FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VPO Split '83.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
darjo_p
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-12-06

KomentarNaslov komentara: VPO Split '83.   06.12.13 21:34

Lep pozdrav svima koji ste bili u Splitu u komandi vpo godine 1983 od januara do sedmog mijeseca pod komandom g. Bojana Tolacija. Sjecam se da je samnom bio Vladimir Jenko, Stikic Miroslav, Peter Ambrozic, Perko Stanko i ostali. Ako imate zeljo, da se jos jednom cujemo ili vidimo ako vam nije tezko molim da se javite.

Lp, Darjo Pavsic
Na vrh Go down
jrm81
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   05.08.14 15:46

Služil sem rok v komandi leta 81, bil sem kurir pri Tolaciju. Kasneje sem ga tudi obiskal na domu v Logatcu, kjer je bil v pokoju.

Marjan
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   05.08.14 16:56

jrm81, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
jrm81
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   05.08.14 17:16

Mislim, da sam bio klasa 59. Junij 1980 Pula, pri dan kasarna Rojc, poslje toga Fizela do septembra. Sljedi prebacivanje sa Galebom do Splita, nekih 14 dana na Visoki, a poslje toga u komandu na Sukoišanskoj ulici do juna 1981.

Pozdrav svima
Marjan
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 280
Član od : 2013-03-09
Dob : 56
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   05.08.14 21:51

Bojan Tolazzi,slovenac, je imao brata blizanca Mitju, dok sam bio u školi obadvojica su imala čin kapetana fregate. Žena jednog od njih, Metka (mala i dražesna ženica) nam je predavala slovenščinu i bon-ton.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   05.08.14 21:55

@Minolovac (citat):
Žena jednog od njih, Metka (mala i dražesna ženica) nam je predavala slovenščinu i bon-ton.

Kako to da je mala dražesna ženica predavala slovenščinu i bon-ton?  Surprised   Smile

Očekivao bih nekog drugog predavača....  Laughing 
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 7:24

Pa bila je profesorica slovenskog, a mi smo ionako učili samo osnove pola  godine, Imali smo i udžbenik. Trebali smo učiti i makedonski, ali profesorica je bila na porodiljnom, a drugu nisu mogli pronaći. Ocjena je ulazila u ocjenu iz književnosti. Bon ton smo imali jer nas je bilo svakakvih, s raznim manirima i predznanjima, da bi se ipak malo ujednačio i podigao nivo ponašanja i komunikacije. Moram priznati da je Metka imala odličan pristup i da nam nikad nije bilo dosadno na satu, makar se predmet nije ocijenjivao.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 7:30

@Minolovac (citat):
Bon ton smo imali jer nas je bilo svakakvih, s raznim manirima i predznanjima, da bi se ipak malo ujednačio i podigao nivo ponašanja i komunikacije. Moram priznati da je Metka imala odličan pristup i da nam nikad nije bilo dosadno na satu, makar se predmet nije ocijenjivao.

Malo sam se šalio s prethodnim komentarom.
Teško mogu i zamislit da je neki strogi oficir predavao bon-ton, jer se pretpostavljam radilo o dijelu tzv. građanskog odgoja kako bih ga nazvao, a ne vojničkom načinu ophođenja.
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 9:03

Nisu ni oni bili prestrogi. Bilo je na satovima i zezancije, atmosfera je uglavnom bila dosta opuštena. Istina mi smo bili puno discipliniraniji na satovima, markiranje je bio nepoznat pojam, a neprilagođeni su letjeli iz škole. U toj situaciji su si i predavači (bili civilni ili časnici) mogli dozvoliti komotniji pristup. Dobro, malo smo off  Embarassed
Na vrh Go down
jrm81
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 10:03

@Minolovac (citat):
Bojan Tolazzi,slovenac, je imao brata blizanca Mitju, dok sam bio u školi obadvojica su imala čin kapetana fregate. Žena jednog od njih, Metka (mala i dražesna ženica) nam je predavala slovenščinu i bon-ton.

Godine 1981 obojica je imala čin kapetana bojnog broda (pukovnik). Ja u početku nisam znao za Mitju, ni to da sta blizanca. Jedan je radio u komandi pozadine (Bojan, ja sam bio kurir kod njega) a Mitja u glavnoj komandi na rivi. Bilo je dosta iznenađenja i smjeha, kad sam mu prvi put donosio neku službenu poruku.

Izvinjavam se zbog jezika Smile

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 14:47

@Minolovac (citat):
Nisu ni oni bili prestrogi. Bilo je na satovima i zezancije, atmosfera je uglavnom bila dosta opuštena. Istina mi smo bili puno discipliniraniji na satovima, markiranje je bio nepoznat pojam, a neprilagođeni su letjeli iz škole. U toj situaciji su si i predavači (bili civilni ili časnici) mogli dozvoliti komotniji pristup. Dobro, malo smo off  Embarassed

Predavači iz MŠC su bili ok, većina predavanja su bila kao na civilnom fakultetu ili školi, znalo je biti zezanja a ponekad bi se čas pretvorio u razgovor o drugim temama iz života. Najopuštenija je bila ekipa predavača sa minske katedre. Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 17:57

@jrm81 (citat):
@Minolovac (citat):

Godine 1981 obojica je imala čin kapetana bojnog broda (pukovnik). Ja u početku nisam znao za Mitju, ni to da sta blizanca. Jedan je radio u komandi pozadine (Bojan, ja sam bio kurir kod njega) a Mitja u glavnoj komandi na rivi. Bilo je dosta iznenađenja i smjeha, kad sam mu prvi put donosio neku službenu poruku.

Izvinjavam se zbog jezika Smile

Što..zamijenio si ga s bratom????

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   06.08.14 22:32

Tačno, isti čin, potpuno isti izgled, kao, da se netko zajebava.... No brzo smo riješili.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VPO Split '83.   Today at 2:49

Na vrh Go down

VPO Split '83.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Lora - Split
» Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)
» JNA odmaralište - hotel "Zagreb" - Split - Duilovo
» SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987
» Split - Dračevac 1990/91