FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
rijecan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2011-08-28
Dob : 49
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   28.08.11 11:01

Pozdrav svima, posebno 1228/4, ABHO izvidjacima.... Dosao sam 18.marta1986. a skinuo se 13.marta1987. E moj panone, mimoisli smo se za koji dan. Imamo mi nesto zajednicko, junsku klasu, vozace koji su samnom bili 6 a s tobom 3 mjeseca. Jedan je bio dalmatinac, Josip Pajdek, a drugi bosanac, plavokos i kovrcav, zaboravio sam mu ime ali.... IMAM SLIKE za koje se trebas malo strpiti, treba doc do njih pa ih digitalizirati.....ali biti ce i to..
Kad sam dosao u JNA, kapetan mi je bio Protic Zoran. Sa nama je bio 3. put zaredom zapovjednik najbolje ABHO jedinice u oblasti, dobio cin kapetana 1. klase i presao na aerodrom u Skopski petrovac u septembru ili oktobru. E tada nam je dosao kapetan Petrović kojeg se ovdje spominje. Sa Dreca Rasimom smo proveli lijepe trenutke, neznam kako vama ali mojoj klasi je bio dobar ko kruh. Bio nam jei porucnik Stamenkovic, zna li netko sto je bilo s njim?
Sto se slika tice, imam ih podosta, samo ih trebam digitalizirati...
Sjeca li se netko kapetana Protića? Fenomenalan lik, derao se na nas, vrijedjao, ali UVIJEK nas je zastitio, potrudio bi se da nam na Krivolaku bude dobro (koliko je to uopce moguce)...ma o njemu bih mogao pricati satima...
Toliko za sad....

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   28.08.11 12:09

@rijecan (citat):
Pozdrav svima, posebno 1228/4, ABHO izvidjacima.... Dosao sam 18.marta1986. a skinuo se 13.marta1987. E moj panone, mimoisli smo se za koji dan. Imamo mi nesto zajednicko, junsku klasu, vozace koji su samnom bili 6 a s tobom 3 mjeseca. Jedan je bio dalmatinac, Josip Pajdek, a drugi bosanac, plavokos i kovrcav, zaboravio sam mu ime ali.... IMAM SLIKE za koje se trebas malo strpiti, treba doc do njih pa ih digitalizirati.....ali biti ce i to..
Kad sam dosao u JNA, kapetan mi je bio Protic Zoran. Sa nama je bio 3. put zaredom zapovjednik najbolje ABHO jedinice u oblasti, dobio cin kapetana 1. klase i presao na aerodrom u Skopski petrovac u septembru ili oktobru. E tada nam je dosao kapetan Petrović kojeg se ovdje spominje. Sa Dreca Rasimom smo proveli lijepe trenutke, neznam kako vama ali mojoj klasi je bio dobar ko kruh. Bio nam jei porucnik Stamenkovic, zna li netko sto je bilo s njim?
Sjeca li se netko kapetana Protića? Fenomenalan lik, derao se na nas, vrijedjao, ali UVIJEK nas je zastitio, potrudio bi se da nam na Krivolaku bude dobro (koliko je to uopce moguce)...ma o njemu bih mogao pricati satima...
Toliko za sad....

Pozz Fiumensu,
vjerojatno smo se neko vrijeme zajedno gurali po pisti, stajali u redu na telefonu, e onda ste ti i Panon dolazili kod nas u kuhinju...
Pozz Sego, septembarac 86/87.

Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   28.08.11 13:59

@sego (citat):
Pozz Fiumensu,
vjerojatno smo se neko vrijeme zajedno gurali po pisti, stajali u redu na telefonu, e onda ste ti i Panon dolazili kod nas u kuhinju...

Pozdrav Sego, znamo se mi sigurno, barem iz vidjenja. A sto se telefona tice, znas li da ga je moja klasa uvela u kasarnu. Imam slike kako s drugovima kopam kanal za te telefonske zice Very Happy

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   28.08.11 16:18

Rijecan, dobro nam došao!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   28.08.11 22:00

@rijecan (citat):
@sego (citat):
Pozz Fiumensu,

Pozdrav Sego, znamo se mi sigurno, barem iz vidjenja. A sto se telefona tice, znas li da ga je moja klasa uvela u kasarnu. Imam slike kako s drugovima kopam kanal za te telefonske zice Very Happy
Samo stavi te slike, da se prisjetimo tih dana...

