FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Cigarete

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutorPoruka
warpaint
Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Cigarete   08.12.13 13:10

U ona vremena smo manje vise svi pusili. Tko nije pusio prije JNA, propusio je tamo. Zimi smo pusili, da se zagrejemo (haha). Na strazi smo pusili iz dosade. Za vreme obuke smo pusili na komandu "tko pusi, neka zapali!".
Ja sam, koliko se sijecam, cepao plave Ronhill. Barem dok je bilo para. Par puta bio sam potpuno broke, pa znam da sam prije fiskulture ujutru zicao Opatiju od vojnika iz Kosova. Ne znam zasto, ali oni su svi to pusili.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   08.12.13 13:25

Sarajevska Drina a povremeno ne mogu se baš setiti da li beše Astor...cheers
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 65
Član od : 2009-10-10
Dob : 49
M(j)esto Novi Sad - Churug

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   08.12.13 13:29

Meki Bond Sarajevski kad sam dosao, i dok je bilo para. Kasnije, mesec dana Partner, pa mesec dana Drina Sarajevska, da procisti posle Partnera. Tada sam dosta pusio, a danas je jos gore, kad dan zavrsim sa tri kutije, dobro je.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   08.12.13 17:06

Poneki put mi je otac stavio po dva komada od ovih u pismo. cisto protiv nostalgije.

A za novu godinu punih 20 god bez njih. cheers
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 0:03

Mi smo u stacionaru imali momka iz ZG, zivio je neko vrijeme u USA, a otac mu je jos bio tamo, navodno profesor na nekom koledzu. Kad mu stigne paket i lova, Pall Mall. Kad sprzi paket i peneze, onda tuce Dravu.(zutu) Cim stigne novi paket, leti Drava u kantu za smece uz obavezno: 'ajd u .....materinu! Sedam dana kasnije....sve ispocetka. Laughing 
A kako neko ovdje rece, dosta ih se propusilo zbog onog: ko pusi neka zapali! Obicno je iza toga slijedilo: ovi sto ne puse, pokupite MTS. Posle mjesec dana, niko ne kupi nista, svi dumanaju. Laughing 
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 480
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 0:47

Oko cigara nikad nisam imao problema, pa tako i sad. Znam da je dosta kolega počelo da puši i svaki je imao neku ispriko zato.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 1:53

@SveJug (citat):

Ti si SveJug znači uštedio grdne novce od kad ne pušiš. Very Happy 

Probao sam izračunat realno koliko sam do sad u životu popušio cigareta, izračunato u novcu, pa sam ostao lagano šokiran... What a Face Shocked Shocked 

Najbolje je kad vas nepušač ide iz te perspektive uvjeravat o štetnosti pušenja.
I proba računat koliko to košta.
Ali nema odgovor kad ga pitate, pa dobro gdje su tebi ti novci koje si uštedio jer ne pušiš? Laughing Laughing
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2738
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 2:17

Bivsi pusac,prekinuo 2008 godine,nema vecih demagoga o stetnosti duvana od nas bivsih pusaca.Komotno bi mogli voditi anti pusacku kampanju.
Nisam imao tu srecu da mi vojnicka ljubav kao Zagorcu bude stomatolog(Stefica,ili Barica? Laughing  -ako sam zapamtio viceve o zagorcima).
Moja je bila student agronomije,sada je negdje u blizini Alexa,s druge strane Drine- uspjesan je poljoprivrednik,sadi maline,postala je baka.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 7:19

koliko kostaju cigare? u Srbiji 1,5eur-2eur paklo cigara.moj komsija je pre 4 meseca otisao u Canadu 10 canadskih $ kostaju cigare ,a pivo u limenci 2$. mnogo brate,mnogo ali nije ostavio duvan.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 7:28

@Max Blitz (citat):
@SveJug (citat):

Probao sam izračunat realno koliko sam do sad u životu popušio cigareta, izračunato u novcu, pa sam ostao lagano šokiran... What a Face Shocked Shocked 

Najbolje je kad vas nepušač ide iz te perspektive uvjeravat o štetnosti pušenja.
Ali nema odgovor kad ga pitate, pa dobro gdje su tebi ti novci koje si uštedio jer ne pušiš? Laughing Laughing

Da, kad covek sabere sve to bude poveca suma. Kod nas jedna kutija kosta ca 5 evra.

