FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Dirty Harry
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-05-22
Dob : 49
M(j)esto RIJEKA

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   24.05.13 16:17

stanislav k (citat):
ja se sječam tog Protića kako je vikao na vojnike pogotovo u auto-parku ako kampanjola nije bila čista ...

naš je auto-park bio nasuprot vašeg (pontonjerska inžinjerija) , ako se netko sječa ....

Sječam se ga i ja dobro. Otišao Petrović na bolovanje mjesec prije skidanja zvog mene jer ga nisam šmirglao dva posto Very Happy
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   25.05.13 22:13

Dirty Harry dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
GEX222
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2013-08-05
Dob : 51
M(j)esto SREMSKA MITROVICA

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   21.08.13 19:16

Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   23.08.13 22:10

Gex dobrodosao na forum. Secas li se dali je tada bio i porucnik Stamenkovic iz nisa. Ja sam sluzio avgusta 85.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   24.08.13 22:51

@GEX222 (citat):
Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
jesu Protica zvali mozda macak?
Na vrh Go down
Edo114
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-09-19
Dob : 51
M(j)esto Radenci, Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.09.13 21:11

Ne, Mačak (Mačuđić ?) je bio neko drugi. 1228/5 čini mi se, crni, na dugim nogama.
Na vrh Go down
abho 72/73
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-10-13
Dob : 64
M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Pozdrav! Desetar Draza Stojanovic ABHO 1228 1972/73   13.10.13 0:58

@panon (citat):
@rsgjanez (citat):
Pozdravljeni, fantje ABHO-jevci, a posebno 1228/1 , pošto sam se sad kad sam pročitao njegovo poruku i ja sjetio za moje vreme kapetana I.razreda Terzića ...Čak mu je moj kolega Hađo kuhao kavu, baš je bil tada komandant naše 1228 u godini 72/73 ! Ali pretražio sam ovaj forum gore i dole i još neke druge forume i nema nikog iz moga "davnoga" vremena, kao je napisao Sego ...Stvarno je več dugo ono od 72 godine....

Pozudrav iz Maribora
konacno neko od mojih ABHO-vca
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2013-11-27

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 14:25

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam u Skoplje, u kasarnu Gjorče Petrov došao negde 20. septembra 1985 godine. Prvo sam bio nekih mesec i po dana na obuci za vozača u Kičevu. Inače sam u JNA stupio 02. avgusta 1985 godine.
Skinuo sam se 13. septembra 1986 godine.
Bio sam u V.P. 1228/9, kod kapetana Petrović Žarka-Žareta, vodnik nam je bio Popović Milan-Pop. Bili smo u zadnjem paviljonu u nizu, na trećem spratu. U istom hodniku su bili i 1228/6, ako se ne varam.
Njih sam zatekao i ostavio na tim mestima. Vidim ovde na forumu da je kasnije Petrović Žarko otišao u "četvorku" kod izviđača.
Sećam se kapetana Protića, sećam se poručnika Stamenkovića. Na Krivolaku smo bili 2 puta. Prvi put u rano proleće, nekih 10-tak dana a posle na leto 1986 godine i bili smo 30 dana.
Naš vod je imao najmanje vojnika, negde oko 20-tak.
Sa mnom u četi su bili (koliko mogu da se setim): Aleksandar Caran iz Pančeva, Siniša Cvetković iz Beograda, Bujar Bajraktari sa Kosova, Subašić Jasmin iz Doboja (kasnije je prekomandovan za vodiča pasa), Davidović Siniša iz Foče, Nebojša Pavlović Necer iz Niša, Renato Miler (desetar) iz Osijeka, Žust Tomaž iz Slovenije (Maribor ako se ne varam) (desetar), Dragan Maros iz Travnika (desetar), Kuruc Stevan iz Sonte (ćata), Rašiti Afrim Rale iz Uroševca, Haramina Renato iz Zagreba...itd..
Klasa mi je bio i lik Štulić Edvard iz Beograda. On se rodio u Štokholmu, tamo završio osnovnu školi i počeo srednju pa je posle završio u Beogradu. Valjda mu je ćale radio u ambasadi u Štokholmu. Njemu su od prvog dana dali da nosi ručni bacač tešak 12 kg. Posle sam skontao da su to uradili namerno.
Sa nama je bio i neki lik koji je bio stariji po klasi, tu sam ga i zatekao. Bio je iz Dubrovnika, pobegao kući zbog cure, skembala ga vojna policija i izgubio skraćenje. Po ceo dan se vukao kao olinjali mačak po kasarni, niko ga nije dirao. Odslužio puni vojni rok, otišao kući negde 3 meseca posle svojih klasića.
Povukla me nostalgija pa nađoh ovaj forum.
Mislim da imam jednu sliku, ja i Rašiti Afrim. Ostale slike mi izgorele sa kućom.