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   29.08.11 10:14

@rijecan (citat):
Toliko za sad....
pozdrav rijecane....eto mimoisli smo se za tri dana,ja dosao 16. 03.87. u vecernjim satima i dobio svoju prvu veceru.Zamisli bio je burek za veceru.Iz junske klase kao kroz maglu secam se vozaca ali imena sam zaboravio.Secam se u drugom vodu ,tj. drugoj spavaoni bio je jedan plav momak .Ali imena se ne mogu setiti.Ja sam spavao iznad njega i taj momak mi je dosta pomoao u mojim pocetnickim danima u vojci.Desetar mi je bio (bio sam u drugom vodu ,drugo odeljenje) Lukic Dobrivoje,momak gromada od coveka...iz Sanskog mosta.Ako neko nesto zna o njemu ili ima s njim kontakt nek mi se javi molim.A komandir voda je bio legendarni Dreca Rasim.O njemu imam samo reci hvale .S njim smo bili na krivolaku(Petrovic Zarko kapetan se morao vratiti u Skopje posle tri dana.....sto nam uopste nije bilo zao)i pored obuke  imali smo i tamicenje ....sve ABHO jedinice iz trece armijske oblasti.......i naravno nastavili smo tradiciju ...bili smo najbolji(verujem ,zahvaljujuci DReca Rasimu).Posle pobede nas je castio sa mislim cetiri gajbe piva i zurka do jutra.A kapetan Zarko Petrovic ,sta da kazem ,covek je u to vreme bio glavni komunista u kasarni,bio je zeljan unapredjenja samo mu polaganje ispita bas nije nekako islo i imao sam utisak da smo mi zbog tih ispita dosta ispastali.Mislim da je mogao imati malo bolji odnos sa vojnicima ,malo ljudskoji ,jer kolko sam ga upoznao ipak je u njemu bilo nesto ljudsko i prijateljsko samo on to nije znao ispoljiti ,preneti na vojnike....tu mu je bila velika mana.
Pa rijecane stavi te slike sto pre i podseti me malo na neka imena ...tvojih gustera a mojih dzombi....

Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   29.08.11 12:22

@panon (citat):
pozdrav rijecane....eto mimoisli smo se za tri dana,ja dosao 16. 03.87. u vecernjim satima i dobio svoju prvu veceru.Zamisli bio je burek za veceru.Iz junske klase kao kroz maglu secam se vozaca ali imena sam zaboravio.Secam se u drugom vodu ,tj. drugoj spavaoni bio je jedan plav momak .Ali imena se ne mogu setiti.Ja sam spavao iznad njega i taj momak mi je dosta pomoao u mojim pocetnickim danima u vojci.Desetar mi je bio (bio sam u drugom vodu ,drugo odeljenje) Lukic Dobrivoje,momak gromada od coveka...iz Sanskog mosta.Ako neko nesto zna o njemu ili ima s njim kontakt nek mi se javi molim.A komandir voda je bio legendarni Dreca Rasim.O njemu imam samo reci hvale .S njim smo bili na krivolaku(Petrovic Zarko kapetan se morao vratiti u Skopje posle tri dana.....sto nam uopste nije bilo zao)i pored obuke  imali smo i tamicenje ....sve ABHO jedinice iz trece armijske oblasti.......i naravno nastavili smo tradiciju ...bili smo najbolji(verujem ,zahvaljujuci DReca Rasimu).Posle pobede nas je castio sa mislim cetiri gajbe piva i zurka do jutra.A kapetan Zarko Petrovic ,sta da kazem ,covek je u to vreme bio glavni komunista u kasarni,bio je zeljan unapredjenja samo mu polaganje ispita bas nije nekako islo i imao sam utisak da smo mi zbog tih ispita dosta ispastali.Mislim da je mogao imati malo bolji odnos sa vojnicima ,malo ljudskoji ,jer kolko sam ga upoznao ipak je u njemu bilo nesto ljudsko i prijateljsko samo on to nije znao ispoljiti ,preneti na vojnike....tu mu je bila velika mana.
Pa rijecane stavi te slike sto pre i podseti me malo na neka imena ...tvojih gustera a mojih dzombi....

