FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3271
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.01.14 20:57

Nesumnjam da to nije tako,ali ja sam mislio da imam ekskluzivu u vezi fotki,ove sto ja imam od karaule su od septembra prosle godine,ali izgleda ti se bolje snalazis,a kako i nebi,mladji pametniji sposobniji,nije ovo fraza,to je moje iskreno misljenje  salutiranje ,ocekujem od dostavljaca jos fotki sa tih terena,a tebi hvala sunny,a ja sam tamo bio davne 74 godine,bilo je odbojkasko igraliste odmah ispod karaule,nema ga sad na snimku od Zagorca!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.01.14 21:05

@ercov54 (citat):
Nsumnjam da to nije tako,ali ja sam mislio da imam ekskluzivu u vezi fotki,ove sto ja imam od karaule su od septembra prosle godine,ali izgleda ti se bolje snalazis,a kako i nebi,mladji pametniji sposobniji,nije ovo fraza,to je moje iskreno misljenje  salutiranje ,ocekujem od dostavljaca jos fotki sa tih terena,a tebi hvala sunny,a ja sam tamo bio davne 74 godine,bilo je odbojkasko igraliste odmah ispod karaule,nema ga sad na snimku od Zagorca!

Ercov vidim da si služio u Sm.Palanci,sječaš li se ko je bio komandant kasarne?

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.01.14 21:20

Tesko da se setim ko je bio tad komandant kasarne,jedino da potrazim na vojnoj knjizici,pod uslovom da istu pronadjem scratch  Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.01.14 21:35

@ercov54 (citat):
Tesko da se setim ko je bio tad komandant kasarne,jedino da potrazim na vojnoj knjizici,pod uslovom da istu pronadjem scratch  Very Happy

Jel ti govori što prezime Grujić? Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.01.14 22:17

@lacoš (citat):
@ercov54 (citat):

Jel ti govori što prezime Grujić? Very Happy

Koliko se trudio,tesko da mi deluje poznato,ali treba i razumeti,puno godina proslo,a i sta da tad ostane u secanju tek stasalom deckicu koji iz provincije dolazi u neku sasvim drugu sredinu i specificno okruzenje,gde me vec samim dolaskom u Palanku,odmah posle ulaska tako zestoko da kazem ocerupali,te nesme cigarete,mora da se ostave na prijavnici,a tad se vec pojave horda tkz "zemljaka"koji najpre otkriju polako neosetno odakle si,pa tad pocinje "cerupanje"onoga sto je jos ostalo,tako kad se sutradan probudis,em si sav smeten,em jos uvek neznas sta te snaslo,i povrh svega toga nemas ni dinara u dzepu,jer sve zemljaci uzeli na pozajmicu koju nikad nece vratiti vojnik  Batine,ali u Debru bese major Milan Jezdic,imao sam nekakvu prepisku snjima 81godine cheers

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   11.01.14 20:47

I dostasmo se bavili eksterijerom Bituse.Doslo je vreme malo da se pozabavimo i enterijerom,i normalno krenucemo od ulaznih vrata,a ulaz lici,iz prilozenog se da videti   Embarassed  Sad  Evil or Very Mad  Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   11.01.14 21:44

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   11.01.14 21:55

Ne malo,vec jako smeta neodgovornost,nije bitno sad koga,ako kako vec neki drugar iz foruma rece da nije imalo opravdanog razloga da bude aktivna,zasto je ne zadrzase u zatecenom stanju,vec dozvolise ovako nesto.Kako ne pomislise da nekad sluzila svojoj svrsi i nameni,i zasto zarad tih nekih vremena ne ocuvase je u korektnom stanju.Ipak da budemo jasni,ta i ostale karaule su prvenstveno sluzile za najpre njihovu sigurnost od tog nekog izvana.Imao bi jos puno toga reci,ali to bi me kostalo,pa zbog toga ercov drzi jezik za zubima Question  Sad  Embarassed  Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.01.14 22:08

Čujem da tražiš nekog iz Vareša?
Poslati ću ti sutra adresu  jednog u pp,stara je 31 godinu,možda ti pomogne.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.01.14 22:50

Jao ercov, radije nebi.

