FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Unošenje JNA oružja u Austriju.   21.08.15 6:44

@Srdjan Radovanov (citat):

Vrlo zanimljivo, ograđujem se u startu, nemislim da "diram rane", ali svakako je zanimljivo, kako vojnik graničar sme da prenese automatsko oružje preko granice i da ga sa istim oružjem vrate u drugu zemlju u sred početka problema.
U to vreme je moj stari uzeo kamion u lizing od firme gde je radio i kamion je mobiliziran al ga je vozio naš kum, i sećam se da je vozio iz Slovenije selidbe oficirskih porodica za Srbiju, na kraju su neki kamioni bili blokirani, i morali su morem na Crnu Goru da se vrate. malo off topic, ali molim vas, ako neko zna, a verujem da zna, interesuje me odgovor na početak mog mog izlaganja, Hvala Vam drugari.

A drugar što da kažem.
Mogu samo da kažem da je ovo tvoja teorija.
Nitko od nas ovdje takvu teoriju o prenošenju JNA oružja iz države u državu nije iznio.
Kad se javi netko od sudionika događaja onda će mo znati više.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 281
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   21.08.15 12:48

@Vojnik Graničar (citat):

Većina oružja je ostala u karauli "Ceršak" i to je preuzela teritorijalna obrana.
Samo je nekoliko graničara svoje oružje odnijelo u Austriju.

Vrlo zanimljivo, ograđujem se u startu, nemislim da "diram rane", ali svakako je zanimljivo, kako vojnik graničar sme da prenese automatsko oružje preko granice i da ga sa istim oružjem vrate u drugu zemlju u sred početka problema.

A drugar što da kažem.
Nitko od nas ovdje takvu teoriju o prenošenju JNA oružja iz države u državu nije iznio.

Ja sad stvarno ništa ne razumem.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   21.08.15 13:52

sve je jasno . ko je presao sa oruzijem u Madjarsku tamo je oruzije I ostalo. imali su u Madjarskoj tretman kao ratni zarobljenici a bolji nisu imali ni kad su dosli u Suboticu zbog ponasanja VP I vojnih organa bezbednosti.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: JNA oružje    21.08.15 17:45

@halo 92 (citat):

Halo 92.
Ovako.
Nekoliko JNA graničara iz karaule "Ceršak" je prešlo sa naoružanjem u Austriju.
Što su oni radili sa svojim naoružanjem to mi nije poznato.
Onda je to komentirao Vladimir.

@vladimir (citat):
Jedan broj granicara je presao u Madjarsku  a kasnije su vozom prebaceni u  Suboticu.

Tada to komentira Srdjan Radovanov ovako.

kako vojnik graničar sme da prenese automatsko oružje preko granice i da ga sa istim oružjem vrate u drugu zemlju u sred početka problema.

E vidiš ovdje Srdjan vjerojatno misli da su ti JNA graničari iz Austrije sa naoružanjem prebačeni u Mađarsku a zatim ponovno u Jugoslaviju.
Pretpostavljam da je tako mislio.

Zato sam mu odgovorio ovako:

A drugar što da kažem.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   21.08.15 19:00

Kako je tih nekoliko graničara prenelo naoružanje u Austriju? Ako su preneli to naoružanje, onda je to prenošenje oružja iz države u državu, ili sam ja nešto propustio u međuvremenu?
Drugo, da li mi ovde pričamo o činjenicama, dakle "taj i taj vojnik" ili "grupa vojnika iz te i te karaule je dana tog i tog prešla granicu sa Austrijom i na teritoriju strane države prenela to i to naoružanje, sve je uredno zavedeno prilikom prelska granice, svojim potpisom to potvrđuje taj i taj", ili ovde pričamo o rekla-kazala?
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   21.08.15 21:17

mig-21 ostao u Austriji a pilot se vratio u zemlju. pa tako I licno naoruzanje vojnika koji se nisu hteli predati TO vec su presli u Austriju. ko je od vojnika  JNA  presao u Austriju neznam  ali ko je presao u Madjarsku licno poznajem jednog koji je vojni penzioner od 19 godine.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   22.08.15 0:36

@halo 92 (citat):

Čini mi se da nisi skužio da se radi o događajima u Sloveniji 1991.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   22.08.15 1:50

@Max Blitz (citat):

Čini mi se da nisi skužio da se radi o događajima u Sloveniji 1991.