U pocetku sam pokusavao da svaki dan odvojim tu svotu u posebnu kasu pa da odemo negde na neko extra putovanje medjutim uvek izkrslo nesto prece i nista od toga. Crying or Very sad

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 7:36

@milutins (citat):
Bivsi pusac,prekinuo 2008 godine,nema vecih demagoga o stetnosti duvana od nas bivsih pusaca. Komotno bi mogli voditi anti pusacku kampanju.
Nisam imao tu srecu da mi vojnicka ljubav kao Zagorcu bude stomatolog(Stefica,ili Barica?  Laughing  -ako sam zapamtio viceve o zagorcima).
Moja je bila student agronomije,sada je negdje u blizini Alexa,s druge strane Drine- uspjesan je poljoprivrednik,sadi maline,postala je baka.

Neznam dali te podrzavam uvezi toga. Nasuprot branim ih. Nema nista sladje nego u nekim odredjenim trenucima/prilikama cigareta i solja kafe. I dan danas mi fali to. Pri poseti Kubi kupio sam razne cigare za povecu svotu koje sam malte ne sve podelio i NIJEDNU nisam smeo probati. Verujem da bi ponovo propusio. Smile

SveJug: komentar modifikovan dana: 09.12.13 10:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zonta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2012-11-01
M(j)esto niš

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 9:40

filter 57 sam pušio pre, za vreme, i nakon odsluženja do negde 90-e dok nisu nestale po nišu nekih 10ak godina,nakon toga prešao na sarajevski bond a zatim drinu sarajevsku e kad i njih nesta niški best a zatim evo već 20ak godina nišku drinu sve u svemu preko trideset godina pušačkog staža koliko je para otišlo u dim vrti mi se u glavi ako mi sada ide oko 6000 dinara mesečno
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 11:08

Pušio lord kad je bilo para , kad nije niška drina bez filtera , sport Smile
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 13:59

@vladimir (citat):
koliko kostaju cigare? u Srbiji  1,5eur-2eur  paklo cigara.moj komsija je pre 4 meseca otisao u Canadu   10 canadskih $ kostaju cigare ,a pivo u limenci 2$. mnogo brate,mnogo  ali  nije ostavio duvan.

kod mene je paklo oko $8.Mislim da je u New Yorku oko $12.Najjevtinije su u West Virginia $5.
Poredjenja radi kada sam stigao bile su ispod $1.
Osim stetnosti po zdravlje pusenje je finansijska glupost-kosta vise/mjesec nego solidan auto

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 14:26

Što kaže "SveJug" : "Nema nista sladje nego u nekim odredjenim trenucima/prilikama cigareta i solja kafe. I dan danas mi fali to." Eh kad se samo setim , ne da fali, nego .... tuga neopisana. Kafu više i ne pijem. Svež sam nepušač, tek treća godina, ali nisam primetio da sada imam više para.

Kao pitomac sam u nedostatku boljih pušio "Opatiju", joj ljudi ala je to imalo "miris", ali je zato uvek bilo mesta u gradskom autobusu.

Kao oficir eksperimentisao sam sa onim boljim i ustalio se na Winston 100. Ni tada nisam primetio da mi manjka love.

I sve češće se setim šta je najlepše u sex-u ? Vinjak pre i cigareta posle  lol! 

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 14:41

Ja sam morao prestati pusiti.Radio sam implante,stomatolog jednostavno nije hteo da krene sa poslom dok ne kvitam cigare.
Bilo je kriza.
Dobra stvar je zabrana pusenja na javnim mjestima,nigdje nije dozvoljeno osim u kockarnicama.

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 14:46

@SveJug (citat):
Neznam dali te podrzavam uvezi toga. Nasuprot branim ih. Nema nista sladje nego u nekim odredjenim trenucima/prilikama cigareta i solja kafe. I dan danas mi fali to. Pri poseti Kubi kupio sam razne cigare za povecu svotu koje sam malte ne sve podelio i NIJEDNU nisam smeo probati. Verujem da bi ponovo propusio. Smile

Od kada sam prestao da pusim vise ni kafu ne pijem. Kafa bez cigarete ti je kao tusiranje u carapama.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 512
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 14:48

