FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 21:11

Koliko ste streljiva nosili u patrole?
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 21:16

@rade kraljevo (citat):
@ercov54 (citat):
Slika klase,slikana iza karaule,pa posto raspisah poternicu,pa kakva bi to poternica bila,a da nema fotografije,ali otezavajuca okolnost,tad bejasmo mladi i lepi,a sad od toga ni slova nije ostalo  Sad ali ako se neko nekim cudom prepozna nek se slobodno oglasi,nista mu se nece lose dogoditi Very Happy

prvi sa leva Rade Marinkovic iz kraljeva .tj JA bio sam u toj jedinici

Rade,pozdrav s Dojrana!!!!!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 21:50

@ZAGORAC (citat):
Koliko ste streljiva nosili u patrole?

Streljiva,aj da cenim da si mislio na municiju,koliko meni u secanju tad bili nekakvi automati,nosio se kompletan rap,ali sad je ovde desetar trebalo bi on to bolje da zna,a secamse da tih zadnjih meseci granicarenja trebalo da se menja licno naoruzanje u vidi poluautomatske puske stražar
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 21:57

Od kojeg do kojeg broja graničnog kamena je bio vaš rejon?
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 22:05

@ZAGORAC (citat):

Embarassed e to je vec visa matematika Very Happy ,negde u tvojim postovima procitah o tim brojevima granicnih kamenova,pa mi nesto u glavi govori da bese E 23,neznam mozda gresim,ali znam da se vrti oko tog broja,mislim da od tog broja pocinjao nas reon,a nastavljao se reon Zirovnice Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 23:36

Very Happy Marinkovic se pojavi,pobra dobrodoslicu i povucese sa polozaja  Evil or Very Mad ,e ercov znaci i dalje ostajes sam na polozaju,kao sto bese u poemi "Kadinjaca" "Ipak na jugu vojska koraca,pao je cetrnaesti kilometar,al nikad nece Kadinjaca"pa i ja ostajem na polozaju,samo sto sam ja sebi obezbedio podrsku od novih prijatelja,tako da se vise nikog i niceg ne bojim  stražar cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 2:03

@ercov54 (citat):
@dinosaurus (citat):
Bravo druže,odmah + Very Happy

Sve pohvale,docekaliste Marinkovica dostojanstveno otmeno i jako srdacno sunny

Takav je bio red i u JNA  Very Happy

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 17:34

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Embarassed e to je vec visa matematika Very Happy ,negde u tvojim postovima procitah o tim brojevima granicnih kamenova,pa mi nesto u glavi govori da bese E 23,neznam mozda gresim,ali znam da se vrti oko tog broja,mislim da od tog broja pocinjao nas reon,a nastavljao se reon Zirovnice Exclamation

E-23 sigurno nije,tu je završavao rejon karaule Đepište i počinjao rejon moje karaule Drenak.
Kraj rejona karaule Drenak je bio E-27 i tu je završavao 31.granični odsjek Debar i tu je bio početak 32.graničnog
odsjeka Ohrid i rejona njihove karaule Lakavica.

Na vrh Go down
rade kraljevo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 72
Član od : 2014-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 18:47

evo ga i marinkovic. daje vam podrsku. da koracamo kao nekad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 19:17

@rade kraljevo (citat):
evo ga i marinkovic. daje vam podrsku. da koracamo kao nekad

Opa,hvala bogu Marinkovicu,pa gdesi ti desetaru Very Happy ,treba li da ti se preda raport? salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 19:21

@ZAGORAC (citat):
E-23 sigurno nije,tu je završavao rejon karaule Đepište i počinjao rejon moje karaule Drenak.
Kraj rejona karaule Drenak je bio E-27 i tu je završavao 31.granični odsjek Debar i tu je bio početak 32.graničnog
odsjeka Ohrid i rejona njihove karaule Lakavica.

