FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vaši omiljeni sportovi i sportaši

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   08.01.14 17:36

Kvalitetno kao i

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17809
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.02.14 2:54

@pera84 (citat):
Ja stalno govorim AMERICKI FUDBAL, AMERICKI FUDBAL....al ko slusa ludog Pericu..

A košarka?  Very Happy 

Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1247
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.02.14 2:59

Perice i ja pratim amerčki fudbal...

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.02.14 3:36

Jel' i one prate (american football)?  Laughing 

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3257
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   20.02.14 17:06

Perica ponekad svrati i do teretane:

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   20.02.14 20:34

A poslije teretane u "saunu".  Laughing 

lol! lol! 
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   20.02.14 20:59

Ne umaram se ja puno, vise "asistiram".

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   25.02.14 13:12

25. veljače 1964. Prošlo je točno 50 godina, kada je pobjedom protiv Sonnyja Listona u povijesne boksačke anale ušao tada 22-godišnji Cassius Clay, proglašavajući se već tada 'najvećim u povijesti'. Kada je ušao u ring, bio je veliki autsajder protiv Sonnyja Listona, koji je prethodno došao do titule nakon što je nokautirao Floyda Pattersona 1962. godine, nakon samo dvije minute i 16 sekundi prve runde.

Poznato je kako je na dan borbe Clay došao na vaganje u jakni s natpisom 'Lov na medvjede' (nadimak Listona bio je 'Veliki medvjed'), te izjavio sada antologijsku rečenicu – 'Float like a Butterfly, Sting like a Bee' (lebdi kao leptir, ubadaj kao pčela).

Borba je završena nakon šest runda. Liston je predao meč nakon što je sjeo u svoj kut, na iznenađenje svih pred malim ekranima i u dvorani. 'Ja sam i dalje najzgodniji, a on je u bolnici' – poznata je Clayeva izjava nakon borbe.

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.03.14 2:52

@bantam kategorija (citat):
A znate li koji je skijaš skakač prvi počeo izvoditi tzv. obrnuti V skok i kada je to bilo? Stil koji se nije mijenjao praktički do današnjih dana...

Možda Boklev?

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.03.14 2:56

Isinbajeva zakon.Zgodna,staložena,smirena zato je i bila naj.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2433
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   06.03.14 3:10

@lacoš (citat):
25. veljače 1964. Prošlo je točno 50 godina, kada je pobjedom protiv Sonnyja Listona u povijesne boksačke anale ušao tada 22-godišnji Cassius Clay, proglašavajući se već tada 'najvećim u povijesti'. Kada je ušao u ring, bio je veliki autsajder protiv Sonnyja Listona, koji je prethodno došao do titule nakon što je nokautirao Floyda Pattersona 1962. godine, nakon samo dvije minute i 16 sekundi prve runde.

Poznato je kako je na dan borbe Clay došao na vaganje u jakni s natpisom 'Lov na medvjede' (nadimak Listona bio je 'Veliki medvjed'), te izjavio sada antologijsku rečenicu – 'Float like a Butterfly, Sting like a Bee' (lebdi kao leptir, ubadaj kao pčela).

Borba je završena nakon šest runda. Liston je predao meč nakon što je sjeo u svoj kut, na iznenađenje svih pred malim ekranima i u dvorani. 'Ja sam i dalje najzgodniji, a on je u bolnici' – poznata je Clayeva izjava nakon borbe.

Kad smo vec kod Kasijusa Kleja za koji dan, 8 marta ce biti pune 43 godine od njegove legendarne borbe sa Dzo Frejzerom.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   10.03.14 2:11

S jedne od sljemenskih skijaških utrka...
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   26.03.14 12:03

Ovaj bi sport mogao postati olimpijski ili bar da uđe u program "Jadranskih susreta". Matrix, trebali bi napisati neka pravila a Pericu uzeti za savjetnika. Wink 

lol!  lol! 
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   28.03.14 22:15

Stazio, to bi u (vecini) nasem slucaju izgledalo ovako:

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   28.03.14 22:55

@pera84 (citat):
Stazio, to bi u (vecini) nasem slucaju izgledalo ovako:

Lako za Flavia,Perice nađi sliku legende J.Nicholsona,heben ti kako drži čašu a damica mu pridržava burgiju da je val ne zapljusne  Laughing 

more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   11.05.14 5:27

Volim gledati snooker,malo dugo traju pogotovo mastersi,ali pravi su majstori nema što.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   03.02.15 2:46

