FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Thu Jan 02, 2014 11:14 pm

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Thu Jan 02, 2014 11:37 pm

Sta reci,osim zalosno bedno i razocaravajuce.Trenutno stanje BITUSE.Imam svoj komentar,ali nebih zarad kaznenih odredbi Very Happy Nadam se da ostale karaule sa odseka iliti vec komande Debar nisu dozivele istu sudbinu.Ima jos slika,ali otom potom,a razbijeni prozor je na trpezariji,a ispod mali prozor je od magacina hrane,prozor desno od ulaza je od kluba iliti vec,tu se obavezno morao gledati dnevnik,koji se sutradan na politickom casu morao prepricati,a bese  tu radio sa gramofonom i gramofonske ploce koje su mahom donosili vojnici kad bi se vracali sa odsustva.Na spratu bile spavaonice,prozor sa balkona je na "mojoj"spavaonici,mislim da moj krevet bio drugi od prozora! Sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Thu Jan 02, 2014 11:48 pm

E MIROSLAVE PAUNOVICU,st zas,inace tadasnji komandir karaule,krsni namrgodjeni crnogorac,bio ozenjen sa devojkom iz Mavrova,otac tada jedne cerkice,da ti je da pogledas sada "nasu"karaulu,ali Evil or Very Mad  "GODINE SU MNOGE PROSLE,SNJIMA MOJA MLADOST PRODJE,LJUBAVI SU DOLAZILE KAO KAPI BISTRE VODE" sunny
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3415
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Fri Jan 03, 2014 7:31 am

Karaula Bituša bi bila pogodna kao odmorište za planinare na putu prema vrhu Koraba.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Fri Jan 03, 2014 9:59 pm

@ZAGORAC (citat):
Karaula Bituša bi bila pogodna kao odmorište za planinare na putu prema vrhu Koraba.

Dobro baratas sa svim podacima,a ne samo geografskim,ali u kakvom je trenutnom stanju karaula,tesko da je pogodna za bilo sta Evil or Very Mad ,samo bavim se mislju sta i kako se moglo tako nesto dozvoliti,doduse i kod nas je sve rasformirano sto se vojnih objekata tice,ali nikako nije dovedeno do ovakvog stanja Sad
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sat Jan 04, 2014 12:36 am

E ''moj'' Ercov-e i meni se srce cepa kad vidim slike nekih starih karauli što se razpadaju. Koliko je generacija i vojnika prošlo kroz njih? Koliko najboljih godina i vremena mladosti su izgubili tamo? Za čuvanje neke države što se kasnije sama raspala, a oni su bili tamo spremni da daju svoj život za tu zemlju!

Mošda su te karaule usporedba sa bivšom Jugom. Raspad i ruina.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sat Jan 04, 2014 1:07 am

@Pero™ (citat):
E ''moj'' Ercov-e i meni se srce cepa kad vidim slike nekih starih karauli što se razpadaju. Koliko je generacija i vojnika prošlo kroz njih? Koliko najboljih godina i vremena mladosti su izgubili tamo? Za čuvanje neke države što se kasnije sama raspala, a oni su bili tamo spremni da daju svoj život za tu zemlju!

Mošda su te karaule usporedba sa bivšom Jugom. Raspad i ruina.

Sjajno receno,nema se sta dodati,sa malo reci puno toga receno.Trebam dobiti jos podataka za par karaula sa tog dela bivse nase drzave,ali nesto informacije kasne,a da izvor pritezem,bojimse izazvacu sasvim suprotnu reakciju,jer momak je jako puno uradio samim tim sto mi poslao slike i podatke za Bituse Sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sat Jan 04, 2014 8:44 pm

Uz pozdravi dobrodoslica za desetara,prvog na kolektivnoj slici,lako se prpoznaje,lepota i ponos karaule Very Happy .Kao sto se da primetiti ovde tvoj cin nevredi,ovde se cinovi zavredjuju radom i zalaganjem a ne grebanjem Laughing .Ja sam kao sto se da primetiti dzomba,a ti si fazan,pa obzirom na situaciju,osecaj se podredjenim u odnosu na moju malenkost Twisted Evil .Doslo poluvreme,ti mene davio 10 meseci,a pre tebe neki drugi davez 5,ali doslo i moje vreme,ali ja necu biti poput vas,vec tih ljubazan i savetodavan,pa shodno tome sto bi rokeri s moravu pevali "joj nemoj mile nista politicki,joj jerces odma dobiti po ...ledja,pevaj mile sto nikog ne vredja".Ali umes ti da budes dobar znam ja to.Drago mi sto se pojavis da ja sam nebranim ugled BITUSE. sunny ,mada su ovde sve jako dobri momci,imaces priliku da se u to uveris.Dobro dosao! ps(trebalo bi da se pojavi uskoro)
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sun Jan 05, 2014 9:31 pm