Znam da se sada vrti sve oko novca, ali koliko puta si sa užitkom došao noču ili danju ušao u onaj drugi dom.... Toplo, hrana, drugovi, krevet....

Sada radije nebi o tome koliko čizma je prošlo kroz ta vrata. U svakoj su bili ljudi... Žalostno mi je gledati karaule što propadaju. 

Ali ipak, nastavi, jednog dana ču i ja otiči poslikati ''moju'' karaulu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.01.14 23:11

@Pero™ (citat):
Jao ercov, radije nebi.

Znam da se sada vrti sve oko novca, ali koliko puta si sa užitkom došao noču ili danju ušao u onaj drugi dom.... Toplo, hrana, drugovi, krevet....

Sada radije nebi o tome koliko čizma je prošlo kroz ta vrata. U svakoj su bili ljudi... Žalostno mi je gledati karaule što propadaju. 

Ali ipak, nastavi, jednog dana ču i ja otiči poslikati ''moju'' karaulu.

Koliko sam se radovao da dobijem slike posle 39 godina,a toliko me razocaralo stanje u kojem je,iako me momak upozoravao da je to sve propalo,ali nisam mogao verovati da se tako nesto moglo desiti,ali otom potom,jos malo pa ulazimo u unutrasnjost.Ima detalja koji se nisu menjali sve ove godine,ali o tome kad za to dodje vreme salutiranje

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.01.14 23:19

@ZAGORAC (citat):
Čujem da tražiš nekog iz Vareša?
Poslati ću ti sutra adresu  jednog u pp,stara je 31 godinu,možda ti pomogne.

Ja sam vaspitavan u nekom drugom vremenu i verujem ljudima,i cenim sve ljude iskrene pozitivne dobronamerne,a ti si jedan od tih,nije ovo fraza,ovo je iskreno misljenje.Odusevljavame tvoja namera zelja da mi pomognes da pronadjem druga.Nemora da potraga bude uspesna,ali ostaje saznanje da si zeleo da mi pomognes,a to mi znaci isto kao da ishod potrage bude pozitivan cheers

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.01.14 23:57

Druže, kolega, gospodine... neznam kako da te zovem. Ako smo bili u JNA, onda smo drugovi. Voleo bi sa ti stvarno pomognem u traženju drugova ali ne ide, ne nalazim ni ja svoje.

Što se tiče propadanja karuli, sumnjam da je i ''moja'' u istom stanju. Ne isplati se održavanje.

Što se tiče vaspitanja, mislim da smo na istom, barem odprilike. Što se tiče karaule i događaja. Još se sečam prve noči. Dali su nam jednu transportku opreme, za celo leto, kad su nas ''izkrcali'' u selo dobili smo još jednu puno težom sa zalihama hrane. Pa smo to morali da prenesemo do karaule. Nismo bili u loši formi, sa svom smo mogli prešetati 40km. EEEEE tad je bila zima, sneg preko kolena... itd. Jedva se mi uzpenjali do karaule, kad tamo toplo, bili WC sa tuševima i neograničenom upotrebom vode, kuvar nam je spremio fenomenalnu boraniju, sveže pečen hleb.... Za boraniju nisam siguran, dali je bila stvarno najbolja, ili sam bio gladan.

Siguran sam da mnogi graničari imaju pozitivne izkušnje.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   14.01.14 0:38

Bilo je i losih trenutaka,ali sve se zaboravi,jar to pokrije iskreno drugarstvo prijateljstvo,bez obzira sto nas bilo sa svih strana,ali disali kao jedan,sto bese ono,svi za jednog,jedan za sve.A da,nemoj molimte to GOSPODINE,nisam ja u tom fazonu i u tom vremenu,ja sam iz vremena drugova,a da se sad navikavam na neke nove trendove,e ja za to nemam nameru a ni volju,a i nemam vremena,nesto mi krstenica pozutela  Very Happy ,a sad kad se vratim u prve dane,e to bese jad i beda od deckica tj mene,tek stasao,jedva poceo da se brije,i dolazim u sasvim neku novu sredinu.Bio sam takvog sklopa iliti navika,tako da za vreme prepodnevne obuke uvek zaradim prekoredno redarstvo.Svi idu na popodnevni odmor,a ja po rekvizite,kofa metla cetka krpa,pa ribam WC,i da mi nebude dosadno jos poneki hodnik gratis Very Happy  Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   15.01.14 21:51

