FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
bubamarasr
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-03-04
Dob : 45
M(j)esto Vrsac

KomentarNaslov komentara: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   19.03.10 15:06

Pozdrav drugovi. Da li ima ijednog ovde ko je sluzio vojni rok u garnizonu u Pljevljima od maja '89 a kasnije prekomandovan u garnizon Plav do maja '90.? Pokusavao sam da pronadjem bar jednog druga iz tog vremena! U Pljevljima sam bio u Prvoj ceti, Prvog Bataljona, Prvo odeljenje, Prvog Voda! Vojnik Aleksandar Krecu, puskomitraljezac!
Nakon prekomande u Plav, postajem komandir odeljenja sa cinom desetara na sluzbi u garnizonu. Posto pozadinsko odeljenje nije imalo komandira jedno vreme sam i njih imao pod svojom "komandom"!
U Plavu nam je komandir garnizona bio kapetan prve klase Zlatimir Petrovic, a porucnik (ako se dobro secam) Miroslav Bozovic.
U Pljevljima sam upoznao vojnike: Vajic Mirko, Muhamedagic Mustafa, i jedan momak iz Rume kojeg sam ucio kako se okrece na levo i na desno u stroju!
U Plavu sam upoznao vojnika: Kalajdzic Denisa - Shola iz Splita.
Ako neko neshto josh zna neka mi napise nesto ovde ili se bar javi nekako na mail: bubamarasr@gmail.com ili SMSom na +381645445904. Na FaceBook-u mi je profil: Aleksandar Krecu
Stalno se secam tih vojnickih dana i te nase zlatne i jake JNA. Zalim svaki dan sto je vise nema i sto nismo onda uzeli vlast u svoje ruke. Ne bi nam se Jugoslavija raspala kao shto jeste sada.
Hvala unapred.

bubamarasr: komentar modifikovan dana: 10.01.11 10:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://slobodnajugoslavija.listen2myshow.com/
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   19.03.10 16:05

Nek' si ti nama (dobro) došao na forum! cheers
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   19.03.10 22:55

nek si nam živ stigao (jebo raspad ) ovdje su veselije teme ! lol!
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   20.03.10 14:08

@bubamarasr (citat):
Pozdrav drugovi. Da li ima ijednog ovde ko je sluzio vojni rok u garnizonu u Pljevljima od maja '89 a kasnije prekomandovan u garnizon Plav do maja '90.? Pokusavao sam da pronadjem bar jednog druga iz tog vremena! U Pljevljima sam bio u Prvoj ceti, Prvog Bataljona, Prvo odeljenje, Prvog Voda! Vojnik Aleksandar Krecu, puskomitraljezac!
Nakon prekomande u Plav, postajem komandir odeljenja sa cinom desetara na sluzbi u garnizonu. Posto pozadinsko odeljenje nije imalo komandira jedno vreme sam i njih imao pod svojom "komandom"!
U Plavu nam je komandir garnizona bio kapetan prve klase Zlatimir Petrovic, a porucnik (ako se dobro secam) Miroslav Bozovic.
U Pljevljima sam upoznao vojnike: Vajic Mirko, Muhamedagic Mustafa, i jedan momak iz Rume kojeg sam ucio kako se okrece na levo i na desno u stroju!
U Plavu sam upoznao vojnika: Kalajdzic Denisa - Shola iz Splita.
Ako neko neshto josh zna neka mi napise nesto ovde ili se bar javi nekako na mail: bubamarasr@email.co.yu ili SMSom na +381645445904. Na FaceBook-u mi je profil: Aleksandar (Loo Duck) Krecu
Stalno se secam tih vojnickih dana i te nase zlatne i jake JNA. Zalim svaki dan sto je vise nema i sto nismo onda uzeli vlast u svoje ruke. Ne bi nam se Jugoslavija raspala kao shto jeste sada.
Hvala unapred.

Oprosti ,kako to misliš "uzeli vlast u svoje ruke"?
Po mome mišljenju vrlo degutantna konstatacija za ono što nudi ovaj forum!

Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-03

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   03.12.15 23:13

Cao. Ja sam bio u Plevljima 89/90 4842/5, komandir cete porucnik Jelovac. Ako nesto mogu da pomognem, a ti se javi. Pozdrav.
Na vrh Go down
pekovic 1977
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-16
Dob : 39
M(j)esto arandjelovac

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   16.01.16 16:18

pozdrav drustvo. jako mi se dopada ova ideja ovakvog foruma o jna i vojsci.. ja sam sluzio u Plavu Crna Gora . 96/97   na karauli Jasenica.. malo sam pokusao da trazim po forumu ali nisam nasao nista o toj karauli.. ali drago bi mi bilo da mogu naci nekoga ko je sluzio vojsku tamo u Plavu ili bas na toj karauli Jasenica ... inace to je 74 granicni bataljon..
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1285
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   16.01.16 17:07

Pozdrav pekovic i dobro nam došao na forum!

KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   Today at 2:49

Na vrh Go down

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PLAV - PLJEVLJA maj 89/90
» SVE KARAULE BIVSE SFRJ