FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutorPoruka
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 7:14

@ercov54 (citat):
Ni moj,ni tvoj,taj kamen pripada dečkima sa Strezimira i "mom  Gavri" koji je od 84" otišao sa Drenka na Strezimir.

Pa Zagorac,a gdesu pa moji stubovi iliti vec granicni kamenovi.Ja se ubih preturajuci razne teme i aderese,a ti kazes da zalud gubio vreme Wink ,ali ipak,pogodiosam da je Korab,a sad dali Strezimir Banjiste ili neko treci,necemo sitnicariti Rolling Eyes ,a ti prijatelju Lacose nista neradis po onoj mojoj molbi koja vec prilicno ceka da je odradis,nije moralno,ali zadatke treba blagovremeno izvrsavati scratch 

Sigurno je Strezimir,vrh "Golem Korab" je bio na rejonu karaule Strezimir.
Banjište je južnije.
Na vrh Go down
ZAGORAC

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 8:50

@Vojnik Graničar (citat):
@dinosaurus (citat):

Prijatelju,da li je ovo ''kamen mudrosti'' sa tvog reona možda

Mislim da ovo nije granični kamen.
Dva su razloga.
1. Na njemu ne pišu oznake SFRJ ili Albanije.
2. Kod graničnog kamena vrh nije ovako špicast već ravan da bi se na njemu mogle ucrtati smjerovi granične linije.
Zato mislim da je ovo postavljeno kao oznaka vrha planine.
Krivo misliš,takvi su kameni bili na granici sa Rumunjskom,jesu li bili i na granici sa Bugarskom i Mađarskom nisam siguran.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 21:58

Prijatelju Dinosauruse vidim da se potrudio zahvalansam,ali u pravije Vojnik Granicar,granicni kamen iliti stub treba biti ravan da bi se na ravnom vrhu ucrtala putanja granicne linuje,a i trebalobi da bude utisnuteo SFRJ i RPSH,a slika karaule koju si okacio je koliko me secanje sluzi cuveni Strezimir study ,ali nacicu ja "moj"kamen,tek sam ja poceo da ulazim u sistem Rolling Eyes
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 931
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 22:12

@ercov54 (citat):
Prijatelju Dinosauruse vidim da se potrudio zahvalansam,ali u pravije Vojnik Granicar,granicni kamen iliti stub treba biti ravan da bi se na ravnom vrhu ucrtala putanja granicne linuje,a i trebalobi da bude utisnuteo SFRJ i RPSH,a slika karaule koju si okacio je koliko me secanje sluzi cuveni Strezimir study ,ali nacicu ja "moj"kamen,tek sam ja poceo da ulazim u sistem Rolling Eyes
Samo raspali Ercove Exclamation za podršku ne brini.....tu smo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 22:19

Samo raspali Ercove  za podršku ne brini.....tu smo.

Nisam ni sumnjao u pomoc prijatelja sunny 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 22:36

Možda je neko ranije razgraničenje?...vide se tragovi neke oznake ili broja
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 351
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 22:51

Ranije je kolega Missar  postavio isječke od karti specijalki na temi Ramiz Sadiku, mislim oko 20. strane drugog dijela, i tko je malo bolje pogledao te slike, mogao je vidjeti da su označeni položaji graničnih kamenova.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 22:52

@dinosaurus (citat):
Možda je neko ranije razgraničenje?...vide se tragovi neke oznake ili broja
Sve oznake na stubu su utisnute u sam stub,tako iako vreme proslo,ali ipak otisci nebi mogli da budu nevidljivi.Nema Lacosa da nesto skine sa tog nekakvog satelita iliti vec,samo znam da slikuju odozgo Wink
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   29.07.14 23:58

@ZAGORAC (citat):
@Vojnik Graničar (citat):
@dinosaurus (citat):

Prijatelju,da li je ovo ''kamen mudrosti'' sa tvog reona možda

Mislim da ovo nije granični kamen.
Dva su razloga.
1. Na njemu ne pišu oznake SFRJ ili Albanije.
2. Kod graničnog kamena vrh nije ovako špicast već ravan da bi se na njemu mogle ucrtati smjerovi granične linije.
Zato mislim da je ovo postavljeno kao oznaka vrha planine.
Krivo misliš,takvi su kameni bili na granici sa Rumunjskom,jesu li bili i na granici sa Bugarskom i Mađarskom nisam siguran.

Baš takvi kameni su bili i na bugarskoj granici. 

