhara   23.09.10 10:19

Prijatelju, ja sam bio 86/87 u paviljonu do tvoga 3615/2, pa ako imaš koji foto od kasarne ili kvarta gdje smo bili, slobodno mi pošalji,jer nostalgija je proradila.
Meni je bio kapetan Predrag Rajković onaj brkati, gdje je sada šta radi tko to zna?

Pozz, Zagreb Very Happy
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   23.09.10 21:02

@sego (citat):
Prijatelju, ja sam bio 86/87 u paviljonu do tvoga 3615/2, pa ako imaš koji foto od kasarne ili kvarta gdje smo bili, slobodno mi pošalji,jer nostalgija je proradila.
Meni je bio kapetan Predrag Rajković onaj brkati, gdje je sada šta radi tko to zna?

Pozz, Zagreb Very Happy

Pa prijatelju mnogo mi je zao zbog slika koje trazis....nemam nijednu,ustvari imam ,ali su slikane u paviljonu,pa se nista ne vidi.Ali ako te zanima kasarna ,mozes lepo da je pogledas preko googla ,satelitske snimke-lepo se vidi.
Po VP bio9 si ili kuvar ili pekar ustvari to je bila intendantska jedinica,koja se obucavala u nasoj kasarni i zato smo uvek imali super hranu a i raznovrsnu a i uvek svez pa i vruc hleb.Toga se dobro secam.
Ajde da pronadjemo malo vojnika koji su sluzili u to vreme u skopju bez obzila na rod.
Puno pozdrava iz Vojvodine
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: ABHO   24.09.10 0:17

Da prijatelju, bio sam u 3615/2, i nakon obuke od 3 mjeseca, ostao sam za magacinera u četi, bilo je super.
Tako da sa kuhinjom više nisam imao nikakvih kontakata.
Uglavnom, nije mi nimalo žao što sam bio tako daleko, Zg-Sk.
Gledajući iz današnje perspektive, kad svako dijete čim se rodi ima mobitel, ono naše stajanje u redu pred poštom i po dva sata, da bi nazvao kući, izgleda Very Happy .
Sjetim se i odlazaka na Kučkovo, a ja zaduživao magacin, pa zaboravio pola deka i prekrivača za oficire, što se ispostavilo pogubno za mene.
A po ljeti gušteri marširaju strojevi, a mi na travi sa po nekoliko desetaka komada sladoleda uživamo gledajući ih.
za sada toliko, pozz,
Sego, zg.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: ABHO   24.09.10 0:19

Da, zaboravio sam na snimke.
naravno, bio sam na google earth, i imam sliku kasarne, ali nije to ono.
pozz
Na vrh Go down
tafa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-11-19

KomentarNaslov komentara: zdravo   19.11.10 15:03

Bio sam u kasarni Goce Delcev 91 u ABHO veza!pozdrav svima
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   19.11.10 18:31

@tafa (citat):
Bio sam u kasarni Goce Delcev 91 u ABHO veza!pozdrav svima

Pa drugar cuo sam da su se ABHajci preselili u goce delcev kasarnu........zanima me ko je ostao u komandnom kadru ,ako se secas mozda imena oficira
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   19.11.10 18:34

@sego (citat):
Da, zaboravio sam na snimke.
naravno, bio sam na google earth, i imam sliku kasarne, ali nije to ono.
pozz

sego a jel se secas, leti su svako vece napolju izvan kasarne svirali cigani .uvek su pravili neku zurku... Very Happy
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   20.11.10 17:01

Kako da ne,
i dan danas imam želju obići taj cijeli dio, počev od samog ulaza u kasarnu, pa sve tamo do onog stražarskog mjesta kad smo išli van kasarne preko mosta, pa kroz naselje. Kako se zvalo? To je bio kao nekakav otpad.
A sjećam se kad bi mi kuhari bacali hranu iza kuhinje u one kontejnere, a cigo bi došao i molio da mu dam nešto hrane,
"će da mi seku dovede na pola sata" Very Happy .
Onda smo išli tamo u naselje, gdje sam jeo pa možda i najbolju pizzu, a ćevape u starom gradu da i ne spominjem!
Šteta što se tako malo ljudi odazvalo ovoj stranici, volio bih se ćuti sa nekima s kim sam bio, ali eto.
Recimo, Dejan iz Kragujevca, Filipović iz Dervente, Janez iz Slovenije, zaboravio sam skoro sva imena.
No, možda se netko i javi.