Naravno da sam shvatio o kojem vremenu i o kojim događajima je reč. Ono što nisam razumeo su dve dijametralno suprotne tvrdnje u tri posta.  Na to se nadovezuje pitanje o istinitosti trdnji da je oružje uopšte iznošeno, odnosno da li neko od forumaša zna tačne činjenice vezane za to, ili se sve svodi na "pričali su mi...", "čuo sam od...", itd.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   22.08.15 1:53

Tko je i završio u Austriji i Mađarskoj s oružjem, brzo je ostao bez njega.
Vrlo logično.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   22.08.15 14:18

To je i meni logično. Da li uopšte neko zna kako su graničari prelazili u Austriju (pitam za Austriju, jer je ovo tema o karauli Ceršak), odnosno da li su prelazili organizovano ili se svako snalazio kako je znao i umeo? Da li je prelazak bio dogovoren sa slovenačkim i austrijskim vlastima ili je to bilo kao ovo sad sa imigrantima iz Sirije, tj. opšti haos?
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   22.08.15 18:09

opsti haos je nastao 1991 zato se takvim stvarima ovde I nebavimo.  bilo ,proslo I neponovilo se.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Tko zna kako je prestala postojati karaula "Ceršak"   22.08.15 23:10

@halo 92 (citat):

Kako je tih nekoliko graničara prenelo naoružanje u Austriju?
Ako su preneli to naoružanje, onda je to prenošenje oružja iz države u državu, ili sam ja nešto propustio u međuvremenu?
Drugo, da li mi ovde pričamo o činjenicama, dakle "taj i taj vojnik" ili "grupa vojnika iz te i te karaule je dana tog i tog prešla granicu sa Austrijom i na teritoriju strane države prenela to i to naoružanje, sve je uredno zavedeno prilikom prelska granice, svojim potpisom to potvrđuje taj i taj", ili ovde pričamo o rekla-kazala?

Halo 92.
Na ova tvoja pitanja bi naj bolje i naj točnije mogli odgovoriti dvije osobe.
I to zadnji komandir karaule "Ceršak" vodnik Deleut Mensud (porijeklom iz Bosne i Hercegovine) koji i dalje stanuje u Ceršaku.
Mada su male šanse da će se baš on uključiti na ovaj forum da nam se izjada o zadnjim danima postojanja karaule "Ceršak".
Ovo je on.

Druga osoba je bivši graničar karaule "Ceršak" Vesko Ostojić, on je porijeklom iz Crne Gore.
On je zadnja generacija graničara iz karaule "Ceršak", on je bio prisutan kada je karaula "Ceršak" prestala postojati zauvijek.
Ni on nema volje da se uključi ovdje na forum da nam ispriča o zadnjim danima karaule "Ceršak".
Ovo je on.

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   26.08.15 12:24

@halo 92 (citat):
To je i meni logično. Da li uopšte neko zna kako su graničari prelazili u Austriju (pitam za Austriju, jer je ovo tema o karauli Ceršak), odnosno da li su prelazili organizovano ili se svako snalazio kako je znao i umeo? Da li je prelazak bio dogovoren sa slovenačkim i austrijskim vlastima ili je to bilo kao ovo sad sa imigrantima iz Sirije, tj. opšti haos?

Prelazilo se,u grupama i pojedinačno,sa oružjem. Bio je dogovor sa Austrijancima da se na puca po njima.A kde je završilo lično naoružanje-neznam.Ali dosta o tome,za koji dan u Šentilju očekujemo prve grupe izbeglica,austrijanci če pojačati kontrole (kojih do sada nije bilo) na granici.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Prestanak postojanjka karaule "Ceršak"   27.08.15 6:48

Srdjene ili Srđane.