Dobio si burek i jogurt vec prvi dan.... kakva sreca. Ja sam za veceru dobio DRNČ!!!!!   Nisam znao sto bih s tim u tanjuru Suspect

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   29.08.11 16:11

Pa zato sam i spomenuo burek.to vecemi je bilo normalno da pojedem burek a posle svaki je bio pravi dozivljaj....... Smile
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   30.08.11 20:45

@panon (citat):
Pa zato sam i spomenuo burek.to vecemi je bilo normalno da pojedem burek a posle svaki je bio pravi dozivljaj....... Smile

Nemojte mi burek dirati, ja kao intendant, volio sam ga više od svega što se dalo pojesti. Dobro, priznajem, nekad smo znali za sebe sa strane nešto lijepo skuhati, ispeći( pig)..., nakon toga i popiti( drunken)...
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   06.09.11 21:33

Evo, Panone, pa se probaj sjetiti. Sa cigaretom je Damka Medjit, vjerojatno je sad u Turskoj, slijedi ga Pajdek Josip-Pajdo, odvaljen lik, vozac ali nisam siguran da li je bio martovac ili junac (mislim na klasu  Very Happy ) . Ovaj ljepotan s naherenom kapom sam ja a desno je vozac junske klase, zaboravih mu ime. Ispred nas cuci vozac, bosanac za kojeg sam te pitao da li ga se sjecas....

Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   06.09.11 21:41

A red je da vam predstavim moje drugare, radi ih se ponekad sjetim i pitam se sto se desilo s njima. Naslici samo ova dvojica krajnje lijevo su dzombe, crnokosi je desetar
a plavokosi je bio stažo (jos cuvam maceve s njegove kragne), u sredini njegova ekselencija kapetan Protić Zoran. Pozdrav klasi mart !986.!

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 06.07.13 2:46; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : ...........resize)
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   06.09.11 21:47

A evo i mene s Protom.... U pozadini se vidi ulaz u kasarnu (sjecate li se tog mosta? Nisam se bas nahodao po njemu a vjerujem i da je ostalima bilo lakse precicom kroz zicu))

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   07.09.11 15:22

@rijecan (citat):

Evo, Panone, pa se probaj sjetiti. Sa cigaretom je Damka Medjit, vjerojatno je sad u Turskoj, slijedi ga Pajdek Josip-Pajdo, odvaljen lik, vozac ali nisam siguran da li je bio martovac ili junac (mislim na klasu  Very Happy ) . Ovaj ljepotan s naherenom kapom sam ja a desno je vozac junske klase, zaboravih mu ime. Ispred nas cuci vozac, bosanac za kojeg sam te pitao da li ga se sjecas....

Pa tog bosanca se cecam ,to je taj sto sam pricao da sam spavao iznad njega.Kad ste vi otisli on je postao velika dzomba-najstariji u ceti.Ime mu se ne secam ,ali covek mi je puno pomogao da se snadjem u mojim prvim vojnickim danima.Mozda su za njega to bile sitnice ,ali meni su puno toga znacile.
A poznat mi je i onaj sasvim s desne strane...ime neznam .ali mi se cini da sam ga vidjao u paviljonu

Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   08.09.11 20:38

E taj ti je bosanac bio dobar ko kruh. Junska klasa, zato smo ga i zvali junac (u pocetku ga je to ljutilo pa mu je nadimak stao.) Onaj drugi je bio isto junska klasa, zato si ga vidjao u paviljonu, bili su vozaci pa
su uglavnom bili u auto parku. Tamo je i nastala ova slika. Sjecam se kad smo se skidali da se nas bosanac toliko ukomirao da je plakao. Stalno je znao govorit da sto ce sad on sa ovim gujama, niti koga pozna
niti se s kime od njih druzio....Kad sam brojao 00.noć do skidanja napili smo se toliko da smo drugi dan jedva stajali u stroju na dizanju zastave, nas 4 u civilu i Junac....a glava boli od rakije.... Laughing
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   23.09.11 8:36

evo jedne slike iz naseg vojnickog zivota,to su vecinom martovci 87 (dvojica su mladja klasa),jas sam onaj sto stoji sasvim levo sa cvarcima na ramenu.

aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 20.01.13 23:10; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ...........resize)
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   23.09.11 18:03

@panon (citat):

evo jedne slike iz naseg vojnickog zivota,to su vecinom martovci 87  (dvojica su mladja klasa),jas sam onaj sto stoji sasvim levo sa cvarcima na ramenu.