1. natpisi su vremenom izbledeli ako se nisu održavali. Da je bolje slikano ili da si tamo, verovatno bi se još videlo, barem malo.
2. Mi smo isto imali špicaste/šiljaste vrhove. Na slici izgleda okrugao vrh, ali u stvari je četverouglast, sa svake strane koso prema vrhu. Na nijednom nije bilo ucrtanih pravaca granice. Ali imali smo mali jarak dubine od oka 30 cm da se tačno zna kde ide granica do sledečeg kamena. Zimi se naravno nije video, ali u ostalo doba godine se tačno znalo, šta je naše a šta njihovo. 

Granica ide po terenu, obično je na vrhovima brda, pa ipak idu kameni i po geografskim specifikama terena niže od vrhova. Mi nismo imali međukamena, samo glavni
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   30.07.14 9:20

@ercov54 (citat):

Sve oznake na stubu su utisnute u sam stub,tako iako vreme proslo,ali ipak otisci nebi mogli da budu nevidljivi.Nema Lacosa da nesto skine sa tog nekakvog satelita iliti vec,samo znam da slikuju odozgo Wink
Prijatelju malo precijenjuješ moje mogučnosti Very Happy .Kako da ja među tim silnim kamenjem pronađem tvoj kamen-granični Shocked .
Jedino da sjedneš kraj mene i da me navodiš,samo ti znaš gdje je to kamenje nekad bilo scratch .

ps:mene stalno ima na forumu, ali u neko normalno vrijeme Wink .Kad se ti priključiš forumu ja  Sleep iliili možda čak

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   30.07.14 22:04

@lacoš (citat):
@ercov54 (citat):

Prijatelju malo precijenjuješ moje mogučnosti Very Happy .Kako da ja među tim silnim kamenjem pronađem tvoj kamen-granični Shocked .
Jedino da sjedneš kraj mene i da me navodiš,samo ti znaš gdje je to kamenje nekad bilo scratch .

ps:mene stalno ima na forumu, ali u neko normalno vrijeme Wink .Kad se ti priključiš forumu ja  Sleep iliili možda čak
Sta reci,osim da si me jako nasmejao,ovo je moje normalno vreme,ali nek ti sretan rad,pa bilo o kojoj verziji da se radi Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   31.07.14 2:00

енд планинарска тура од с. Битуше до Крчин 

Овој викенд во реканското село Битуше се слави празникот Преображение Господово. По повод овој празник мештаните како и многу гости кои доаѓаат во селото, организирано посетуваат една малечка планинска црквичка (1889нмв)  која се наоѓа во подножјето на врвот Голем Крчин (2341 мнв.). Ова е сериозен планинарски предизвик кој овозможува движење низ еден од најубавите предели на паркот. Патеката може да започне и е маркирана од селата Битуше или Скудриње, зависно до местото на престој. Секако, за овој викенд ние ви предлагаме да отидете од с. Битуше.  Патеката во горниот дел се протега по највисоките делови на планината Крчин, при што постои опција и за искачување на врвот Голем Крчин (2341 м). Врвот може да биде искачен за околу еден час по маркирана патека што започнува од бачилото и црквичката. Многу убава патека, преполна со пејсажи, панорамски места и прекрасни природни и рељефни форми. Во најголемиот дел патеката е добро видлива, маркирана и лесна за следење. Подлогата е земја, трева и камен и главно е пријатна за движење. Во долните делови е поставена во шума, а од 1700 метри и повисоко во зоната на пасишта. На три до четири места има извори со вода за пиење. Техничките тежини се умерени до средни.

Патека од с.Битуше кон с. Скудриње

За повеќе информации обратете се во информативната туристичка канцеларија во Маврови Анови. 
Х.А.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   31.07.14 2:11

E toje taj praznik o kome pricali pre par dana,19 avgust Preobrezenje.Jos uvek se to odrzava.Kako je to narod trajan i posvecen sebi,svojoj veri i svojim korenima,a mene pogotovu odusevljava ushicenost momka od svojih 17 godina tim danom sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   01.08.14 1:08

Sadasnje stanje i izdanje karaule,jako mi drago jer se vide radovi na renoviranju iste.Hvala prijatelju na dostavi slike!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   01.08.14 13:02

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   01.08.14 22:20

Lacos,da znas da nije losa ideja,samo kada bi mene i tebe pitali,tako bi bilo Wink,nego ja te molih trazih zahtevah da taj tvoj durbin uperis desno od Bituse na samoj granici na mestu bivse karaule,odmah iznad mesta koje se jos uvek vidi,jedna bela pravougaona povrsina tj temelji bivse karaule,a valda jos temelje nisu uspeli da odnesu Evil or Very Mad ,e iznad nje trebas potraziti taj famozni granicni kamen iliti stub,ali "moj".Probao ja nesto da pertljam,ali nisam ti ja za taj svemirski program,jedva se snalazim i sa ovozemaljskim scratch

-------

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/viewtopic.forum?t=3107
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)   Today at 20:33

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 40/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)