Kada dođe vrijeme da nešto napišem o tome kako je prestala postojati karaula "Ceršak" onda ćeš znati neke pojedinosti.
Postavio bi vam dva video matrijala snimljena VHS kamerom o događajima na dan predaje karaule "Ceršak" i karaule "Šentilj" ali......
Nemam takvo odobrenje vlasnika snimke.
Postavio bi vam i slike snimljene na dan predaje karaule "Ceršak" ali......
Nemam odobrenje vlasnika slika.
A takve video snimke i slike nećete nigdje naći na internetu, baš nigdje.
Iako su se događanja dogodila u vremenu koje ovaj forum to dozvoljava ovim pravilnikom.

Uglavnom imam još toga puno reći o karauli "Ceršak" prije nego vam ispričam kako je prestala postojati.
Jedna od jako važnih stvari je i ova.

Čišćenje JNA svinjca kod karaule "Ceršak".
Nitko se nije zapitao što smo radili sa svinjskim izmetom i ostalim otpadom.
Uglavnom to smo metlom i lopatom gurali u ovome smjeru.

A kada bi sve to dogurali do kraja onda bi sve to upadalo ovdje.

U ovo (hajde da ja to nazovem šahta - korito- odvod) i onda bi cjevima ispod zemlje odlazilo u smjeru sjevera prema Austriji.
Nemojte da vas ovo buni Austrija je bila daleko od ovog svinjca oko 150-200 metara.
Odlazilo je oko 10-ak metara dalje i onda bi se slivalo niz padinu (karaula "Ceršak" je bila na vrhu brda).
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   27.08.15 11:43

Srdjene ili Srđane.

Kada dođe vrijeme da nešto napišem o tome kako je prestala postojati karaula "Ceršak" onda ćeš znati neke pojedinosti.
Postavio bi vam dva video matrijala snimljena VHS kamerom o događajima na dan predaje karaule "Ceršak" i karaule "Šentilj" ali......
Nemam takvo odobrenje vlasnika snimke.
Postavio bi vam i slike snimljene na dan predaje karaule "Ceršak" ali......
Nemam odobrenje vlasnika slika.
A takve video snimke i slike nećete nigdje naći na internetu, baš nigdje.
Iako su se događanja dogodila u vremenu koje ovaj forum to dozvoljava ovim pravilnikom.

Uglavnom imam još toga puno reći o karauli "Ceršak" prije nego vam ispričam kako je prestala postojati.
Jedna od jako važnih stvari je i ova.

Čišćenje JNA svinjca kod karaule "Ceršak".
Nitko se nije zapitao što smo radili sa svinjskim izmetom i ostalim otpadom.
Uglavnom to smo metlom i lopatom gurali u ovome smjeru.

A kada bi sve to dogurali do kraja onda bi sve to upadalo ovdje.

U ovo (hajde da ja to nazovem šahta - korito- odvod) i onda bi cjevima ispod zemlje odlazilo u smjeru sjevera prema Austriji.
Nemojte da vas ovo buni Austrija je bila daleko od ovog svinjca oko 150-200 metara.
Odlazilo je oko 10-ak metara dalje i onda bi se slivalo niz padinu (karaula "Ceršak" je bila na vrhu brda).
Mislim da je to smrdilooooo
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Čistiti svinje ili ići u patrole i zasjede.   27.08.15 21:20

@šepa (citat):
Mislim da je to smrdilooooo

Šepa.
Naj gore je čistiti za ljudima.
Da nije bilo komandira karaule i njegove strogoće karaula bi se vrlo brzo pretvorila u pravi ljudski svinjac.

Ovdje si svinjac mogao očistiti i nahraniti ih za 20-ak minuta.
A kako je bilo ići u patrole i zasjeda po 5-6 sati.
A kako je to tek bilo noću i zimi.!?
I što misliš što je lakše.!?