Nadam se da ce desetar uzeti ucesce da se donese pravi zakljucak,trebalo bi on da to zna,ipak on je davao naredjenja kuda i kako se treba vrsiti kontrola granicne linije Batine
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 19:39

@dinosaurus (citat):
@ercov54 (citat):
Sve pohvale,docekaliste Marinkovica dostojanstveno otmeno i jako srdacno sunny

Takav je bio red i u JNA  Very Happy

To si u pravu dinosaurus,treba pruziti podrsku,ali nesto se Marinkovic ucutao,verovatno proucava materijal da bi se adekvatno sa nekakvim pocetnim podacima ukljucio u diskusiju,da bi bar da se pozdravi sa nama Very Happy nekako bi se krenulo u obradu tema,ali nesto tesko ga privoleti da se oglasi,osim testa i podrske scratch
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 19:43

Ercov mislim da ti je klasić u zasedi..osmatra i vreba..prikuplja informacije...e desetar je to Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 19:48

@dinosaurus (citat):
Ercov mislim da ti je klasić u zasedi..osmatra i vreba..prikuplja informacije...e desetar je to Very Happy

Smile moguce da si u pravu,jednom staresina,uvek staresina Twisted Evil ,a mozda ocekivao nekog drugog osim moje malenkosti,ali staje tuje,sto bi rekao Sojic,i ja bi da budem kapetan bele ladje,ali nema Laughing
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 20:01

@ercov54 (citat):
@dinosaurus (citat):

Smile moguce da si u pravu,jednom staresina,uvek staresina Twisted Evil ,a mozda ocekivao nekog drugog osim moje malenkosti,ali staje tuje,sto bi rekao Sojic,i ja bi da budem kapetan bele ladje,ali nema Laughing

Mislim da će te iznenaditi uskoro  Very Happy pa će biti''Marinkoviću gde se toga seti'' Very Happy

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 20:49

@dinosaurus (citat):
Mislim da će te iznenaditi uskoro  Very Happy pa će biti''Marinkoviću gde se toga seti'' Very Happy

Nesto dugo mu treba da se privoli da saradjuje,moram da menjam strategiju Batine  Batine ,ili ono -stap sargarepa- Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   18.01.14 21:03

Zagorac,aj budi dobar(znam da jesi)poredjaj mi karaule od Debra prema Zirovnici,mislim da odsek Ohrid sasvim na drugoj strani od moje Bituse.Nadah se da desetar uzme ucesce,ali izgleda od toga nema nista.Meni se u glavi vrti Djepiste i Zirovnica,ostalo nije naslo mesta u memoriji Embarassed ,a znam da je Zirovnica nasim posredstvom bila u vezi sa komandom,kod nas bila nekakva induktorska centrala,imala se samo veza sa komandom, Zirovnicom i mislim sa stanicom tadasnje milicije u Rostusi scratch
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   19.01.14 18:22

@ercov54 (citat):
Zagorac,aj budi dobar(znam da jesi)poredjaj mi karaule od Debra prema Zirovnici,mislim da odsek Ohrid sasvim na drugoj strani od moje Bituse.Nadah se da desetar uzme ucesce,ali izgleda od toga nema nista.Meni se u glavi vrti Djepiste i Zirovnica,ostalo nije naslo mesta u memoriji Embarassed ,a znam da je Zirovnica nasim posredstvom bila u vezi sa komandom,kod nas bila nekakva induktorska centrala,imala se samo veza sa komandom, Zirovnicom i mislim sa stanicom tadasnje milicije u Rostusi scratch

1.Strezimir
2.Žirovnica
3.Bituša
4.Mitrović
5.Liman Kaba
6.Banjište
7.Mireš
8.Đepište
9.Drenak,82" najbolja u 3.AO

Tako je meni ostalo u sjećanju,moguće da sam pogriješio i pobrkao redosljed 5,6 i 7 ostalo je sigurno.
Karaule sam poredao od početka (Strezimir) 31. graničnog odsjeka pa do kraja(Drenak).
30. granični odsjek je bio Plav(Crna Gora) a 32. Ohrid.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   19.01.14 21:11