Pozz iz Zagreba!
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   20.11.10 17:15

Svi se nadamo da ćemo nabasat na nekoga Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2011-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   15.02.11 22:42

Pozdrav svima, ja sam bio u 1228/1 od 89 do 90 godine već kada je puk prešao u kasarnu Goce Delčev na aerodrom, kao vozač prošao pun program, od dežurnog vozača na uaz-u do vozača k-danta puka Ivana Terzića, sa sve terenom 30 dana od Petrovca do spavanja sa maskom na Krivolaku. U moje vrijeme smo imali 2 bataljona, izvidjači, dekontimatori te pozadina i vod veze i komanda stana gdje sam i ja bio.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   16.02.11 16:39

Dobro nam došao, 1228/1.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   16.03.11 12:28

Pre 24 godine,na danasnji dan sam prvi put krocio u kasarnu Petrov u Skopju
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   17.03.11 7:54

@panon (citat):
Pre 24 godine,na danasnji dan sam prvi put krocio u kasarnu Petrov u Skopju

E moj Panon, martovska klasa! Ja sam iskoristio moju 86-tu, pa sam još stigao i na more, i onda u 9 mj. pravac Skopje!
Septembarci, uf!, onaj prvi prelazak preko mosta, pa sam ulazak, adrenalin se mogao rezati u zraku, ali čim si sreo nekoga "svoga",
odmah je bilo lakše.
Pa pitanja, kako si došao, kud sad, kome se javiti, pa šišanje, stvari...
Eh.....

Pozz from Zg.
Na vrh Go down
Gasha
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2011-05-27
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: 1228/4   27.05.11 1:29

Pozdrav momci, evo i mene ovde. Panon, mi se moramo znati ocito:) Ja sam septembar 1987, od onih sto su vam se prikljucili iz Stipa. U junu 88 smo presli u u Goce delcev a tu su nam se prikljucili i abehajci iz KUmanova i jos odnegde,.. mozda Krusevac, ne secam se vise i napravise od ABHO Puk, ko sto vec rece kolega iz komande stana. Zare je nesto tu avanzovao i otisao u drugi bataljon, Dreca je vanredno zavrsavao akademiju i mislim da je proizveden tu pred kraj u porucnika. Bilo je tu jos nekih novotarija u Goce Delcev ali je generalno bilo rasulo i zezanje opste, sto zbog tih terena duzih i dzombiranja letnjeg Smile
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.05.11 10:16

@Gasha (citat):
Pozdrav momci, evo i mene ovde. Panon, mi se moramo znati ocito:) Ja sam septembar 1987, od onih sto su vam se prikljucili iz Stipa. U junu 88 smo presli u u Goce delcev a tu su nam se prikljucili i abehajci iz KUmanova i jos odnegde,.. mozda Krusevac, ne secam se vise i napravise od ABHO Puk, ko sto vec rece kolega iz komande stana. Zare je nesto tu avanzovao i otisao u drugi bataljon, Dreca je vanredno zavrsavao akademiju i mislim da je proizveden tu pred kraj u porucnika. Bilo je tu jos nekih novotarija u Goce Delcev ali je generalno bilo rasulo i zezanje opste, sto zbog tih terena duzih i dzombiranja letnjeg Smile

Gasha drago mi je sto si se javio,ma sigurno me se moramo znati.Ja sam naime bio u izvidjackoj ceti.VP 1228/4.Bio sam desetar  pa se mozda i secas mene ,ime mi je Rastislav Boldocky i zivim u Backom Petrovcu,daj molim te napisi nesto o sebi ,ko si sta si.

inace ja sam onaj dole sasvim levo

Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.08.11 11:53

Pozdravljeni, fantje ABHO-jevci, a posebno 1228/1 , pošto sam se sad kad sam pročitao njegovo poruku i ja sjetio za moje vreme kapetana I.razreda Terzića ...Čak mu je moj kolega Hađo kuhao kavu, baš je bil tada komandant naše 1228 u godini 72/73 ! Ali pretražio sam ovaj forum gore i dole i još neke druge forume i nema nikog iz moga "davnoga" vremena, kao je napisao Sego ...Stvarno je več dugo ono od 72 godine....

Pozudrav iz Maribora
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   23.08.11 13:43

@rsgjanez (citat):
Pozdravljeni, fantje ABHO-jevci, a posebno 1228/1 , pošto sam se sad kad sam pročitao njegovo poruku i ja sjetio za moje vreme kapetana I.razreda Terzića ...Čak mu je moj kolega Hađo kuhao kavu, baš je bil tada komandant naše 1228 u godini 72/73 ! Ali pretražio sam ovaj forum gore i dole i još neke druge forume i nema nikog iz moga "davnoga" vremena, kao je napisao Sego ...Stvarno je več dugo ono od 72 godine....

Pozudrav iz Maribora

konacno neko od mojih ABHO-vca
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   Today at 17:37

Na vrh Go down

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/7Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» Gjorče Petrov 88/89 - REMONT :) :) Ili bilo kada REMONT ??