@Stanko1 (citat):
Nisam primijetio da imamo sličan topic, a kako upravo gledam na Eurosport TV izravni prijenos prve runde Svjetskog kupa 2013./2014. u skijaškim skokovima palo mi je na pamet da ga otvorim. Siguran sam da će tema biti zanimljiva i drugima.
Od svih sportova uvijek mi je na prvom mjestu nogomet. Nažalost ne ''domaći'', to pratim samo kad nemam ništa pametnije za raditi, a Dinamu - za koji sam nekada strastveno navijao - odavno sam dao nogom u tur. Danas pratim talijansku, englesku i španjolsku ligu, te naravno Ligu prvaka.
Od zimskih sportova redovito pratim skijaške skokove. Još otkako smo 1963. kupili prvi televizor jedva da sam propustio koje natjecanje (ako je bilo u prijenosu). Naravno da sam navijao za ''naše'', a to su bili isključivo Slovenci - od Marjana Pečara i svjetskog rekordera Jože Šlibara, preko Petera Štefančiča do Mirana Tepeša i ostalih do raspada bivše zajedničke države.
Danas je zanimanje kod nas u Hrvatskoj za skijaške skokove ponešto splasnulo. HTV prenosi jedino novogodišnju turneju ''Četiri skakaonice'', eventualno skijaške letove na Planici. A ja to pratim na Eurosportu jer ne želim slušati komentatore-neznalice koji govore u stilu bolesnika koji prima posljednju pomast, ali to je izvan priče.
Naravno da pratim sa simpatijama naše susjede Slovence i raduju me njihovi uspjesi, ali su mi na prvom mjestu Finci. Teško je objasniti zašto, možda još od legendarnog Matti Nykenena. A za Finsku i inače imam simpatija, za tu relativno malu (brojem stanovnika) ali visokociviliziranu i prosperitetnu zemlju.

Od pojedinaca je broj jedan, bez konkurencije, legendarni Janne Ahonen:

Za mene najveći skakač/letač svih vremena. Jest da je po broju pobjeda u Svjetskom kupu (36) na četvrtom mjestu, ali drži nekoliko rekorda koji će se teško nadmašiti: najveći broj ukupno osvojenih bodova u Svjetskom kupu; najviše puta na podiju u Svjetskom kupu (108); najviše puta među prvih deset u Svjetskom kupu (245); i rekord za koji sumnjam da će tako skoro biti dosegnut, a kamo li nadmašen - 5 pobjeda na turneji ''Četiri skakaonice''.
Kad već govorim o finskim skijašima-skakačima evo još nekoliko mojih nekadašnjih favorita, od kojih se više ni jedan ne bavi aktivno ovim sportom.

Janni Soininen:

Risto Jussilainen:

Ville Kantee:

Matti Hautamaeki:

Na kraju ću spomenuti i čovjeka koji mi je bio od svih najsimpatičniji - Japanac Masahiko Harada:

Imao je zarazni smijeh. Iz njega je upravo zračio optimizam i dobre vibracije. Sjećam se jednog natjecanja, ima tome petnaestak i više godina, kada je na doskoku imao gadan pad. Zagrebački rečeno: ''sav se rastepel''. Već sam pomislio da je polomio sve kosti kada je ustao, doskijao do kamere i nasmijao se kao da je upravo postao svjetski prvak. Jednostavno, neponovljivo simpatičan čovjek.

Izuzetno cijenim i postujem sve sto si napisao jer i sam sam veliki ljubitelj skijaskih skokova i letova,medjutim moram se malo ocitovati po pitanju Jane Ahonena slazem se da je veliki i dosta rekorda vidim drzi medjutim ne vidim ni jednu olimpijsku medalju ili si ih zaboravio a to su najcjenjeniji uspjesi,stoga za mene je jos uvijek najveci Matti Nykanen.pozdrav
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   03.02.15 3:04

@bantam kategorija (citat):

Ma kakav Kasai  Very Happy Evo ovaj ovdje...