Nema desetara,verovatno da je u onim neregistrovanim posetiocima foruma.Navikao da dodje na razradjenu i uhodanu praksu Very Happy pa da to i lici na njega,ipak staresina jednom,staresina uvek.Ceka da mu ja pripremim teren,a on se pojavi da pokupi pohvalnicu Surprised ,ajde desetaru slobodno se registruj,valda si skapirao da su ovde sasvim jako dobri momci,druzeci se sa njima bicemo u proseku bar mladji,a i moze se ponesto i nauciti,ipak sto jes jes mladji su,samim tim pametniji sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sun Jan 05, 2014 10:15 pm

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Sun Jan 05, 2014 10:33 pm

Slika desetara,normalno sa hladnim oruzjem tj noz,e on iz prikrajka viri u forum Evil or Very Mad ,moja malenkost je u sredini,sama rec malenkost potkrepljena cinjenicnim stanjem na slici Very Happy ,a ovaj drugi,e njega uzimam u obradu nekom drugom prilikom.Ako neko ovog sa bodezom primeti da se muva,nek ga slobodno privede i uputi ga na pravu adresu jedinice Twisted Evil ,a slikano iza karaule,mislim da je slikano za vreme 22 decembra dan J.N.A.jer povodom tog praznika dolazili vidjeniji drugovi i drugarice iz Bituse i Rostuse na svecani rucak!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Mon Jan 06, 2014 12:13 am

Ercov, što se tiče one napuštene karaule...

Verujem da je bogu iza nogu, verujem da tamo skoro niko ne dolazi, i da se ekonomski ne isplati održavati. Naravno da če mnoge propasti.

Ali pošto sam preživeo neko vreme na karauli, znam kako je kad se posle nekoliko sati na kiši i snegu vratiš sav mokar, pa osetiš toplinu. Znam kako je kad ti je to drugi, a zapravo u ono vreme prvi dom, kad si odvojen od civilizacije sa nekoliko desetina drugova, kad sve proživljavate zajedno, daleko od civilizacije... i još pono pozitivnih i negativnih stvari.

Žao mi je zbog svih tih generacija momaka/ljudi što su bili spremni da daju život za onu državu, i tamo su proživeli deo života. Sada sečanje na njih propada kao i ove napuštene karaule, a i onim što su još u (cvivilnoj) upotrebi nema nikakvog sečanja na ljude što su prošli kroz njih.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Mon Jan 06, 2014 12:47 am

@Pero™ (citat):
Ercov, što se tiče one napuštene karaule...

Verujem da je bogu iza nogu, verujem da tamo skoro niko ne dolazi, i da se ekonomski ne isplati održavati. Naravno da če mnoge propasti.

Ali pošto sam preživeo neko vreme na karauli, znam kako je kad se posle nekoliko sati na kiši i snegu vratiš sav mokar, pa osetiš toplinu. Znam kako je kad ti je to drugi, a zapravo u ono vreme prvi dom, kad si odvojen od civilizacije sa nekoliko desetina drugova, kad sve proživljavate zajedno, daleko od civilizacije... i još pono pozitivnih i negativnih stvari.

Žao mi je zbog svih tih generacija momaka/ljudi što su bili spremni da daju život za onu državu, i tamo su proživeli deo života. Sada sečanje na njih propada kao i ove napuštene karaule, a i onim što su još u (cvivilnoj) upotrebi nema nikakvog sečanja na ljude što su prošli kroz njih.

Ja nista drugo jos nebih mogao dodati,vec samo da i ja upravo tako mislim,a ti si to tako pametno sazeto rekao.Kao sto kazes ziveti izdvojen od civilizacije sa desetinu drugova,sasvim je drugacije osecanje vezanosti za drugove sa kojimsi,nego da si u nekoj velikoj formaciji.Samim tim zavolis,tj vezes se za svaki delic karaule,cenis je poput svog rodjenog doma.A mi na Bitusi smo imali tako divno lokalno stanovnistvo,doduse po pripodi duznosti kurira ja sam se svakodnevno vidjao sa civilima,e to je nesto sto se nikad ne zaboravlja.Takav odnos samog stanovnistva prema nama granicarima je nezamislivo u pogledu iskrene vere postovanja i vezanosti njih uz nas.Iako su prosle tolike godine,a i neka drugacija vremena su u opticaju,ipak rado bih otisao dole da jos jednom vidim taj divan narod i predele gde proveli 10 meseci!

