FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MUZIL - PULA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AutorPoruka
Spyra
Gušter
Gušter

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 3
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Muzil - Pula, VP 1159/97   01.05.09 18:17

Bio na obuci na Muzilu, 04.08.1985.-26.10.1985, kuvar.
Na vrh Go down
szlatko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2009-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   05.08.09 13:52

Ja bio takodje na Muzilu 59 klasa februar 1980 do juna 1980 protivpodmornicki vod
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2010-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   03.03.10 20:07

.. ako se dobro sijećam MUZIL su zvali i HOTEL MUZIL.
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: MUZIL - PULA   10.03.10 23:02

MUZIL - PULA

Kasarna "narodni heroj pbb Sergej Mašera" nalazi se u predjelu Pule zvanom Muzil
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   10.03.10 23:03

DRUGOVI VOJNICI, .. ZDRAVO
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   10.03.10 23:13

Na vrh Go down
dragan koja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-05-23
Dob : 50
M(j)esto Topolovnik/ Srbija/ Trst/ Italia

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   23.05.11 18:05

Ja sam bio 05 05 1985 samo dan ipo U kasarni Carlo Rojc a poslije na Muzilu kao Artiljerac i to sam ti bas bio na prvom katu u istoj zgradi sa kuvarima
Na vrh Go down
dragan koja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-05-23
Dob : 50
M(j)esto Topolovnik/ Srbija/ Trst/ Italia

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   23.05.11 18:19

Drago mi je sto vidim da ima i malo zainteresovanih za stara lijepa poznanstva i druzenja pa bih u to ime zamolio sve vas koji imate i neke fotografije da ih iskoristite.Mozda ce se netko u njima i prepoznati.
Na vrh Go down
Ivanm
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-06-24

KomentarNaslov komentara: Pula - junij 1980.   24.06.11 12:14

Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ???? Od junija 1980 do septembra 1980 sem bil na obuki za kuharja na Muzilu, od septembra dalje pa na Katarini. Na Katarini mi je bil šef zastavnik Kenđelić, ki je bil zelo dober človek čeprav ga je rad dal na jezik. Moje delovno mesto je bilo šef magazina z oblekami, moj pomočnik pa je bil Albanec iz Tetova Remzi Kasami (odličen prijatelj). Vsekakor bi bil vesel, če bi se oglasil še kdo iz te generacije. Naj povem, da sem z ženo pred tremi leti ponovno obiskal to kasarno in bil zelo presenečen saj je vse uničeno in razbito. Škoda!
Lep pozdrav vsem, ki ste preživeli del življenja v tej kasarni!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   24.06.11 18:22

Pozdrav ivanm cheers
Pravi si veteran glede godinje služenja,iskreno se nadamo da će ti se neko javit.

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   27.06.11 20:54

Trebaju nam veterani ovdje, pa se javi još koji put Ivane!
Na vrh Go down
stole
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-04-03
Dob : 60
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   20.07.11 20:20

@Ivanm (citat):
Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ????

Ja sam stariji Wink

11 Novembar 1978 do 17 januara 1980 Wink Vinkovci
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2012-04-05
Dob : 65
M(j)esto Radlje

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   05.04.12 11:40

@stole (citat):
@Ivanm (citat):
Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ????

Ja sam stariji Wink

11 Novembar 1978 do 17 januara 1980 ;)Vinkovci

Mladi ste,mladi, sam sem služil v Puli 1970/1971 v kasarni Vladimir Gortan in to v MPTAD (mešoviti artiljeriski divizijon) v komandnom vodu (izvidžač).

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   05.04.12 18:45

Pozdrav VETERANIMA I DUBOKO POŠTOVANJE lol! lol! lol!
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter

M(j)esto Radlje

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   06.04.12 8:21

Pa u stvari nije ni najbitnije to,da je prošlo toliko godina od kad sam služio u JNA,ali tada sam bio ubedžen,da če sve generacije koje slede,proživeti u armiji još bolje dane kao smo to proživjeli mi tada. Ali sve to je prošlo nekim putem koji nije bio dobar za male ljude. Umesto da nam bude iz godine u godino bolje - pa sve pada i pada.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   06.04.12 17:57

Živi bili, drago mi je vidjeti da je netko stariji!
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter

M(j)esto Radlje

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   07.04.12 20:18

Bilo bi i meni drago da imam barem dvadeset godina manje. Nikad nisam o tome vodio računa ali od jednom sam shvatio,da je ono najbolje prošlo.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   07.04.12 22:47

Ma ,ajte vas dvojica.....glavu gore Wink
U najboljim godinama smo Smile

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   08.04.12 14:31

Šteta što nam veterani nisu baš aktivni, bilo bi lijepo čuti iskustva 10-20 godina prije naših.
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   07.10.12 11:52

Gdje je oktobarska klasa iz 1980.g? Ja sam bio priobalna artiljerija i sa "Muzila" sam 24.prosinca (decembra) 1980. Titovim "Galebom" prevezen u "Loru" a zatim na Korčulu. Imam neke slike i iz Pule i nešto više sa Korčule koje ću kasnije staviti za pogledati ako netko bude zainteresiran.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   07.10.12 20:30

@jure (citat):
Gdje je oktobarska klasa iz 1980.g? Ja sam bio priobalna artiljerija i sa "Muzila" sam 24.prosinca (decembra) 1980. Titovim "Galebom" prevezen u "Loru" a zatim na Korčulu. Imam neke slike i iz Pule i nešto više sa Korčule koje ću kasnije staviti za pogledati ako netko bude zainteresiran.