Ha, ha, ništa bez konjaka Zvečevo! drunken drunken  Sleep

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 06.07.13 2:48; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : ...........resize)
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   29.09.11 16:28

no coment

Na vrh Go down
peki bosanac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2011-10-21
Dob : 45
M(j)esto županja

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.10.11 1:09

@tafa (citat):
Bio sam u kasarni Goce Delcev 91 u ABHO veza!pozdrav svima

komandir cete kapetan milorad denić,komandir voda stariji vodnik zec,komandir desetine desetarmustafi. jedan vojnik postroio razvodnika straze sa strazom na strazi u kasarni.4mjesec 1990 godine.ako ima neko da se sjeca nek se javi

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.10.11 23:07

@peki bosanac (citat):
@tafa (citat):

komandir cete kapetan milorad denić,komandir voda stariji vodnik zec,komandir desetine desetarmustafi. jedan vojnik postroio razvodnika straze sa strazom  na strazi u kasarni.4mjesec 1990 godine.ako ima neko da se sjeca nek se javi

Jesu li to preselili abehajce iz djorcea u goce delcev...?   Tako sam cuo.

Na vrh Go down
peki bosanac
Gušter
Gušter

M(j)esto županja

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.10.11 23:28

@panon (citat):
@peki bosanac (citat):
@tafa (citat):

komandir cete kapetan milorad denić,komandir voda stariji vodnik zec,komandir desetine desetarmustafi. jedan vojnik postroio razvodnika straze sa strazom na strazi u kasarni.4mjesec 1990 godine.ako ima neko da se sjeca nek se javi

Jesu li to preselili abehajce iz djorcea u goce delcev...? Tako sam cuo.
90 god.bili smo u goce delcev...

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.10.11 23:31

@peki bosanac (citat):
@panon (citat):
@peki bosanac (citat):
@tafa (citat):

KO je od staresina bio u to vreme u izvicjacima a dakako i kod dekontaminatora.....ja sam inace bio izvidjac..

Na vrh Go down
peki bosanac
Gušter
Gušter

M(j)esto županja

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.10.11 0:07

@panon (citat):

@peki bosanac (citat):
@panon (citat):
@peki bosanac (citat):
@tafa (citat):

KO je od staresina bio u to vreme u izvicjacima a dakako i kod dekontaminatora.....ja sam inace bio izvidjac..

kapetan milorad denic,stariji vodnik zec

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 472
Član od : 2011-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   26.10.11 9:58

i 1991 u Djorce Petrov bilo je nekoliko oficira koji su se vodili u ABHO jedinici
Na vrh Go down
Mića
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-10-30
Dob : 58
M(j)esto Kladovo

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   30.10.11 14:41

Zdravo drugari, danas slucajno naleteh na ovaj sajt pa reko da vas sve pozdravim,Ja sam jedan od onih koji je vojni rok sluzio u ovoj kasarni ABHO-izvidjac VP 1228 mislim da je bilo kroz 6, ako se ne varam, oktobarska klasa 1977.god.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   30.10.11 15:32

@Mića (citat):
Zdravo drugari, danas slucajno naleteh na ovaj sajt pa reko da vas sve pozdravim,Ja sam jedan od onih koji je vojni rok sluzio u ovoj kasarni ABHO-izvidjac VP 1228 mislim da je bilo kroz 6, ako se ne varam, oktobarska klasa 1977.god.

konacnoda se nadje i jedan ABH-ajac,pa makar istariji,ja sam bio izvidjac 1228/4 ali mart 87.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   Today at 22:38

Na vrh Go down

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.