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Mon Jan 06, 2014 1:01 pm

@ercov54 (citat):
Ja nista drugo jos nebih mogao dodati,vec samo da i ja upravo tako mislim,a ti si to tako pametno sazeto rekao.Kao sto kazes ziveti izdvojen od civilizacije sa desetinu drugova,sasvim je drugacije osecanje vezanosti za drugove sa kojimsi,nego da si u nekoj velikoj formaciji.karaSamim tim zavolis,tj vezes se za svaki delic ,cenis je poput svog rodjenog doma.A mi na Bitusi smo imali tako divno lokalno stanovnistvo,doduse po pripodi duznosti kurira ja sam se svakodnevno vidjao sa civilima,e to je nesto sto se nikad ne zaboravlja.Takav odnos samog stanovnistva prema nama granicarima je nezamislivo u pogledu iskrene vere postovanja i vezanosti njih uz nas.Iako su prosle tolike godine,a i neka drugacija vremena su u opticaju,ipak rado bih otisao dole da jos jednom vidim taj divan narod i predele gde proveli 10 meseci!

Kome vi to pričate?  Very Happy

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Mon Jan 06, 2014 5:34 pm

@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
Ja nista drugo jos nebih mogao dodati,vec samo da i ja upravo tako mislim,a ti si to tako pametno sazeto rekao.Kao sto kazes ziveti izdvojen od civilizacije sa desetinu drugova,sasvim je drugacije osecanje vezanosti za drugove sa kojimsi,nego da si u nekoj velikoj formaciji.karaSamim tim zavolis,tj vezes se za svaki delic ,cenis je poput svog rodjenog doma.A mi na Bitusi smo imali tako divno lokalno stanovnistvo,doduse po pripodi duznosti kurira ja sam se svakodnevno vidjao sa civilima,e to je nesto sto se nikad ne zaboravlja.Takav odnos samog stanovnistva prema nama granicarima je nezamislivo u pogledu iskrene vere postovanja i vezanosti njih uz nas.Iako su prosle tolike godine,a i neka drugacija vremena su u opticaju,ipak rado bih otisao dole da jos jednom vidim taj divan narod i predele gde proveli 10 meseci!

Kome vi to pričate?  Very Happy

Zagorac druze,cenim da imas i ti slicno misljenje sunny

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Mon Jan 06, 2014 7:13 pm

Zato sam to komentirao na taj način  cheers samo u mom slučaju u sječanju i uspomenama mi je ostao
svaki metar patrolnih staza,svaki kamen,žbun,bukva,kesten,ljeska........ono dolje je meni jedan predivan dio zemlje.
Mnogo sam se puta dolje oznojio,neki put je znoj bio hladan,neki put i ne.
Sve u svemu lijepe uspomene.
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Tue Jan 07, 2014 12:38 pm

ercov54,snalazi se kako znaš,nemoj zalutati u Albaniju.  Laughing

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Tue Jan 07, 2014 12:40 pm

Gdje su ti tu rovovi?

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Tue Jan 07, 2014 12:42 pm

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Tue Jan 07, 2014 12:44 pm

Budi dobar pa lociraj granične kamene.

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Tue Jan 07, 2014 11:14 pm

Sta reci,samo hvala je jako malo za ovo sto si uredio,ali kad su takve okolnosti,jedino to mogu da kazem.Sad mogu na miru da detalj po detalj pogledam,ali na brzaka pogledao,secanja se vratila,kao sto ti rece,svaki kamen svako drvo poznato.Hvala ZAGORAC! king
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Thu Jan 09, 2014 10:26 pm

Ocekujem desetara,ipak on je bio staresinski kadar,trebao bi vise da zna od mene,ali sto se tice rovova,a to je bilo oko samog oboda dvorista karaule,verovatno vreme svoje ucinilo. Evil or Very Mad Vidim nekakav pomocni objekat,koliko se ja secam tu bi trebalo da je konjusnica za kobilu "Drinu",ali trebala bi da je bluze.U samom uglu vide se,tad bejahu magacini za munuciju i eksplozivna sredstva,verovatno ta namena i dalje ostala,ali sto se tice snimka reona i same granice,e to se jako urezalo u secanje,pogotovu staze kojom se izlazilo na reon.Bejahu to neka srecna vremena,gledana sa ove vremenske distance.Opet veliko hvala ZAGORCU  cheers .Opet cu isprozivati pojedince,jer znam da su na forumu,ali nece da se registruju,neznam iz kojih razloga,da uzmu ucesca Twisted Evil Desetare,zamenice komandira karaule oglasise vojnik
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Fri Jan 10, 2014 4:53 pm

Ercov evo pogled sa tvojeg gola na Krchin Cool  Laughing

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Fri Jan 10, 2014 8:40 pm

Lacos,uz pozdrav i molba za pojasnjene.malo jos podataka za fotku scratch
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Fri Jan 10, 2014 8:47 pm

@ercov54 (citat):
Lacos,uz pozdrav i molba za pojasnjene.malo jos podataka za fotku scratch

Ovo bi trebalo biti fotografirano sa igrališta karaule prema brdu Krchin,tako je objašnjeno.
Ti najbolje znaš jeli to točno.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Today at 1:47 am

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)