Upravo i ovo je jedan  od razloga zasto danasnji skokovi nemaju za mene draz kao nekad je i zbog dozvole ovog v stila sto je za mene nedopustivojer puno je bilo ljepse gledati skokove kad su skije bile priljubite jedna uz drugu cheers
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 501
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   14.02.15 18:06

Upravo je završen prvi dio natjecanja u skijaškim letovima u norveškom Vikersundu (nastavak je sutra). Današnji pobjednik je Slovenac Peter Prevc.
Peter Prevc ne samo da je pobijedio već je postavio i novi svjetski rekord u duljini skijaškog leta - 250 m. Raniji rekord (246,5 m) postavio je Norvežanin Johan Remen Evensen 11. veljače/februara 2011., također u Vikersundu.
Biti će zanimljivo na kraju sezone u Planici gdje je izgrađena nova letaonica. Do tada sve čestitke našem sosedu Peteru.

Peter Prevc:

Treće mjesto zauzeo je legendarni Japanac Noriaki Kasai, skakač sa 17 pobjeda u Svjetskom kupu koji većini današnjih suparnika može biti otac - 6. lipnja/juna navršiti će pune 43 godine.

Noriaki Kasai:

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   14.02.15 20:55

Svaka čast za ovakav let i novi svjetski rekord.Vrijedi pogledati ne jednom nego više puta cheers
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   14.02.15 21:25

Bas sam pogledao skok na yt i zaista je impresivno i postale su te daljine isuvise opasne.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   15.02.15 17:03

Ne znam da li netko od vas sada gleda skijaške letove u Vikersundu, ali za ljubitelje ovog sporta to je prava uživancija.
Rekord Petera Prevca trajalo je nažalost manje od 24 sata. Upravo ga je srušio Norvežanin Anders Fannemel letom od 251,5 metra.

Anders Fannemel:

U kvalifikacijama prije natjecanja Rus Dmitrij Vasiljev je doskočio čak na 254 metra, ali mu se rekord ne priznaje zbog pada pri doskoku.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   15.02.15 21:41

Skocio magicnih 250 metara i bio rekorder samo 24 sata pa gde to ima.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   22.03.15 13:22

Ne znam koliko je vâs gledao ovogodišnje natjecanje u skijaškim letovima na Planici, ali ja sam uživao od petka do danas u ovom veličanstvenom sportskom događaju.

Ovogodišnjim natjecanjem dominirali su Slovenci, koji su pobijedili u sva tri natjecanja - u pojedinačnima u petak i nedjelju, te u ekipnom u subotu.
U petak je pojedinačni pobjednik bio Peter Prevc, a danas Jurij Tepeš. Također su obojica postigla ocjene za stil koje su do sada dobivali samo rijetki skakači-letači - svih pet ocjena po maksimalnih 20. Prevc je bio šesti, a Tepeš sedmi u povijesti ovog sporta koji su postigli takav rezultat. Prije njih svih pet ocjena po 20 dobili su od sudaca Toni Innauer (1976.), Kazuyoshi Funaki (1998.), Sven Hannawald (2003.), Hideharu Miyahira (2003.) i Wolfgang Loitzl (2009.).

Peter Prevc:

Jurij Tepeš:

Završnica Svjetskog kupa u skijaškim skokovima je bila uzbudljivija nego ikada u povijesti ovog sporta. Oba konkurenta za prvo mjesto, Peter Prevc i Nijemac Severin Freund, imala su na kraju isti ukupni broj bodova - 1.729. Veliki kristalni globus osvojio je na kraju Severin Freund zbog većeg broja pojedinačnih pobjeda tokom sezone (9).

Severin Freund:

Veliki kristalni globus za pobjednika Svjetskog kupa u skijaškim skokovima:

Svjetski rekord u daljini letova na Planici ove godine nije srušen, ali je Peter Prevc postavio novi rekord skakaonice - 248,5 m.

Peter Prevc u letu od 248,5 m:

Ja sam, naravno, navijao za naše sosede Slovence i slobodan sam uputiti čestitku za izvanredne rezultate u ovom lijepom i uzbudljivom sportu.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   23.03.15 1:34

Interesuje me Tepes jeli to sin Mirana Tepesa i naravno na Velikanki kako smo je prije zvali uvijek je bio super ugodjaj i veliki skokovi.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vaši omiljeni sportovi i sportaši   Today at 15:48

Na vrh Go down

Vaši omiljeni sportovi i sportaši
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Vaši omiljeni sportovi i sportaši
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Borilački sportovi u JNA