Zapamti jednu stvar.
Moje zadnje jutro u karauli "Ceršak" je bilo čišćenje WC-a.!
Znači jedno 2-3 sata prije nego sam zauvijek otišao iz JNA čistio sam WC u karauli "Ceršak".
Nije bilo milosti ni za mene ni za druge, morao je biti neki red.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Popratna dokumentacija puškomitraljeza.   31.08.15 23:52

@šepa (citat):
 E i to je moguće.
Ovaj komentar me podsjetio na pregled naoružanja koje je obavljano na karauli.
Pregledala se oštećenost cijevi i sl. mislim izražena u procentima, a za svaku pušku je komandir priložio propratnu dokumentaciju na kojoj je navedeno kretanje tog komada oružja od proizvodnje pa dalje.
I pazi sad-moja puška- broj 64046 je prije karaule Špičnik bila u nekoj Vojnoj pošti na Brionima?!
Šepa.
Ovog detalja se ne mogu sjetiti iz karaule "Ceršak".
Tj. da sam imao prilike pogledati u popratnu dokumentaciju mog puškomitraljeza, u kojim kasarnama i karaulama je sve bio do dolaska u karaulu "Ceršak".
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" na planetu Marsu.   08.09.15 7:45

Na današnji dan 08.09.1998. godine tj. prije 27 godina ili 9861 dan, došao sam prvi put u mjesto Ceršak i u karaulu "Ceršak" kao JNA graničar.
Tako sam danas odlučio da karaulu "Ceršak" proslavim na prostorima bivše Jugoslavije na način da ću njeno ime poslati na planet Mars.

O čemu se radi.
NASA planira 04.03.2016. godine iz SAD-a lansirati svemirsku letjelicu INSIGHT koja će biti lansirana iz Vandenberg Air Force baze u Kaliforniji u ožujku 2016.
Slijetanje na Mars predviđeno je za 28. rujna 2016.
Ljudi iz svih krajeva svijeta mogu sudjelovati u NASA-inoj misiji prijavom svojega imena na web stranici NASA-e do 8. rujna.2015. god.
Imena će biti dodana na silicijski mikročip koji će biti na brodu InSight Mars Lander.
I tako sam ja na web stranici NASA-e tj. ovdje:  http://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/?linkId=16760254
Ispunio formular i prijavio ime moje karaule "Ceršak".
Evo kako izgleda "ukrcajna karta" za planet Mars za karaulu "Ceršak".

Velika slika: http://pics.si/?di=DY0Q

Da bi provjerili da li je karaula "Ceršak" stvarno na NASA-inom spisku morate upisati broj "ukrcajne karte" pod kojim se karaula "Ceršak" vodi u NASA-i a to je ovaj broj: J2M2088002185256 on se nalazi na ukrcajnoj karti u desnom gornjem kutu.

To možete provjeriti također na ovoj stranicu: http://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/  zadnji formular koji izgleda ovako.

Onaj "ukrcajni" broj karte upišite u rubriku (ENTER) i pritisnite ispod ono veliki crveno dugme i NASA će vam pokazati kartu za karaulu "Ceršak".
Tako će karaula "Ceršak" biti na planetu Marsu i daleko 479.271.181 kilometara od planete Zemlje.
Na znanje svima iz Ceršaka od vojnika graničara.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   11.09.15 23:25

Na današnji dan 08.09.1998. godine tj. prije 27 godina ili 9861 dan, došao sam prvi put u mjesto Ceršak i u karaulu "Ceršak" kao JNA graničar.
Tako sam danas odlučio da karaulu "Ceršak" proslavim na prostorima bivše Jugoslavije na način da ću njeno ime poslati na planet Mars.

O čemu se radi.
NASA planira 04.03.2016. godine iz SAD-a lansirati svemirsku letjelicu INSIGHT koja će biti lansirana iz Vandenberg Air Force baze u Kaliforniji u ožujku 2016.
Slijetanje na Mars predviđeno je za 28. rujna 2016.
Ljudi iz svih krajeva svijeta mogu sudjelovati u NASA-inoj misiji prijavom svojega imena na web stranici NASA-e do 8. rujna.2015. god.
Imena će biti dodana na silicijski mikročip koji će biti na brodu InSight Mars Lander.
I tako sam ja na web stranici NASA-e tj. ovdje:  http://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/?linkId=16760254
Ispunio formular i prijavio ime moje karaule "Ceršak".
Evo kako izgleda "ukrcajna karta" za planet Mars za karaulu "Ceršak".