Prvi put sam zapalio 1966. kao 17-godišnjak (bio je filter Jugoslavija), ali mi nije prijalo. Stvarno sam propušio tek 1972. kao 23-godišnjak.
U Zagrebu sam pušio uglavnom LD i Opatiju, osim ako bih starome ukrao Kent (obično je držao čitavu šteku u ormaru). U vojsci u Prizrenu nije bilo Opatije pa sam pušio Moravu. Ne znam tko je bio proizvođač, kutija je bila crvena, a moj prijatelj Vidoje to je nazivao ''udružena Morava'' (valjda neka udružena duhanska industrija).
Jednom sam u vojsci skuckao novaca tek da kupim neki Božur (najjeftinija cigareta), a to je bilo tako odvratno da je Drava bila premija za taj otrov.
U trenucima krajnje oskudice, a toga je bilo, spašavao nas je Jozo iz Nijemaca kod Vinkovaca. Dobivao je od kuće pošiljke krdže - otrov na kubus, ali je prijao u nedostatku boljeg. Taj se naslušao ''Jozo, smotaj jednu''. Pa bi je smotao, oblizao i dao u ruku. Kakvo gađenje, daj šta daš.
Poslije vojske sam se zaposlio i prešao na Milde Sorte, povremeno i na Kent, a danas trošim Ronhill Silk White. Nikako se riješiti tog zla iako sam više puta pokušavao (jednom sam izdurao 8 mjeseci). Čudim se sâm sebi da sam još živ.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 15:02

Stanko moras biti uporan.Ja kada imam krizu(vec proslo 5 godina)kazem samom sebi"pusenje-sta to ima samnom?Ja sam bivsi pusac".
Mada,cinjenica je da nema vecih demagoga,protivnika pusenja od bivsih pusaca.
Unistavamo svoje zdravlje,zdravlje osoba u nasoj okolini-naravno i finansijski efekat je bitan.
1 1/2 kutija na dan/$400 /mjesec.
Dodaj jos veliku ustedu na cijeni zivotnog osiguranja.

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 15:43

@Stanko1 (citat):
Jednom sam u vojsci skuckao novaca tek da kupim neki Božur (najjeftinija cigareta), a to je bilo tako odvratno da je Drava bila premija za taj otrov.

Ako mislis na ovo, i ja sam ih probao par puta, dobijali su Albanci u paketima...nije nesto, ali kad nemas nikakvu bolja je od orahovog lisca Smile

Ja sam poceo da pusim sa 19 (cisto da probam i da naucim, pa cu samo ponekad...tako sam mislio) Smile. Brzo posle toga sam poceo da pusim mnogo, sto i danas cinim Sad

U JNA sam pusio tvrdi Partner...u nedostatku istog, 57 (sem in pedeset, naopako pakovana cigara)...ostao sam na makedonskoj cigareti Partner sve do 2004 god (ako izuzmemo '93 godinu, gde se pusilo i motalo sve i svasta, cak i lula je bila u opticaju); posle sam presao na Best Box (beli Best) do danas...sad pokusavam da smanjim uz pomoc elektricne cigare...mada, vise prijaju ove "akusticne" Smile

1 kratak period apstinencije 18 dana 2004 god...

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 15:55

Nisam propusio u JNA. Kafu poceo da pijem sa 30 a da duvanim sa 35 godina??!! Uglavnom CLASIC a zadnje 3 godine zavijam duvan. Mislim da je zdravije (kazu da duvanska industrija svasta ubacuje u cigarete) a i ustedim skoro 100E mesecno.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 19:08

"Ne pušim zato što mi to odgovara, nego zato što na kutiji piše da duvanski dim šteti ljudima u mojoj okolini" - citat iz jednih novina.
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 19:10

@Max Blitz (citat):
@SveJug (citat):

Ovo me malo podseča na ono:
razgovaraju dvojica pa kaže prvi:
Kažu da ako prestaneš pušiti uštediš novac. Ja sam prestao a ništa nisam uštedio.
a drugi kaže:
Jeste, kad si uvek pušio moje cigare Laughing Laughing

Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 19:41

Nisam nikad cadio, al sam dobrih pet godina pomagao gradjanima tadasnje ("nicim izazvanim sankcijama pogodjene") SRJ da mogu u svako doba dana kupiti paklicu (original Milovog) Marlbora.  Laughing 
Ujedno koristim priliku da se zahvalim budnim carinicima na Yugo-Bugarskoj granici sto nisu uzimali vise od 100DM po putniku.
Isto tako, oprastam tadasnjoj miliciji sto me je ganjala i tukla jer "niko ne sme Srbe da bije osim srpske milicije"  Laughing Laughing 
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.13 20:09

@SveJug (citat):

Da dodam samo da nisam prestao da pusim zbog nekog specificnog razloga (bolest, ekonomski interes, zabranjeno na poslu ili slicno) vec cisto samo onako. Zasto da pusim i da trujem zdravlje, mogu ja bez duvana. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Today at 2:51

Na vrh Go down

Cigarete
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/21Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Cigarete
» KUTAK ZA VICEVE
» Š/b Galeb