Vredi poslusati pesmu,nije bez razloga postavljena.Pevaju dvojica brace rodjeni bitusani.Bili su gosti na karauli za dan JNA i za dan granicara,mislim da taj dan se slavio negde u avgustu mesecu,mesec tamo ovamo neznam tacno.A da bi ispostovali domacine tj nas granicare zapevali su pesmu "Zarasle su staze moje",sve zavisi kako je ko od granicara reagovao,ali meni kao ercovu tad se dizala kosa na glavi kako su to braca otpevali.Neznam nisam vezu pitao dalisu jos medju nama,ali jako tesko,pa nek im ovo bude pomen da nisu zaboravljeni salutiranje

ercov54: komentar modifikovan dana: 19.01.14 21:47; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   19.01.14 21:28

@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
Zagorac,aj budi dobar(znam da jesi)poredjaj mi karaule od Debra prema Zirovnici,mislim da odsek Ohrid sasvim na drugoj strani od moje Bituse.

1.Strezimir
2.Žirovnica
3.Bituša
4.Mitrović
5.Liman Kaba
6.Banjište
7.Mireš
8.Đepište

Tako je meni ostalo u sjećanju,moguće da sam pogriješio i pobrkao redosljed 5,6 i 7 ostalo je sigurno.
Karaule sam poredao od početka (Strezimir) 31. graničnog odsjeka pa do kraja(Drenak).

Hvala,sad znam sa kojima sam zdruzenim snagama cuvao granicu bivse nam domovine salutiranje Zirovnica,Banjiste i Djepiste u secanju,a ovi ostli nisu u memoriji,ali ko nama tad i pricao o tim temama,samo straza,pa patrola,dan odmora,pa opet isti redosled.Trebalo bi desetar da to bolje zna,ali taj se ne oglasava Evil or Very Mad,a u moje vreme Bitusa bila uvek prva u svim merilima,jer drugacije nije smelo i moglo.Takav sistem nametnuo st zastavnik Miroslav Paunovic komandir karaule Batine

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   20.01.14 1:43

@dinosaurus (citat):
AUUU..pa tu se sva municija koristila... lumpovanje 
Možda bi trebalo ipak da nastaviš sa prozivkom i drugih klasića... Very Happy  Very Happy

Ima tu anegdota puno,nesto smem reci,a nesto nebi bilo zdravo Very Happy Moram poceti opet da dokumentovano prozivam,po imenu prezimenu,uz dodatak i slike,pod uslovom da to neko uspe naci zajednicke slicnosti od tog i sadasnjeg vremena sto se face tice tongue jedino po imenu iprezimenu salutiranje 2
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   20.01.14 10:19

@ercov54 (citat):
@dinosaurus (citat):
Very Happy  ta ti je dobra,sada si ti glavni na Bituši...
Ipak mislim da će se desetar aktivirati.....

Imam ja za njega rezervnu varijantu prisile Wink imam vezu sa lokalnim clanom stanovnistva u Bitusi,tako da mogu da mu iskopam nekakve podatke nekih njegovih van nastavnih aktivnosti,ja ih znam,a mogu da propitam za kretanje i sudbinu tih njegovih aktivnosti,sto bi rekla pesma,po sumama i gorama nase zemlje ponosne,bilo je tu nekih radova na podizanju nataliteta Rolling Eyes  Twisted Evil

Ercov, da ti desetar možda ne čuva unuke(iz Bituše)

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   20.01.14 12:08

@ZAGORAC (citat):
1.Strezimir
2.Žirovnica
3.Bituša
4.Mitrović
5.Liman Kaba
6.Banjište
7.Mireš
8.Đepište

Fale Mitrović i Liman Kaba.Neznam gde tražiti scratch 

Na vrh Go down
rade kraljevo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   20.01.14 17:07

prepoznali ste najboljeg desetara svih vremena na Bitosi
Na vrh Go down
rade kraljevo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   20.01.14 17:52

neznam kolikosi u pravu za milku daje iz mavrova posto znam daje veliki rod sa b ogdanom
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Today at 15:40

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)