FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
kiza
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-12-25

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   25.02.16 23:03

Ima li neko iz daleke 80 god  , sluzio sam u Djorce Petrov u vp 1228/2 , vp 5812/3 , pa opet u 1228/2 aprilska klasa , bio sam vezista pri ABHO , Kaperan Mirčić , onda porucnik Protić ,  Nosili smo ono kablo gore na Vodno čini mi se da se tako zvaše. Ako neko ima iz tog vremena i vp 1228/2 neka se javi , pozdrav Zoran iz Prijepolja
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   26.02.16 10:34

@kiza (citat):
Ima li neko iz daleke 80 god  , sluzio sam u Djorce Petrov u vp 1228/2 , vp 5812/3 , pa opet u 1228/2 aprilska klasa , bio sam vezista pri ABHO , Kaperan Mirčić , onda porucnik Protić ,  Nosili smo ono kablo gore na Vodno čini mi se da se tako zvaše. Ako neko ima iz tog vremena i vp 1228/2 neka se javi , pozdrav Zoran iz Prijepolja

pozdrav kiza, opisi malo vise detalja, sto se nalazilo na Vodnom, ta ste radili, kolko dugo ste boravili ako imas jos nesto da sje prisjecas pisi, ABHO se posle tebe u to vrijeme preselio u kasarnu Goce Delcev. LP
Na vrh Go down
kiza
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   26.02.16 17:15

Prostirali smo  neko kablo  na Vodnom 10 tak dana , bese pakleno tesko neki od vojnika su padali od tereta , znam da smo svi vojnici iz te kasarne dugo nosili na vojn kosuljama  mrlje od katrana kojima je bilo izolovano to kablo , nije moglo da se opere , dok nas komandant kasarne , ime sam zaboravio ,crnogorac je bio  nije naredio da te kosulje predamo vesernici i dobili smo nove. U pomenuto prostiranje tog debelog teskog kabla bilo je ukljuceno vise rodova vojnika iz Djorce Petrova ....
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   01.03.16 9:11

@kiza (citat):
Prostirali smo  neko kablo  na Vodnom 10 tak dana , bese pakleno tesko neki od vojnika su padali od tereta , znam da smo svi vojnici iz te kasarne dugo nosili na vojn kosuljama  mrlje od katrana kojima je bilo izolovano to kablo , nije moglo da se opere , dok nas komandant kasarne , ime sam zaboravio ,crnogorac je bio  nije naredio da te kosulje predamo vesernici i dobili smo nove. U pomenuto prostiranje tog debelog teskog kabla bilo je ukljuceno vise rodova vojnika iz Djorce Petrova ....

Da razumljivo da je bilo dodatnog posla za vojsku na razlicitim lokacijama, vjerovatno su to bili kablovi za telekomunikaciju, potrebe za vojsku ili gradjane za to podrucje, a pitam za to Vodno i nekako mi je jako poznato, gotovo sam siguran da sam i ja bio ali nesjecam se kojim povodom, dali je bila mrtva straza, vjezba ili nesto trece, radili kao vi nismo nista.LP
Na vrh Go down
kiza
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   01.03.16 15:46

Da bila je i mrtva straza , a cini mi se da smo bili na vezbama , Vodno je jedno brdo iznad Skoplja
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   01.03.16 16:15

@kiza (citat):
Da bila je i mrtva straza , a cini mi se da smo bili na vezbama , Vodno je jedno brdo iznad Skoplja

Nadam se da se bude jos netko ukljucio u pricu o Vodnom, upravu si radi se o jednom ne tako dalekom brdu pored Skopja, gdje postoji jedina "mrtva straza" u Skopju koju sam ja poznavao, hangari ukopani u brdo i dosta pod zemljom sa novom opremom, i konzerviranim oruzjem, imao sam priliku vidjeti jedan dio unutra kad se doslo po neznam niti ja sta ali, tako cisto i uredjeno. Kako se sjecam samo 15 dana sam bio na toj strazi, posle nikad, vjerovatno sva se vojska izredala pa i iz drugih kasarni.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: secanja na 87 dmu   16.05.16 15:20

Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-01-22
Dob : 60
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   26.05.16 22:24

@Mića (citat):
Zdravo drugari, danas slucajno naleteh na ovaj sajt pa reko da vas sve pozdravim,Ja sam jedan od onih koji je vojni rok sluzio u ovoj kasarni ABHO-izvidjac VP 1228 mislim da je bilo kroz 6, ako se ne varam, oktobarska klasa 1977.god.
Zdravo Mico, ja sam bio junska 76 1228/6 a kasnije  1228/4 , prvo kod Mitevskog pa kod Krstica. Verovatno smo se vidjali na pisti.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   26.05.16 22:35

Da napisem jednu dogodovstinu,

Jutarnje postrojavanje pred fiskulturu / Mitevski nas obilazi I kontrolise ko je obrijan a ko ne / ja golobrad dve dlake u tri reda / Pocinje arlaukanje, vristanje histerisanje. Pokusavajuci na najlepsi moguci nacin da obuzdam glas pitam ga da li mu zena nije dala pi.**ke na zornjaka pa se istresa na mene. TAJAC par trenutaka . posle toga sledi slanje kod psihijatra I na raport kod majora. Naravno covek kad je procitao sta mi pise na uputu razvuko kez od uveta do uveta I napisao da sam obecao da cu biti bolji??? Tako je pocelo moje pozarstvo kod zute kuce na duze vreme.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   06.07.16 18:11

Dobro Abehajci gde ste, nema nigde nikog.  salutiranje
Na vrh Go down
Edo114
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-09-19
Dob : 51
M(j)esto Radenci, Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   07.07.16 0:02

@vandi (citat):
Dobro Abehajci gde ste, nema nigde nikog.  salutiranje
Pa dobro, što vičeš bre ?
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   08.07.16 10:14

Pozdrav druze, vidis da sam pisao malim slovima , znaci nisam vikao, bio sam tih. Reci mi koja si klasa bio i kod koga?
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2016-03-11

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   08.07.16 21:58

Pozdrav za krizu i ja sam služio u Đorđe Petrov klasa april 82-83 vezista 5812-3C pa dobro se sječam tih dana kopanja kanala za telefonske kablove debeli ko ruka .
Bio neki pukovnik tada određivao koliko če ko da kopa samo koraca i kaže kopaj onda polaganje kablova pa zagrtanje to su vojni telefonski optički kablovi kojima su se uvezivale sve bivše republike jugoslavije.
Kasnije mi smo vezisti se preselili u kasarnu Maršal Tito a ja sam otišao u prekomandu u Vojnu Bolnicu na centralu i tu sam ostao do kraja.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   05.08.16 15:01

Ne mogu da verujem da nema ABHO-vaca sedamdesetih... vojnik
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   10.08.16 15:21

@vandi (citat):
Ne mogu da verujem da nema ABHO-vaca sedamdesetih... vojnik
Ima iz osamdesetih
Na vrh Go down
Edo114
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-09-19
Dob : 51
M(j)esto Radenci, Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.08.16 23:03

Eh, momci, ...
... 1228/4 ABH-ajci klasa AVGUST 1984 prestigla vas sve !
Na godišnjicu poziva za JLA mi bismo se 5. Avgusta 2016 okupili u Sremskoj Mitrovici i proveli tri strašne dane druženja. Stigosmo iz svih republika bivše Juge !

Kako izgledaju 'najjači' ABHO izvidjaći 1228/4, klasa Avgust 1984, pogledajte ovde:
http://mitrovica.info/posle-tri-decenije-drugovi-iz-bivse-jna-okupili-se-u-mitrovici/

ili u novinama južne Srbije:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207040203184794&set=a.1068569075746.2010520.1271660808&type=3&theater

Sledeći ?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   Today at 10:20

Na vrh Go down

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.