Velika slika: http://pics.si/?di=DY0Q

Da bi provjerili da li je karaula "Ceršak" stvarno na NASA-inom spisku morate upisati broj "ukrcajne karte" pod kojim se karaula "Ceršak" vodi u NASA-i a to je ovaj broj: J2M2088002185256 on se nalazi na ukrcajnoj karti u desnom gornjem kutu.

To možete provjeriti također na ovoj stranicu: http://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/  zadnji formular koji izgleda ovako.

Onaj "ukrcajni" broj karte upišite u rubriku (ENTER) i pritisnite ispod ono veliki crveno dugme i NASA će vam pokazati kartu za karaulu "Ceršak".
Tako će karaula "Ceršak" biti na planetu Marsu i daleko 479.271.181 kilometara od planete Zemlje.
Na znanje svima iz Ceršaka od vojnika graničara.
Ovo bi ti mogla patrola bez povratka
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   15.09.15 20:08

Graničar če znati šta je na slikama Smile
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   15.09.15 20:11

Evo još jedna fotografija.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: svinjac kod karaule "Ceršak" - odvod   16.09.15 2:11

@miran cvilak (citat):
Graničar če znati šta je na slikama Smile

@miran cvilak (citat):
Evo još jedna fotografija.

Miran.
Opet si bio u obilasku karaule "Ceršak", ha ha ha ha....
Ovo nikako ne mogu faliti.
Ovo je snimljeno kod svinjca kod karaule "Ceršak" bolje reći ovdje.

Tu smo metlama i lopatama gurali svinjski izmet i svu prljavštinu koja je upadala u ovaj mali šaht te se nakon izlaska iz cijevi slivala niz brdo dolje prema rijeci Muri.
Mada do rijeke Mure ta prljavština nikada nije ni došla.
To je šuma "pojela i popila". Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" na planeti Marsu.   19.09.15 19:04

@šepa (citat):
Ovo bi ti mogla patrola bez povratka.
Šepa.
Karaula "Ceršak" je jedina karaula na prostoru bivše Jugoslavije koja će biti na planeti Marsu.
A da karaula "Ceršak" ne bi bila sama tamo na planeti Marsu, daleko od zemlje 479, 271, 181 kilometara, idem i ja sa njom da pripremim teren za dolazak ostale ekipe.
NASA već priprema "Atlas V 401" za polijetanje.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   21.09.15 9:08

@šepa (citat):
Ovo bi ti mogla patrola bez povratka.
Šepa.
Karaula "Ceršak" je jedina karaula na prostoru bivše Jugoslavije koja će biti na planeti Marsu.
A da karaula "Ceršak" ne bi bila sama tamo na planeti Marsu, daleko od zemlje 479, 271, 181 kilometara, idem i ja sa njom da pripremim teren za dolazak ostale ekipe.
NASA već priprema "Atlas V 401" za polijetanje.
Plusič... za lansiranje kasarne, ali ne zaboravi i nas dvojicu koji smo se prijavili i javno oglasili.
Ja i kolega (neka se sam javi)  bounce, sa tobom zajedno sigurno nam imena putuju na Mars a mi ....

Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   24.09.15 23:13

@013gonzo (citat):

Plusič... za lansiranje kasarne, ali ne zaboravi i nas dvojicu koji smo se prijavili i javno oglasili.
Ja i kolega (neka se sam javi)  bounce, sa tobom zajedno sigurno nam imena putuju na Mars a mi ....

Nisam zaboravio.
Ja ću morati osigurati teritorij a vi utvrdite položaje.!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Today at 22:48

Na vrh Go down

Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 29/30Idi na stranicu : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987