FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
AutorPoruka
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1249
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   09.07.14 10:39

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 931
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   09.07.14 18:04

SAMO ZA PRIJATELJA     E R C O V A

IZVORIŠTE BITUŠKE REKE---------- VELIKI KRČIN
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 0:54

@Mikula 67 (citat):

Pozdrav za prijatelja Mikulu,ani sam nije svestan koju i kakvu fotku poklonio.Tu istu sliku,samo iz drugog ugla poslao prijatelj iz Bituse,ali Mikula dali si ti svestan da u vrhu fotke u nladovini drveca stoji moja karaula Bituse,jako jako si me obradovao,hvala prijatelju Mikula sunny  cheers
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 0:59

Ercov neznam dali si vidio da ti se karaula čuva bodljikavom žicom Very Happy i tenkovskim zaprekama.Neznam od koga.

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 1:15

@lacoš (citat):
Ercov neznam dali si vidio da ti se karaula čuva bodljikavom žicom Very Happy i tenkovskim zaprekama.Neznam od koga.
To je sada vlasnistvo Manastira Jovan Bigorski,a od koga i zasto cuvaju bog ce znati,posto ionako kraj karule sad prave crkvu,a koji si ti intelekt,i takav detalj izmedju ostalog zapazio cccccc Wink
Na vrh Go down
Mikula 67

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1249
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 2:11

@ercov54 (citat):

Pozdrav za prijatelja Mikulu,ani sam nije svestan koju i kakvu fotku poklonio.Tu istu sliku,samo iz drugog ugla poslao prijatelj iz Bituse,ali Mikula dali si ti svestan da u vrhu fotke u nladovini drveca stoji moja karaula Bituse,jako jako si me obradovao,hvala prijatelju Mikula sunny  cheers

cheers cheers Veoma mi je drago što ubodeh pravu...inače drugačije nesmem ni da ti se pojavim u temi odmah odoh u off topic  Laughing

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 9:24

@lacoš (citat):
Od Partizana.....valjda....ima njih još ....nisu izumrli.....opasna je to vrsta!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   10.07.14 22:56

@Gringo (citat):
@lacoš (citat):
Od Partizana.....valjda....ima njih još ....nisu izumrli.....opasna je to vrsta!!!!
Gringo,nedostaju tvoji komntari,tvoje smislene pametne upadice koje razvuku lice u osmeh.Budi i ostani takav jos dugooo sunny  cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   12.07.14 0:40

Mali Krcin-definitivno ovo je granica,samo nigde nemogu da nadjem nijedan granicni kamen,a znam da ih normalno bilo.Sta se desavalo sa tim granicnim belegama nemam pojma,ako ih ima to ce moji prijatelji naci!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   12.07.14 1:24

Prijatelju,uz ovu sliku mogao bi reći da je neko odslužio vojni rok a neko samo služio,ja spadam u ove druge a i to je pitanje Very Happy ...
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3415
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   12.07.14 9:46

@dinosaurus (citat):
Prijatelju,uz ovu sliku mogao bi reći da je neko odslužio vojni rok a neko samo služio,ja spadam u ove druge a i to je pitanje Very Happy ...

Pošteno... Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.07.14 0:51

@dinosaurus (citat):
Verovatno razne okolnosti doprinele da bude tako kako je bilo.I ti i mnogi drugi snaslibise u datoj situaciji poput mene i mojih drugova.Uslovi jesu bili jako teski,ali gledajuci sa ove vremenske distance,i najgore najteze vremenom postaje sasvim normalno Rolling Eyes
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.07.14 14:36

Točno kolega Ercov.......Usporedbi s današnjicom.....to su bile sitnice ....samo što su nam se činile teškim....

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.07.14 19:05

Tu se nekad pivo pilo Very Happy 

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   13.07.14 23:54

U pravusi prijatelju Lacose,samo sto tada isao rum i badelova prepecenica Wink
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   14.07.14 1:31

@ZAGORAC (citat):
@dinosaurus (citat):

Pošteno... Laughing

Svako je morao da odsluži svoje, kako mu je sudbina namenila. 

Neki su oslužili u toplim i modernim kasarnama, neki u hladnim, neki su imali dobre kuvare, neki loše, neki su imali izlazke u grad, drugi ga nisu ni videli, neki su bili na moru, drugi daleko u brdima na snegu. 

Iako mnogi misle da jim je bilo teško, a uopšte jim nije bilo. Najteže je ipak bilo onima sa najgorim uvetima. Mislim da smo graničari na nekim granicama dosta loše prošli, ali više zbog terena i situacije, ne da se nije JNA pobrinula za nas.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   14.07.14 1:54

@Pero™ (citat):
@ZAGORAC (citat):
@dinosaurus (citat):

Pošteno... Laughing

Svako je morao da odsluži svoje, kako mu je sudbina namenila. 