radle: komentar modifikovan dana: 27.11.13 22:20; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 14:50

radle, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 15:14

Hvala, bolje vas našao.
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 20:37

radle, dobrodošao ! I reci mi-ako se možda sjetiš-je bio u tvoje vreme još kapetan Terzič ?
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 22:07

Ja mislim da jeste bio kapetan Terzić, nije bio moj kapetan, ali sam video da se ovde pominje pa sam se setio da je i on bio tada.
Meni je kapetan bio Petrović Žarko-Žare.

Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   27.11.13 22:08

Znam da je poručnik Stamenković bio u četi kojom je komandovao kapetan prve klase Protić-Prota.
Sećam se jednom, čekali smo u redu na kupanje, bio je četvrtak pošto je tada bio dan za kupanje našeg voda, čujemo neku galamu i skontamo da se to dere Prota...došli sa nekog terena na kojem su bili ceo dan i ispostavi se su izgubili 2 automatske puške. Jaoj, dere se Prota, preti i slično. Sutra čujemo da su našli te AP-e.
Inače, Prota nije bio loš za svoju četu, uvek im je obezbeđivao sve najbolje, brinuo se o njima i znao je na Krivolaku da im postavi logor na najboljem mestu. U suštini nije bio loš lik, voleo je da se dere i galami ali smo skontali da na taj način "preti" da bi ga poštovali.
Ovaj naš Petrović Žarko bio mnogo čudan lik...nikada nisi znao da li treba da se treseš pred njim ili da si opušten.
Znam da je jednom iz auto-parka nestala neka boja, mislim da je bila masna farba, nekih 50 kg. Nas postrojio u hodnik i pretio vojnim sudom da će sve da nas otera pošto smi mi davali požarstvo tamo. Posle se ispostavilo da je boja bila u nekom kamionu, da je uopšte nisu istovarili pa zbog toga požarni nije ni video te kante a kamoli da ih mazne, a i koji će mu đavo 50 kg masne farbe i kako će da je iznese napolje.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   07.12.13 19:34

Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   07.12.13 19:35

Na prvoj slici sam ja a na drugoj slici sam ja desno a levo je Rašiti Afrim Rale iz Uroševca.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   08.12.13 10:57

Dobro došao klaso. Bili smo u isto vrijeme u kasarni ...
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   08.12.13 12:20

Hvala klaso!
Gde si bio, u kojoj jedinici?
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   16.12.13 9:37

dobro dosao u kasarnu radle
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   16.12.13 10:09

Razumem druže desetaru!
Hvala, bolje vas našao!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   31.12.13 9:07

Abehajci srecna Vam nova 2014. godina,narocito onima koji sudezurni ,  na strazi i pozarni kod soski i autoparku.. salutiranje
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   31.12.13 9:12

Hvala klaso. I tebi neka je sretna Nova godina.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

Član od : 2014-01-22
Dob : 60
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.01.14 15:26

Da li imaneko iz klase 1976 ABHO izvidjac/ kod Proke / 1228/4 ili /6 Golce Petrov  salutiranje
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

Član od : 2014-01-22
Dob : 60
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.01.14 16:43

Pozdrav drugari,

Ja sam sluzio  kao izvidjac  davne 1976/77 prvo u 1228/4 pa prekomanda 1228/6. Prvo kod Mitevskog pa kod Krstica. Prota je tada bio potporucnik, isto se drao na svakog a poseban razlog nije mu trebao.Ne znam ali sam ga se resio tako sto sam jedno jutro posle njegovog dranja na mene pitao da li mu zena nije dala p***e pa se izivljava nadamnom. Naravno sankcija odlazak kod psihijatra na VMA u Skoplje i prekoredna pozarstva. ALI NIKAD SE VISE NIJE DRAO NA MENE. Tada je bio jedan stariji vodnik prve klase Riki - Dusa od coveka, na Crnom Vrhu za vreme vezbe zajedno sa nama nosio je rupovku i tabanao po gudurama u januaru mesecu na -20. salutiranje
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   22.01.14 16:45

vandi, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   05.05.14 11:22

ABH-ajci,jeste li se svi potrovali...nema Vas
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   Today at 0:00

Na vrh Go down

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.