Jure, Dobro došao na forum. Prošetaj malo po "kasarni " ovih dana, a onda očekujemo da postaviš fotografije.
Svi smo zainteresirani da ih pogledamo. Very Happy
pozdrav cheers
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter

M(j)esto SLATINA

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   08.10.12 21:32

Nažalost, predaleko sam da bih mogao prošetati po kasarni iako bih volio (živim u Slavoniji u gradu Slatina). Nikako da me put navede u Pulu, ali kada budem u blizini sigurno ću obići Muzil ako se bude moglo. Inače, bio sam 61. klasa (prva generacija koja je iz srednje škole prije fakulteta išla služiti vojni rok i bili smo u zgradi nasuprot zgrade u kojoj su bili kuhari. Sjećam se tučnjave između Zorana Pjanića i nekog Albanca kojemu savršeno pamtim lice ali se ne mogu sjetiti imena, To je bila tučnjava u našoj zgradi i o njoj je u ono vrijeme pričala cijela kasarna. Od fotogtafija imam nekoliko osobnih i jedne s ondašnjim prijateljima, jedan je bio iz Makedonije (Aco Georgijevski), a drugi iz Vojvodine (Jožef Keseg ).
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   08.10.12 22:40

@jure (citat):
Nažalost, predaleko sam da bih mogao prošetati po kasarni iako bih volio (živim u Slavoniji u gradu Slatina). Nikako da me put navede u Pulu, ali kada budem u blizini sigurno ću obići Muzil ako se bude moglo. Inače, bio sam 61. klasa (prva generacija koja je iz srednje škole prije fakulteta išla služiti vojni rok i bili smo u zgradi nasuprot zgrade u kojoj su bili kuhari. Sjećam se tučnjave između Zorana Pjanića i nekog Albanca kojemu savršeno pamtim lice ali se ne mogu sjetiti imena, To je bila tučnjava u našoj zgradi i o njoj je u ono vrijeme pričala cijela kasarna. Od fotogtafija imam nekoliko osobnih i jedne s ondašnjim prijateljima, jedan je bio iz Makedonije (Aco Georgijevski), a drugi iz Vojvodine (Jožef Keseg ).

Ukoliko se ne varam ,to je nekdašnja Podravska Slatina, ne. Ja sam služio u Bijeljini 79/80g. i sećam se da je bilo sitnih čarki na
početku,dok se ljudi ne upozaju ,ali ozbiljnih tuča nije bilo. U to vreme ,to je bilo prosto nezamislivo. Takođe, nisam nikada više
otišao u Bijeljinu Embarassed . Desilo se da sam par godina nakon vojske otišao u inostranstvo i ostao baš predugo. Sad sam doma
i planiram da naproleće odem i posetim kasarnu. Da se posle trideset i kusur godina, na pisti sretnem sa svojim najlepšim
uspomenama iz tog vremena. Very Happy I da nešto popijemo, normalno.... Laughing
pozz cheers
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter

M(j)esto SLATINA

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   09.10.12 7:50

Da missar, to je bivša Podravska Slatina, a o ovome Pjaniću uguglaj "Feljton – Najzagonetnije jugoslovenske ubice (4)" pa ćeš vidjeti o kavom je čovjeku riječ. Ja sam bio na katu zgrade a on u prizemlju i mogu ti reći i da u ono vrijeme tamo nitko nije mirno spavao.
poz.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   09.10.12 21:40

@jure (citat):
Da missar, to je bivša Podravska Slatina, a o ovome Pjaniću uguglaj "Feljton – Najzagonetnije jugoslovenske ubice (4)" pa ćeš vidjeti o kavom je čovjeku riječ. Ja sam bio na katu zgrade a on u prizemlju i mogu ti reći i da u ono vrijeme tamo nitko nije mirno spavao.
poz.

Pročitao , i mogi ti reći da vama, zaista nije bilo svejedno... Shocked  Ma, lik bez grama mozga u glavi . I takvi su služili JNA,
e sad što je vama zapao takav lik .... valjda nedostatak sreće.   Wink  Mogu misliti kako je bilo onim "nesretnicima" u njegovoj
spavaoni.. affraid
poz   cheers
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   Today at 12:29

Na vrh Go down

MUZIL - PULA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/15Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Muzil - Pula, VP 1159/97