Neki su oslužili u toplim i modernim kasarnama, neki u hladnim, neki su imali dobre kuvare, neki loše, neki su imali izlazke u grad, drugi ga nisu ni videli, neki su bili na moru, drugi daleko u brdima na snegu. 

Iako mnogi misle da jim je bilo teško, a uopšte jim nije bilo. Najteže je ipak bilo onima sa najgorim uvetima. Mislim da smo graničari na nekim granicama dosta loše prošli, ali više zbog terena i situacije, ne da se nije JNA pobrinula za nas.
Upravo tako,samo sto u samom startu kad dobili krajnje odrediste za prekomandu,vladalo misljenje da Debar dobijaju samo losi vojnici Twisted Evil ,nisam sebe takvim smatrao,ali izgleda drugi jesu,no ipak neko morao i u Debar otici,a bio samnom i tvoj zemljak iz Kopra,jako dobar momak,samo sto on u Debru dobio drugu karaulu,doduse bilismo komsije Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   15.07.14 10:41

Nije valjda tu već netko postavio  scratch
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   15.07.14 10:46

ercov, ovo su ti susjedi.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   15.07.14 23:13

Da Zagorac susedi iz Zirovnice,ali vec rekoh,bas me cudu da nema nikog iz Zirovnice koje se jako dobro secam jer stalno bili u kontaktu jer isti imali posredstvom nas fonsku vezu sa komandom u Debru, a centrala bila induktorska,mogli dobiti vezu sa komandom,Zirovnicom,stanicom milicije u Rostusi i KK koji imao stan u selu Bitusi,a hvala za slike,uvek me raduje kad svratim na forum a vidim da me ceka poklon Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   16.07.14 8:48

@ercov54 (citat):
Da Zagorac susedi iz Zirovnice,ali vec rekoh,bas me cudu da nema nikog iz Zirovnice koje se jako dobro secam jer stalno bili u kontaktu jer isti imali posredstvom nas fonsku vezu sa komandom u Debru, a centrala bila induktorska,mogli dobiti vezu sa komandom,Zirovnicom,stanicom milicije u Rostusi i KK koji imao stan u selu Bitusi,a hvala za slike,uvek me raduje kad svratim na forum a vidim da me ceka poklon Very Happy
Na Bituši crkva a ovdje vidim đamija.Jako pomiješan živalj po selima u tim prostorima uz granicu sa AL. cyclops

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   16.07.14 22:24

@lacoš (citat):
@ercov54 (citat):
Na Bituši crkva a ovdje vidim đamija.Jako pomiješan živalj po selima u tim prostorima uz granicu sa AL. cyclops
I tad kad bio tamo to sam skapirao,a i mestani govorili da cisti makedonci pravoslavci,a vec sad nadjoh podatak da jedini oni ostali sa izvornom verom od svih ostalih u okruzenju,a znam da tadasnje devojke nisu zelele nikakav kontakt sa ostalim osim sa pravoslavcima!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   16.07.14 23:03

@lacoš (citat):
@rade kraljevo (citat):
DA ERCOV SECAM SE OBOJICE VRLO DOBRO POGOTOVO JEREMICA ON JE BIO CINIMISE NEGDE IZ OKOLINE VALJEVA A MATIC NEZNAM ODAKLE JE. CAK ME JE JEREMIC UZEO U ZASTITU KADA SAM IMAO JEDAN VERBALNI DUEL SA ONIM PIJANIM PERISICEM KADA MEJE JURIJO SA AUTOMATOM PO SELU A TI ZNAS ZBOG CEGA I KOGA. AKO BUDES PONOVO U NEKOM KONTAKTU SA NJIMA POZDRAVI OBOJICU. PRETPOSTAVLJAM DA IMAS NJIHOVE TEL. POTRUDI SE DAMI IH POSALJES PORUKOM.ERCOV TVOJE PRIMEDBE SU NA MESTU ZATO CUSE MALO VISE POTRUDITI DASE UKLJUCIM U OVAJ FORUM MADA SAM PRISUTAN NON STO DODUSE VISE POSMATRACKI NO MOJE I TVOJE DRUGARSTVO I PRIJATELJSTVO NEMOZE POREMETITI NISTA PA NI OVAJ FORUM.
Rade,hvala na budučem trudu.Kolega ercov če biti jako zadovoljan što bude imao podršku na vašoj karauli Very Happy  cheers .Vidiš da se ercov svojski trudi da nam očara vaše službovanje na granici.Svak pomoć mu je dobro došla,a nema veće pomoći ako mu pomogne  njegov kolega desetar. cheers  cheers
Samo da se posetimo sta se nekad pricalo i olako davata obecanja.Rade Rade  Batine  Batine
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.07.14 9:40

Odbor za doček u selu Bituše.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   17.07.14 10:43

@ZAGORAC (citat):

Odbor za doček u selu Bituše.
Koga čekaju kolega?

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Today at 3:30

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 37/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)