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   15.01.14 22:17

Sta reci osim da je ovo pravi raj,plato pored karaule BITUSE,a tamo pod snegom ja Korab,a iza je R.P.S.H.,slika slikana juce sa napomenom da u Bituse doslo prolece.Ako me jako tastuzilo stanje karaule,e ovo mami uzdah odusevljenja,i kako se oteti utisku i nameri otici i jos jednom sve ovo videti uzivo! cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   16.01.14 23:25

Kao sto kaze jedna stara pesma "nema moje Andjelije,mili boze ja djelije" Question ,pa i ja se pitam sto mi nema desetara.Bio je preduzimljiv sposoban pametan,a inace kako bi bio zamenik komandira karaule,da ne bese takav.Ja bejah obican redov,svaki drugi dan straza,pa po pravilima sluzbe da se malo provetrim na reonu sledeci dan.Dok jednom ne ukapirase koga imaju u svojim redovima,tj da pogodnijeg nemaju osim mene za kurira,verovatno i zbog toga sto sam bio lepota od momka Very Happy  Very Happy a intelekt na zavidnoj visini,da bi prezentovao njih kroz moju pojavu. Batine  sunny  Twisted Evil
Na vrh Go down
rade kraljevo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 72
Član od : 2014-01-17

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 18:11

@ercov54 (citat):

Slika klase,slikana iza karaule,pa posto raspisah poternicu,pa kakva bi to poternica bila,a da nema fotografije,ali otezavajuca okolnost,tad bejasmo mladi i lepi,a sad od toga ni slova nije ostalo  Sad ali ako se neko nekim cudom prepozna nek se slobodno oglasi,nista mu se nece lose dogoditi Very Happy

prvi sa leva Rade Marinkovic iz kraljeva .tj JA bio sam u toj jedinici

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 18:31

Bravo druže,odmah + Very Happy
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 18:56

rade kraljevo, dobrodosao na forum, zemljak!
Na vrh Go down
ZAGORAC

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 20:34

Kad vidi ercov54 da se javio kolega sa karaule,lupiti će ga infarkt.  Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 20:37

@ZAGORAC (citat):
Kad vidi ercov54 da se javio kolega sa karaule,lupiti će ga infarkt.  Laughing

Da znas druze moj,hvala da nekazem cemu kad se vec napokon javi,dajem pice za sve Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 20:40

@rade kraljevo (citat):
@ercov54 (citat):
Slika klase,slikana iza karaule,pa posto raspisah poternicu,pa kakva bi to poternica bila,a da nema fotografije,ali otezavajuca okolnost,tad bejasmo mladi i lepi,a sad od toga ni slova nije ostalo  Sad ali ako se neko nekim cudom prepozna nek se slobodno oglasi,nista mu se nece lose dogoditi Very Happy

prvi sa leva Rade Marinkovic iz kraljeva .tj JA bio sam u toj jedinici

sunny Sunce me napokon ogrejalo,pa gdesi ti moj desetaru,drago mi sto se prikljucio da nisam sam,ali ako ostanes duze sa nama videces koliko ovde ima jako pozitivnih momaka Very Happy

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 20:53

A to sto se prestavljas kojisi i na kom si mestu na fotci,pa to moj desetaru zna cela bivsa Juga,jer danima sam te prozivao i najavljivao.Nadam se da budes malo duze na ovim terenima da malo menjamo misljenja,i da mi pomognes da uspesno prestavljamo nasu BITUSU,pa ako budes dobrog vladanja mogu da prikupim podatke za one tvoje van nastavne i licne aktivnosti Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.01.14 21:00

@dinosaurus (citat):
Bravo druže,odmah + Very Happy

Sve pohvale,docekaliste Marinkovica dostojanstveno otmeno i jako srdacno sunny
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Today at 21:00

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)