FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 265
REPUTACIJA : 17
Član od : 2010-03-03
Dob : 50
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   03.02.17 20:02

Renato Gila (citat):
Renato, Pula, 1228/4, Kapetan Protič Zoran, pozdrav 
svima iz klase i svima od 86-87, ja sam martovac
mart 87,,ali komandir cete bio kapetan Petrovic Zarko
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
REPUTACIJA : 0
Član od : 2012-05-01
M(j)esto Mostar BiH

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   13.03.17 8:59

Na današnji dan prije tačno 30 godina napustio sam kasarnu Đorđe Petrov zajedno sa svojim drugovima a mogu slobodno reći sa svojim prijateljima.Bio je tada 13 petak.Nas 7-8 zajedno smo vozom išli do Beograda.Koja je to pijanka bila. 
Sjećanja su još uvjek svježa kao da je juče bilo.Nažalost još nisam nikog našao na ovom forumu  iz moje VP1228/9.Ako ima neko nek se javi."GAJO"
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2014-01-22
Dob : 61
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   15.03.17 10:24

ABHO izvidjac  klasa 76/77, pozdrav svima, salutiranje
Na vrh Go down
trili
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-04-19

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   19.04.17 2:37

Pozdrav svim izviđacima klase  sept 87/88 i onima mart 87/88, koji su nas primili u septembru. A tebi panon hvala za onaj film. I za onu fotografiju u filmu gdje ste desetari in nekoliko nas  gustera. Neke prepoznajem. 
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
REPUTACIJA : 1
Član od : 2011-08-28
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   20.04.17 11:27

Ljubisa_Prnjavor (citat):
Halo ABHO drugari,sluzio sam martovska 86 god. VP 1228/4 izvidjac  kod kapetana Zorana Protica ,imali koga iz te generacije, mislim da je Nickname "Rijecanin" iz moje klase,bilo bi mi veoma drago da nekoga nadjem od drugara radi osvjezavanja sjecanja ! Pozdrav za sve abehajce ....

Pozdrav tebi Ljubisa, ako si tu jos uvijek.... Ma nebi mi vjerovao ali mi smo skupa bili u JNA.... suza mi na oko kanula od sreće sto ipak mi se netko javio....
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
REPUTACIJA : 1
Član od : 2011-08-28
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   20.04.17 11:34

Renato Gila (citat):
Renato, Pula, 1228/4, Kapetan Protič Zoran, pozdrav 
svima iz klase i svima od 86-87, ja sam martovac

Renato iz Pule..... Pa ovo je za nevjerovati.... Da nisi ti onaj plavi sitni lik? Sjecas li se mozda onog drugog istrijana Sergija?
Na vrh Go down
Ljubisa_Prnjavor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-11-21
M(j)esto Prnjavor

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.04.17 11:54

Pozdrav momci,ja sam isto 13.3.1987 izasao iz Djordje Petrov kasarne. RENATO ,ako se dobro sjecam ti si nam na Krivolaku pekao zmiju,dali me se sjecas ja sam par mjeseci drzao kafedzinicu u paviljonu . Stojakovic Ljubisa, Prnjavor BiH
Na vrh Go down
Ljubisa_Prnjavor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-11-21
M(j)esto Prnjavor

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.04.17 11:56

RIJECANIN,posalji mi nekakav kontakt, cesto sam u Opatiji da se nadjemo...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   04.06.17 22:26

rijecan (citat):
Ljubisa_Prnjavor (citat):
Halo ABHO drugari,sluzio sam martovska 86 god. VP 1228/4 izvidjac  kod kapetana Zorana Protica ,imali koga iz te generacije, mislim da je Nickname "Rijecanin" iz moje klase,bilo bi mi veoma drago da nekoga nadjem od drugara radi osvjezavanja sjecanja ! Pozdrav za sve abehajce ....

Pozdrav tebi Ljubisa, ako si tu jos uvijek.... Ma nebi mi vjerovao ali mi smo skupa bili u JNA.... suza mi na oko kanula od sreće sto ipak mi se netko javio....
 pozdrav Ljubisa ....imali smo zajednicke prijatelje...septembarce 86
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   04.06.17 22:29

trili (citat):
Pozdrav svim izviđacima klase  sept 87/88 i onima mart 87/88, koji su nas primili u septembru. A tebi panon hvala za onaj film. I za onu fotografiju u filmu gdje ste desetari in nekoliko nas  gustera. Neke prepoznajem. 
a koji si ti trili sigurno se znamo
Na vrh Go down

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.